Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie się działo za miesiąc

 

 

kiedy-somsiad-kupi_2018-08-23_03-09-10.jpg

 

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SUPER ploty wszędzie :E

 

To z ith

Zacznijmy od modelu GeForoce RTX 2080 Ti SUPER, który ma być niezwykle potężnym GPU, bazującym na zupełnie nowym układzie graficznym. Ten ma być całkowicie odblokowany, co oznacza, że partnerzy firmy będą mieć do dyspozycji 300 W dla wskaźnika TDP. Poza tym oferować ma on więcej rdzeni CUDA oraz szybsze pamięci GDDR6 i będzie znacząco wydajniejszy od RTX 2080 Ti. Na ten model podobno przyjdzie nam jednak poczekać nieco dłużej. GeForce RTX 2080 SUPER otrzymać ma z kolei 11 GB pamięci VRAM oraz układ z karty RTX 2080 Ti w wersji nie pod OC, który został odblokowany i oferuje lepszej jakości sekcję VRM, co przekładać ma się na stabilniejszą pracę przy wysokim taktowaniu.

itd. itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie lekko związane z gpu, ten sklep proshop jest pewny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, proshop działa nie tylko w Polsce ale np w Norwegii Szwecji i innych krajach od lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należało by dodać, że sprzęt wysyłają bodajże z Danii także chwilę się czeka na przesyłkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach to nie problem :thumbup: jeśli plotki o 80ti "super duper" się sprawdzą chyba trzeba pomyśleć o gpu z aio :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080Ti juz sie meczy na powietrzu, Kingpin na AiO z Noctuami dopiero rozwija skrzydla. Winny jest imo turbo boost ktory powyzej 40*C (tak, 40 stopni!) juz throttluje karte.

 

Zobaczymy kiedy potwierdza te nowe karty, mam 90 dni na upgrade u EVGA.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080Ti juz sie meczy na powietrzu, Kingpin na AiO z Noctuami dopiero rozwija skrzydla. Winny jest imo turbo boost ktory powyzej 40*C (tak, 40 stopni!) juz throttluje karte.

 

 

 

 

a tak dokladniej to ile tracisz na 45-48*C vs 39*C ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 30MHz powyzej 2100MHz.

Problem w tym ze jesli ustawisz ja tak zeby miala 2100MHz przy 70C to przy starcie benchmarka przy ~ 30-40*C bedzie chciala dac 2200 i od razu sie wysypie.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30MHz więcej to słabe rozwijanie skrzydeł ;) Daje to wymierną korzyść w formie 1-2 FPSa? :)

 

Już myślałem że cos więcej się zmieniło od Pascali. Ale te 70*C vs 40-50 to na samym swapie wentyli zrobiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie ogolnie na podsstawie doswiadczen z trzema 2080Ti gdzie kazdy kolejny mial lepszy cooler.

Kingpin ma ok 50-52*c po wyjeciu z pudelka, po swapie na 4 Noctuy i wyzszych obrotach w PP mam 40-45*C.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy scisk beda mieli ci co kupili pociete 80 i 70 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwłaszcza 2070, która jest oparty na pełnym TU106. A TU104 w 2080 ma obcięty jeden TPC i całe 4% do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2070 nie ma jeszcze tragedii. Ja kupiłem za 2200pln, jak jakimś sposobem ceny 2080ti po wyjściu 2080ti super spadły by do poziomu obecnych rtx 2080 to być może nawet pomyślę o upgrade :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwłaszcza 2070, która jest oparty na pełnym TU106. A TU104 w 2080 ma obcięty jeden TPC i całe 4% do tyłu.

 

Mi byłoby przykro, jakby 2060 8GB był w cenie 6GB. To by bolało bo duży progres będzie a karta jednak dla mniej zamożnych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

jakby 8GB było w cenie 6GB to było by ci przykro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby 8GB było w cenie 6GB to było by ci przykro ?

 

tak, jakbym ponad 14 dni wcześniej kupił 6GB. W tą stronę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwłaszcza 2070, która jest oparty na pełnym TU106. A TU104 w 2080 ma obcięty jeden TPC i całe 4% do tyłu.

pociety czy nie ale jak wezmiemy przepustowosc pamieci ktora ma skoczyc powyzej 7 paczek to jednak darmowe oc a te pewno da sie jecze podbic wiec nawet jak by cena byla taka sama to i tak Super to niezly boost a jak beda jeszcze tansze jak obecne modele to bedzie bolalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba zrobić swapa na Radeona VII CF, po ostatnich patchach wyprzedza 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba zrobić swapa na Radeona VII CF, po ostatnich patchach wyprzedza 2080.

W jednej grze na dziesięć 8:E? Poza tym nie jestem przekonany, żebyś chciał mieć zestaw wykorzystujący CrossFire, nawet jeśli jeszcze o tym nie wiesz ;)

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw czy 2088 SUPER dostanie szyne 352bit bo z nowych plotek wynika ze jednak bedzie miala 8gb vram i sporo mniej jednostek niz 2080ti wiec jesli tylko bedzie odrobine wiecej CUDA i wyzsze takty pamieci no to dla mnie az takie SUPER nie bedzie zeby myslec o jakiejkolwiek zmianie :D

 

https://wccftech.com/exclusive-nvidias-super-gpus-unleashing-monsters/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi jak będzie z cenami. Czy stare wersje stanieją, a SUPER zadebiutują w ich pierwotnych cenach czy należy spodziewać się również SUPER podwyżek cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw narzekali na ceny RTXów a teraz im przykro bo odświeżone modele mogą wejść w cenie starych :E :E :E Jak żyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...