Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kontrafcel

Którego GTX'a 1060 6GB wybrać? - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam:

- 8gb ram

- procesor intel core i5 4690k

- karta graficzna mam zamiar kupić właśnie GTX 1060 i pytanie jest takie czy na tym sprzęcie wszystko będzie ok? (w tym momencie mam gtx 750 ti)

- płyta główna MSI H81M-P33

- zasilacz Corsair 450V z be quiet

Da rade ta karta na tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle, mówicie o karcie które jeszcze nikt nie przetestował. Proponuje poczekać i zobaczyć co testy pokażą, może lepszą opcją się okazać radeon rx480.

 

PS. szkoda że pożeniłeś i5 4690k z budżetową płytą główną, no ale nie każdy myśli robić OC.

PS2. odnośnie zasilacza to mam pewne obawy bo corsar vs450 to marka niezależna od be quiet, więc popraw opis zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle, mówicie o karcie które jeszcze nikt nie przetestował. Proponuje poczekać i zobaczyć co testy pokażą, może lepszą opcją się okazać radeon rx480.

 

PS. szkoda że pożeniłeś i5 4690k z budżetową płytą główną, no ale nie każdy myśli robić OC.

PS2. odnośnie zasilacza to mam pewne obawy bo corsar vs450 to marka niezależna od be quiet, więc popraw opis zasilacza.

 

Na tej budżetowej płycie spokojnie wykręci tą i5 na jej max i nie będzie throttlingu jak przy wspaniałych amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle, mówicie o karcie które jeszcze nikt nie przetestował. Proponuje poczekać i zobaczyć co testy pokażą, może lepszą opcją się okazać radeon rx480.

 

PS. szkoda że pożeniłeś i5 4690k z budżetową płytą główną, no ale nie każdy myśli robić OC.

PS2. odnośnie zasilacza to mam pewne obawy bo corsar vs450 to marka niezależna od be quiet, więc popraw opis zasilacza.

 

GTX 1060 może okazać się lepszą opcją choćby z racji niższego TDP więc zasilacz zostaje.Poza tym jeśli ktoś kupuje i5 4690K to raczej po to by w przyszłości mieć możliwość podkręcenia procesora,a płytę zawsze można zmienić na taką nadającą się do OC nie dużym kosztem...tak czy inaczej za trzy dni wszystko będzie jasne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej budżetowej płycie spokojnie wykręci tą i5 na jej max i nie będzie throttlingu jak przy wspaniałych amd.

sugerujesz że dwie fazy wystarczą do podkręcania i5? bardzo wątpliwe.

 

GTX 1060 może okazać się lepszą opcją choćby z racji niższego TDP więc zasilacz zostaje.Poza tym jeśli ktoś kupuje i5 4690K to raczej po to by w przyszłości mieć możliwość podkręcenia procesora,a płytę zawsze można zmienić na taką nadającą się do OC nie dużym kosztem...tak czy inaczej za trzy dni wszystko będzie jasne :E

Może się okazać lepsza opcją, ale może być droższy i wolniejszy. Na chwile obecną warto poczekać na testy. Co do zasilacza to ma sobie nie poradzić z kartą która pobiera tyle samo energii co gtx970? http://pclab.pl/art70318-37.html Tym bardziej że zasilacz ten na 12V ma 400W. Wiec spokojnie dla jednej takie karty wystarczy.

 

Jeszcze trochę i zostaną mu płyty tylko z drugiej ręki, a to wiąże się z ryzykiem bo nie wiadomo jaki procesor był tam wcześniej i czy był kręcony jak tak to jak mocno. Obecnie płyta ktora jako minimum do OC bym wział to MSI B85-G43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej budżetowej płycie spokojnie wykręci tą i5 na jej max i nie będzie throttlingu jak przy wspaniałych amd.

 

 

Z tego co kojarzę na nowych BIOS'ach usunęli możliwość OC na słabszych chipsetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę w końcu kupić kartę bo już dość czekania mam. I pytanie do was, którą wersję gtx 1060 najlepiej kupić ? Mam procka i5-6500 i w żadne podkręcanie się nie będę bawił. Chyba, że mają zamiar wyjść jeszcze jakieś wersje i mam poczekać.. znów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz najtańszą niereferencyjną, msi podobno za cenę referenta wypuściło z 2 wentylami (czyli 1280zł) ale nie pamiętam jaki sklep, albo morele albo komputronik . Musisz poszukać. Nawet do lekkiego kręcenia karta się powinna nadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa referaty ? a nie jest tak, że lepiej niereferaty brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie się pytam, a ty mi tutaj z ironią wyjeżdżasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjne/niereferencyjne..."oryginał/nie oryginał", w wielkim skrócie.

Model z najlepszym i najcichszym chłodzeniem oraz najniższą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chcialbym zakupic ta karte do i5 4590 8gb ram msi b85-g43 oraz corsair vs 450w .

 

jaki model polecacie? chce zeby byl cichy dalo sie zrobic oc jak moj zasilacz pozwoli( prosze o odpowiedz ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza opcja to najtańsza opcja z dobrym chłodzeniem. Uważam że pod tym względem najlepiej wypada EVGA SC Gaming która kosztuje 1320, jutro powinienem mieć mój egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cały temat poniżej odnośnie wyboru 1060, najcichsza prace i najnizsze temp bedzie miał msi gaming, ale do tanich nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA najlepsza

 

Ta z 1 wentylatorem?

 

Jest cały temat poniżej odnośnie wyboru 1060, najcichsza prace i najnizsze temp bedzie miał msi gaming, ale do tanich nie nalezy.

 

Tak jest temat 67 stron z czego połowa nie na temat, a dokłądnie to ciężk otam odnaleźć który gtx 1060 nalepszy do wyboru

 

Ja od siebie mogę dodąc dla autora, że jeżeli chce najszybsza GTX 1060 to ASUS GeForce ® GTX 1060 STRIX OC, ale to już kosztuje.

 

taktowanie rdzenia 1620 MHz

taktowanie pamięci 8208 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA SC Gaming z komputrnika z jednym wnetylaotrame zdaje sie ma 1835 na rdzeniu w boostcie a ludzie pisza ze i do 2000 MHz dobija. Tu nie chodzi o to zeby wziac najdrozszego bo 1600zl za gtx 1060 to poroniony pomysl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA nie jest do kupienia w Polsce u nie wiadomo kiedy będzie.

 

Imho? Najlepszy 1060 to ten najtańszy. Ale dla mnie 1060 to coś do przedziadowania w oczekiwaniu na Voltę i karty do 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie samo mam podejście. Kupuje 1060 i czekam aż pojawią się monitory 4k z HDR. Wtedy złoże build pod 4k.

 

Ja jakimś cudem dorwałem ostatnią sztukę EVGA SC GAMING w komputroniku i bardzo się z tego cieszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA SC Gaming z komputrnika z jednym wnetylaotrame zdaje sie ma 1835 na rdzeniu w boostcie a ludzie pisza ze i do 2000 MHz dobija. Tu nie chodzi o to zeby wziac najdrozszego bo 1600zl za gtx 1060 to poroniony pomysl...

 

 

Oczywiście tylko pytanie jak sobie radzi ta z 1 wentylatorem w sensie odprowadzanie ciepła, wydajność itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...