Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Łukasz M

Zmiana RAMu z 2 x 4GB na 2 x 8GB - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dłuższego czasu planuję zmianę RAMu, ponieważ chyba nadszedł ten czas, że 8GB nie wystarcza. Czy to programy inżynierskie takie jak Inventor czy też gry - brakuje mi pamięci co zmusza mnie do wspomagania się ogromnym 12 GB pagefilem.

 

Za zmianą RAMu stoi również 2 powód, a mianowicie taki, że chcę założyć 3 wiatrak bądź wymienić wszystkie na moim Grandisie. Oznacza to, że RAM będzie musiał być niskoprofilowy lub po prostu niski.

 

Pamięci, które posiadam obecnie są ogromne, a są to:

 

HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM XMP Beast Series (KHX16C9T3K2/8X)

 

Podstawowe komponenty w moim komputerze:

CPU: i5-4690k OC 4,4 GHz

MB: Gigabyte z97x Gaming 5

COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236v2

 

Obecne pamięci mam podkręcone bodajże na 2400MHz w CL11. Z wstępnych poszukiwań wytypowałem dwa modele:

HyperX Savage 2x8GB 1600MHz DDR3 CL9 (HX316C9SRK2/16)

lub

HyperX 2x8GB 1866MHz DDR3 CL9 (HX318C9SRK2/16)

 

Są to te same kości, jedyna różnica to taktowanie, czyli 1600 i 1866. Cena praktycznie ta sama.

Dodatkowo wymagam aby kości obsługiwały XMP, tak jak w przypadku obecnego RAMu. Oba wymienione modele posiadają tą funkcję.

 

Czy możecie polecić coś lepszego lub podobnego w tej samej lub niższej cenie?

Czy lepiej posiadać kości w Quad Channel czy Dual channel? (4 x 4 GB vs 2 x 8 GB)

 

Dodatkowo - podobno RAM z napięciem 1.65 V (a taki obecnie posiadam) za bardzo obciąża procesor, dlatego teraz poszukuję czegoś z 1.5 V. Nie wiem czy to prawda, na internecie występują mieszane opinie. Może ktoś z ekspertów mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. quad channel to nie na tej platformie.

2. Co weźmiesz, to w sumie bez różnicy. Sam mam Z97 Sniper G1, a to chyba praktycznie, to samo co Gaming 5 i od HyperX Savage 2400 MHz CL11 prawie osiwiałem, więc lepiej się trzymać niższych prędkości i kręcić w kosmos.

3. 1.65v bym się nie przejmował co najwyżej troszkę temperatury w górę pójdą jeśli w ogóle zobaczysz różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Co sie takiego wydarzyło że prawie osiwiałeś od HyperX Savage 2400 MHz CL11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP xD standardowo pompuje +0.300 na vring (co daje w porywach prawie blisko 1,4v :E ) i po + 0.0 dla system agent i IO (te ostatnie mają tylko offset nie wiadomo jakie rzeczywiste napięcie jest) no i sprzęt tak stabilny jak łódka podczas sztormu. Teraz co prawda udało mi się ręcznie to ustawić i ustabilizować, ale po dogłębnym ogarnięciu biosu, postawiłbym programistów GB pod plutonem egzekucyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym tygodniu sam wymieniałem moje kostki Corsair XMS3 2x4GB 1600 9CL @ 2000 CL10 właśnie na te: Kingston Savage 2x8GB 1866MHz CL9

 

Kupowałem w Euro bo korzystając z kodu visa i płatności kartą byłem stówkę do przodu ;)

Nie zdążyłem się jeszcze pobawić w OC ale czytając różne fora - podobno jest OK. Wkrótce będę testował. Póki co pracują na profilu XMP 1866 - CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davids80 są nadal gdzies dostępne te kody? I o co chodzi z kartą, miałeś jakaś specjalna zniżkę bo jesteś w konkretnym banku? Jeśli jest możliwość dorwania tego RAMu za 100 mniej to od razu lecę kupić, tylko opisz skąd ten kod i rabat az taki wysoki :)

 

Edit: O tym mowa? https://m.euro.com.pl/cms/visa-checkout.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...