Skocz do zawartości
maslak

Wiedźmin - serial

Rekomendowane odpowiedzi

Dla serialu najlepszym wyjściem jest znalezienie nowych twarzy z dobrym warsztatem (plus jacyś charakterystyczni aktorzy), a kasę przeznaczyć na dobrego scenarzystę, reżysera, operatora, scenografię, kostiumy i studio od efektów. Tak jak w American Gods, aktora grającego główną postać widzę pierwszy raz na ekranie + świetni warsztatowo i charakterystyczni McShane, Stormare.

Ludzie by chcieli A class aktorów, a budżet to z kosmosu wezma, b-bo Netflix :lol2: Szczerze to już rzygam tymi "najlepiej żeby zagrał go X i Y", a przewija się to mniej więcej od wyjścia W3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie czytałem książek (bo S.King za dużo smaruje swoich pozycji i nie mam czasu na coś innego) , więc nie wiem gdzie głownie rozgrywała się akcja. Mam tylko nadzieje, że akcja serialu nie będzie ograniczać się tylko do hasania po lesie z mieczykiem, a tętniący życiem Novigrad to jest wyzwanie dla twórców.

 

to w sumie ciekawe że ludzie nie czytający ksiązek tak postrzegają fabułe. widać gra ją za mocno zdynamizowała. jakiejś solidnej rąbanki to tam jest stosunkowo niewiele. dużo politykierstwa, podróżowania i rozmów między bohaterami. sapek poszedł w jakość a nie w ilość i postawił na kilka epickich batalii zamiast opisywanie przez całą sagę miljona pojedynków.

 

 

jak dla mnie jedynym prawilnym gerwantem zawsze będzie Żebrowski. :lol2: najeże do jakiejś skrajnej grupy oszołomów któa zachwycała sie zarówno serialem jak i filmem. na Triss bym wybrał Panią Kunikowską bo kocham jej głos i nie potraifłbym sobie wyobrazić tej postaci z innym głosem. i guzikj mnie obchodzi że ona chyba nie jest aktorką jako taką, a jedynie aktorką głosową.

ale sam serial to może być spore wyzwanie dla tworców. jeśli ma być oparty na książkach. książki są dość trudne. i nie w takim sensie jak jakiś dramat psychologiczny czy "w pustyni i w puszczy" ale jest tam dużo politykowania i łatwo się w tym pogubić. no i książki zdecydowanie nie były dla dzeici. wulgarny język to jedno ale książki opisywały kilka krzywych akcji (kiedy 14letnia bodaj Ciri chciała przelecieć tego gościa od Szczurów, jakiegoś gońca czy kogoś tam ale akura tmu się zmarło i się nie udało :lol2: ) więc mam nadzieje że PC i SJW nie będą w tym mieszać. i że nie zobaczymy nagle czarnego Jaskra czy coś

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i że nie zobaczymy nagle czarnego Jaskra czy coś

Kevin Hart jako czarny jaskier :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ma dać sam Netflix, a to tylko jeden z producentów. 2,5 mln dolców per episode na 6-cio odcinkowy serial to realna kwota.

Przecież ta kwota to tylko domysły jakiegoś analityka odnośnie tego ile przychodu za 1 sezon Wiedźmina może uzyskać Platige od Netflixa a nie żaden budżet...

 

Nie śledzę dokładnie kosztów jakie idą na seriale, ale podobno pierwsze odcinki Gry o Tron to był wydatek ok. 6 mld zielonych za odcinek.

Kompletne bzdury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 miliardów za odcinek? Gdzie ty to wyczytałeś? Na 4chanie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros
Napisano (edytowane)

6mld to żaden film nie kosztował.

6mln za odcinek to może i tak ale gra o tron to bardzo popularny serial który dużo zarabia. Wieśmin startuje z pozycji 0, jest tylko grą w dodatku nie superpopularną i prawdę mówiąc opowiadania nie są jakieś bardzo spójne.

Nie wiem jak oni to wykombinują.

Nie nastawiajcie się na coś wielkiego.

 

jak dla mnie jedynym prawilnym gerwantem zawsze będzie Żebrowski.

No wg mnie też Żebrowski bardzo dobrze pasował do roli Geralta.

 

Zamachowski też jakoś pasował do roli Jaskra choć wiadomo, że przystojny to on nie jest.

Tak jak innym wydaje mi się, że Jaskier będzie murzynem.

To już nie te czasy, że zrobią serial czysty rasowo.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 miliardów za odcinek? Gdzie ty to wyczytałeś? Na 4chanie? :E

 

jestem człowiekiem dużego formatu i zamieniam mln na mld :lol2: zwyczajna literówka. Chodziło oczywiście o miliony dolków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kevin Hart jako czarny jaskier :E :E

 

W sumie nawet by pasował, zabawny gość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mnie natomiast najbardziej śmieszy to, że ludzie już szukują podobnych aktorów do postaci z gry Wiedźmina. A kto powiedział, że twórcy serialu będą się sugerować produkcją wideo? :) Przecież postacie mogą wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście ogólny zarys postaci zostanie zachowany np Włosy Geralta, budowa czy Yen jako brunetka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yen jako brunetka..

Kiedyś doczekam sie pełnoprawnej Yen z burzą kruczoczarnych włosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Triss z kasztanowymi a nie rudymi włosami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja już żygam produkcjami Fantasy ale w sumie serial Wieśka chętnie obejrze. I tak muszę jeszcze nadrobić 5 sezonów Gry o Tron :). Eh kiedy to pojawią się jakieś ciekawe seriale S-F? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh kiedy to pojawią się jakieś ciekawe seriale S-F? ;/

The Expanse? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio ciekawy, ja oglądam z musu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyślanie znanych i drogich aktorów pod serial z raczej małym budżetem (wszystko na to wskazuje) jest bardzo naiwne.

Wątpię też by jakoś specjalnie trzymano się podobieństwa do gry. Poza samym Geraltem; choć jakby grał go czarnoskóry aktor to też byłoby zabawnie ;)

 

Ja mam tylko nadzieję że serial "chwyci" na tyle by były kolejne sezony, z już większym budżetem.

 

Ani sami aktorzy ani efekty tego nie zapewnią. Albo będzie to na tyle dobre fabularnie by widzowie związali się z głównymi bohaterami i chcieli więcej ich przygód, albo się skończy na jednym kilku odcinkowym sezonie.

 

Na 99% serial będzie "multirasowy", także rodzimi rasiści oraz fanatycy słowiańskiej wersji Wiedźmina będą zawiedzeni :P

 

P.S. Wierzę że tego nie spierniczą. Marzy mi się wielosezonowy Wiedźmin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

A może lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie porządnej serialowej animacji z prawdziwego zdarzenia czyli coś takiego jak są trailery do gry czy np Final Fantasy.

 

Ostatnio Netflix troszkę wariuje. Anuluje nagradzane i popularne seriale, przerywa jak NBC nowe seriale, które się nawet nie rozkręciły a są dość popularne. W dodatku te nowe ich seriale są bardzo przeciętne - wystarczy spojrzeć na te produkcje o bohaterach z Marvela.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Badalman pewnie byś chciał Geralta murzyna, a Triss azjatkę lol2.gif nie tędy droga, Sapkowski na pewno na coś takiego się nie zgodzi, a co mało ci ras, ludzie, krasnoludy, niziołki, elfy. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Badalman pewnie byś chciał Geralta murzyna, a Triss azjatkę lol2.gif nie tędy droga, Sapkowski na pewno na coś takiego się nie zgodzi, a co mało ci ras, ludzie, krasnoludy, niziołki, elfy. :]

Obojętny mi kolor skóry Geralta.

Sapkowski nie będzie miał nic do gadania w takich kwestiach. Biorą go na konsultanta, przynajmniej oficjalnie, by dawać info że pisarz uczestniczył w produkcji.

W multirasowości chodziło mi o to, że nie będzie trzymania się "słowiańskości" w pokazywaniu ludności oraz bohaterów.

 

Lypton, to serial z małym budżetem. Pierwszy krótki sezon robią by sprawdzić czy to się wo ogóle przyjmie. Pozostaje nadzieja że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dla mnie Gerald może być nawet ślepym azjatom czy czarnoskórym. Ważne by w końcu doczekał się udanej ekranizacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Gerald może być nawet ślepym azjatom czy czarnoskórym. Ważne by w końcu doczekał się udanej ekranizacji. ;)

Geralt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lypton, to serial z małym budżetem.

No to niech dadzą cały na angaż Elby. Dla nie może siedzieć na krześle w pustym pokoju i emanować charyzmą, nawet charakteryzacja nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Gerald może być nawet ślepym azjatom czy czarnoskórym. Ważne by w końcu doczekał się udanej ekranizacji. ;)

 

No to właśnie jak będzie tym "azjatom" czy czarnoskórym nie będzie udanej ekranizacji, bo to się kłóci z samym sensem wiedźmaka. Pieprzyć polityczną poprawność, mają być biali, ma być na maksa "słowiańskie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No to właśnie jak będzie tym "azjatom" czy czarnoskórym nie będzie udanej ekranizacji, bo to się kłóci z samym sensem wiedźmaka. Pieprzyć polityczną poprawność, mają być biali, ma być na maksa "słowiańskie".

 

Taa słowiańskie - zapomnij jeśli będą gadać po angielsku :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...