Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tak ogólnie odnośnie premiery.

Dla tego "wasz"/nie wszystkich ofc. ulubiony "troll" Chotom ciągle powtarza, że AMD(gpu) jest opóźnione o rok. Bo faktycznie jest! Sam miałem wiele kart graficznych od ATI, od AMD mniej, ale doceniam ATI za to, że była w stanie postawić się wtedy takiemu gigantowi jak nvidia i odnieść sukces, ale AMD nie licząc kilku poprawnych kart, systematycznie obniża poziom jakości produktów firmy którą przejęła i to jest fakt.

 

 

Jeśli miałeś kiedyś radeona 9700/9800 to zapewne zauważyłeś, że to FXy od nvidi były kiedyś opóźnione i zwałowane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD niewątpliwie jest opóźnione. Brak konkurencji przez rok dla wielu produktów Nvidii to fakt, tu nawet nie ma co dyskutować.

 

Pytanie tylko, czy konkurencję zaledwie dogonią, czy przegonią. Bo to pierwsze może przekonać głównie garstkę entuzjastów AMD i niewielką liczbę osób, które np. kupują monitor z freesync i chcą z niego skorzystać (czyli mnie np :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że czekam na wysyp komentarzy po konfie, zważywszy na to, czego się dowiedziałem :E Ale ciii, żadnych przecieków xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli miałeś kiedyś radeona 9700/9800 to zapewne zauważyłeś, że to FXy od nvidi były kiedyś opóźnione i zwałowane:)

Miałem nawet FXa od Nvidii :E, ale tylko przez ~2 tygodnie z tego co pamiętam. Od tamtego czasu Nvidia tak mi zbrzydła, że aż do 8800GTS 320MB siedziałem tylko na ATI :E Później już miałem i AMD i nvidię na przemian.

 

@Blind chociaż byś mrugną okiem co i jak. Ja prawię nic nie śledzę, o nic nie pytam, nawet raczej nie zaglądam na zachodnie fora odnośnie Vegi, chyba, że ktoś zalinkuje na pclabie :E Co będzie to będzie, ale jak przed każdą premierą emocje są :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD dało linka do wideo, którego nie da się w żaden sposób wkleić do newsa :D I to nie moje lamerstwo, ani ograniczenie CMS-a, bo na Guru3 i VideoCardz piszą o tym samym zonku ;) (nawet przez iframe nie bangla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem nawet FXa od Nvidii :E, ale tylko przez ~2 tygodnie z tego co pamiętam. Od tamtego czasu Nvidia tak mi zbrzydła, że aż do 8800GTS 320MB siedziałem tylko na ATI :E Później już miałem i AMD i nvidię na przemian.

 

@Blind chociaż byś mrugną okiem co i jak. Ja prawię nic nie śledzę, o nic nie pytam, nawet raczej nie zaglądam na zachodnie fora odnośnie Vegi, chyba, że ktoś zalinkuje na pclabie :E Co będzie to będzie, ale jak przed każdą premierą emocje są :D

 

Ja FXa opchałem w dzień premiery nowego 3d Marka swego czasu:D Nie pamiętam jaki to był, ale nagle FX stracił 50% wydajności względem radeona 9700. Coś tam miał namieszane z potokami niby 8 ale jednak 4 czy jakoś tak :D kilka tygodni póżnie FXy poleciały z ceną na pysk:D Ja zdążyłem sprzedać zanim szambo się rozlało:D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem Wam, że czekam na wysyp komentarzy po konfie, zważywszy na to, czego się dowiedziałem :E Ale ciii, żadnych przecieków xD

 

to puściłeś kwasa... teraz wszyscy będą tu odchodzić od zmysłów :E

 

było chociaż napisać sławetne będzie pan zadowolony... tudzież to samo z "NIE" na początku ;)

 

link fajny, ale właśnie porównują wyniki z poprzedniego kwartału za Ryzeny. fascynujące. Sorry, nie oglądam :P

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Epyc radeon instinct

 

To nie konfa dla mnie, ale może czymś zaskoczą :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

<a href=http://pics.tinypic.pl/i/00901/yai1tbxtvuep_t.jpg' alt='yai1tbxtvuep_t.jpg'>yai1tbxtvuep_t.jpg[/img]

Marketingowa papka

Edytowane przez irmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zen+

0t9xo0ukex23_t.jpg

1e10ubh3se93_t.jpg

 

Vega w APU

Edytowane przez BlindObserver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te komentarze? :E Ja już nie daje rady, zasypiam :sleep: , poczytam jutro. Miłego oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z dema SE4 pokazali około 60-65 fps z kilkoma spadkami poniżej 60. Pierwszy film na YT z 1080 ti miał od 65 do >80 fps.

 

Vega Frontier Edition - 13 Tflopa , 16 GB HBM2, 2*8 pin. Edycja dla specjalistów, projektantów coś do podoby Quadro. Produkt na rynek normalny będzie zapewne opóźniony.

Edytowane przez Myster356

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w sprawie tej zapowiedzi (czy braku zapowiedzi czego innego xD) interesowały mnie komentarze. :E Bo Vega w czerwcu będzie, ale nie mówili jaka xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż entuzjastom pozostaje czekać, czyżby hasło "poor Volta" odnosiło się nie tylko do walki wydajnościowej Vega v Volta, tylko do terminu wprowadzenia produktów na rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Titan w wydaniu AMD, jakby była zima to robiłaby piękne robotę jako ogrzewanie podłogowe wink.gif

 

Ciekawe czy przebije 290x jeżeli chodzi o hałas szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2*8 pin może dać okolice 375 W. Grubo tzn. gorąco. Jeżyli to cooler referencyjny finalny, to jest kosmicznie brzydki. Zero design.

Edytowane przez Myster356

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD-Radeon-Frontier-Edition-Graphics-Card_2.png

 

 

Na szczęście nie oszaleli do końca wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO, szkoda nie będzie emocji przy pierwszym odpaleniu w obciążeniu z budą przypiętą pasami do podłogi :E

 

GTX 480 / R9 290X Uber Mode, pamiętamy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
The Radeon Vega Frontier Edition graphics card is going to empower the pioneers creating the next generation of gaming experiences, but it does beg one question: Can you game on a Radeon Vega Frontier Edition? The answer is yes, absolutely. But because this graphics card is optimized for professional use cases (and priced accordingly), if gaming is your primary reason for buying a GPU, I’d suggest waiting just a little while longer for the lower-priced, gaming-optimized Radeon RX Vega graphics card. You’ll be glad you did.

Z oficjalnej strony tej pokazanej dzisiaj Vegi. Czyli wygląda na to, że modele na rynek konsumencki rzeczywiście dopiero w Q3 (albo później xD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nierefy w ludzkiej cenie to koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było jak z fury które w naszym kraju zaczeło się sprzedawać jak było za okolice pierwszej ceny czyli 1.3k zł i to w niereferencie.

 

No i 1070 już można odkupić za okolice 1.6k zł (fakt używaną ale z gw. i to nawet 2 letnią plus jakiś niezły model).

 

Mnie najbardziej ta wersja Core interesuje, mogli by zrezygnować z tych drogich hmb2 w nich i dać zwykłe kostki jeśli przełożyło by się to na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używki porównujmy z używkami, a nie nówkami :P

 

nowa 1070GTX to wciąż wydatej rzędu 1700 wzwyż, widzę tu spokojnie pole dla Vegi.

 

Gorzej z 1080GTX, które bywa bardzo tanie (gainwardy, MSI z cashbackiem) i króluje opłacalnością. Tutaj jest naprawdę"ciasno" i ciężko się zmieścić z jakąś super ceną. Musieliby je dać (nieref) za 2000 PLN by przekonać ludzi do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...