Forum PCLab.pl: Wiedźmin - serial - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (20 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wiedźmin - serial Netflix Oceń temat: ***** 1 Głosów

#41 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Maj 2017 - 20:14

Zobacz postLypton, o 18 Maj 2017 - 20:02, napisał(a):

Gruba kasa znaczy ile dolaresów na odcinek?

Plener zdjęciowy w taniej Polszy czy innej Bułgarii, ekipa od efektów specjalnych/post-produkcji na miejscu jest (Platige Image), mniej znany aktor nie musi oznaczać aktora gorszego (ilu nołnajemów wybiło się dzięki serialom - patrz np. Travis Fimmel czy Charlie Hunnam).

Obiło mi się o uszy, że na pierwszy sezon mają dać 6 mln naszych cebulionów, ale nie wierzę w tak śmiesznie małą sumę. Nie śledzę dokładnie kosztów jakie idą na seriale, ale podobno pierwsze odcinki Gry o Tron to był wydatek ok. 6 mld zielonych za odcinek. Więc na Wieśka powinni dać 1/3 tej kwoty.

Zobacz postVulc, o 18 Maj 2017 - 20:38, napisał(a):

Przecież odpowiednich aktorów do tych ról jest sporo, jakby zacząć szukać. Równie dużo nowych twarzy wybiło się na serialach, udowadniając że nie brakuje im talentu. Nie znamy też dokładne budżetu, nic nie stoi na przeszkodzie aby go zwiększyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Też nie jestem hurraoptymistą w tym przypadku, ale Wiedźmin mógł trafić w znacznie gorsze ręce.

Aktorów to może i jest, ale właśnie jestem po skończeniu Wieśka nr 3 GOTY i mam zakodowany wygląd głównych bohaterów. Obawiam się, że producenci mogą trochę zaszaleć z obsadą i wyjdzie dość dziwacznie lub nieswojo.Tak samo nie wiem jak przetrawię czarnego Rolada z Mrocznej Wieży :D

#42 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 20:28

Zobacz postghostdog, o 18 Maj 2017 - 21:14, napisał(a):

Aktorów to może i jest, ale właśnie jestem po skończeniu Wieśka nr 3 GOTY i mam zakodowany wygląd głównych bohaterów. Obawiam się, że producenci mogą trochę zaszaleć z obsadą i wyjdzie dość dziwacznie lub nieswojo.Tak samo nie wiem jak przetrawię czarnego Rolada z Mrocznej Wieży :D

Gra z pewnością zrobiła swoje, ale przecież nadal nic tutaj się z niczym nie gryzie. Pierwsze dwa odcinki w wykonaniu dobrego aktora i szybko zapomnisz o twarzach z gry. Zresztą z takim podejściem jakie znaczenie ma budżet? Gdyby HBO położyło na jeden odcinek 10 baniek, nadal musiałbyś walczyć z zakodowanym wyglądem bohaterów. ;) Zresztą po pierwszym odcinku będziemy wiedzieć czy mniejszy budżet jest mocno widoczny. Akurat opowiadania nie wymagają stosu cebulionów, można osiągnąć zadowalający efekt bez ogromnego zaplecza finansowego.

#43 Użytkownik jest niedostępny   Lypton 

• mainstreamowy hipster
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 20:31

Obiło mi się o uszy, że na pierwszy sezon mają dać 6 mln naszych cebulionów, ale nie wierzę w tak śmiesznie małą sumę.

Tyle ma dać sam Netflix, a to tylko jeden z producentów. 2,5 mln dolców per episode na 6-cio odcinkowy serial to realna kwota.

Ten post był edytowany przez Lypton dnia: 18 Maj 2017 - 20:32

#44 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 20:40

W roli Yennefer powinna wystąpić 15 lat młodsza Famke Janssen :D
Dodaj obrazek

#45 Użytkownik jest niedostępny   qjin 

• Przy Tawernie pod Pijanym Kogutem
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 18 Maj 2017 - 20:46

Bagiński celował w 25-30 mln na budżet filmu.
A serial to, w dużym uproszczeniu, wydłużona wersja filmu, bez drogiego efekciarstwa, które zazwyczaj idzie w parze z filmami, więc przypuszczam, że podobna, a nawet niższa suma jest do osiągnięcia i w zupełności wystarczająca do zrobienia np. 6-7 czy 8-odcinkowego serialu na porządnym, wysokim poziomie z dobrą obsadą (przecież nie trzeba do każdej roli zatrudniać bardziej rozpoznawalnych twarzy, szczerze mówiąc, mnie by wystarczył tandem Mads-Green, a reszta niech się dzieje wola boska ;)). Nie wszystkie seriale muszą mieć budżet topowych seriali HBO, by to wypaliło. Wiedźmińskie opowiadania zresztą raczej nie będą wymagać jakich kosztów, pierwsze dwa sezony pewnie nie będą za długie, zresztą można robić cięcia tam, gdzie jest taka możliwość, np. kręcąc w tańszym kraju (Polsce :E), i dołożyć tam, gdzie by się przydało dołożyć.
Kwota, o jakiej mowa, dotyczy tylko sumy, jaką podobno zaoferował Netflix (w przypadku kolejnych sezonów, jeśli serial okaże sie sukcesem, mają już rzucić 20-30 mln dolarów na sezon), a jak wspomniano wielokrotnie, nie tylko Netflix macza w tym palce.

Zobacz postLypton, o 18 Maj 2017 - 20:02, napisał(a):

Yennefer - Janet Montgomery (Salem).

Całkiem niezła kandydatka. Kojarzę ją właśnie z Salem i raczej mam dobre wspomnienia.

#46 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 21:16

Nie czytałem książek (bo S.King za dużo smaruje swoich pozycji i nie mam czasu na coś innego) , więc nie wiem gdzie głownie rozgrywała się akcja. Mam tylko nadzieje, że akcja serialu nie będzie ograniczać się tylko do hasania po lesie z mieczykiem, a tętniący życiem Novigrad to jest wyzwanie dla twórców.

#47 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 21:17

Zobacz postVulc, o 18 Maj 2017 - 20:38, napisał(a):

Przecież odpowiednich aktorów do tych ról jest sporo, jakby zacząć szukać. Równie dużo nowych twarzy wybiło się na serialach, udowadniając że nie brakuje im talentu. Nie znamy też dokładne budżetu, nic nie stoi na przeszkodzie aby go zwiększyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Też nie jestem hurraoptymistą w tym przypadku, ale Wiedźmin mógł trafić w znacznie gorsze ręce.

Np. TVNu :E

Zobacz postghostdog, o 18 Maj 2017 - 22:16, napisał(a):

Nie czytałem książek (bo S.King za dużo smaruje swoich pozycji i nie mam czasu na coś innego) , więc nie wiem gdzie głownie rozgrywała się akcja. Mam tylko nadzieje, że akcja serialu nie będzie ograniczać się tylko do hasania po lesie z mieczykiem, a tętniący życiem Novigrad to jest wyzwanie dla twórców.

Widać, że nie czytałeś, bo Wiedźmin to 80% polityka i lanie wody :E

Wybrano już aktora pod Geralta:
Dodaj obrazek
:E

Ten post był edytowany przez Pulpit dnia: 18 Maj 2017 - 21:20

#48 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 21:36

Kogoś poniosło, Blunt jako Yennefer, a drewno jako Triss :lol2:
Dodaj obrazek

#49 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 21:48

Zobacz postghostdog, o 18 Maj 2017 - 22:36, napisał(a):

Kogoś poniosło, Blunt jako Yennefer, a drewno jako Triss :lol2:

5xNie

Wspomniana wyżej pani Janet Montgomery, nawet nie fotoszop - http://cdn30.us1.fan...-1088816678.jpg

edit: Macie na szybko fotoszopa a ja idę spać, jutro wasze biadolenie poczytam - http://i.imgur.com/bWlZcdq.jpg :buka:

Ten post był edytowany przez Pulpit dnia: 18 Maj 2017 - 22:01

#50 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 06:32

Dla serialu najlepszym wyjściem jest znalezienie nowych twarzy z dobrym warsztatem (plus jacyś charakterystyczni aktorzy), a kasę przeznaczyć na dobrego scenarzystę, reżysera, operatora, scenografię, kostiumy i studio od efektów. Tak jak w American Gods, aktora grającego główną postać widzę pierwszy raz na ekranie + świetni warsztatowo i charakterystyczni McShane, Stormare.

#51 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 06:55

Zobacz postghostdog, o 19 Maj 2017 - 07:32, napisał(a):

Dla serialu najlepszym wyjściem jest znalezienie nowych twarzy z dobrym warsztatem (plus jacyś charakterystyczni aktorzy), a kasę przeznaczyć na dobrego scenarzystę, reżysera, operatora, scenografię, kostiumy i studio od efektów. Tak jak w American Gods, aktora grającego główną postać widzę pierwszy raz na ekranie + świetni warsztatowo i charakterystyczni McShane, Stormare.

Ludzie by chcieli A class aktorów, a budżet to z kosmosu wezma, b-bo Netflix :lol2: Szczerze to już rzygam tymi "najlepiej żeby zagrał go X i Y", a przewija się to mniej więcej od wyjścia W3.

#52 Użytkownik jest niedostępny   Putout 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 09:42

Zobacz postghostdog, o 18 Maj 2017 - 21:16, napisał(a):

to w sumie ciekawe że ludzie nie czytający ksiązek tak postrzegają fabułe. widać gra ją za mocno zdynamizowała. jakiejś solidnej rąbanki to tam jest stosunkowo niewiele. dużo politykierstwa, podróżowania i rozmów między bohaterami. sapek poszedł w jakość a nie w ilość i postawił na kilka epickich batalii zamiast opisywanie przez całą sagę miljona pojedynków.

jak dla mnie jedynym prawilnym gerwantem zawsze będzie Żebrowski. :lol2: najeże do jakiejś skrajnej grupy oszołomów któa zachwycała sie zarówno serialem jak i filmem. na Triss bym wybrał Panią Kunikowską bo kocham jej głos i nie potraifłbym sobie wyobrazić tej postaci z innym głosem. i guzikj mnie obchodzi że ona chyba nie jest aktorką jako taką, a jedynie aktorką głosową.
ale sam serial to może być spore wyzwanie dla tworców. jeśli ma być oparty na książkach. książki są dość trudne. i nie w takim sensie jak jakiś dramat psychologiczny czy "w pustyni i w puszczy" ale jest tam dużo politykowania i łatwo się w tym pogubić. no i książki zdecydowanie nie były dla dzeici. wulgarny język to jedno ale książki opisywały kilka krzywych akcji (kiedy 14letnia bodaj Ciri chciała przelecieć tego gościa od Szczurów, jakiegoś gońca czy kogoś tam ale akura tmu się zmarło i się nie udało :lol2: ) więc mam nadzieje że PC i SJW nie będą w tym mieszać. i że nie zobaczymy nagle czarnego Jaskra czy coś

Ten post był edytowany przez Putout dnia: 19 Maj 2017 - 09:42

#53 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 10:01

Zobacz postPutout, o 19 Maj 2017 - 10:42, napisał(a):

i że nie zobaczymy nagle czarnego Jaskra czy coś

Kevin Hart jako czarny jaskier :E :E

#54 Użytkownik jest niedostępny   luke555 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2017 - 20:08

Zobacz postLypton, o 18 Maj 2017 - 21:31, napisał(a):

Tyle ma dać sam Netflix, a to tylko jeden z producentów. 2,5 mln dolców per episode na 6-cio odcinkowy serial to realna kwota.

Przecież ta kwota to tylko domysły jakiegoś analityka odnośnie tego ile przychodu za 1 sezon Wiedźmina może uzyskać Platige od Netflixa a nie żaden budżet...

Nie śledzę dokładnie kosztów jakie idą na seriale, ale podobno pierwsze odcinki Gry o Tron to był wydatek ok. 6 mld zielonych za odcinek.

Kompletne bzdury ;)

#55 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2017 - 20:30

6 miliardów za odcinek? Gdzie ty to wyczytałeś? Na 4chanie? :E

#56 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 20 Maj 2017 - 23:38

6mld to żaden film nie kosztował.
6mln za odcinek to może i tak ale gra o tron to bardzo popularny serial który dużo zarabia. Wieśmin startuje z pozycji 0, jest tylko grą w dodatku nie superpopularną i prawdę mówiąc opowiadania nie są jakieś bardzo spójne.
Nie wiem jak oni to wykombinują.
Nie nastawiajcie się na coś wielkiego.

jak dla mnie jedynym prawilnym gerwantem zawsze będzie Żebrowski.

No wg mnie też Żebrowski bardzo dobrze pasował do roli Geralta.

Zamachowski też jakoś pasował do roli Jaskra choć wiadomo, że przystojny to on nie jest.
Tak jak innym wydaje mi się, że Jaskier będzie murzynem.
To już nie te czasy, że zrobią serial czysty rasowo.

Ten post był edytowany przez kieros dnia: 20 Maj 2017 - 23:39

#57 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2017 - 08:31

Zobacz postPulpit, o 20 Maj 2017 - 21:30, napisał(a):

6 miliardów za odcinek? Gdzie ty to wyczytałeś? Na 4chanie? :E

jestem człowiekiem dużego formatu i zamieniam mln na mld :lol2: zwyczajna literówka. Chodziło oczywiście o miliony dolków.

#58 Użytkownik jest niedostępny   raven18 

• użyszkodnik
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2017 - 19:07

Zobacz postPulpit, o 19 Maj 2017 - 10:01, napisał(a):

Kevin Hart jako czarny jaskier :E :E

W sumie nawet by pasował, zabawny gość :)

#59 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2017 - 07:06

Mnie natomiast najbardziej śmieszy to, że ludzie już szukują podobnych aktorów do postaci z gry Wiedźmina. A kto powiedział, że twórcy serialu będą się sugerować produkcją wideo? :) Przecież postacie mogą wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście ogólny zarys postaci zostanie zachowany np Włosy Geralta, budowa czy Yen jako brunetka..

#60 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2017 - 08:49

Zobacz postAzazell, o 23 Maj 2017 - 08:06, napisał(a):

Yen jako brunetka..

Kiedyś doczekam sie pełnoprawnej Yen z burzą kruczoczarnych włosów

• (20 Stron)
  • +
  • 1
  • 2