Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z moja karta

ogolnie jest strasznie glosna zwlaszcza w wymagajacych tytulach,

wentyle ustawione na auto

i co ciekawe jak nic nie gram to wiadomo dziala pasywnie

srednio wymagajace gry jest w miare cicho

ale gry pokroju bf5, pubg, anthem czy div 2 i od razu robi sie szalenstwo w obudowie

i sie zastanawiam czy czasem nie jest to wina trzeciego wentylatora (tego malego)

w afterburner widze, ze wentyle wkrecaja sie na 40-50% i jak tak ustawie recznie to jest cicho, ale jak jest na automat to chyba ten trzeci wariat zaczyna wyc na maxa

mozna cos z tym trzecim zrobic czy zyje wlasnym zyciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly pokaz slajdow:

[mediaz]

[/media]

 

 

Idealny moment by uznać że 1080Ti to taki złom że nawet Biedronka będzie wstydzić się by dodawać go do czipsów albo swojego tygodnika "Kropka" (1,95zł + 1080ti za darmo jako "wkładka/dodatek") :E

9fps vs 55fps

 

Natomiast prawda jest taka że 1080Ti to nadal bardzo potężna karta i wystarczy wielu graczom na kolejne lata. Prawdą jest też to że aktualne RTX2xxx to tylko "awangarda" tego co nastąpi. To zwiadowcy jak się przyjmie RT. Jeśli się przyjmie pozytywnie i będzie często (wręcz obligatoryjnie) wykorzystywane w grach to dzisiejszy 2080Ti w grach za 2-3 lata będzie duszony na śmierć przez gry przyszłości z wielokrotnie wyższymi wymaganiami co do rdzeni RT. Wtedy 2080Ti będzie generował 9fps a 3080Ti 55fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w matrixie tak będzie wink.gif

 

Zapoznaj się z architekturą bo mnie rozwalasz. Czy to za roczek czy za pięć 2080ti w RT będzie szybsze od 2070 do ~90% i nie zrobi się nagle 6x. Kolejna generacje będzie bazować na tej samej architekturze + ewentualne poprawki dlatego tez nie będzie 6x ani 10x niezależnie od ilości spp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z moja karta

ogolnie jest strasznie glosna zwlaszcza w wymagajacych tytulach,

wentyle ustawione na auto

i co ciekawe jak nic nie gram to wiadomo dziala pasywnie

srednio wymagajace gry jest w miare cicho

ale gry pokroju bf5, pubg, anthem czy div 2 i od razu robi sie szalenstwo w obudowie

i sie zastanawiam czy czasem nie jest to wina trzeciego wentylatora (tego malego)

w afterburner widze, ze wentyle wkrecaja sie na 40-50% i jak tak ustawie recznie to jest cicho, ale jak jest na automat to chyba ten trzeci wariat zaczyna wyc na maxa

mozna cos z tym trzecim zrobic czy zyje wlasnym zyciem?

Wentyle są chyba tam asynchroniczne i dopasowują się do odczytów jakiś konkretnych czujników. Tam gdzie jest ciepło tam bardziej wieje.

 

Ogólnie w poście obok pisze za MSI są najlepsze. Urban legend niezniszczalni.

 

Przy okazji, 50 procent to ile to RPM. Zgaduje że 1000rpm czyli powinno być cicho. Wentyl uwalony pewnie. No ale może źle zgadnie i 50% to 3000rpm wtedy pewnie wyje jak suszarka.

 

Czemu wszyscy z uporem maniaka rzucają te procenty? Jeszcze się obraz że się czepiam jak ktos inny z tydzień temu.

 

Może w matrixie tak będzie wink.gif

 

Zapoznaj się z architekturą bo mnie rozwalasz. Czy to za roczek czy za pięć 2080ti w RT będzie szybsze od 2070 do ~90% i nie zrobi się nagle 6x. Kolejna generacje będzie bazować na tej samej architekturze + ewentualne poprawki dlatego tez nie będzie 6x ani 10x niezależnie od ilości spp.

Przecież już dzisiaj wiadomo że RTXy są popsute. Jak każda poprzednia generacja GTXow. Zawsze coś jest zrabane w tych kartach. Jedyne sensowne karty jakie znam to ATI. Całą reszta zawsze była zepsuta. z FXami Nvidia na czele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że z RTX-a jestem mega zadowolony, mimo iż start był bardzo słaby, nawet miałem podejrzenie iż trafiłem na wersję która ma problemy z pamięciami.

Jak się okazało, coś w sprzęcie nie zagrało, impuls poszedł, bo wiele przecież nie było trzeba by po 2 latach znów coś pogrzebać.

Młody zyskał stacjonarny Pc, a ja się przesiadłem na z370 z 8700k.

Minimalna poprawa jest względem i7 6700K, zwłaszcza w OC i mam nadzieję ze 2080Ti podziała u mnie kolejne 2-3 lata.

Dużo sytuacja się poprawia gdy wszystko chłodzone jest wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Idealny moment by uznać że 1080Ti to taki złom że nawet Biedronka będzie wstydzić się by dodawać go do czipsów albo swojego tygodnika "Kropka" (1,95zł + 1080ti za darmo jako "wkładka/dodatek") :E

9fps vs 55fps

 

Natomiast prawda jest taka że 1080Ti to nadal bardzo potężna karta i wystarczy wielu graczom na kolejne lata. Prawdą jest też to że aktualne RTX2xxx to tylko "awangarda" tego co nastąpi. To zwiadowcy jak się przyjmie RT. Jeśli się przyjmie pozytywnie i będzie często (wręcz obligatoryjnie) wykorzystywane w grach to dzisiejszy 2080Ti w grach za 2-3 lata będzie duszony na śmierć przez gry przyszłości z wielokrotnie wyższymi wymaganiami co do rdzeni RT. Wtedy 2080Ti będzie generował 9fps a 3080Ti 55fps :)

Przeciez nikt nie twierdzi ze 1080ti to zlom i nigdy bym tak nie pomyslal, dziwne zeby oczekiwac od tej karty duzej wydajnosci w RT. Czekam na ruch AMD w tym kierunku zeby ta technologia sie bardziej rozpowszechnila bo to tylko kwestia czasu bo to ze sie przyjmie jest pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiajaco dobrze radzi sobie ta karta tutaj w RT:

[mediaz]

[/media]

Szkoda że w tym teście nie ma gtx1660ti, gość testował gtx1660. Sugerując się tym filmem który wstawiłeś a wynikami gościa w BF5/rt-low na gtx1660 to pomiędzy gtx1660ti oraz gtx1660 może być znacząca różnica w wielu grach, a sama gtx1660ti notować często dużo lepsze wyniki niż gtx1080.

 

 

Port-Royal-740x416.png

AH-740x416.png

BFV-740x416.png

ME-740x416.png

SotTR-740x416.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nikt nie twierdzi ze 1080ti to zlom i nigdy bym tak nie pomyslal, dziwne zeby oczekiwac od tej karty duzej wydajnosci w RT. Czekam na ruch AMD w tym kierunku zeby ta technologia sie bardziej rozpowszechnila bo to tylko kwestia czasu bo to ze sie przyjmie jest pewnie.

Zgaduję, że przy prezentacji nowej architektury GPU AMD wspomni coś o sprzętowym RT działającym na Microsoftowych bibliotekach. Póki siedzimy na GCN można pomarzyć.

 

Natomiast prawda jest taka że 1080Ti to nadal bardzo potężna karta i wystarczy wielu graczom na kolejne lata. Prawdą jest też to że aktualne RTX2xxx to tylko "awangarda" tego co nastąpi. To zwiadowcy jak się przyjmie RT. Jeśli się przyjmie pozytywnie i będzie często (wręcz obligatoryjnie) wykorzystywane w grach to dzisiejszy 2080Ti w grach za 2-3 lata będzie duszony na śmierć przez gry przyszłości z wielokrotnie wyższymi wymaganiami co do rdzeni RT. Wtedy 2080Ti będzie generował 9fps a 3080Ti 55fps :)

Akurat w przykładzie, który podałeś tak nie będzie. To nadal będzie Turing, tyle że w 7nm z kilkoma "poprawkami". Różnica będzie głownie w czystej wydajności, tu możemy liczyć na jakieś sensowne wzrosty, ale poza tym zapomnij o takiej różnicy w RT. wink.gif

A 1080Ti to bardzo dobra karta. Nie licząc Titanów, których raczej nikt rozsądny nie kupuje do gier, jest na 2/3 miejscu pod względem wydajności i dzielnie wymienia się miejscami z 2080 w zależności od gry. wink.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - widziałem na necie jakieś przecieki o GTX 1650 Ti, wg przypuszczeń ma mieć 1024 CUDA, 32 ROP i 64 TMU czyli trochę mocniejsza od 1650, która ma mieć ponoć premierę dzisiaj. Ciekaw jestem wydajności i ceny tego GTX 1650 Ti, rozumiem, że to bezpośrednia konkurencja dla RX 570 a może i RX 580?

Edytowane przez Azgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie chaos z tymi kartami. Ciekawe czy beda GTX 1680 itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem testują na "żywo" :E

 

w odyssey poziom rx 570, a w wieśku na samym końcu 20% wolniej od gtx 1060 3GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Battlefield V DX12, ponad 20 klatek straty do RX 570 4GB...

 

Myślałem, że 1650 może być alternatywą dla RX 570 i zawiodłem się.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Battlefield V DX12, ponad 20 klatek straty do RX 570 4GB...

 

Myślałem, że 1650 może być alternatywą dla RX 570 i zawiodłem się.

Być może to kwestia sterów, bo ta różnica faktycznie jest bardzo duża

BfVGC4K.png

 

W innych tytułach na szczęście nie jest aż tak źle, wszytko rozbije się jak zwykle o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to pierwsze GPU która można kupić, przynieść do domu i położyć na półce bo nie ma sterowników. A zakup trzeba robić w ciemno bo przez brak sterowników nie ma też recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery są od 15:00, pierwsze testy już też.

Ale jeśli kartę mogłeś gdzieś kupić z rana, to tak - zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to pierwsze GPU która można kupić, przynieść do domu i położyć na półce bo nie ma sterowników. A zakup trzeba robić w ciemno bo przez brak sterowników nie ma też recenzji.

Sterowniki juz sa, nie siej paniki bo mozna je pobrac od dzis z nvida strony, sterownikow nie dostali tylko recenzenci, ktorzy mieli karty przed premiera.

 

Raczej to nie jest karta , na ktora sie wszyscy rzuca :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że w końcu je udostępnili. Chwalą im za to i Bogu dzięki.

 

Zapowiadali może już jakąś 1130? Bo ta 1150 ma mniejszy chip to pewnie gdzieś odpadki z nich ulokują?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kartami ostatnio to zrobili większy cyrk niż "8800GTX,8800GTS 640MB,8800GTS 320MB,8800Ultra,8800GT,8800 GTS 512MB"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...