Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kacper1878

Dołożenie RAMu i brak dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedyś dokładałem RAM-u do komputera z systemem Windows 8.1 i po tym działaniu okazało się, że nie działa mi w komputerze dźwięk. Znalazłem wtedy odpowiedź na ten problem - wystarczyło zmniejszyć ilość RAMu i wszystko działało w porządku. Dzisiaj instalowałem system od nowa i mam ten sam problem - brak dźwięku. Ale nie pamiętam jak zmniejszyć RAM z 4GB do 2GB. Nie chcę otwierać komputera i wyjmować dołożonej karty.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie m zawadziłeś o wtyczke/kabel od przedniego panelu audio dociśnij:D

Próbowałem wszystkiego i dźwięku nie ma przy 4 GB, działa tylko przy 2GB. Za pierwszym razem gdy to robiłem znalazłem na jakimś zagranicznym forum ten sam temat i tam też jedynym rozwiązaniem było odjęcie pamięci. Stąd moje pytanie :) bo nie pamiętam jak to zrobić bez wyjmowania tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj instalowałem system od nowa i mam ten sam problem - brak dźwięku.
A sterowniki do karty dźwiękowej zainstalowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację sprzętową komputera, dodatkowo sprawdź co mówi menedżer urządzeń po włożeniu drugiej kostki pamięci, może łapie konflikt z innym urządzeniem w dostępie do adresów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem samo wyjęcie Ram może jedynie pomóc w tej sytuacji. Niestety tak się zdarza w przypadku dziwnych płyt głównych. Może pomoże zmiana systemu albo przejście na wersje 64 bit, może jakaś aktualizacja??? - warto spróbować ale nic nie gwarantuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...