Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaaaad1

Problem z dodatkowym dyskiem do serwera ibm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może jest tu jakiś administrator który pomoże bo nie wiem juz jak go ugryźć

Mam serwer IBM

MT: 7915

MODEL F2G

 

Oraz oryginalnie mialem 10 dysków SSD po 128GB. Niestety z braku miejsca dokupilem dodatkowy dysk 600GB HDD. Dysk po wlozeniu do kieszeni zaczyna mrugac potem przestaje i juz nie mruga. Ale co wazniejsze serwer go nie wykrywa. Mam na serwerze dwie maszyny wirtualne i zarzadzan nimi programem VMware vSphere Client. Program nie widzi dodatkowego dysku anie nie widzi nic co moze dodac..... Jak dodac dysk. Czy ktos ma moze jakakolwiek podpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki serwer, jaki dysk? jest na liście kompatybilności?

Dokonałeś inicjalizacji dysku? Jak obsługujesz dyski (kontroler RAID czy karta HBA)? Sprawdź w zarządzaniu dyskami czy widzi go sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model serwera napisałem, Dysk: HDD 600GB 2,5" SFF SAS . Zarządzanie kontroler Raid. Skoro vmware go nie widzi to wirtualna maszyna tez nie.. Jak dokonać inicjalizacji dysku skoro vmware nie widzi niczego co mozna by dodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model serwera napisałem, Dysk: HDD 600GB 2,5" SFF SAS . Zarządzanie kontroler Raid. Skoro vmware go nie widzi to wirtualna maszyna tez nie.. Jak dokonać inicjalizacji dysku skoro vmware nie widzi niczego co mozna by dodać?

Najpierw musisz dokonać inicjalizacji dysku na karcie RAID (skoro masz taką w serwerze), dopiero później vsphere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...pierwszy raz mi przychodzi dodawać nowy dysk do serwera...podpowiedz w jaki sposób to zainicjalizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...