Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aragox078

Duże zużycie procesora!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Około 5 dni zrobiłem format komputera i zaczęły pojawiać się dziwne problemy z wydajnością mojego komputera! Otóż zużycie CPU jakie mi towarzyszyło wynosiło od 70-100% podczas gry w np. Minecraft. Dostałem ogromnego spadku FPS i przy tym minimalne ściny kompa. Ciężko mi teraz zagrać w jakąkolwiek grę a nawet przeglądać internet bo wtedy też granica CPU wynosi 80%.

 

Info o komputerze:

 

Płyta główna: ASRock H55M-LE

Procesor: Intel Core i5 650 3,20GHz

RAM: 4GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 450 2GB

 

Prosiłbym o jak najszybszą pomoc!

 

Tu screen z menedżera zadań:

https://scr.hu/RNB7pr

 

Prosiłbym o jak najszybszą pomoc! :/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy system wciąż rozpoznaje te 4GB, bo ze słupka na screenie można wnioskować że jest inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze dodatkowo Win 7 próbuje aktualizacje zaciągnąć i to go tak obciąża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz screen z procesów:

https://scr.hu/ZNaVRg

 

Ale właśnie może być problem również z tym że nie wyszukuje tych 4GB RAM bo wchodzę we właściwości systemu i pokazuje mi to:

https://scr.hu/75AZjY

 

Nie wiem dlaczego przy RAM pisze że jest niedostępne... tak samo przy procesorze...

 

Już ogarnąłem sytuację z pamięcią RAM. System rozpoznaje 4GB RAM które mam, jednak nie wiem dalej dlaczego mam tak ogromne zużycie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej dałeś wykres z "użycia" procesora na poziomie 77% teraz dajesz gdzie masz 17%

 

Dalej nie widać co tak bardzo obciąża procesor, więc jak będziesz miał tak wysokie użycie to daj zdjęcie z zakładki procesy, posortowane najlepiej według użycia.

jedynie SHU (coś od nagrywania?) i QTwebengine (chyba coś od orgina) coś tam używa.

Dalej nic z tego nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, ktoś sobie zainstalował 32-bitowy system przy 4GB RAM ;)

 

Na screenach nic nie widać, bo nie jest zaklikane by menedżer zadań pokazywał procesy wszystkich użytkowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż screena bez niczego odpalonego w tle (obecnie sporą część wciąga chrome) posortowane wg. użycia CPU. I kliknij żeby pokazywał procesy wszystkich użytkowników, bez tego nie pokazuje procesów systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu_roztocz 4GB RAM nie poradzą sobie z 32-bitowym systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać, ale nie wykorzystasz całej pamięci. Na pierwszym screenie masz napisane ile masz do dyspozycji: 3319MB zamiast ~4096MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshoter i tak chodzi w tle i wcina trochę czasu procesora. Jak dla mnie w normie, po prostu zamykaj programy które masz w tle na czas gry i ewentyualnie obserwuj te procesy - gdy coś wyskoczy z zużyciem procesora >10%, wpisuj nazwę w google i sprawdź co to za program. Gdy będzie to svchost.exe, to na 90% aktualizacje Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...