Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lucky512

i7 920 - zostawiać czy wymiana?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam aktualnie sprzęt z podpisu (obecnie procesor leci na 4.4Ghz bez HT, reszta bez zmian). Myślę nad wymianą ponieważ chciałbym może coś "zimniesjzego" oraz "eko" a wkońcu znalazłem źródło dinarów by sobie zapewnić. Najczęściej sprzęt jest użytkowany do internetów, giercowania w CS:GO (chyba że sie trafi jakiś wyjątek typu BF:H), od czasu do czasu coś tam porenderować oraz nagrywanie z gry. Nie ukrywam że obecny sprzęt mi wystarcza aczkolwiek troche się grzeje, prundu ciągnie a żeby mieć 200FPS+ potrzebuje wykręcić procka. Potrzebuje coś fajnego w granicach 500zł, chyba że uda mi się sprzedać obecny w jakiejś cenie to wtedy może i więcej by się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za dobra plyte pod lga1366 to swoje wezmiesz!!! :E za 500zl wyrwiesz i7 2600k + jakas plyta pod oc 200-300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za dobra plyte pod lga1366 to swoje wezmiesz!!! :E za 500zl wyrwiesz i7 2600k + jakas plyta pod oc 200-300zl.

No tylko że płyta ma uszkodzony socket więc raczej za dużo za to nie wezmę.

Sandy Bridge to to dobra inwestycja będzie pomimo tego ze troche lat ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz ze dziala?

 

Dobra, procek jest oszczedniejszy i spokojnie do 2600k mozesz kiedys zaladowac gtx1060. Do tego bedzie wydajniej. Tylko ram bys opchal i kupil szybsze kosci najlepiej 2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokujesz HT to bedzie siekerka na kije wymiana;) Minimalnie lepiej, ale czy warte wydania 500zl w Twoim wypadku? Wątpię. Zresztą to nie będzie 500zl a 700-800zl z plytą.

 

Za 500zl można kupić takie coś:

http://allegro.pl/gigabyte-ex58-ud3r-1366-i7-920-2-66-2-93ghz-i6818914450.html

 

Jak się domyślasz, 500zl to za mało, aby kupić cos lepszego niż masz aktualnie. No chyba że 6 rdzeni na Twój socket :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz ze dziala?

 

Dobra, procek jest oszczedniejszy i spokojnie do 2600k mozesz kiedys zaladowac gtx1060. Do tego bedzie wydajniej. Tylko ram bys opchal i kupil szybsze kosci najlepiej 2000+

Działa aczkolwiek wygięty jest pin od dwóch slotów pamięci ram i raz wykrywa lub nie, zależy od kaprysu.

 

Pamięci obecnie mam 2x4GB 1600 Good rama, na tą chwhile lecą na ~1670 bo nie chciało mi się zaniżać mnożnika ramu a ładnie wygląda gdy leci szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim defektem to i tak ja opchasz, lepsze plyty pod ten socket maja ceny z kosmosu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim defektem to i tak ja opchasz, lepsze plyty pod ten socket maja ceny z kosmosu :E

Dostałem wycenę na 380-390, max 400 na MOBO+CPU combo, równie dobrze mam jeszcze płytę z PII X4 965 BE ale narazie nie planuje sprzedać.

Jakieś marki płyty są polecane pod 1155 bądź też są takie które należy unikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z socketem? Zawsze możesz za 'grosze' wyrwać sześciordzeniowe X56xx. LGA1366 bardzo się ceni właśnie ze względu na te tanie Xeony i X58 to cholernie solidny chipset, gniotsa nie łamiotsa.

 

Piny zawsze można odgiąć, są od tego spece ale X58 ma też to do siebie że cierpi czasami na amnezje i nie wykrywa niektórych slotów RAMu, to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak uszkodzonych plyt nie oplaca sie sprzedazwac osobno bo mimo ze plyta z takim defektem bedzie warta 300-400zł to beda ci porponowac 100zł, no bo przeciez wymiana socketu 300zł

 

mnie gosc za rampage ii gene + xfi + lan - dawał 200zł bo bylo uszkodzone audio i lan :E i naprawa panie 300zł (koniec koncow sprzedalo sie i tak za 500)

jak ktos chce uzywac to i tak kupi, a jak ktos chce naprawiac to faktycznie moze sie nie oplaca

 

tyle ze po to są sloty pci-e zeby dawac dodatkowe karty w nie, a 99% osob ma poprostu tylko gpu a reszta slotow sie marnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z socketem? Zawsze możesz za 'grosze' wyrwać sześciordzeniowe X56xx. LGA1366 bardzo się ceni właśnie ze względu na te tanie Xeony i X58 to cholernie solidny chipset, gniotsa nie łamiotsa.

 

Piny zawsze można odgiąć, są od tego spece ale X58 ma też to do siebie że cierpi czasami na amnezje i nie wykrywa niektórych slotów RAMu, to norma.

Niektóre są już ułamane więc dużo już tam nie ma do odratowania, aczkolwiek udało mi się jakoś "wskrzesić" resztę slotów (wcześniej kupiłem ją z jednym działającym tylko). Tylko właśnie jeden pin nie łączy za bardzo a nie chcę by przepadł.

 

Właśnie widziałem wcześniej X5650 za 240zł na alledrogo, tanio aczkolwiek nei wiem jak mocno odczuję różnicę głównie w CSie gdzie do 200FPS+ potrzebuje na swoim obecnym mieć 4Ghz+ a chciałbym tego unikać z względu tego że troche tego prądu żre i ciepła produkuje przez co chłodzenie wyje jak upośledzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC x5650 to raczej zabawa na AIO / wodę albo jakiegoś giganta AC typu Megahalems / TRUE / D15 etc. Jeśli CS nie ogarnia wielu rdzeni to wymiana nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie ma Grandisa, raczej to nie problem dla niego, ale 600rpm mieć nie będzie;)

1155 sobie odpuść;P

 

Jak już chcesz robić upgrade, to idź w i5/i7 6generacji.

 

 

Takie minimum pod OC NON-K

proc i5: http://allegro.pl/procesor-i5-6400-box-31-miesiecy-gwarancji-i6818004284.html

plyta http://allegro.pl/asrock-plyta-glowna-z170m-pro4s-s1151-matx-i6799993931.html

 

lub optimum:

http://allegro.pl/intel-core-i7-6700-i6819648928.html

http://allegro.pl/asus-h110m-k-h110-dualddr4-2133-sata3-dvi-matx-i6810201769.html

 

I7 bez OC daje rade;) I5 warto ocnąć;) Oczywiście lepiej brac i7 i olać OC, ale tez można robić OC non-K :) za 900zl najszybszy procek na rynku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze robi sie juz ponad tysiak + jednak ram ddr4 musial by kupic bo jechac wtedy na ddr3 to bezsens. 2600k daleko nie bedzie po oc za 6700 a duzo zaoszczedzi bo ram juz ma. Do tego opcha swoja obecna plyte z procem za te 400zl wiec te 300zl tylko doklada i ma jednak skok wydajnosci w grach bo 6rdzeniowy xeon mu nic nie da, jedynie w renderingu itp. Rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i7 750, na wypasionym MSI P55 GD65, wykręcone na 4.0. Wymieniłem bo okazyjnie kupiłem i bardziej z kaprysu, niż potrzeby (zamarzyło mi się USB 3.0 z przodu obudowy i niższy pobór w idle) i mogę powiedzieć tak:

 

Wymiana najpierw na i5 2320 i płytę z sygnaturki: brak różnicy wydajności, pobór prądu w idle z około 100, nawet 120 W spadł na ~80. Niby fajnie, ale zwrócić się nie zwróci. W stresie komp i tak był głośny przez moje ówczesne GPU.

 

Wymiana potem CPU na 3570k: subiektywna, odczuwalna różnica wydajności nawet większa, niż by wynikało z samych taktowań itd - byłem zdziwiony, że tak komp w grach przyspieszył. W stresie nadal głośny przez GPU, które krótko potem padło. Wsadziłem GTXa 950. Komp wreszcie był niesłyszalny, co bym na nim nie robił. Dalsze przyspieszenie w grach CPU, bo przejście z Radełona na GFa. Pobór w idle na poziomie 67W.

 

Wymiana GPU na 970: kop w grach, choć tak naprawdę nadal w większości wiszą na GPU. Jako że kupiłem czerwoną MSI, komp nadal bezgłośny.

 

Ogólnie - jak wymienisz to na i5 non-k w jakiejś szitowej płycie, będziesz żałował że masz wydajnościowo to samo, dołożyłeś kasy (uwaga Duńka nt. sprzedawania uszkodzonych płyt na 100% słuszna - nikt tego nie kupi, a u Ciebie działa). Ogólnie, za 500 zł chyba nawet 2600k z płytą nie skołujesz, także mi by było trochę szkoda grzebania. Problemem jest to, że Twój sprzęt jest bardzo niewiele wart na rynku, dlatego ja bym używał do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i7 750, na wypasionym MSI P55 GD65, wykręcone na 4.0. Wymieniłem bo okazyjnie kupiłem i bardziej z kaprysu, niż potrzeby (zamarzyło mi się USB 3.0 z przodu obudowy i niższy pobór w idle) i mogę powiedzieć tak:

 

Wymiana najpierw na i5 2320 i płytę z sygnaturki: brak różnicy wydajności, pobór prądu w idle z około 100, nawet 120 W spadł na ~80. Niby fajnie, ale zwrócić się nie zwróci. W stresie komp i tak był głośny przez moje ówczesne GPU.

 

Wymiana potem CPU na 3570k: subiektywna, odczuwalna różnica wydajności nawet większa, niż by wynikało z samych taktowań itd - byłem zdziwiony, że tak komp w grach przyspieszył. W stresie nadal głośny przez GPU, które krótko potem padło. Wsadziłem GTXa 950. Komp wreszcie był niesłyszalny, co bym na nim nie robił. Dalsze przyspieszenie w grach CPU, bo przejście z Radełona na GFa. Pobór w idle na poziomie 67W.

 

Wymiana GPU na 970: kop w grach, choć tak naprawdę nadal w większości wiszą na GPU. Jako że kupiłem czerwoną MSI, komp nadal bezgłośny.

 

Ogólnie - jak wymienisz to na i5 non-k w jakiejś szitowej płycie, będziesz żałował że masz wydajnościowo to samo, dołożyłeś kasy (uwaga Duńka nt. sprzedawania uszkodzonych płyt na 100% słuszna - nikt tego nie kupi, a u Ciebie działa). Ogólnie, za 500 zł chyba nawet 2600k z płytą nie skołujesz, także mi by było trochę szkoda grzebania. Problemem jest to, że Twój sprzęt jest bardzo niewiele wart na rynku, dlatego ja bym używał do oporu.

 

Czyli generalnie nieopłaca mi się w tym momencie wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, na teraz wziąłbym Xeona X5650 i czekał na Ryzen'a 3 od AMD.

Hex Core jest w 32nm, więc powinien pobierać w Idle mniej od obecnego 45nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia prądu:

 

Komp z podpisu w idle + przeglądarka - 100 - 120W

Gra w Diablo 3 (lock na 60 FPS) - 200-220W

 

Drugi komp i5 2500 @ 3,7GHz na H61, GTX 1060+OC, 8GB Ram @1333, SSD+HDD 2,5"

Idle + przeglądarka 50 - 70W

Gra w Diablo 3 (lock na 60 FPS) - 100 - 120W

 

Co do komfortu pracy to nieporównywalnie lepszy na Xeonie, na i5 zdarzają się czasem jakieś przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze robi sie juz ponad tysiak + jednak ram ddr4 musial by kupic bo jechac wtedy na ddr3 to bezsens. 2600k daleko nie bedzie po oc za 6700 a duzo zaoszczedzi bo ram juz ma. Do tego opcha swoja obecna plyte z procem za te 400zl wiec te 300zl tylko doklada i ma jednak skok wydajnosci w grach bo 6rdzeniowy xeon mu nic nie da, jedynie w renderingu itp. Rzeczach.

 

6700 na DDR3 i tak będzie lepszy niż 2600na DDR3.

 

Ale i tak warto kupić ddr4, tak wyda więcej z 200-300zl ale nie zmarnuje 800zl na i7 2generacji bez gwarancji starego jak świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

No tak będzie lepszy, ale chyba 6700 kosztuje 1050zł http://allegro.pl/procesor-core-i7-6700-3-4-lga1151-sr2l2-okazja-i6814372708.html

 

A 2600k 579zł http://allegro.pl/intel-core-i7-2600k-4-5ghz-1-27v-bdb-sztuka-i6814597825.html

 

Uwielbiam takie myślenie i jeszcze 200-300zł na pamięci ddr4 które mają wydajność dobrych ddr3.

 

 

Ferrari będzie lepsze od malucha... :E

 

 

A co do tematu zostawiłbym to co jest, bo każda wymiana będzie średnio opłacalna, 8 wątków na 4.1 ghz to już spoko wynik i do gtx 750ti spokojnie wystarczy a nawet mocniejszych kart.

 

Jeśli musi być upgrade z mniejszym poborem to jakieś 6r/12t w 32nm ale czy pobór aż tak bardzo spadnie to nie jestem pewny, przykładowo http://allegro.pl/xeon-x5650-6-12-2-6ghz-fvat23-i6814031766.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak warto kupić ddr4, tak wyda więcej z 200-300zl ale nie zmarnuje 800zl na i7 2generacji bez gwarancji starego jak świat.

Nie zmarnuje bo ceny już się ustabilizowały, jak mu nie przypasuje to sprzeda za tyle samo albo nawet z zyskiem.

To samo jest z LGA1366, ceny procesorów są bardzo niskie a dobre mobasy drożeją, za Rampage'a czy EVGA X58 trzeba wyłożyć tyle co za wypasioną, nowiutką Z270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

No tak będzie lepszy, ale chyba 6700 kosztuje 1050zł http://allegro.pl/procesor-core-i7-6700-3-4-lga1151-sr2l2-okazja-i6814372708.html

 

A 2600k 579zł http://allegro.pl/intel-core-i7-2600k-4-5ghz-1-27v-bdb-sztuka-i6814597825.html

 

Uwielbiam takie myślenie i jeszcze 200-300zł na pamięci ddr4 które mają wydajność dobrych ddr3.

 

 

Ferrari będzie lepsze od malucha... :E

 

 

A co do tematu zostawiłbym to co jest, bo każda wymiana będzie średnio opłacalna, 8 wątków na 4.1 ghz to już spoko wynik i do gtx 750ti spokojnie wystarczy a nawet mocniejszych kart.

 

Jeśli musi być upgrade z mniejszym poborem to jakieś 6r/12t w 32nm ale czy pobór aż tak bardzo spadnie to nie jestem pewny, przykładowo http://allegro.pl/xeon-x5650-6-12-2-6ghz-fvat23-i6814031766.html

 

i7-6700 wczoraj był za 910zl bodajże :)

 

Nie ma sensu wymiana 1 generacji na 2 generację, kiedy na rynku mamy 7 generację. Tak więc podałem najrozsądniejszy upgrejd, jeśli brać pod uwagę zmianę platformy.

 

Do tego prawie 300zl trzeba wydać na jakąś starą płytę p67 pod te 2600k. Żeby dogonić 6700 będzie trzeba kręcić i to zdrowo.

 

 

Autor pyta o coś wydajniejszego, bardziej eko i chłodnego. Max kręcone 2600K nie będzie ani EKO ani CHŁODNE.

 

Generalnie to szkoda kasy na zakup 2generacji. Autor w szafie ma phenoma. Z takim podejściem do starego sprzętu, to zmarnuje tylko kasę na nowe mobo i proca. Najlepiej byłoby sprzedać wszystko co ma zbędne i wtedy sobie coś kupić nowszego.

 

Tak więc, napisałem realnie na co jest dzisiaj sens patrzeć. I widac tez jaką kasę trzeba wydać.

 

Uwielbiasz takie myślenie?? Nie no najlepiej jest pisać, żeby kupił sobie autor tematu 2 generację za 500zl ( chociaż może jednak widać, dzisiaj jest prawie 600), do tego dorzucił płytę za prawie 300zl. Razem wydał 900zl na 2 generację a pierwszą wsadził do szafy. Efektem po OC będzie może kilka wat mniejszy pobór prądu i podobna wydajność jak w poprzednim kompie.

 

malucha ma zezłomować i dokupić trabanta? Tak to widzisz?:)

 

 

Nie zmarnuje bo ceny już się ustabilizowały, jak mu nie przypasuje to sprzeda za tyle samo albo nawet z zyskiem.

To samo jest z LGA1366, ceny procesorów są bardzo niskie a dobre mobasy drożeją, za Rampage'a czy EVGA X58 trzeba wyłożyć tyle co za wypasioną, nowiutką Z270.

 

skoro ram się ustabilizował i na wymianie nie straci, to nie ma problemu ze zmianą:)

 

A co do szybkości DDR4 vs DDR3, autor nie ma dobrych DDR3, wiec jakakolwiek wymiana będzie na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkiego chyba raczej zostane na tym co mam, widocznie do takiej kwoty nic sensownego sie nie ulepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To starałem się przekazać:)

 

Masz płytę + proc warte z 500zl. Nic lepszego w tej cenie za bardzo nie ulepisz :D Co innego jakbyś nie miał NIC, to wtedy 2gen ma jakiś sens:) Ale nie z 1gen na 2gen. Szczególnie, kiedy masz 1gen ale High End Desktop Processors. Zawsze możesz sobie wrzucić 6c/12w, ostanio powoli daje to wymierne korzyści:) Możesz poszukać sobie jakiejś usługi na przelutowanie socketu i załadować ramy w Quad Chanel .

 

To tak po taniości. A jak zmieniać na coś wyraźnie lepszego, to warto mieć więcej kasy.

 

Na dziś dzień, to możesz kupić sobie chociaż 1050TI 4GB do swojego kompa zamiast 750ti 2GB, to byłby lepszy zakup niż 2gen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej będzie szukać taniego xeona 6 rdzeniowego z serii 5600 - Xeons 5600

 

Np. taki Xeon X5670 6x 2,93Ghz (3,33Ghz turbo) idealny do OC, a na dodatek bierze tylko 95W. - Aukcja allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...