Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Takie "drutowane" karty z pre-orderów szły do klientów :lol2: :lol2:

Czyli NV nie dość że na Turingach wydoiła jeleni z kasy to jeszcze ich upokorzyła dając w pre-orderach takie coś. Czytałem kiedyś o przecieku z jakiegoś banku, w którym bankierzy o swoich klientach wyrażali się tekstami typu "frajerzy do wydojenia", można przyjąć że szefostwo NV to samo myśli o swoich klientach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, niezwiązanej z odwieczną napierdalanką :)

Mam budżet na nową grafę około 4000 PLN (więcej nie wydam). Gram na 1440, mam procka 6700k, podkręconego dość niewinnie. Przeczytałem ostatnie 20 stron tego wątku (masochizm), konkurencję i dalej nie wiem co kupić... RTX 2080 czy 1080 ti... doradźcie coś. Poza ceną tylko jeden warunek - karta nie dłuższa niż 290 mm

2080. Normalnie poleciłbym ci Trio, ale ona ma aż 327mm. :)

 

Dlaczego 2080? Już przy pierwszych testach była ona troszkę szybsza od 1080Ti. Od kiedy mam ją u siebie ciągle zauważam jakąś poprawę. Nie wiem czy to NV poprawia coś w sterach, czy devi, ale w takim FFXV miałem problemy z utrzymaniem stałych 60fps w 4K na high, dziś gram i spadki są sporadyczne (głównie o 1-3 fps poniżej 60), a mam dodatkowo odpalone Hairworks i Turf. Wydaje mi się, że różnica pomiędzy tymi kartami będzie się ciągle pogłębiać. :)

 

Jedyny minus to mniejsza ilość VRAM. 8GB vs 11GB. - tu już sam zdecydujesz co dla ciebie lepsze.

 

Czyli NV nie dość że na Turingach wydoiła jeleni z kasy to jeszcze ich upokorzyła dając w pre-orderach takie coś. Czytałem kiedyś o przecieku z jakiegoś banku, w którym bankierzy o swoich klientach wyrażali się tekstami typu "frajerzy do wydojenia", można przyjąć że szefostwo NV to samo myśli o swoich klientach.

No, to jakaś masakra. Mi by było wstyd sprzedać kartę używaną w takim stanie, a oni sprzedają nową, jeszcze jako producent.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli NV nie dość że na Turingach wydoiła jeleni z kasy to jeszcze ich upokorzyła dając w pre-orderach takie coś. Czytałem kiedyś o przecieku z jakiegoś banku, w którym bankierzy o swoich klientach wyrażali się tekstami typu "frajerzy do wydojenia", można przyjąć że szefostwo NV to samo myśli o swoich klientach.

 

Wszystko fajnie, tylko po cholerę piszesz epitety o "jeleniach", "frajerach" ? Ja tam nie żałuje ani złotówki na karty, no padły owszem ale dzięki temu :

 

- Powstał satyryczny materiał o ich pogrzebie

- Dostałem nowiutkie karty na Samsungach

- Mój post i cynk o kartach na Samsungach pojawił się na Gamers Nexus oraz PurePc, więc dodatkowe nieplanowane korzyści

- Powstanie kolejny materiał o "drutowanych" pamięciach, więc zero litości wobec wałków :)

- RT wygląda świetnie działa całkiem nieźle na bardzo mocnych konfigach, a będzie działać jeszcze lepiej

 

I to wszystko tylko z mojej perspektywy, a ludzi którzy RTXy kupili wcale mało nie ma. Wszystkich nazywasz "jeleniami" i "frajerami"? Dla twojej świadomości, takich kart nie kupują żule spod sklepu które życie marnotrawią na walenie w palnik. Masz swoje zdanie, ok ale nie obrażaj przy tym ludzi mających swoje zajawki.

Tutaj napisałem spokojnie, ale jakbym ci odpowiedział w tonie którym dobitnie bym podsumował twoje nastawienie to zaraz znowu byłoby, że jestem cham :) A, kto tu kogo wyzywa i jakie ma nastawienie oraz w jakim świetle się przez swoją postawę stawia - widać doskonale.

Pomyśl o tym, zanim następnym razem będziesz obrażać ludzi bo myślą inaczej niż ty.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, niezwiązanej z odwieczną napierdalanką :)

Mam budżet na nową grafę około 4000 PLN (więcej nie wydam). Gram na 1440, mam procka 6700k, podkręconego dość niewinnie. Przeczytałem ostatnie 20 stron tego wątku (masochizm), konkurencję i dalej nie wiem co kupić... RTX 2080 czy 1080 ti... doradźcie coś. Poza ceną tylko jeden warunek - karta nie dłuższa niż 290 mm

ok 3600zl masz porzadnego rtx 2080, glupota by bylo brac teraz 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, co tam ogólnie słychać u ciebie ?:)

Oczy nadal sprawne na tyle żeby olewać "nowe technologie" które nie pokazują zauważalnego progresu.

W skrócie - doskonale. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 3600zl masz porzadnego rtx 2080, glupota by bylo brac teraz 1080ti.

dzięki... zasiało mi się tu ziarno zwątpienia - artefakty, awarie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DLSS daleko do natywnej rozdzielczości obrazu. TAA 4K nadal zachowuje część zalet tej rozdzielczości, mimo rozmazywania obrazu. DLSS nie ma prawie żadnej z tych zalet. A to, że jedno i drugie jest moim zdaniem w 4K kompletnie bezużyteczne to już inne sprawa. Po co w ogóle odpalać grę w natywnej rozdzielczości, skoro i tak potem wybiera się pogorszenie jakości za marne 10fps? Oczywiście piszę to w oparciu o benchmark FF.

Dostępne są statyczne screeny umożliwiające analizę szczegółow na spokojnie i nawet z lupą w ręku nie mogę powiedzieć, że widzę to co opisujesz, tzn. Że DLSS wyglada jak mydło na tle tego drugiego natywnego screena. Te dwa screeny są tak podobne, że dopiero bardzo przyglądając się najmniejszym szczegółom mogę dostrzec i opisac subtelne różnice.

http://screenshotcomparison.com/comparison/120751

Te dwa obrazy mają minimalne różnice w ostrości poza oczywiście redukcją efektu DOF, a dodatkowo tak włosy tej postaci jak i aliasing na aucie jest zredukowany po stronie DLSS więc mogę powoedzieć, że to DLSS ma tu mniej artefaktów.

 

Dla purystów natywnej rozdzielczości będzie jednak DLSSx2 oferujące natywną rozdzielczość. Jeszcze zobaczymy jak bardzo wydajność się pogorszy przy DLSSx2, ale gdyby w razie czego było to bez ubytku fps to jakość obrazu porównywalna z SSAA za free byłby gigantyczną zaletą, a AA zawsze jest potrzebne zwłaszcza tam gdzie w grze jest dużo trawy (i to nawet w 4K).

 

Poza tym piszesz tak, że DLSS to tylko 10fps wiecej, ale procentowo może być to nawet 100% wydajniej względem rozdzielczości bez DLSS i wodać to zwłaszcza po fps minimalnym, gdzie fps dzięki DLSS jest wręcz zdublowany.

 

https://m.pclab.pl/art78828-21.html

Według testu pclaba minimalny fps podskoczył z 18 na 40fps, a średni z 40 na 58fps tak więc jest to wiecej jak te 10 fps, a w perspektywie procentowej mowa jest tu o gigantycznej różnicy. Jeśli miałbym włączyć DLSS aby uzyskac stałe 60fps przy małej utracie jakości obrazu to oczywoście, że wybrałbym DLSS. W sytuacji natomiast, gdy gra będzie śmigac w 60fps będzie sobie można włączyć DLSSx2 co zapewni IDEALNĄ jakość AA więc wciąż ten ficzer wykorzystałbym.

 

 

Infiltrator_average_fps.png

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy nadal sprawne na tyle żeby olewać "nowe technologie" które nie pokazują zauważalnego progresu.

W skrócie - doskonale. :thumbup:

 

Spoko, długo grałeś w BFV z RT? Gdzie według ciebie najlepiej widać korzyści z RayTracingu?

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że nigdzie. :D

 

No to w takim razie, nie grałeś ;-) Moja opinia czy innych ludzi którzy widzieli co i jak na własne oczy jest z goła inna.

Świetnie podsumował temat Rauf :)

 

Nic tylko czekać na fixy który wydajność poprawią, a będą takie i można się cieszyć zupełnie nową jakością grafiki w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu wy należycie do tej wąskiej grupki która ciągle, wszędzie widzi nową jakość. Cień minimalnie ostrzejszy? NOWA JAKOŚĆ. Odbicia liczone na żywo, a nie osiągane przez sztuczki? NOWA JAKOŚĆ.

 

Widziałem na 2080. Pewnie zaraz dowiem się, że trzeba to zobaczyć na 2x2080Ti. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie, nie grałeś ;-) Moja opinia czy innych ludzi którzy widzieli co i jak na własne oczy jest z goła inna.

Świetnie podsumował temat Rauf :)

 

Nic tylko czekać na fixy który wydajność poprawią, a będą takie i można się cieszyć zupełnie nową jakością grafiki w grach :)

Pewnie i tak najwięcej pomogłoby SLI w tym battlefieldzie 5. Swoją drogą tak sobie myślę, czy Nv nie mogłq czasem pójść drogą 3dfx i udostępnić tej akceleracji raytracingu jako oddzielna karta montowana w PC. Wtedy kupowałby taki produkt ten kto chce i pewnie na takiej osobnej karcie mogliby wpakować dużo więcej rdzeni RTX, które zapewniłyby te 60fps nawet w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu wy należycie do tej wąskiej grupki która ciągle, wszędzie widzi nową jakość. Cień minimalnie ostrzejszy? NOWA JAKOŚĆ. Odbicia liczone na żywo, a nie osiągane przez sztuczki? NOWA JAKOŚĆ.

 

Widziałem na 2080. Pewnie zaraz dowiem się, że trzeba to zobaczyć na 2x2080Ti. ;)

 

Wystarczy zobaczyć nawet na RTX 2070 ale na żywca i trochę pograć. Tylko tyle i aż tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2070 to chyba będzie zbyt duże cinematic experience jak dla mnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2070 to chyba będzie zbyt duże cinematic experience jak dla mnie. :D

Na 2080ti i tak czy inaczej są spadki ponożej 60fps w 1080p, więc 30fps przy 2070 nie eygląda na tym tle jakoś źle i spokojnie wystarczy do przetestowania tego RTX, szczególnie w grach SP na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2080ti i tak czy inaczej są spadki ponożej 60fps w 1080p, więc 30fps przy 2070 nie eygląda na tym tle jakoś źle i spokojnie wystarczy do przetestowania tego RTX, szczególnie w grach SP na padzie.

 

No to szczególnie w stricte multiplayerowym BF-ie ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2080ti i tak czy inaczej są spadki ponożej 60fps w 1080p, więc 30fps przy 2070 nie eygląda na tym tle jakoś źle i spokojnie wystarczy do przetestowania tego RTX, szczególnie w grach SP na padzie.

RTX kosztem spadku klatek nie jest wartościowy przy żadnym zastosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szczególnie w stricte multiplayerowym BF-ie ma sens.

No właśnie zbytniego sensu implementacji RTX większość ludzi nie zobaczy w takiej grze MP, ale zawsze to jakaś możliwość zobaczenia tych efektów na żywo dla wybrańców, którzy karty RTX już kupili. Natomiast na gry SP takie jak np. tomb raider przyjdzie już niedługo pora (mam nadzieję).

 

RTX kosztem spadku klatek nie jest wartościowy przy żadnym zastosowaniu.

Na poprzednich stronach była dyskusja o tym, że najbardziej przełomowe efekty graficzne w grach typu właśnie shadery (bez których nie jesteśmy sobie dziś w stanie wyobrazić grafiki w grach) kiedyś startowały z podobnego poziomu wydajności jak ten cały RTX i tylko stagnacja technologii od czasu DX11 przyzwyczaiła ludzi do tego samego. Poprawią te bugi w BF5 i dodadzą SLI to wybrańcy tacy jak AlekDE i tak pograją z efektami RTX w przyzwoitej wydajności, a reszta poczeka oczywiście kilka lat.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za te kilka lat będzie miało to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zbytniego sensu w takiej grze MP większość ludzi nie zobaczy, ale zawsze to jakaś możliwość zobaczenia tych efektów na żywo dla wybrańców, którzy karty RTX kupili. Natomiast na gry SP takie jak np. tomb raider przyjdzie już niedługo pora (mam nadzieję).

 

 

Na poprzednich stronach była dyskusja o tym, że najbardziej przełomowe efekty graficzne w grach typu właśnie shadery (bez których nie jesteśmy sobie dziś w stanie wyobrazić grafiki w grach) kiedyś startowały z podobnego poziomu wydajności jak ten cały RTX i tylko stagnacja technologii od czasu DX11 przyzwyczaiła ludzi do tego samego. Poprawią te bugi w BF5 i dodadzą SLI to wybrańcy tacy jak AlekDE i tak pograją z efektami RTX w przyzwoitej wydajności, a reszta poczeka oczywiście kilka lat.

 

No tak to działa. Najwyżej z Alkiem będziemy zasypywać forum screenami ;-) Ja się nie mogę doczekać wdrożenia SLI z RT oraz poprawy bugów z wydajnością RT. Wtedy będzie mocne katowanie :)

 

Jak widać jedni ludzie mają na różnych konfigach całkowicie inną wydajność od tego co jest w tak przedziwny sposób przedstawiane.

 

46330655_2328570740517556_7947776619777622016_n.png?_nc_cat=108&_nc_eui2=AeGmMXsnfY183vzKOCnw3HF_bVVgimzZfLKLUa1i29P-sdeJFVE2H0YHL-6EY3WTFK-sI0F2_PGpK-lieQo_dIgwyC_03UiEQSLTYUvnAF5rWg&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=c80b6c774cc50aa627d0500bff002c62&oe=5C85BB86

 

Ja również nie widzę takich problemów jakie można zobaczyć w kilku reckach. Coś jest na rzeczy z tymi bugami. Ewentualnie gość coś tam wymyśla, bo i7 4770K mocno z RT dostaje łomot na pewno.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie rzucają się na używane gtx 1080 Ti MSI za 3000zł jak za 3500 można mieć nowego RTX 2080 typu Palit OC który jest dość dobry? Jakaś ukryta wydajność pascali Ti ma być w przyszłości czy co? Te 3gb ramu pomaga w 1080 ti i jest lepszy niż 2080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci niby powiedział, że ludzie kupują te karty za 3k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za te kilka lat będzie miało to sens.

No ale żeby to miało sens za kilka lat, to najpierw trzeba tą technologię wdrożyć. Wiadomo że pierwsze kroki są chwiejne i zdarzają się upadki.

@BlindObserver

Co z tego że to AMD zawsze pierwsze schodzi na niższy proces? Na tą chwilę AMD jest 2 generacje za Nvidią mimo niższego procesu. Wydajność gorsza pobór mocy wyższy itp.

Ja tam jestem zwykłym userem nie zagłębiam się w szczegóły bo mi to nie jest do niczego potrzebne. Ja po prostu chcę pograć w najwyższej dostępnej jakości a tu Nvidia niestety jest 2 proste przed AMD.

Wczoraj były testy 3 raz odgrzewanego kotleta RX590 i szału to to nie robi a szkoda, bo brak konkurencji psuje rynek niestety.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje RTX 2080Ti za 5.5 tysiąca zł w pre oderze, to go na to stać. Podejrzewam, że dla zdecydowanej większości nabyówców RTX 2080Ti wydatek na kartę jest porównywalny, lub nawet mniejszy jak dla ludzi, którzy kupują "używanego gtx 1060 z allegro, bo się najlepiej opłaca", i którzy najczęściej narzekają na ceny, dlatego nie nazwałbym takich ludzi frajerami, a prędzej tych, których na taką kartę nie stać. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a co więcej, dzięki wszystkim ludziom, którzy kupili noawe karty, możliwy jest rozwój ray tracingu w grach. Nie mówię, że się przyjmie, albo że zdominuje gry, ale na pewno ma większe szanse rozowju kiedy ludzie kupują karty, które obsługują ray tracing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, niezwiązanej z odwieczną napierdalanką :)

Mam budżet na nową grafę około 4000 PLN (więcej nie wydam). Gram na 1440, mam procka 6700k, podkręconego dość niewinnie. Przeczytałem ostatnie 20 stron tego wątku (masochizm), konkurencję i dalej nie wiem co kupić... RTX 2080 czy 1080 ti... doradźcie coś. Poza ceną tylko jeden warunek - karta nie dłuższa niż 290 mm

Upoluj używkę 1080ti w dobrej cenie, resztę kasy zachowaj na następną generacje wydaną już w 7nm. Jak RT się zadomowi to będziesz miał przynajmniej w co pograć bo gry zostaną połatane nvidia poprawi sterownik.

 

A i unikniesz zmartwień związanych że zakupiona przez ciebie sztuka może szybko umrzeć.

 

@dadi82

wyjaśnijmy jedną rzecz odnośnie rx590 którego nazywasz kotletem, to nie kotlet. Raz karta w "niższym procesie technologicznym" a dwa należy do tej samej serii co poprzednik tylko z wyższymi taktowaniami.

 

To tak samo jak by nazwać wszystkie i5 i 8500 ,8600 i 8600k kotletami bo mają tylko wyższe taktowania niż 8400. A jedyne co łączy te procki to rdzeń.

Edytowane przez Markiz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...