Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

W Apexie jest solidny kop, gra wymaksowana w 1440p i trzyma 130-190 fps, przy włączonym G-Sync przez 90% czasu licznik stoi na 144.

 

Mówiłem że tam jest moc. Fajnie i nie fajnie. Osobiście mam wrażenie że nas czasem dymają wszystkich bez mydła. Jak AMD przyciska to z miejsca leci taka kontra że nieraz ciężko uwierzyć. Nagle olśnienia dostają jak umilić życie klientom bez dojenia? Jeden raz ok. Ale to już drugi raz jak stery robią rewolucje ostatnio. Chyba E coś jeszcze pominąłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka panowie, chyab jednak ide w stronę 2070super. Miałbyć 5700xt .... doradzicie coś do 2400zł najlepiej z gwarancja dluzsza niz 3 lata i zeby gpu sync działał na acer XF270HU tft ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF270HF to ekran z freesync.

 

Działa to lepiej z AMD niż NV. NVtqk średnio obsługuje nieraz ta synchronizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF270HF to ekran z freesync.

 

Działa to lepiej z AMD niż NV. NVtqk średnio obsługuje nieraz ta synchronizację.

 

To nic, czekam za Gigabyte 5700xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektorych grach dziala wzorowo freesync na nvidii np SOTTR, GTA V a w innych np animacja szarpie albo w ogole nie dziala tj BF 1 np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam freesync na NV i póki co szarpania nie widziałem (chyba że klatki spadały poniżej 60).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam freesync na NV i póki co szarpania nie widziałem (chyba że klatki spadały poniżej 60).

Wejdz sobie do dzialu z bf5, jemu wszystko szarpie, tnie i ma framarate w oczach. Mam juz 3 monitor ktory obsluguje g-sync compatiblem i nic nie szarpie i dziala dobrze. Jego komentarzy nie bralbym na powaznie, dla niego gry tylko dzialaja dobrze na radeonie ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam freesync na NV i póki co szarpania nie widziałem (chyba że klatki spadały poniżej 60).

 

 

Ja mam monitor MSI Optix MAG241C + w windowsie w ustawieniach grafiki mam wlaczona funkcje zmiennego odswiezania ktora odblokowali chyba teraz z tymi sterami 436.02. Ta fukcje MS wprowadzil z aktualizacja 1903

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor MSI Optix MAG241C + w windowsie w ustawieniach grafiki mam wlaczona funkcje zmiennego odswiezania ktora odblokowali chyba teraz z tymi sterami 436.02. Ta fukcje MS wprowadzil z aktualizacja 1903

 

AOC C24G1, podpiałem kablem DP, Freesync działał od razu, bez nowych sterów i bez nowego Windowsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mialem od 15 stycznia czy kiedy to tam wprowadzili ale z werjsa 1903 MS wprowadzil dodatkowe ulepszenie ze nawet te aplikacje ktore natywnie nie wspieraja tej funkcji powinny dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na necie latała tabelka z monitora freesync które obsługiwały gsync w mniejszym lub wiekszym stopniu. Może ktoś posiada taką liste?

 

edit: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ej9mOe5NamLldpfyFfXrqvLMZP-aG2Zi1su7QzPRNJY/edit#gid=0 niestety nie ma mojego modelu w tej liscie.

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na karty zotaca ? w fajnej cenie są, posiada ktoś liste monitorow z freesync które obsluguja gpusync ?

 

Mnie sie udało wyrwać tego Gigabyte windforce za 2380 zł, do tego dostanę kody do Control i Wolfstein tego nowego, które zamierzam sprzedać

jak mi się uda :)

Myślałem mocno nad 5700 XT ale dobre referenty niestety nie odbiegają jakoś mocno od 2070 S, a tu mam dobre chłodzenie i gry na dokładkę

Karta boostuje mi do prawie 2000 mhz bez żadnego overclockingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz tempy na tym windforce?, one nie slyna z dobrych temperatur ale moze cos poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz sobie do dzialu z bf5, jemu wszystko szarpie, tnie i ma framarate w oczach. Mam juz 3 monitor ktory obsluguje g-sync compatiblem i nic nie szarpie i dziala dobrze. Jego komentarzy nie bralbym na powaznie, dla niego gry tylko dzialaja dobrze na radeonie ;)

 

W Nvidii jakosc gsync Compatible to losowanie. Zależne od monitora i sterowników. I to jest niezaprzeczalny fakt.

 

Na swoim Philipsie mam różne przeboje z Gsync.

 

Zacznijmy od AMD 260x z nowszym gnc z freesync. Wszystko działa idealnie. Zero problemów. Nawet mimo spadków FPS poniżej progu freesync (45fss), załączało się z automatu LFC i obraz był ciągle bez dziwnych przebojów.

 

AMD 260x jako wyjście obrazu i gtx1080ti jako procesor renderujący. Po kombinacjach z wypychaniem i wyciąganiem w tyczek w odpowiedniej sekwencji Freesync szedł. Działał idealnie. Na GTXie ale wyjściem obrazu był AMD.

 

 

A teraz wersja trzecia autorstwa Nvidii, gsync Compatible.

 

1. Początkowo Obraz szarpie jak porąbany. FrameTime wygląda na wykresie jak żeby piły. Ale nie zawsze. Kilka minut działa ok nagle jep iszarpanie. Alt TAB ratuje sytuację ale nie zawsze

 

2. Straszne smuzenie ekranu. Też to miałem na jakiejś wersji sterowników.

 

3. Migotanie obrazu przy niskim FPSie. Nieraz przy wysokim na starszych sterach. Nawet miałem migotanie textury drzwi w TombRider.

 

 

Zazwyczaj z każdą nową wersją sterowników jest jakaś poprawa w tym temacie. Aktualnie mam migotanie obrazu. Do niedawna nieraz jeszcze smuzenie miałem ale też nie zawsze. Obraz lubi migotać przy ładowaniu map, gdzie potrafi być ledwo kilka FPS..

 

 

Nowe sterowniki oficjalnie rozszerzają też wsparcie gsync Compatible na więcej ekranów. Jeżeli winne są monitory na problemy z Compatible, to lista wsparcia nie powinna się zmieniać ze zmianą sterownikow. Skoro się zmienia to co powoduje problemy? I dla czego np w moim Philipsie 34 na AMD wszystko działało zawsze idealnie, a na Nvidii wpierw ciulowo na maxa a teraz w miarę przyzwoicie? Czary?

 

NVIDIA straszne walki wkręca. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda Phoenixsuple. Tylko w zasadzie BF mi nie dziala jak trzeba . Co do gsyn compatible to w wielu grach dziala bez zarzutu np GTA V czy Wiedzmin czy Battlefront 2 ale sa gry w ktorych nie dziala jak freesync gdy korzystalem z RX 570 np Far Cry 5 czy wlasnie BF 1 i BF V.

 

Po 2 mam tez gre co sie nazywa Dirt Rally 2.0 i zobacz sobie Phoenixsuple jaka jest wydajnosc na RTX np a jaka na np Vega 64. Karta Nvidii mam problem z kibicami i w ustawieniu ultra/wysokie jak przejezdzasz kolo tlumu to na zielonej karcie masz ostre sciny a na czerwonej nic sie nie dzieje

 

A w BF 1 i V wlasnie ze wzgledu na bardzo dobre dzialanie freesync to karta czerwonych jest lepszym wyborem bo na nvidii tez gsync w tych grach nie trybi przez to zmiana np ze 120 na 140 fps jest widoczna jako szarpniecie gdzie na AMD nie jestes wstanie stwierdzic kiedsy i jak zmienia sie liczba klatek. Rozumiesz czy dalej nie? :E

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu zgodze sie z toba w 100% ale tak sie dzieje w przypadku niekompatybilnosci monitora i nie ma co oczekiwac dobrego efektu, jednak tam gdzie monitor nie sprawia problemow dziala tak samo dobrze jak na radeonie. To ze nvidia leci w kulki to wiadomo od dawna ale nie jestem w stanie powiedziec od czego zalezne jest to czy bedzie to dzialalo na danym monitorze faktycznie a ile jest w tym umyslnej winy nvidi. Nigdzie nie ma okreslonych warunkow co musi monitor spelniac aby byl w 100% kompatybilny wiec mozna snuc tylko teorie....

 

BF to jest gra gdzie g-sync sprzetowy lub programowy dziala idealnie z Frostbite.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np moj monitor mial test na you tube i podobno wszystko spoko...no fajnie ale dopoki nie sprawdzimy roznych gier to nie mozna tego jednoznacznie okreslic. Kazdy monitor moze byc spoko jak sprawdzimy na nim 2-3 gry ktore akurat nie maja problemow z gsync compatible. A co z reszta?

 

Moj monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jasno sie wyrazilem wiec napisze jeszcze raz, jesli nie ma twojego monitora na liscie G-Sync Compatible to nie masz gwarancji ze bedzie dzialac poprawnie a to ze ktos przetestuje 1-2 grach o niczym nie swiadczy a juz napewno nie jest powodem do jakis zali ze w kazdej grze to nie dziala skoro twojego monitora nie ma na liscie. Co innego gdybys go mial na liscie lub sprzetowy G-Sync i bylyby problemy. W teori 100% gwarancji masz na kartach radeon.

 

Zreszta ja tobie nie ufam i nie wierze w to co piszesz bo w temacie bf5 pokazales juz swoje magiczne umeiejtnosci gdzie potrafisz wyczuc spadek z 130 na 120fp z synchronizacja ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie musisz wierzyc ale w bf tak wlasnie jest ze animacja nie jest plynna. Mimo vsync wyglada jakby byl tearing, klatki przeskakuja ale juz mi sie nie chce tlumaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chociaż klasyczny Gsync zadziała w tym BF czy nie mam co podchodzić? :D

 

 

 

Myślicie, że w rog strixach warto zmieniać pastę na thermal grizzly czy szkoda zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzetowy powinien dzialac. Jesli karta na gawarancji to nie ruszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jasno sie wyrazilem wiec napisze jeszcze raz, jesli nie ma twojego monitora na liscie G-Sync Compatible to nie masz gwarancji ze bedzie dzialac poprawnie a to ze ktos przetestuje 1-2 grach o niczym nie swiadczy a juz napewno nie jest powodem do jakis zali ze w kazdej grze to nie dziala skoro twojego monitora nie ma na liscie. Co innego gdybys go mial na liscie lub sprzetowy G-Sync i bylyby problemy. W teori 100% gwarancji masz na kartach radeon.

 

Zreszta ja tobie nie ufam i nie wierze w to co piszesz bo w temacie bf5 pokazales juz swoje magiczne umeiejtnosci gdzie potrafisz wyczuc spadek z 130 na 120fp z synchronizacja ;)

 

Mi możesz zaufać. Nie jest dobrze gsync Compatible. NV sobie z czymś nie radzi co bez problemu ogarnęło AMD. Ciekawe co będzie z HDMI 2.1... jeśli standard będzie działał na Intelu oraz na AMD a na NV będą chocki klocki to niestety, ale cierpliwość pewnie nie tylko moja się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...