Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JudgeDeath

MSI GTX 1060 Gaming X 6GB - wiatraki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

generalnie mam problem z wiatrakami (jeden pracuje na 100%, podczas gdy drugi stoi). Czytałem w internecie, że jest to częsty problem z chłodzeniem w MSI, ludzie zalecają reklamacje/zwrot. Rozważam takie rozwiązanie, tylko jest to o tyle dziwna sprawa, że jest to już drugi GTX 1060 od MSI i mam ten sam problem. W pierwszym problem pojawił się po kilku dniach użytkowania, zwróciłem kartę, zamówiłem drugą z innego sklepu i problem ten sam (stojący wiatrak).

 

I teraz pojawia się pytanie, czy źródłem problemu z kartą może być zasilacz? W komputerze mam Thermaltake Smart SE Modular 530W. Generalnie po zmianie karty na GTX 1060, kultura pracy zasilacza nieco uległa zmianie - słychać tak jakby buczenie. Zastanawiam się co zrobić, czy zwrócić kartę czy jednak pomyśleć o wymianie zasilania.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zasilacz do kręcenia się wentylatora? To znany problem w tych kartach, pozostaje wysłanie karty w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam raz dziennie, nie nacieszyłem się kartą.

 

W przyszłym tygodniu zwracam, bo jeszcze będę w terminie 14 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zwrócić kartę do sklepu. Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję dzisiaj przez MSI Gaming App wyłaczyć Zero Frozr czy jak to się tam nazywa. Kilka dni podziałam i zobaczę, czy wtedy też wentylatory zwariują.

 

Kartę zwrócę tak czy inaczej, ale jeszcze tydzień chcę pograć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zakusy na trzecią sztukę MSI Gaming 1060 ale sobie odpuściłem tę firmę :).

Zastanawiam się nad zakupem GTX 1050 Ti (poleciłem go znajomemu i okazuje się, że dla niedzielnego gracza nie jest to zła karta) na jakiś rok i wtedy może kupię jakiegoś następcę 1060-tek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oddaniu pierwszej sztuki do sklepu, sprzedawca polecił mi MSI Gaming X+. Zastanawiałem się, ale jednak zrezygnowałem. Podobno, różnica jest jedynie w taktowaniu pamięci. W praktyce okazuje się, że Gaming X+ daje 2-4 FPS więcej, niż Gaming X bez plusa (można rzec, że praktycznie nic). Generalnie, zastanawiam się czy Gaming X+ nie jest przypadkiem serią, w której rozwiązano problemy z chłodzeniem. Po oddaniu obecnego MSI, rozważam właśnie zakup tej karty (+ 70 zł). Tylko pytanie czy warto. Inną opcją jest ASUS Strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat samo chłodzenie w Gaming X może uchodzić za wzór dla innych producentów kart. Niestety leży w MSI (chyba bardziej aniżeli u innych) problem piszczenia cewek i (chyba programowy) nie pracujących wentylatorów. Jesli dołożymy do tego olewatorskie podejście do klienta to można sie troche zniechęcić do zakupów ich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 99% pewien, że to systemowe, a nie czysto sprzętowe. Na Windowsie jestem w stanie wymusić kef z wiatrakiem w 3 minuty od uruchomienia systemu, a na Mac OS od 2 godzin nic. Włączam i wyłączam te benchmarki i stress testy, wentylatory startuja, zatrzymują się na zmiane zależnie od temperatury i nic. Na Macu sam sterownik Nvidii, żadnych apek do OC i kontrolowania wentyli :/ Po prostu dziala biosowa kontrola zero frozr poniżej 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi, cofam :E

 

Heaven na Macu wytrzymało długo, ale w końcu poddało się na Furmarku. Czyli to sprzętowe jednak, albo co najmniej biosowe.

 

Jest możliwość wrzucenia biosu od Gaming X+? Może coś poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, próbowałem już:

 

Z samym MSI Gaming App.

Z samym MSI Afterburner.

Z wyłączonym Zero Frozr przez Gaming App.

Z krzywą wentylatorów zaczynającą się od 10% minimum.

Z krzywą wentylatorów zaczynającą się od 25% minimum.

Z krzywą wentylatorów zaczynającą się od 0%, ale własną, a nie domyślną.

Z OC.

Bez OC.

Na Windowsie 10.

Na macOS Sierra.

 

Efekt zawsze ten sam, prędzej czy później jeden wentyl się zatrzymuje.

 

Nikt mi nie powie, że nie przetestowałem przed zwrotem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 6 pozycji przetestowałem na poprzednie karcie. W pewnym momencie u mnie problem pojawial sie zaraz po włączeniu komputera. Napisałem do MSI o nową wersje BIOS. Czekam na odpowiedź, dam znać co i jak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem się do sterowników 372.90.

 

a) Straciłem kilka FPS

b) Odzyskałem stabilność w Forza Horizon 3 i Gears of War 4 (wywalało mnie do pulpitu tylko w grach z Windows Store)

c) Wiatrak póki co nie wariuje a robię co mogę, żeby to wymusić

 

Może to nowe sterowniki coś pitolą? Na Mac wyszły 378.xx, na PC 382.xx

 

EDIT. Dupa, też zwariował - po prostu trochę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 6 pozycji przetestowałem na poprzednie karcie. W pewnym momencie u mnie problem pojawial sie zaraz po włączeniu komputera. Napisałem do MSI o nową wersje BIOS. Czekam na odpowiedź, dam znać co i jak. :)

 

Zapewne nie odpisali nic w sprawie biosu? :) Albo odpisali, że masz już aktualną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpisali, że mam aktualną wersję BIOSU, także kicha. :/

 

Po jutrze zwracam kartę, dam MSI jeszcze ostatnią szanse i zamówię MSI Gaming X+.

 

Jeśli i ta okaże się problematyczna, przesiądę się z MSI na coś innego, może ASUS Strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka numer 1 zwrócona.

Sztuka numer 2 w drodze do Paczkomatu. Inny sklep, to może z innej partii mi się trafi :E

 

Na szczęście mogę zwracać w nieskończoność, aż się trafi dobra sztuka albo wyjdą GTX2060 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin na nowej sztuce i na razie wiatraki nie wariują :thumbup:

 

Mam nadzieję, że jak problem wróci to w ciagu następnych 13 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory! Wentylatory! Wiatraki stoją na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiatraki bioro wiater a nie dajo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Gaming X+. Różnica w cenie wyniosła tylko 20 złotych. Od 5 dni bez problemu. Mam nadzieje, ze tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wersja z X-em różni się tylko trochę bardziej podkręconym GPU/MEM, tak to ta sama karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - są sztuki Gaming X+ gdzie pamięci lecą na 10000mhz, na "zwykłym" Gaming X ciężko.

 

Gaming X+ to raczej jakieś selekty o lepszych możliwościach OC.

 

Ja tam kupiłem Gaming X za 1269, bo był taniej w Proline, niż zwykły Gaming :E

 

W ogóle wydaje mi się, że nowa karta ma innego śledzia, niż pierwsza. Aktualny jest w punkt taki, jak na grafikach google, poprzedni miał inny kolor i chyba nawet kształt (nie mam zdjęć). Może z Moreli miałem kartę ze zwrotu, wymienili śledzia przez ślad montażu i sprzedali jeszcze raz jako nową? Teraz z moim zwrotem tak samo zrobią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming X+ to Gaming X z nowymi pamięciami 9 Gbps zamiast 8 Gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...