Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja tematu do podwieszenia

 

W obecnie istniejącym jest już ze 3 generacje kart i trochę się mieszają ludzie. RX powinny być już w nowym.

 

AMD-GPU-Architecture-Roadmap-Vega-10-840x473.jpg

 

Temat o nowej generacji GPU AMD Vega

 

 

Zdaje się, że nowe karty AMD zobaczymy na początku czerwca podczas targów Copmutex (miejmy nadzieję).

 

http://www.guru3d.com/news-story/amd-radeon-rx-vega-lineup-supposedly-leaked-vega-coreeclipse-and-nova.html

 

RX Vega Core - 399$ o wydajności podobnej lub wyższej od GTX 1070

 

RX Vega Eclipse - 499$ o wydajności podobnej lub wyższej od GTX 1080

 

RX Vega Nova - 599$ o wydajności podobnej lub wyższej od GTX 1080Ti

 

 

 

Z tego co wyczytałem nowe GPU wydają się być podobne konstrukcyjnie do R9 Fury

 

Kibicujemy AMD, więcej dobrych GPU to większa konkurencja i niższe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cena za 3 wersje jest bardzo zbliżona do siebie więc te układy będą również same ze sobą konkurować. Wszystko rozbije się o wydajność

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że korespondujące karty nvidi mają już inne ceny, np. 1070 można już znaleźć za 330$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry okres na wejście nowych kart AMD.

 

Zieloni będą musieli obniżyć ceny obecnych Pascali i mocno się zastanowić nad cenami Volty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

cóż, lepiej rok, niż wcale.

 

IMHO to, na czym zieloni "polegną", to g-sync tax. Do G-sync trzeba dołożyć od kilkuset złotych do 1200 (!) PLN w stosunku do freesync.

 

Dlatego nawet, jeśli Vega okaże się lipą, to wolę najmocniejszą vegę + monitor freesync, niż o oczko słabszą Nvidię + monitor gsync (ten sam monitor, ofc - różni się tylko syncem). Bo wydajność/cena pierwszego zestawu powinna (zakładając, że Vega nie będzie jakimś żartem) wypaść lepiej.

 

czekam z niecierpliwością, chociaż na Gainwarda Phoenix 1080GTX ciężko narzekać.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawazniejsza będzie opłacalnosć i dostępność. wegi na pewno nie kupie ale zwyczajnie lubie ejemdi i życze im jak najlepiej. a jakby jeszcze nvidia dostała po nosie to już w ogóle bajka :lol2: mam tylko nadzieje że amd nie odwali jakiegoś szajsu w stylu wysokie ceny + gówniana dostępnosc + cena nabita w kosmos przez hbm... tak jak to było z furiakami.

trzymam kciuki za tych czerwonych biedaków. wciąz nie wiem czy to źle zarządzane korpo z kiepskim r&d czy nawiedzony idealista uparcie dążący swoją ścieżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy zastanowić się nad sprzedażą karty nvidia, bo ceny kuszące jak na karty z HBM2. No i nie wiadomo jak mocno karty używane spadną na wartości. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gówniana dostępnosc

 

Coś tam było że HBM2 opóźniona produkcja i Vegi będzie w sklepach mało przez to, na wakacje produkcja ma ruszyć pełną parą to i kart pojawi sie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD to nawiedzony idealista, który nie do końca miał pomysł na swoją działalność chciał złapać wszystkie sroki wokół za ogon zapominając o solidnym fundamencie. Odkąd azjaci rządzą możemy już mówić, że to korporacja, która potrafi napsuć krwi intelowi, a być może vegą pokaże nam, że i nvidia będzie musiała zweryfikować swoje mocarstwowe plany. Liczę, że w końcu będzie można złożyć zestaw do 4k z freesync, zamiast dopłacać kilkaset złotych do g-sync i się stresować z wymianą gpu co 1-2 generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy zastanowić się nad sprzedażą karty nvidia, bo ceny kuszące jak na karty z HBM2. No i nie wiadomo jak mocno karty używane spadną na wartości. :kwasny:

Żeby się nie okazało, że niektóre warianty hmb2 będą wolniejsze niż hbm, bo nawet do gablotki wstyd włożyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja myślę, że rewelki nie będzie. Raczej to, co mamy w standardowej oprawie zabugowanych sterowników i poboru mocy elektrowozu towarowego.

 

pewnie i tak to kupię, too :E

 

 

obstawiam niemniej, że od premiery trzeba będzie kolejny kwartał czekać na sensownego nierefa w niejanuszej cenie.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak wydajność lepsza niż 1080 to będzie paliła gniazda PCI-E, oraz topiła izolacje w kablach zasilających.

 

Ale to mały problem, bo i tak nikt jej w pl za szybko nie kupi:

 

http://pclab.pl/news74040.html

 

Ani w cenie januszowej ani nawet w najgorszym wydaniu refa :D

 

 

Ryzenów na premierę nie było, a jak były to bez płyt. RXow do dzisiaj nie ma. A górnicy już pewnie ręce zacierają i będą plądrować hurtownie z vegi :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy. W tym całym miningu liczy się bardzo perf/price. Możliwe, że skupią się na RX500.

 

Ja kupię raczej z niemiec. Polskie ceny to dżołk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja myślę, że rewelki nie będzie. Raczej to, co mamy w standardowej oprawie zabugowanych sterowników i poboru mocy elektrowozu towarowego.

 

pewnie i tak to kupię, too :E

 

 

obstawiam niemniej, że od premiery trzeba będzie kolejny kwartał czekać na sensownego nierefa w niejanuszej cenie.

 

Nie mów hop :D. Darmowy sync to nie wszystko. Chyba nie zapłacisz 3k za topową vegę gdy ta będzie miała wydajność gtx 1080 za 2.2k pln. Do tego oczywiście ceny jeśli są prawdziwe to są ceny za referenty, niereferenty u AMD będą pewnie odpowiednio droższe i jak sam przewidujesz, pewnie na nie poczekasz ~3miesiące, a może i 5miesięcy w zależności od dostępności HBM2 itd. A tutaj już volta będzie za rogiem, czyli w cenie ~1070 i najtańszej volty dostaniesz wydajność ~1080Ti :E A na kolejną generację kart od AMD będziesz musiał znowu czekać w najlepszym przypadku ~dwa lata gdzie nvidia w tym czasie będzie oferowała znacznie wyższą wydajność po zdecydowanie niższej cenie.

 

A tak ogólnie odnośnie premiery.

Dla tego "wasz"/nie wszystkich ofc. ulubiony "troll" Chotom ciągle powtarza, że AMD(gpu) jest opóźnione o rok. Bo faktycznie jest! Sam miałem wiele kart graficznych od ATI, od AMD mniej, ale doceniam ATI za to, że była w stanie postawić się wtedy takiemu gigantowi jak nvidia i odnieść sukces, ale AMD nie licząc kilku poprawnych kart, systematycznie obniża poziom jakości produktów firmy którą przejęła i to jest fakt.

 

Teraz jakbym nie popatrzył to kupiłem niecały rok temu mojego palita 1070 za ~2.1k pln i świetnie się w tym czasie bawiłem i dalej bawię :D. "Niedługo" konkurent gtxa 1070 od AMD trafi do sklepów i wtedy strzeli rok, albo i więcej do tego ta karta w wersji referencyjnej będzie kosztowała podobnie co dałem wtedy za mojego Palita :E Serio? Ja dzisiaj jak myślę o wymianie to myślę o Volcie i kolejnym skoku mocy, a nie wymiany tego samego za takie same pieniądze, a w sumie z dopłatą bo za używkę 1070 nie wezmę tyle co za niego dałem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że ja w ogóle nie myślałem o wymianie na AMD. Kupiłem swojego Phoenixa 1080 za dobrą cenę 2250, licząc na kartę "do generacji po Volcie", bo zwykłem wymieniać co dwie, a zamieniałem z 1060gtx, bo 1060gtx trzymał ceny (odsprzedałem za 80% wartości czy coś koło tego) a 1080 spadło na twarz. Planowałem monitor z gsync (którego nie chciałem, ale do większośći wysokoherzowych to wpychają....) 3440x1440.

 

potem trochę zmieniły mi się plany i teraz czekam na monitor z freesync 2560x1440. Nadal nie potrzebuje FS, ale tylko za to, że Nvidia kosi takie pieniądze za te moduliki IMHO należy im się karny k***s na czoło. :E poza tym, skoro już mam ten freesync, to fajnie byłoby z tego skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopiero najdroższa Vega będzie miała jakikolwiek start do GTX 1080 ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zobaczymy. Na razie to tylko ploty mamy.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja szklana kula odnośnie specyfikacji

 

RX Vega Core - 3584/3840SP - 8GB HBM2 205Gb/s (jako rodzaj kości) czyli przepustowość 410Gb/s (kości hynixa/samsunga)

 

RX Vega Eclipse - 3840SP - 8GB HBM2 256Gb/s przepustowość 512Gb/s (kości samsunga)

 

RX Vega Nova - 4096SP 16GB HBM2 256GB/s przepustowość 512Gb/s (kości samsunga)

Edytowane przez Markiz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet poważnie rozważam zakup Vegi, ale musi być mocniejsza niż GTX 1080. GTX 1070 do WQHD 70 Hz mi niestety nie starcza, a monitor z FreeSync, więc można się AMD zainteresować. Tylko bawią mnie te informacje na temat ceny, które wszyscy już biorą za jakiś pewnik, bo gość ot tak sobie sypnął info na Reddicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też. Mam wrażenie, że świat łyknie każdą plotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Vedze tak naprawdę wiadomo tylko że będzie miała HBM 2 a reszta to spekulacje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cena i dostępność wielki znak zapytania. Wydajność też. W gruncie, rzeczy za prawie pewnik mamy wydajność ~gtx 1080 bo to już widzieliśmy na prezentacjach. Do wqhd 70+hz w najnowszych wymagających grach AAA to trzeba grafikę o poziomie 1080Ti lub minimum 1080, ale tu licząc się z mocno widocznym zjeżdżaniem z ustawień graficznych.

 

Ogólnie ciekawie zapowiada się kilka najbliższych tygodni. Ja ogólnie liczę na vegę bo chyba znowu zbuduje mini koparkę do zasilenia mojej kolekcji kryptowalut i tu widzę jej największy potencjał. Miałem już brać rxy 570/580, ale czekam na vegę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o 22 Financial Analyst Day AMD, może czegoś więcej się dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...