Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A to mogą mnie pocałować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ktos myslal ze moze byc inaczej? jak bylo z vega na pcozatku? jak bylo z fuji na poczatku? vegaVII ma 16gb hbm2. do tego nowy proces 7nm. do tego dowalili cene 699$ czyli namiastke tego co dostaja za mi50 i mi60. amd wydaje ta karte tylko z powodow propagandowych a nie zeby na tym cokolwiek zarobic. karta tylko dla wybrancow. z drugiej strony jak sadzicie skad wzrosty klatek w stosunku do vegi 64 przy okrojonej specyfikacji? czy wyzsza przepustowosc pamieci moze dawac kopa ddo 68% w grach? czy gcn jest tak wrazliwa na przepustowosc pamieci? czemu nvidia uzywa duzo nizszych przepustowosci i mniej pamieci a generuje duzo wiecej klatek? cosw gcn kuleje z kompresja danych czy moze tych danych za duzo obrabiaja zamiast softwerowo pozbywac sie niewyswietlanych elementow?

Edytowane przez piwo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd wydaje ta karte tylko z powodow propagandowych a nie zeby na tym cokolwiek zarobic. karta tylko dla wybrancow.

Szczególnie że będzie do kupienia tylko na amd.com i tylko w ich wersji.

 

czy wyzsza przepustowosc pamieci moze dawac kopa ddo 68% w grach?

Fallout 76 tam największe zamieszanie robi. Niestety nie wynika to z genialności nowej karty graficznej a tylko z miernej jakości Fallouta. Zapewne bierze VRAM bardzo agresywnie i nowa Vega znacznie lepiej sobie z tym radzi. Szczególnie na początku były problemy z nadmiernym zużyciem VRAMu na widokach bardziej panoramicznych. Zawsze też można porównać nową Vegę z Vegą FE gdzie obie mają 16GB HBM2.

 

czy gcn jest tak wrazliwa na przepustowosc pamieci?

To głównie specyfika architektury Vegi i bardziej pod zastosowania profesjonalne niż gry. Główny zysk wydajności Vegi pierwszej generacji to podkręcenie taktowania HBM2 z 945 do ~1100. Polarisy takiego efektu nie wykazują.

 

czemu nvidia uzywa duzo nizszych przepustowosci i mniej pamieci a generuje duzo wiecej klatek? cosw gcn kuleje z kompresja danych czy moze tych danych za duzo obrabiaja zamiast softwerowo pozbywac sie niewyswietlanych elementow?

Pamięć nie dokonuje obliczeń, przechowuje tylko dane. 16GB HBM2 nie jest jakąś dramatyczną zmianą dla graczy, możliwe że nawet żadną. Nvidia ma większe układy od Vegi i potrafi osiągnąć większą moc obliczeniową - więcej FPS w grach. Jak weźmiesz wiedźmina 3 to praktycznie zawsze zatrzyma się na 2 GB VRAM (chyba że coś więcej na dużych rozdzielczościach), co dla współczesnych kart jest śmiesznie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pytanie czemu vega 7 z 3840 jednostkami strumieniowymi czyli mniej od vegi64 ktora ma 4096 czyli jakies 7% mniej tmu zamiast 256 tylko 240 czyli jakies 6% mniej ma takty maksymalne nie 1600 a 1800 czyli jakies 13% wiecej ma srednio wydajnosc w grach az o 25% wieksza. z czystej mocy wynika ze powinna byc moze 7% szybsza od vegi64 a tu taki wzrost. troche to zastanawiajace.

Edytowane przez piwo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

no to pytanie czemu vega 7 z 3840 jednostkami strumieniowymi czyli mniej od vegi64 ktora ma 4096 czyli jakies 7% mniej tmu zamiast 256 tylko 240 czyli jakies 6% mniej ma takty maksymalne nie 1600 a 1800 czyli jakies 13% wiecej ma srednio wydajnosc w grach az o 25% wieksza. z czystej mocy wynika ze powinna byc moze 7% szybsza od vegi64 a tu taki wzrost. troche to zastanawiajace.

Sprobuje odpisac w Twoim stylu. :)

zostalo juz wczesniej napisane ze procesor vegi hamowany jest przez pamiec jesli drastycznie zwiekszyli jej przepustowosc to zauwazalnie wzrosla tez ogolna wydajnosc podniesienie taktowania samego rdzenia nie przynosi az takich korzysci dlatego podkrecona vega 56 z biosem od 64 dogania bazowe 64 do tego wez pod uwage zmiane procesu technologicznego skoro tdp sie nie zmieni to wzrosnie ogolna wydajnosc

Uf, wystarczy.

 

Faktem jest, ze ta karta to typowy zapychacz, aby ludzie nie zapomnieli o marce Radeon. Natomiast 16GB pamieci uwazam za calkiem ciekawy ruch, tylko niekoniecznie finansowo oplacalny dla obu stron. Po kilkunastu godzinach grania w 4k/5k przy wlaczonym HBCC, AMD Overlay potrafi pokazac zajetosc vram na poziomie 11GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też plotki o 20K, ale to nadal mało.

20K na premierę, plus 40K jeśli będzie zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pytanie czemu vega 7 z 3840 jednostkami strumieniowymi czyli mniej od vegi64 ktora ma 4096 czyli jakies 7% mniej tmu zamiast 256 tylko 240 czyli jakies 6% mniej ma takty maksymalne nie 1600 a 1800 czyli jakies 13% wiecej ma srednio wydajnosc w grach az o 25% wieksza. z czystej mocy wynika ze powinna byc moze 7% szybsza od vegi64 a tu taki wzrost. troche to zastanawiajace.

Bo to nie czyste zejście w 7nm tylko wprowadzono zmiany w GPU, w obliczeniach wydajność wzrosła 50-60% o tyle taktowania to nie wzrosły względem Vegi 64.

 

Ta większa przepustowość poprawia na pewno lekko wydajność w wysokich rozdzielczościach(wyższa przepustowość dostępna dla Rop-ów) i w obliczeniach bardziej zależnych od przepustowości.

 

Nv nie potrzebuje dużej przepustowości dzięki kafelkowemu renderowaniu i jak się chwalą dzięki temu da radę oszczędzić do 70% przepustowości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20K na premierę, plus 40K jeśli będzie zapotrzebowanie.

No tak, ale to ten sam poziom plotki co z 5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to ten sam poziom plotki co z 5K.

Są tacy co by powiedzieli, że sprzedaż 60 tysięcy Vegi VII jest mało prawdopodobne. Ta karta staje coraz mniej atrakcyjna, a rezygnacja z autorskich rozwiązań nie poprawia sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie to samo co z vegą 64. Trzeba będzie w kolejkach stać aby kupić z pierwszego rzutu po cenie referencyjnej. Reszta będzie 100-200$ drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejki mogą być, ale nie ma górników, więc tak tragicznie raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie czyste zejście w 7nm tylko wprowadzono zmiany w GPU, w obliczeniach wydajność wzrosła 50-60% o tyle taktowania to nie wzrosły względem Vegi 64.

 

Ta większa przepustowość poprawia na pewno lekko wydajność w wysokich rozdzielczościach(wyższa przepustowość dostępna dla Rop-ów) i w obliczeniach bardziej zależnych od przepustowości.

 

Nv nie potrzebuje dużej przepustowości dzięki kafelkowemu renderowaniu i jak się chwalą dzięki temu da radę oszczędzić do 70% przepustowości.

Tak jak AMD mówiło - dokonali "chirurgicznych" zmian, głównie związanych z przepustowością pamięci. Jeżeli chodzi o zbiór funkcjonalności to Vega 20 używa tego samego co pierwsza generacja - oznacza to iż nie ma tam zmian rozwojowych ani poprawek na niedowiezione funkcjonalności jakie mogłyby interesować graczy. Co do obliczeń - to na jakie dane się powołujesz? Początkowo hype był na 6,9 TFLOPS FP64 za $699 (co konkurowałoby z Titan V za $3K i zamordowało Radeona Instinct MI50), niemniej AMD oficjalnie potwierdziło ograniczenie FP64 do 768 GFLOPS, co i tak jest więcej niż RTX 2080 Ti - tyle że z obliczeń podwójnej precyzji nie każdy "twórca treści" skorzysta. No i podobno na razie ma być ich tylko 5000 sztuk, z odrzutów chipów, które nie nadają się na MI50. Trzeba się liczyć że Radeon 7nm to produkt halo dla 7nm i na naprawdę nowy i potencjalnie znacznie bardziej wartościowy produkt będziemy musieli poczekać, zapewne do 2020. Navi będzie w tym roku, ale większe Navi raczej dopiero w 2020. Pytanie czy będą mieli odpowiednik Vegi, czy po prostu będą w stanie skalować Navi w górę. Jeżeli chcą produkty z ~16GB i więcej VRAM to raczej tylko HBM2. Nvidia już ledwo się mieści z dużym układem graficznym Turing i modułami pamięci GDDR6 na PCB.

Edytowane przez riklaunim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś kiedy można się spodziewać testów Radeona VII?

7 lutego mają być dostępne do kupienia na stronie AMD, to tego samego dnia zdejmą embargo na publikację wyników? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u Was się sprawują 19.1.1 i 19.1.2?

 

Bo mi właśnie obie te wersje zaserwowały porcję stresu - czarny ekran, monitor pokazujący brak sygnału, wymagany twardy reset na zasilaczu bo przycisk pwr nie działa. I to wszystko na pulpicie, bez obciążenia, ale również w randomowych momentach pod lekkim i ciężkim obciążeniem. Karta bez OC i UV, na domyślnym ustawieniu. Nawet bios przywróciłem zupełnie bez OC pamięci itd.

 

Dopiero jak wróciłem na 18.12.2 to przestało - od południa mniej więcej komp chodzi non-stop, teraz trochę pograłem też. Zmagam się z tym od wczoraj, gdy pierwsza zawiecha się zrobiła, chociaż na 19 jestem od kilku dni, ale był wtedy OK.

 

W sieci wszyscy strasznie srają na Adrenaliny 19...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u Was się sprawują 19.1.1 i 19.1.2?

 

Bo mi właśnie obie te wersje zaserwowały porcję stresu - czarny ekran, monitor pokazujący brak sygnału, wymagany twardy reset na zasilaczu bo przycisk pwr nie działa. I to wszystko na pulpicie, bez obciążenia, ale również w randomowych momentach pod lekkim i ciężkim obciążeniem. Karta bez OC i UV, na domyślnym ustawieniu. Nawet bios przywróciłem zupełnie bez OC pamięci itd.

 

Dopiero jak wróciłem na 18.12.2 to przestało - od południa mniej więcej komp chodzi non-stop, teraz trochę pograłem też. Zmagam się z tym od wczoraj, gdy pierwsza zawiecha się zrobiła, chociaż na 19 jestem od kilku dni, ale był wtedy OK.

 

W sieci wszyscy strasznie srają na Adrenaliny 19...

 

Oprócz tego że Mafia 2 zaczęła się wieszać (ta z 2000 roku), to wszystko inne bez stresów - VEGA 56.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u Was się sprawują 19.1.1 i 19.1.2?

 

Bo mi właśnie obie te wersje zaserwowały porcję stresu - czarny ekran, monitor pokazujący brak sygnału, wymagany twardy reset na zasilaczu bo przycisk pwr nie działa. I to wszystko na pulpicie, bez obciążenia, ale również w randomowych momentach pod lekkim i ciężkim obciążeniem. Karta bez OC i UV, na domyślnym ustawieniu. Nawet bios przywróciłem zupełnie bez OC pamięci itd.

 

Dopiero jak wróciłem na 18.12.2 to przestało - od południa mniej więcej komp chodzi non-stop, teraz trochę pograłem też. Zmagam się z tym od wczoraj, gdy pierwsza zawiecha się zrobiła, chociaż na 19 jestem od kilku dni, ale był wtedy OK.

 

W sieci wszyscy strasznie srają na Adrenaliny 19...

 

u mnie bez problemów . Właśnie bym powiedział , że skończył się problem z dziwnnym wysypywaniem gier :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.pclab.pl/news79811.html

 

Jeśli w tych wynikach jest chociaż trochę prawdy, i tak na prawde nowy Radeon nie ma nawet podejscia do 2080 w tej samej cenie - to brak słów :D

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wydaję to gpu tylko po to aby coś wydać w wyższym segmencie. Ta karta nic nie zmieni na rynku, będzie droga, gorąca i mało wydajna do tego słabo dostępna i tylko w jednej wersji referencyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność tego czegoś od AMD to jest dramat, jeśli ma to kosztować 700$ to już nie tylko dramat ale okazała tragedia.

Ta cała ich linia GPU ostatnich lat wygląda jak imitacji konkurencji.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, całe siły skierowali na pracę nad Ryzenami, to nie ma się kto konkretnie zająć gałęzią GPU. Jak mówi przysłowie: Nie utrzymasz naraz kilku srok za ogon.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...