Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KubaHerrmann

RF OUT - co to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Bo słyszałem że jakiś modulator ale do czego to może służyć. Było takie coś we wszystkich magnetowidach których tył widziałem. jakieś zmodulowany sygnał tam wychodzi podobno. ale czy np. jak podłącze antenę pod wejście w magnetowidzie to z tamtąd może wychodzić sygnał wejściowy? bo chcę zaoszczędzić na rozdzielaczach. na pilocie jest "direct tv rec" i tym nagrywa się program z TV na VHS, ale nie wiem jak to podłączyć, bo tam trzeba mieć SCART, a ja mam tylko czincze :mad2: na dodatek magnetowid jest mono a TV stereo. ale czy RF OUT jest wyjściem sygnału z RF IN, czy wyjściem sygnału zmodulowanegoo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje jest to wyjście zlacza antenowego, działające na zasadzie rozdzienika. Możesz podłączyć drugi dekodel lub co tam chcesz za pomocą kabla antenowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge też telewizor? Po prostu "orginalny" kabel sygnalowy do video, a z RF OUT drugi do TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W magnetowidzie? Na RF OUT masz to, co wprowadziłeś do RF IN, z dodanym sygnałem magnetowidu w formie analogowej na którejś z częstotliwości.

 

Jak zależy ci na podłączeniu telewizora do anteny - to tak, możesz podłączyć tam wejście antenowe telewizora.

 

Tylko jeśli nie masz dostępu do sygnału telewizji analogowej np. z kablówki, to takie podłączanie magnetowidu do anteny telewizyjnej w ogóle mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, kiedy ja ostatni raz używałem magnetowidu :D

 

Ale serio, jak chcesz podłączyć VHS'a pod TV, a w TV masz tylko RCA (cinch znaczy), to już lepiej kup sobie takie cos: https://www.eltrox.pl/redukcja-euro.html i kabel RCA-RCA. Sygnał będzie lepszy, bo nie będzie podwójnie transformowany (z m.cz. na w.cz., żeby wyjść złączem RF i ponownie z w.cz. na m.cz., żeby wyświetlić na TV). No i nie będziesz musiał stroić dodatkowego kanału na TV, żeby oglądać VHS, tylko przełączasz TV na AV1 czy który tam masz na cinchach i jedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jakość obrazu z samych kaset VHS, to podwójne transformowanie sygnału i tak nie będzie mieć jakiegoś wielkiego znaczenia.

 

Jak chcesz na tym magnetowidzie nagrywać obraz z telewizji i nie masz analogowej kablówki, to musisz Scartem podpiąć do niego telewizor (i liczyć na to, że wypuszcza on w ogóle po Scarcie wyświetlany obraz, co nie jest takie oczywiste, bo mogli przyoszczędzić na przetworniku cyfrowo-analogowym - ale ostatnio sprawdzałem to na dosyć nowym telewizorze Samsunga i działało). Wtedy w magnetowidzie wybierasz sygnał ze Scartu, i nagrywasz.

 

Ewentualnie jeśli masz jakiś dekoder to po Scarcie do magnetowidu podpinasz dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...