Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

richemaz

Onedrive - synchronizacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam krótkie pytanie w sprawie funkcjonalności tego programu. Pracuję sobie nad tekstem w Wordzie na moim laptopie i chciałbym, aby po jego edycji zawsze był on wrzucany do folderu Onedrive, żeby istniejący tam plik był uaktualniany do wersji z dysku, miałbym dzięki temu zawsze bezpieczną kopię. Jest taka możliwość?

 

Dzięki za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisz sobie plik w folderze OneDrive'a i po każdej edycji zapisuj zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisz sobie plik w folderze OneDrive'a i po każdej edycji zapisuj zmiany.

 

Plik jest zapisany w folderze OneDrive'a. To w takim razie po edytowaniu pliku na dysku mam go sobie cały czas kopiować do OneDrive'a? Sądziłem, że może to się automatycznie odbywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuj na pliku, który siedzi w folderze Onedrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuj na pliku, który siedzi w folderze Onedrive.

 

Ok, jest to jakieś rozwiązanie. Mogę tak pracować, ale zapisywane zmiany będą dotyczyć tylko tego pliku, który jest w folderze OneDrive. Mi zależy na tym, aby pracować na pliku z poziomu folderu na dysku, gdzie np. trzymam sobie materiały, który następnie po zakończeniu edycji automatycznie kopiowałby się do folderu OneDrive. Czy OneDrive nie skanuje np. danej lokalizacji i nie wyszukuje zmian w plikach i synchronizuje je?

 

Upieram się przy tym, bo wydaje mi się, że jest to prosta funkcja i jeśli nie jest to możliwe w OneDrive, to aż się serio dziwie.

 

 

Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewien - czytałem o tym w czasopismie, w omówieniu działania one drive, ale już usunąłem to z dysku, i nie pamiętam - chyba można ustawić z jakich folderów pliki mają być automatycznie kopiowane do folderu one drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewien - czytałem o tym w czasopismie, w omówieniu działania one drive, ale już usunąłem to z dysku, i nie pamiętam - chyba można ustawić z jakich folderów pliki mają być automatycznie kopiowane do folderu one drive

 

Cześć, dzięki za odpowiedź, ale ta opcja o której mówisz jest odwrotna - synchronizuje pliki z OneDrive na komputer i można wybrać jedynie który folder z folderu usługi OneDrive ma być synchronizowany na danym komputerze, a który nie. Dajmy na to: masz dwa komputery - laptop i stacjonarny i trzy foldery na OneDrive. Można wybrać sobie tak, żeby na dysku na laptopie były synchronizowane np. dwa z nich, a na stacjonarnym wszystkie trzy.

 

Może ktoś jeszcze ma jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze ma jakieś rady?

Synchronizacja obu plików/folderów za pomocą programu, np. Allway Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...