Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, są bogaci bo są mądrzy. Niektórym sie wydaje, ze bogaci nie liczą sie z cena, a jest wręcz przeciwnie jeszcze bardziej od biedaka liczą sie z każdym groszem, bo bogactwo się nie bierze z powietrza.

 

Poczytajcie sobie wywiady z milionerami o tym dlaczego są bogaci (pomijam tych co nakradli w jakichś przekrętach) oraz dlaczego wiekszość miliarderów to ludzie po 60-70tce (z młodymi dupami u boku co to nagle miłość poczuły)

Edytowane przez brooklyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście mają tylko nuworysze. Ludzie z prawdziwą kasa oglądają kilka razy każdego wydanego zeta :-). Swoją drogą rozumiem zaszpanować fajna dupa czy fura ale kartą graficzną . Serio żal.pl

 

Ale właśnie chodzi o to, że tutaj nikt nie szpanuje (przynajmniej nic takiego nie wyczytałem) :E Jedynie co można przez ostatnie strony przeczytać, to ból czterech liter osób które nie kupiły a mają najwięcej do powiedzenia :E Nie twierdzę, że takie podejście jest odpowiednie (kupowanie wszystkiego bez analizy), ale co to komu przeszkadza? Wchodzi osoba na forum, chce się podzielić opinią z innymi użytkownikami o nowych kartach a widzi jedynie posty gdzie ktoś na siłę próbuje komuś wmówić, że zrobił błąd kupując RTX'a 2080Ti :E Nadgorliwość gorsza od faszyzmu :E

 

Dokładnie, są bogaci bo są mądrzy. Niektórym sie wydaje, ze bogaci nie liczą sie z cena, a jest wręcz przeciwnie jeszcze bardziej od biedaka liczą sie z każdym groszem, bo bogactwo się nie bierze z powietrza.

 

Gdyby tak było, to by nie było samochodów i domów za miliony, samolotów za dziesiątki milionów i jachtów za setki milionów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko weż pod uwage jedno... kupujesz samochód za milion ale zarabiasz 10, wiec wydajesz tylko 1/10 tego. Jest to dalej oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie wywiady z milionerami o tym dlaczego są bogaci (pomijam tych co nakradli w jakichś przekrętach) oraz dlaczego wiekszość miliarderów to ludzie po 60-70tce (z młodymi dupami u boku co to nagle miłość poczuły)

 

I pięknie im życie zleciało :E Oszczędzali całe życie, kończąc z milionami których nie mogą nawet dokładnie wykorzystać :E Interes roku. Trzeba wiedzieć kiedy można i trzeba zaoszczędzić/zainwestować, ale trzeba też wiedzieć kiedy można sobie pozwolić.

 

Tylko weż pod uwage jedno... kupujesz samochód za milion ale zarabiasz 10, wiec wydajesz tylko 1/10 tego. Jest to dalej oszczędność.

 

Dokładnie. Nie neguję tego. Nie spotkałem się na forum z sytuacja, gdzie ktoś sprzedał nerkę za nową grafikę - a jeżeli znajduje się ktoś taki, to faktycznie jest "dzbanem". Co niektórzy uważają, że 6k za RTX'a 2080Ti to dużo i każdy kto za tyle kupuje jest idiotą. Potanieje 1-2k za jakiś czas, ale może wyjdą nowe karty i w koło Macieju. Każdy wie najlepiej, na co sobie może pozwolić i nie rozumiem po co się w to niektórzy wpieprzają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pięknie im życie zleciało :E Oszczędzali całe życie, kończąc z milionami których nie mogą nawet dokładnie wykorzystać :E Interes roku. Trzeba wiedzieć kiedy można i trzeba zaoszczędzić/zainwestować, ale trzeba też wiedzieć kiedy można sobie pozwolić.

 

Chciałbym oszczędzać wydając milion miesięcznie. To, ze ktoś oszczędza nie oznacza z automatu, ze nie zyje na odpowiednio wysokim poziomie/standardzie. Nie widzę tutaj zbieżności.

Edytowane przez brooklyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym oszczędzać wydając milion miesięcznie. To, ze ktoś oszczędza nie oznacza z automatu, ze nie zyje na odpowiednio wysokim poziomie/standardzie. Nie widzę tutaj zbieżności.

 

To poczekaj, bo ja czegoś nie rozumiem :E To miarą oszczędności jest wydany % od zarobków czy fakt, że żyje się za max jakąś kwotę niezależnie od zarobków :E? Bo tutaj nagle wydawanie miliona jest ok, ale 6k na kartę to już czysty absurd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odlozyc co miesiac 100-150zl co generacje masz top karte bez uszczerbku w portwelu. Nie trzeba zarabiac duzo i byc milionerem.

 

Takie podejście mają tylko nuworysze. Ludzie z prawdziwą kasa oglądają kilka razy każdego wydanego zeta :-). Swoją drogą rozumiem zaszpanować fajna dupa czy fura ale kartą graficzną . Serio żal.pl

Od kiedy pieniadze sa na niby :hmm: Czyli jak ktos kupuje co genracje karte i wchodzi do watku o gpu napisac swoje spostrzezenia to jest to chwalenie :E Co wy kreujecie w swojej glowie to ja nie mam pytam, wracam do grania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odlozyc co miesiac 100-150zl co generacje masz top karte bez uszczerbku w portwelu. Nie trzeba zarabiac duzo i byc milionerem.

 

+ jeszcze kwota za starą kwartę. Można omawiać kwestię czy dana karta jest opłacalna, ale nazywanie osoby nabywającej ją "debilem", "dzbanem" itp to już lekka przesada :E Idźcie sobie nie wiem, na siłownie czy pobiegać - wytracicie trochę energii i nie będziecie mieć sił na takie głupoty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ jeszcze kwota za starą kwartę. Można omawiać kwestię czy dana karta jest opłacalna, ale nazywanie osoby nabywającej ją "debilem", "dzbanem" itp to już lekka przesada :E Idźcie sobie nie wiem, na siłownie czy pobiegać - wytracicie trochę energii i nie będziecie mieć sił na takie głupoty :E

Ale w ogóle o czym my tu dyskutujemy... w ogóle traktowanie elektroniki jako coś wartosciowego to jest niezłe odrealnienie. Po prostu sie idzie i kupuje jak ktoś chce, dla mnie to logiczne.

 

Problem w tym, ze Nv robi niezły syf. Papierowe premiery, "garażowe" preordery etc... imo kupowanie jakichś podrutowanych kart to jest zwykły brak szanunku do klienta, a jak klient sie na to godzi to jest zwykły brak szacunku do samego siebie i swojej pracy. Thats my story.

Edytowane przez brooklyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle o czym my tu dyskutujemy... w ogóle traktowanie elektroniki jako coś wartosciowego to jest niezłe odrealnienie. Po prostu sie idzie i kupuje jak ktoś chce, dla mnie to logiczne.

 

Dokładnie i po co o tym gadać?

 

Problem w tym, ze Nv robi niezły syf. Papierowe premiery, "garażowe" preordery etc... imo kupowanie jakichś podrutowanych kart to jest zwykły brak szanunku do klienta, a jak klient sie na to godzi to jest zwykły brak szacunku do samego siebie i swojej pracy. Thats my story.

 

Tutaj też się zgadzam. Należy jednak pamiętać, że to klient jest nad producentem więc zawszę taki "wybrakowany" produkt można oddać. Była felerna seria i odbiło się to na NV (zwroty kart, spadki cen akcji, pijar itp) - miejmy nadzieję, że to ich czegoś nauczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcje nvidii 1.10.18 kosztowały 289$ w tym momencie 148$ w przeciągu miesiąca z inwestycji mamy 50% wkładu, upadek krypto ok, zamknięcie okresu nieco słabiej ok, ale to jest co najmniej zastanawiające, chyba czekamy na jeszcze większą bombę niż to co do tej pory się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcje nvidii znowu w dół już 132$. Ciekawe czy dzisiaj spadnie poniżej 100$.

 

Ogólnie przyszłość wydaje się ciekawa. Następna generacja nvidii to będzie pewnie gdzieś na premierę ps5, jak tam dowalą ryzena i nowe gpu od AMD to może pierwszy raz w historii konsoli będziemy mieć 60fps+ na konsolach w 1080p do tego TV z free-sync.

 

Już dzisiaj ludzie wstrzymują się z upgrade PC i przeczekują na konsolach na rozwój sytuacji, a może być jeszcze ciekawiej :E

Wątpie w te 60fps na konsolach. Te dodatkowe zasoby przeznaczą na 30fps, ale będzie po prostu lepsza grafika i mniejsze cięcia względem wersji na PC.

 

Swoją drogą wyszsdł już patch dodający ten nowy shading w wolfenstein 2 na kartach turing. Ciekawy jestem ten poprawy wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Przyznać trzeba że fajnie wygląda, ale jednak to tylko LOW na karcie za 6K :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2080 ti wycofano chwilowo że sprzedaży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to powinni wycofać też 2070 i 2080,zbadać sytuacje i naprawić problemy.Przydało by się też zbić ceny bo karty są też średnio dobrze wycenione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2080 ti wycofano chwilowo że sprzedaży...

To oficjalna informacja NVidia?

 

edit.

 

Nie, to tylko plotki.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oficjalna informacja NVidia?

 

edit.

 

Nie, to tylko plotki.

Rozumiem że nvidia ma taką sprzedaż 2080ti że sprzedały się co do sztuki, ależ mają branie skoro na oficjalnej stronie do wczoraj była informacja o braku produktu, 15 minut temu wogóle nie było możliwości zakupu a teraz to już nawet strona się nie wczytuje. Ja bym to nazwał oficjalnym wycofaniem produktu bez oficjalnego potwierdzenia tego faktu. Stronka wczytała się informacja brak na stanie i limit 2szt na klienta. Wczoraj -16% akcje, dzisiaj kolejne -12%. Generalnie tracą wszystkie z elektroniką aż po apple za zredukowanie o 30% produkcji niektórych modeli tele, pewnie powodem jest też przepychanka o cła z chinami, ale tracą nie aż tyle co zieloni.

Edytowane przez bodziokrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostala wycofana, co zreszta Nvidia potwierdzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostala wycofana, co zreszta Nvidia potwierdzila.

To proszę wejść na stronę nvidii i dodać do zakupu 2080ti i pozostałe zobaczymy z którą się uda, ja twierdzę że z 2080ti to nie przejdzie, skoro nie jest wycofana to czemu nie mogę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ich nie maja na stocku ?

Jak na Komputroniku czy innym morele nie ma jakiegoś towaru to odrazu to oznacza ze jest wycofany ze sprzedaży ?

Nv w tym momencie ma masę zgłoszeń z uszkodzonymi kartami, wiec wykorzystuje te które maja do wymian reklamacyjnych. Od cała magia braku tych kart.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę wejść na stronę nvidii i dodać do zakupu 2080ti i pozostałe zobaczymy z którą się uda, ja twierdzę że z 2080ti to nie przejdzie, skoro nie jest wycofana to czemu nie mogę kupić?

W Europie pusto, ale w Chinach już są wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ich nie maja na stocku ?

Jak na Komputroniku czy innym morele nie ma jakiegoś towaru to odrazu to oznacza ze jest wycofany ze sprzedaży ?

Nv w tym momencie ma masę zgłoszeń z uszkodzonymi kartami, wiec wykorzystuje te które maja do wymian reklamacyjnych. Od cała magia braku tych kart.

Sklep może nie mieć to nie jest takie dziwne, a co mieli by zresztą powiedzieć klientom jeśli kupują coś czego nie mają na stanie a mają w ofercie, zwłaszcza że klient oczekuje na przesyłkę po 2,3 dniach? Nie jestem znawcą marketingu, ale producent nie ma, nie chce zarabiać skoro są chętni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...