Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcę zakupić RTX 2060/1660Ti i zastanawiam się czy ruszy FreeSync, bo na RX 570 fajnie działa, a grafa nie zawsze wyciska 60fps- a co dopiero 75 w jakiś gierkach, więc jak coś spadnie, dobrze wtedy widać, że nie ma tearingu, szczególnie AC Origins/Odyssey, które na Radkach średnio działają. Zakres FS mam 40-75hz

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14dni na zwrot jesli sprzet nie spelni twoich oczekiwan i masz konkretny powod do zwrotu jesli bedzie cos nie tak z G-Sync Compatible.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz tempy na tym windforce?, one nie slyna z dobrych temperatur ale moze cos poprawili.

 

koło 66 C, max co widzialem to 69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dotyczące kart Windforce. W 2070 Super wentylatory mają tak, że gdy osiągną temperaturę koło 50C to włączają się i wyłączają co chwilę? Pytam bo w obecnym GTX 1080 Windforce tak mam i jest to denerwujące.

 

Druga sprawa, jest sens wymieniać 1080 na 2070S? Przyznam, że w rozdzielczości 1440p brakuje trochę mocy gdzieniegdzie tylko nie wiem czy nie lepiej zaczekać na nową generację kart która powinna być w przyszłym roku i zobaczyć co zaoferuje bo w sumie nie ma najgorzej?

Edytowane przez Ata15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wentyle można ustawić że będą chodzić cały czas :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, jest sens wymieniać 1080 na 2070S? Przyznam, że w rozdzielczości 1440p brakuje trochę mocy gdzieniegdzie tylko nie wiem czy nie lepiej zaczekać na nową generację kart która powinna być w przyszłym roku i zobaczyć co zaoferuje bo w sumie nie ma najgorzej?

 

Nawet o tym nie myśl, dopłacisz kupę kasy tylko. Jak chcesz ładnego boosta w 1440 bez dokładania sporej sumy to szukaj używanego 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2070 Super wentylatory mają tak, że gdy osiągną temperaturę koło 50C to włączają się i wyłączają co chwilę? Pytam bo w obecnym GTX 1080 Windforce tak mam i jest to denerwujące.
Przecież wentyle można ustawić że będą chodzić cały czas :hmm:

No ale to też nie jest rozwiązanie najlepsze, lepiej moim zdaniem w MSI Afterburner ustawić własną krzywą wentylatorów, temp. hysteresis dać na 5C, a na ustawieniach wentylatorów dać jedną 'kropkę' na 50C na 0RPM, a drugą na wartość, na której wentylatory prawidłowo pracują, a nie przeszkadza hałas, a dalej już wedle uznania dla zachowania sensownej temp. i poziomu hałasu. W ten sposób jak karta osiągnie 50C, to włączą Ci się wentylatory i będą pracować póki temp. nie zejdzie do 45C. Nie będzie denerwującego włączania się i wyłączania kilka razy na minutę jak ma miejsce czasem w standardzie, bo niektóre karty zachowują się tak, że np. na 50C włączą Ci się wentylatory, a na 49C już się wyłączają, ale karta zaraz znowu osiąga 50C i od nowa cyrk idzie.

Na przykładzie Strixa 1080 Ti z pasywnym chłodzeniem do 55C:

9IBMKq1.jpg

 

--

 

Fjubens - w strixie jest to samo, lubi sobie lawirować 0-1000rpm na granicy półpasywa ;)

PS. Czemu ustawiłeś takie schodki, a nie prostą linię? Wtedy chłodzenie będzie płynnie regulowało obroty.

Tak, w Strixie domyślnie właśnie też tak miałem i było to irytujące. :(

Co do schodków: W sumie...sam nie wiem, miałem linię kiedyś, po formacie na nowym SSD jak zmieniałem Samsunga EVO na Corsaira na M2 te schodki domyślnie były w programie i nawet nie ogarnąłem jak ustawiałem znowu progi. Zmieniłem. Dzięki. :)

1mwSjcf.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fjubens - w strixie jest to samo, lubi sobie lawirować 0-1000rpm na granicy półpasywa ;)

 

PS. Czemu ustawiłeś takie schodki, a nie prostą linię? Wtedy chłodzenie będzie płynnie regulowało obroty.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to też nie jest rozwiązanie najlepsze, lepiej moim zdaniem w MSI Afterburner ustawić własną krzywą wentylatorów, temp. hysteresis dać na 5C, a na ustawieniach wentylatorów dać jedną 'kropkę' na 50C na 0RPM, a drugą na wartość, na której wentylatory prawidłowo pracują, a nie przeszkadza hałas, a dalej już wedle uznania dla zachowania sensownej temp. i poziomu hałasu. W ten sposób jak karta osiągnie 50C, to włączą Ci się wentylatory i będą pracować póki temp. nie zejdzie do 45C. Nie będzie denerwującego włączania się i wyłączania kilka razy na minutę jak ma miejsce czasem w standardzie, bo niektóre karty zachowują się tak, że np. na 50C włączą Ci się wentylatory, a na 49C już się wyłączają, ale karta zaraz znowu osiąga 50C i od nowa cyrk idzie.

Na przykładzie Strixa 1080 Ti z pasywnym chłodzeniem do 55C:

 

O czymś takim właśnie myślałem. Albo ustawić cały czas pracujące tylko do temperatury 50-55 stopni łagodną krzywą, żeby nie było zmiany w szumach. Na mojej 1060 kiedyś tak zrobiłem i w IDLE wentylatory pracowały ciągle z prędkością 8% - niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywą wentylatorów nigdy nie lubiłem się bawić, jakoś nie chcę być zależny od programów jeśli mogę tego uniknąć, ale w tym wypadku spróbuję. Ustawiłem sobie żeby do 50C pracowały na 20% i jak na razie jest dobrze, praktycznie niesłyszalne i karta chłodniejsza w spoczynku.

 

Używanego GTX-a 1080 Ti raczej bym nie kupował. Nie wiadomo czy nie kopał albo coś jeszcze innego. Szczerze to wolałbym dołożyć do nowej 2070 Super, ale raczej zostanę na chwilę obecną na tym co mam, z detali ultra wyrosłem (chociaż jak się da to pewnie, ale nie muszą być wolę stałe 60 klatek :) )

Edytowane przez Ata15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dotyczące kart Windforce. W 2070 Super wentylatory mają tak, że gdy osiągną temperaturę koło 50C to włączają się i wyłączają co chwilę? Pytam bo w obecnym GTX 1080 Windforce tak mam i jest to denerwujące.

 

Druga sprawa, jest sens wymieniać 1080 na 2070S? Przyznam, że w rozdzielczości 1440p brakuje trochę mocy gdzieniegdzie tylko nie wiem czy nie lepiej zaczekać na nową generację kart która powinna być w przyszłym roku i zobaczyć co zaoferuje bo w sumie nie ma najgorzej?

Mozesz czekac rok, pozniej byc beta testeram, pozniej czekac na dostepnosc i tak w kolko. Przeciez cudow karty za rok nie zaoferuja bo wiadomo czego mozna sie spodziewac. Jak dasz rade czekac rok ponad to wporzadku ale jesli chcesz przez ten rok grac plynnie to dobrym wyborem jest 2070S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zakupić RTX 2060/1660Ti i zastanawiam się czy ruszy FreeSync, bo na RX 570 fajnie działa, a grafa nie zawsze wyciska 60fps- a co dopiero 75 w jakiś gierkach, więc jak coś spadnie, dobrze wtedy widać, że nie ma tearingu, szczególnie AC Origins/Odyssey, które na Radkach średnio działają. Zakres FS mam 40-75hz

 

Poszukaj listy gdzie ludzie testowali monitory na NV i będziesz wiedział. Mój C24G1 działa, jedyny problem to skoki jasności przy wysokich FPS ale to głównie widoczne jest bawiąc się w interfejsie, podczas grania tego nie ma. No i nie działa w monitorze funkcja Overdrive, to tyle. Są monitory które działają idealnie, a inne słabo.

 

Aha i mam 144 Hz, do 60 FPS jest spoko, poniżej rwie obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz czekac rok, pozniej byc beta testeram, pozniej czekac na dostepnosc i tak w kolko. Przeciez cudow karty za rok nie zaoferuja bo wiadomo czego mozna sie spodziewac. Jak dasz rade czekac rok ponad to wporzadku ale jesli chcesz przez ten rok grac plynnie to dobrym wyborem jest 2070S.

 

Ja miałem 1070 i jestem bardzo zadowolony z upgrade do 2070 S, czekać można w nieskończoność, generalnie to się łamałem nad 5700 XT ale powiedziałem sobie że to już ostatnia zabawka jaką sobie kupię przed dzieckiem, to niech będzie to mocniejsza karta :)

 

Sprzedałem 1070 za 900, sprzedam gry co dostanę do 2070S, i ten upgrade to mnie wyjdzie z 1300, do przeżycia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia może wprowadzić do sprzedaży nowe karty graficzne z serii gtx 1650 Ti z pełnym rdzeniem.

Premiera: wrzesień lub październik 2019. Cena: około 850 złotych.

Widocznie gtx 1650 nie sprzedaje się tak jak powinien, bo lepszym wyborem w tym segmencie cenowym jest Amd Radeon RX 570 oraz RX 580 lub dopłata do taniej wersji gtx 1660. :lol2:

Źródło: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_geforce_gtx_1650_ti_nowe_informacje_o_karcie_graficznej

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rtx2070 super nie wskazuje temperatur pamięci i zasilania ? Nidzie w testach tego nie ma

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj bo ich nie znajdziesz ;)

 

Może też się tak grzeją jak w 5700xt że ramy mają po 100 stopni xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rtx2070 super nie wskazuje temperatur pamięci i zasilania ? Nidzie w testach tego nie ma

 

Nie w tych modelach..

 

Nawet taki 2080 Ti trio nie posiada.. dopiero LZ

 

Według testów trio łapie nawet 90 stopni na pamieciach podczas kiedy rdzen ma jakieś 70, a vrm 80.. temperatura do 95 stopni jest OK ;)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, uznałem że nadszedł najwyższy czas na modernizację PC z sygnaturki. Nabyłem procesor i5 7500, i teraz planuję nabyć nową grafikę. Zastanawiam się nad RTX 2060. Czy łączenie go z tym procesorem to dobry pomysł, czy może jest to za mocna karta? Jeśli nie to kupię RX 580 po koparce od kolegi za 400 zł.

 

EDIT : Gram w rozdzielczości Full HD.

Edytowane przez BenedyktW29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 z golymi 4jajami to slaby pomysl. Polecam gtx 1660 ;)

 

Ja bym nie laczyl radeona z takim prockiem, lepiej celuu w karte zielonych.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, uznałem że nadszedł najwyższy czas na modernizację PC z sygnaturki. Nabyłem procesor i5 7500, i teraz planuję nabyć nową grafikę. Zastanawiam się nad RTX 2060. Czy łączenie go z tym procesorem to dobry pomysł, czy może jest to za mocna karta? Jeśli nie to kupię RX 580 po koparce od kolegi za 400 zł.

 

EDIT : Gram w rozdzielczości Full HD.

 

Jeśli grasz w gry wymagające mocnej grafiki (Metro exodus na przykład) to możesz brać rtxa 2060. Szkoda że nie zakupiłeś i7, bo w miejscach procesorowych nie wykorzystasz mocy 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 to tania karta, śmiało można atakować

 

 

Ja właśnie wymieniłem zwykłą 2060 na zwykłą 2060 :D

Tylko GPU mi jeszcze hałasowało pod obciążeniem a teraz jest cisza nawet w grach ;)

 

keAkNNJ.jpg

 

Ten afterburner jedynie dziwnie działa, wrzuciłem sobie wstępnie UV 1980MHz 0.968v ale w grach zauważyłem, że jest 1995 albo 2010 w zależności kiedy odpalę przy tym napięciu. Okazało się, że jak kliknę zastosuj to podnosi krzywą do 1995 albo 2010, raz tak a raz inaczej lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...