Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może by to i zrobili gdyby R VII był pomyślany jako realna konkurencja dla RTX, a nie jednostkowy pokaz możliwości ;)

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlindObserver

https://images.anandtech.com/doci/11690/sk_hynix_hbm2_implementations.png

ale mogą użyć mniejsze pamięci (niższy stos) żeby mieć taką samą przepustowość. Pytanie tylko czy ktoś to produkuje i jaka różnica między 2 a 4GB, bo teoretycznie układ 2GB jest tańszy w produkcji o 2/5.

Nie wiem jak Ty czytasz to co wklejasz, ale nawet na tej grafice (którą już wcześniej wrzucałeś i pisałem Ci dokładnie to samo) widać, że nie może być 2 GB w konfiguracji potrzebnej do Radeona 7. No i właśnie nikt już tego nie produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1950X + 3 x Vega

 

I historyczny przypadek właściwego, faktycznego wykorzystania dużego zasilacza cool.gif65lxa3jbyvg21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzekomo 16 gb hbm2 kosztuje 320 dolarów, zastosowanie tego typu pamięci jak dla mnie jest wątpliwe, już tam pomijam że te 16 gb to overkill i 8gb spokojnie starczy

 

Zapoznaj się proszę ze znaczeniem tego słowa.

Rzekomy używa się wtedy gdy wiadomo, że to nie prawda.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden Silver i dwa Frontiery? Bardzo ładne tyle że jeden to się nawet na slot nie załapał. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to jest R VII a nie Silver, faktycznie, nie zwróciłem uwagi na wycinany "shroud". :)

Szczerze to myślałem że ta karta jest dłuższa niż Vega, w końcu trzy wentyle...fajny zestaw ale do czego on tego chce używać. Nie chce mi się czytać tych wypocin bo większość to spam typu "wsadź do lodówki" albo "wsadź se w dupę". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam sobie liczy, też nie czytałem do końca

 

to, że VII jest tak samo długa to w sumie można było się domyślać, bo to standardowe 10,5", produkcja takich PCB jest pewnie najtańsza, bo większość mocnych kart takie ma (no oprócz zupełnie kastomowych jakichś typu Classified itd.) - no i znaczy to, że o ile nie zmienię budy (a pewnie tak będzie), to będę mógł ją sobie może kiedyś tam wsadzić (no to tak teoretycznie tylko) - EK ma niebawem wypuścić bloczek na VII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...fajny zestaw ale do czego on tego chce używać.

 

Z przytaczanych benchmarków to głownie sieci neuronowe i przetwarzanie obrazów :)

W szczególności rozpoznawanie obiektów na obrazie ale on konkretnie to jakieś mnożenie macierzy.

 

Trochę jest niezadowolonym, bo wyszło mu w benchmarku 1:8 FP64 zamiast 1:4

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za streszczenie. :E

Ja bym do Vraya nawet kupił tyle że Radek akurat w tym ssie i to mocno, jedyny renderer w jakim wymiata to LuxRender ale...kto tego używa? :E

No jest jeszcze Radeon Pro Render, czyli darmowa Corona przeportowana na GPU ale...musiałbym na niego bliżej zerknąć bo kiedy ostatnio go testowałem to możliwości miał jeszcze skromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby 8 GB to byś miał połowę szyny i przepustowość poleciałaby na łeb. Wtedy ten Radeon VII byłby jeszcze śmieszniejszy niż jest obecnie. Na laminacie nadal byś miał cztery paczki pamięci, tylko dwie nieużywane :E To tak jak w Tesli P100 12 GB, gdzie jeden pakiet jest odpięty.

 

A ktoś w ogóle kupi tego radeona skoro za te same pieniądzę jest rtx 2080 :hmm: . Chyba że ta karta jest wyłącznie dla profesjonalistów, no to wtedy to ma jakiś sens. Te gpu to moim zdaniem zapchajdziura dla entuzjastów i posiadaczy akcji, żeby coś się działo do navi.

Edytowane przez pszemek233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już normalna cena. Wyprzedaże.

 

Paździerze pod zmianę chłodzenia można kupić za 279euro(~1200pln) + 3 Gry :E

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-MSI-Radeon-RX-Vega-56-AIR-BOOST-8G-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1223140.html

 

Oczywiście jak masz możliwość zakupu w mindfactrory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to nie jakieś podróby że taka cena? Zastanawiam się nad zakupem 1660zl to dobra cena myślę:

https://www.amazon.de/gp/switch-language/product/B078TK7PQW/?ie=UTF8&language=pl_PL&tag=geizhals04-21&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Za tyle masz rtx 2060 a ty chcesz kupic ta padaczke? :hmm:

 

Teraz to już normalna cena. Wyprzedaże.

 

Paździerze pod zmianę chłodzenia można kupić za 279euro(~1200pln) + 3 Gry :E

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-MSI-Radeon-RX-Vega-56-AIR-BOOST-8G-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1223140.html

 

Oczywiście jak masz możliwość zakupu w mindfactrory.

Mialem ta karte i nie slyszalem w zyciu czegos glosniejszego, nie polecam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam, ale jak komuś się wala jakieś chłodzenie po szafkach i koniecznie musi mieć Vegę to można pomyśleć - 3 gry karta wychodzi za ~900pln :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już normalna cena. Wyprzedaże.

 

Paździerze pod zmianę chłodzenia można kupić za 279euro(~1200pln) + 3 Gry :E

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-MSI-Radeon-RX-Vega-56-AIR-BOOST-8G-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1223140.html

 

Oczywiście jak masz możliwość zakupu w mindfactrory.

Świetna oferta dla kogoś, kto potrafi ogarnąć wymianę chłodzenia i poustawiać właściwie napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna oferta dla kogoś, kto potrafi ogarnąć wymianę chłodzenia i poustawiać właściwie napięcia.

4 sloty chłodzenie? :E

 

Boże, niech ten Szafir Pulse Vega 56 będzie za 1200 zł.... na tym oszczędnym BIOSie jeszcze dałoby się powalczyć o kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnujesz z gier to wyjdzie nawet taniej niż 1200pln, ale musisz sprowadzić z UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnujesz z gier to wyjdzie nawet taniej niż 1200pln, ale musisz sprowadzić z UK.

Hah, teraz sobie sprawdzam to RedDevil power color jest też spoko opcją - 6+8 pin, niby temperatura poniżej 70'C [ok 65], ale za to 2500 RPM :E ale pewnie WattManem 2100RPM przy 70'C to osiągnięcia, powinno być wtedy znośnie. Na allegro niecałe 1400 zł używki. Oczywiście mój Gameing X 580 kupiony za 700 zł nie jest 2x słabszy od tej karty, ale Vega kusi że nie mogę :E

 

Głupie fanboyostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu używki, lepiej sobie kup w OC UK ~1380pln pulse. Dostaniesz jeszcze do tego 3 gry, które są całkiem sporo warte. Albo czekaj i poluj być może i do Polski dojdą jakieś promocje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji sterowników do wersji 19.2.3 na Ryzenie 2500U znika mi kursor gdy najadę na górną krawędź ekranu, ma ktoś taki problem?

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, niech ten Szafir Pulse Vega 56 będzie za 1200 zł.... na tym oszczędnym BIOSie jeszcze dałoby się powalczyć o kulturę pracy.

https://www.alternate.de/SAPPHIRE/Pulse-Radeon-RX-VEGA-56-Grafikkarte/html/product/1414524?campaign=Grafikkarte/SAPPHIRE/1414524&zanpid=11731_1551519563_5f291db2f45b0cce9682754df64454df&awc=11731_1551519563_5f291db2f45b0cce9682754df64454df&campaign=AF/DeZanox/Textlinks/Alternate

 

299euro + 3 gry. Nie powinni robić problemów z wysyłką do polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji sterowników do wersji 19.2.3 na Ryzenie 2500U znika mi kursor gdy najadę na górną krawędź ekranu, ma ktoś taki problem?

Mam tak samo, a co gorsza miałem już jednego BSOD-a ("Video TDR Error" związany z atikmpag.sys). Moja radość z bezpośredniego wsparcia od AMD była chyba przedwczesna :E Sterowniki sygnowane przez Huawei były stare, ale stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No cóż, AMD to budżetowa opcja, 8250u + MX130 kosztował 500 zł więcej, a wydajność teoretycznie taka sama. :D

Poza tym też masz problem z zielonym błyskaniem na youtube? Na nowych sterownikach jest lepiej ale nie idealnie.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...