Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zapomnieliście co było z HD 48x0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piwo1

najważniejsze to zoptymalizować architekturę energetycznie i poprawić skalowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 11276 – 01 – 40G Grafikkarte ATI NITRO+ Radeon Rx Vega 56 1471 MHz PCI Express

Cena około 410 euro z przesyłką do PL z Amazon.de co odpowiada około 1770zł, nie wiem czy znajdzie się lepszą karte wydajność/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po koparce się znajdzie i to bez potrzeby wysyłki z DE 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

albo pobawić się w mocno w UV zbijając takty, tylko że po obniżeniu taktowania kartę kupujemy tylko z sympatii opcjonalnie jako kartę do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej karty trzeba dokupic zatyczki do uszu bo przeciag taki robi ze w sluchawkach slychac nawet :lol2: Nigdy wiecej.

 

zrywasz czapkę i wsadzasz trytytkami 2 lub trzy wentylatory o pożądanej głośności. i jest spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie karty 15% wydajniejszej do Vegi 64 14nm, niektórzy się dziwią, że to jest niemożliwe. Panowie wystarczyło by, żeby AMD poleciało po najniższej linji oporu i po prostu wyprodukowało pochodną Vegi 64 w 7nm, miała by w tedy jakieś 230mm2 i zegary jak vega20 (1800mhz).

 

Vega 20 ma 331 mm² przez to, że została dopasiona w jednostki podwójnej precyzji i nie była projektowana z myślą o 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 11276 – 01 – 40G Grafikkarte ATI NITRO+ Radeon Rx Vega 56 1471 MHz PCI Express

Cena około 410 euro z przesyłką do PL z Amazon.de co odpowiada około 1770zł, nie wiem czy znajdzie się lepszą karte wydajność/cena.

 

Zakupy z Amazon DE to bardzo dobry pomysł, ale tylko i wyłącznie wtedy jeśli Amazon jest odpowiedzialny za obsługę!

Ale widzę, że nawet sprzedawcą tutaj jest Amazon.de więc ino tylko brać :)

 

Jest jeszcze Vega56 Pulse z PL, ale jak dla mnie oferta powyżej zdecydowanie lepsza (przede wszystkich, pod względem obsługi gwarancyjnej)

https://allegro.pl/karta-graficzna-vga-sapphire-rx-vega-56-pulse-8gb-i7708791398.html?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=4fb47daffff7bcfa8d097d1cf64b698a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 56 to jest z grubsza GTX 1070, tyle że za 150% poboru mocy, moim zdaniem szkoda zachodu.

Szczególnie teraz kiedy 1070 chodzą nawet po 1100-1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 56 jest jednak trochę szybsza, przynajmniej na standardowych zegarach (jest mnie pocięta względem Vegi 64 niż 1070 względem 1080). Ogólnie jednak zalety raczej nie równoważą wad w stosunku do GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie teraz kiedy 1070 chodzą nawet po 1100-1200 zł.

Niby gdzie? Na Morelach najtańszy po 1850, X-kom 1750, Proline 1800. Chyba, że masz na myśli pokoparkowe na Alledrogo, to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe, zaplombowane karty vega 56 sa na allegro po 1500zl. Znajomy w poniedzialek ja zamowil i wczoraj tj wtorek mu przyszla, cena taka nie inna bo gosciu te karty zza oceanu sprowadzil hurtem, a tam jak wiadomo takie sprzety nie sa objete takim vatem jak u nas.

Edytowane przez z4zu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła od mnie vega56 nitro+, pytanko mam odnośnie"system fan control". Są dwa złącza, które z czym powinny być połączone i za pomocą jakiego typu kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła od mnie vega56 nitro+, pytanko mam odnośnie"system fan control". Są dwa złącza, które z czym powinny być połączone i za pomocą jakiego typu kabla?

 

To masz na dodatkowe wentylatory jakbyś chciał podłączyć i sobie ustawić krzywą razem z wentylatorami od gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła od mnie vega56 nitro+, pytanko mam odnośnie"system fan control". Są dwa złącza, które z czym powinny być połączone i za pomocą jakiego typu kabla?

gdzie zamawiales i za ile?? Promocja z grami byla? Cewki nie piszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho święta w AMD

 

https://babeltechreviews.com/adrenalin-2019-driver-performance-analysis/3/

 

a95ea33c0472489b.jpg

 

Galante wzrosty w starszych grach.

 

Ale nie z 2018 :E Do tego kilka kwiatów typu Forza 7, Far Cry 5.

 

Pomijając to jaki to serwis, chciałoby się widzieć takie wzrosty co roku :E

Edytowane przez decorator12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie zamawiales i za ile?? Promocja z grami byla? Cewki nie piszcza?

 

 

amazon niemiecki, wysyłka karty i tak z magazynu francuskiego, czas oczekiwania to 11 dni. Kwota 1770zł i z cewkami wszystko ok. Karta też się nie grzeje (b5, kingdom come (około 70fps wszystko na max 1080p))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amazon niemiecki, wysyłka karty i tak z magazynu francuskiego, czas oczekiwania to 11 dni. Kwota 1770zł i z cewkami wszystko ok. Karta też się nie grzeje (b5, kingdom come (około 70fps wszystko na max 1080p))

Powinienes miec wiecej fps w BF5 ale domyslam sie ze moze procesor ograniczac, jaki masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Veganie powiedzcie proszę czy np. na Sapphire Pulse albo MSI Air Boost, czy tam w ogóle referentach są plomby gwarancyjne? Czy jakiś producent pozwala na zdjęcie coolerka bez konsekwencji (do wodowania), tak jak EVGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krążyła kiedyś po sieci taka tabelka mówiąca o tym na co dany producent pozwala, tylko trzeba pamiętać o tym że u nas buforem pomiędzy producentem a klientem końcowym jest polski serwis, a tutaj już różowo nie jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...