Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ale przeciez w tym momencie nie ma niezgodnosci z opisem wiec nie ma paranoi. Olac goscia i tyle

 

Napisz mu, ze "opis obejmowal stosunek temp do napiecia 1.22. Opis nie obejmowal temp do napiecia 1.37 bo jako doswiadczony i zaznajomiony z tematem OC - sprzedawca - nie jestes debilem ktory katowałby selekta na Auto OC" :E

 

Zreszta nie ma tez podstawy do zwrotu bo to nie jest wada ani niezgodnosc z opisem. Nawet gdyby bylo odstepstwo od Waszych temp. przy 1.22 to wartosci ktore podawales - jak zaznaczyles - sa jedynie poglądowe i moga byc inne u kupujacego. A uzaleznione jest tez to nawet od zamontowanego chlodzenia, obudowy, wszystkiego

 

Gdzies kiedys widzialem temat ale o GPU ze ktos sie prul, ze nie boostuje do xxxx MHz gdzie oczywiscie tez to jest uwarunkowane Power limitem, temp. itd.

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez w tym momencie nie ma niezgodnosci z opisem wiec nie ma paranoi. Olac goscia i tyle

 

Napisz mu, ze "opis obejmowal stosunek temp do napiecia 1.22. Opis nie obejmowal temp do napiecia 1.37 bo jako doswiadczony i zaznajomiony z tematem OC - sprzedawca - nie jestes debilem ktory katowałby selekta na Auto OC" :E

 

no dobra w tym wypadku moze nie

 

ale zdarzali mi sie ludzie co odsyłali sprzet na 14 dniowy zwrot (mimo ze powodu nie trzeba bylo podawac to wpisywali ze PRZEDMIOT USZKODZONY - odrazu spor i ze wysokie temp - jeszcze allegro prowizji nie chcialo oddac bo to moja wina ze uszkodzony sprzedalem)

bo gosc chłodził boxem 4790k z glutem pod czapką i mu OCCT z AVX wywalalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Duniek ja sie Tobie dziwie że sprzedajesz jako firma....

W Holandii robi sie tak że zakładasz 3-4 konta na stronie i to co sprzedajesz dzielisz między konta.

 

Ja na jednym sprzedaje audio, na drugim tani stary HW a na trzecim nowszy HW.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra w tym wypadku moze nie

 

ale zdarzali mi sie ludzie co odsyłali sprzet na 14 dniowy zwrot (mimo ze powodu nie trzeba bylo podawac to wpisywali ze PRZEDMIOT USZKODZONY - odrazu spor i ze wysokie temp - jeszcze allegro prowizji nie chcialo oddac bo to moja wina ze uszkodzony sprzedalem)

bo gosc chłodził boxem 4790k z glutem pod czapką i mu OCCT z AVX wywalalo

 

Czyli chcesz powiedziec, ze Allegro przychylalo sie ku kupujacemu gdy Ty wykazywales, iz sprzet jest sprawny ale wykorzystywany byl do niecodziennej pracy/czynnosci ?

I w ogole jak temp. procesora ma swiadczyc o jego uszkodzeniu ? Tjmax wynosi 100 stopni a powyzej nadal dziala lecz throttluje (co nie jest nadal uszkodzeniem a zwyklym mechanizmem zabezpieczajacym) :hmm:

 

W tym Allegro sa az tacy idioci ? Jak dobrze, ze nie handluje bo bym osiwial. Zaczne powoli wyrzucac stary sprzet na smietnik zeby przypadkiem, niechcacy, nie wpasc na glupi pomysl z wystawieniem czegos :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba tylko pisać

Na sprzedaż mam 8700k i tyle. Bez napięć i temp.

 

Niby tak, chyba, że chcesz puścić selecta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

962f7742305c5cc11b60b6d3f7c4851d_orig.jpg

Gość się po tym nie odezwał

ps.

Żeby nie było system zainstalowany testowo :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby nie było system zainstalowany testowo :E

 

Aktywator też :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywator też :lol2:

Też aby mi nie wywalało żeby aktywować winde :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebnie pisales o pirackim, ludzi do odstrasza - piszesz normalnie ze system jest i tyle

 

sprzedajesz DYSK a nie DYSK z SYSTEMEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyznawałbym się tak oficjalnie do piractwa. Juz lepiej pisac ze ma sie Ubuntu czy cokolwiek innego.

Tak swoja droga bardzo agresywnie piszesz, sam bym raczej nie wszedł z toba w zaden biznes.

 

Inna sprawa jest to, ze Windows raczej nie ruszy na innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie potrzebnie pisales o pirackim, ludzi do odstrasza - piszesz normalnie ze system jest i tyle

 

sprzedajesz DYSK a nie DYSK z SYSTEMEM

No tak...ale pytanie było wybitnie głupie i ktoś kto ma trochę rozumu by go nie zadawał stąd taka odpowiedź a nie inna

 

Nie przyznawałbym się tak oficjalnie do piractwa. Juz lepiej pisac ze ma sie Ubuntu czy cokolwiek innego.

Tak swoja droga bardzo agresywnie piszesz, sam bym raczej nie wszedł z toba w zaden biznes.

Inna sprawa jest to, ze Windows raczej nie ruszy na innym kompie.

 

Agresywnie?

 

Stawiam sprawę jasno co się stanie jeśli ktoś nie odbierze przesyłki skoro kupujący nie chce sprawy załatwić poprzez allegro lub też przelewem lub odbiorem osobistym

 

Jakoś sprzedawałem u nas na forum trochę i nikt nie narzekał a nawet polecał ;)

Co do tematu to wygląda na to że kupujący oprócz dysku chciałby jeszcze legalny system i frytki do tego :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi o to, ze ty chcesz coś sprzedać. Druga osoba chce to coś kupić, niekoniecznie od Ciebie, osobiście dziwnie czułbym się gdyby ktoś już w pierwszym zdaniu wyjeżdżał z tekstem, ze będę musiał podwójnie płacić za wysyłkę.

 

Juz lepiej napisać, ze potrzebujesz zaliczki na wysylke, bo nie chcesz być stratny.

 

Natomiast piszac swoim sposobem odstraszasz ludzi, przynajmniej mnie bys odstraszyl.

 

Kupujac dysk, szczegolnie HDD wiele rzeczy moze pójść nie tak po drodze i chcialbym miec pewnosc, ze nawet kupujac za te 40zl, gosc mnie nie zostawi samego z poczta.

 

Widzac w jaki sposob piszesz, balbym sie podejmowac jakikolwiek biznes z Toba.

 

@up

nie wiedzialem, ale dobrze wiedziec. :thumbup:

Edytowane przez pryncypalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ktos zadaje takie durne pytania to i tak raczej nie kupi - jak juz pisalem

99% transakcji jest zawierana typu KUPNO WPŁATA WYSYŁKA bez zadnych pytan

 

przez OLX 1-2 maile lub 1-2 telefony i jest kupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi o to, ze ty chcesz coś sprzedać. Druga osoba chce to coś kupić, niekoniecznie od Ciebie, osobiście dziwnie czułbym się gdyby ktoś już w pierwszym zdaniu wyjeżdżał z tekstem, ze będę musiał podwójnie płacić za wysyłkę.

 

Juz lepiej napisać, ze potrzebujesz zaliczki na wysylke, bo nie chcesz być stratny.

 

Natomiast piszac swoim sposobem odstraszasz ludzi, przynajmniej mnie bys odstraszyl.

 

Kupujac dysk, szczegolnie HDD wiele rzeczy moze pójść nie tak po drodze i chcialbym miec pewnosc, ze nawet kupujac za te 40zl, gosc mnie nie zostawi samego z poczta.

 

Widzac w jaki sposob piszesz, balbym sie podejmowac jakikolwiek biznes z Toba.

 

@up

nie wiedzialem, ale dobrze wiedziec. :thumbup:

Dziwnie się czuł...a jak ja miałbym się czuć gdyby paczka wróciła do mnie? :E

Jeśli ktoś jest uczciwy to sam zaproponowałby zaliczkę...jak dotąd nigdy nikt mi nie zaproponował

Nikogo nie odstraszam bo stawiam sprawę jasno,to byłaby moja strata

To dysk SSD...

Może TY lubisz się pieścić ale ja stawiam jasno sprawę w przypadku przesyłki pobraniowej aby była jasność

Dodam jeszcze że poszedłem gościowi na rękę i obniżyłem cenę o 10 i przesyłka za free i to pobraniowa...mało? :E

 

skoro ktos zadaje takie durne pytania to i tak raczej nie kupi - jak juz pisalem

99% transakcji jest zawierana typu KUPNO WPŁATA WYSYŁKA bez zadnych pytan

 

przez OLX 1-2 maile lub 1-2 telefony i jest kupione

 

Dokładnie

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pobrania to pisze odrazu ze nie wyslam a jak juz to wymagam przedplaty na konto np 40-50zł

 

raz mioalem bude za 100zł i chcialem sie pozbyc wiec zgodzilem sie napobranie ale niech mi wplaci 25zł na konto i za 100 wysle

 

wplacił, bude zapakowalem (40 min robilem zeby nic sienie uszkodziło), kurier oplacony zamowiony i tyle,a ten mi wieczorem poznym pisze ze rezgynuje jednak

napisalem OK

 

 

mysle trudno ale przynajmniej 25zł mi zsotalo, a teraz za 80zł wystawie i pojdzie od reki

 

gosc po 2 dniach napisał - "dalej nie ma zwrotu srodkow" , napisalem ze pakowalem to gowno 40 minut, zamowilem kuriera , wyslal do nie 20 wiadomosci wiec na samo pisanie stracilem godzine, sam gosc zrezgynował a on chce jeszcze jakies zwroty?

 

napsialem ze moge mu oddac polowe kwoty a goscc zamiast sie zgodzic to zaczał wypisywac jakies artykuły prawne itp ze interesuje go tylko zwrot calej kwoty i ze mam szczescie bo minelo juz 5 dni i moglby mnie jeszcze o odesetki ciągnąc

 

 

kasy nie zobaczył

ja zawiadomienia z sądu tez

 

:E

 

najlepsze to ze pol roku pozniej kupił cos innego u mnie ale przez allegro wiec pewnie nawet nie wiedział ze ode mnie kupił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

opis

 

komputer z procesorem pentium, mozliwosc sprzedazy z procesorem i5

 

kiedys kazdy by odrazu zapytał jaka dopłata

 

dsis pytaja czy ta sama cena z i5

 

tyle jesli chodzi o edukacje w PL

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z własnego doświadczenia sprzedaży na Allegro wiem, że 95% osób, które kupują u mnie na aukcjach (w większości wystawiam używane podzespoły komputerowe na Kup teraz), to ludzie, którzy w ogóle nie zadają pytań - po prostu kupują to, co ich interesuje i jest im w danym czasie potrzebne, bez zbędnego pier**lenia. Ta druga grupa osób, czyli typowe męczybuły, ma prawdopdoobnie jakieś problemy ze sobą, zadają pytania dla samego zadawania pytań, nie są realnie zainteresowani kupieniem danej rzeczy, prawdopodobnie im się po prostu nudzi - to ich taki sposób na zabicie czasu, bo przecież trzeba coś robić (nawet mało produktywnego), gdy się siedzi cały czas w domu. Najbardziej śmieszą mnie pytania w stylu: "A dlaczego Pan to sprzedaje?" - odpowiedź nasuwa się sama: "A ch*j Cię to obchodzi?". Wspominać o mentalnych żulach, którzy naiwnie liczą na to, że osoba sprzedająca to jakiś laik i frajer, i źe po tekście typu: "Dam 2000" za CPU, które jest wystawione za 2500 zł, z automatu się zgodzi na taką ofertę, nie ma co wspominać. Na takie maile nie odpisuję w ogóle, zawsze w aukcji mam napisane, że cena nie podlega negocjacji (a i tak się znajdzie ameba, która nie potrafi poprawnie rozszyfrować kilku liter).

 

EDIT:

Udało mi się znaleźć kilka archiwalnych maili od tzw. "potencjalnych kupujących":

 

1. 1080 Ti FE (już nie pamiętam, za ile była dokładnie wystawiona, ale był to przedział z zakresu 2999-3199 z darmową wysyłką):

"proponuje 2700zł i jutro wpłacam pieniądze na konto "

 

Moja odpowiedź:

":D

 

Proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem."

 

Dostałem oczywiście kolejnego maila:

 

"ok nie to nie pozdrawiam"

 

2. ASRock X99 Taichi:

"Dzień dobry,

 

Mam pytanie odnoście płyty głównej X99 Taichi. Dlaczego ją Pan sprzedaje, skoro to tak dobry produkt?"

 

3. i5 2550K:

"500zl z przesylka"

 

4. LG 24GM77-B (ogólnie ze sprzedażą tego monitora były niezłe cyrki, ponieważ miało to miejsce po tym, jak Allegro zlikwidowało możliwość wystawiania komentarzy kupującym - sprzedawałem go jeśli dobrze pamiętam, 3 albo 4 razy, bo nie płacili/rezygnowali z zakupu, dostawałem zwroty prowizji bez żadnych problemów, więc nie chciało mi się egzekwować realizacji transakcji:

a)

"Witam,

 

Jaki powód sprzedaży ? Nie sprawdził się ?

 

Pozdrawiam

Rafał"

 

b)

"Witam serdecznie. Piszę w sprawie monitora LG 144 Hz. Jeżeli obniży Pan cenę do 800, wezmę jeszcze dzisiaj. Pozdrawiam."

 

c)

"Witam serdecznie,

jestem w stanie zaoferować 800 zł za monitor ogłoszony na aukcji i jeszcze dziś będzie miał Pan pieniądze na koncie.

Za 900 zł są oferty tego monitor na Allegro, lecz jako "nowego".

Pozdrawiam"

 

5. 1050 Ti (używany parę dni, na przeczekanie):

"Witam moge zaoferowac 570 z wysylka paczkomatem. Pozdrawiam".

 

Od siebie tylko dodam, że zawsze ustalam dość atrakcyjne ceny (na ogół niższe od tych, które mają inni ustalone w przypadku podobnego produktu) i wszystkie tego rodzaju oferty to była żulerka pełną gębą.

Edytowane przez POL_eXplosiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

najbardziej irytujące wiadomosci:

 

- CENA DO NEGOCJACJI? (zadnej oferty, itp) dwa razy odpisalem -oferta typu 60-70% ceny wyjsciowej ktora i tak byla najnizsza na allegro)

 

- MOZLIWY RABAT JAK KUPIE WIECEJ RZECZY? - raczej jakis niewielki bo i tak ceny mam najnizsze a marzy tez nie ma duzej, gosc wybiera 3-4-5 najbardziej chodliwych towarow (cena 1130zł bez wysyłki) i odrazu EMAIL - to ja chcialem te rzeczy - rozumiem ze da rade 1000zł z wys?

 

- wystawiam cpu/ram/mobo/gpu itp w rynkowej cenie a nawet lekko nizej zeby sprzedac (przykladowo 3770k lecialy po 800, dalem 750 - meil - proponuje 400 bo to stary procesor, albo z77 za 400zł? jak z270 mam za 250 z GWARANCJĄ) WTF

 

- ROK TEMU KUPILEM TAKA PLYTE ZA 150 moge dac 100zł (wystawiona za 200 i tak zeszla od reki)

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy ogłupiałe społeczeństwo i typowo żulerskie bo innego wytłumaczenia na te akcje nie ma (po za bidą ale te oferty to nie biedaków tylko cwaniaków) bo nawet słabo myślący ludzik jak coś sprzedaje to sprawdza ile co kosztuje a nie wywala cenę po której masę uczciwych obywateli go wyprowadza z błędu swoimi uwagami że gdzieś,ktoś widział po niższej ale jakoś nie kwapią się aby tam zakupić tylko ciebie uświadamiają abyś sprzedał bo oni oferują taką kwotę że normalnie jak byś Jezuska za stopki złapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://allegro.pl/oferta/windows-10-home-32-64-bit-box-7883191488?item=7883191488

 

Witam, do sprzedania oryginalny system Windows 10 w wersji Home. System w wersji BOX, więc można instalować go wielokrotnie ale aktywny może być tylko na jednym urządzeniu. Komputer sprzedany na części.

 

Pisałem czy ma dowód zakupu-nie ma...oraz napisałem mu aby lepiej takiego Windowsa nie sprzedawał

 

Gratuluję osobnikowi który go wylicytuje :E

 

Konfidentem nie jestem ale z "mojego dobrego chamskiego serca" :E zgłosiłem do allegro

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio można było kupić mysz Logitech MX Anywhere 2 za 89,99 zł. Oczywiście na OLX i Allegro jest wysyp "nietrafionych prezentów" tzn. tych samych myszek ale za 150 - 180 zł. Ja rozumiem że zarobek i w ogóle, ale wciskanie ludziom sprzętu z paragonem na kwotę połowę niższą (w przypadku gwarancji zwrot pieniędzy w kwocie 89,99 zł) to jest już niesmaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eeee, akurat nie widzę w tym nic dziwnego, kupują taniej żeby sprzedać, co ma do tego jaka kwota jest na paragonie, choćby i pięć razy niższa? Przecież i tak w przypadku gwarancji standardem jest naprawa albo wymiana na nowy egzemplarz, a nie zwrot pieniędzy. No chyba, że masz na myśli niepotrzebne kłamstwa typu "nietrafiony prezent". No bo kogo to interesuje jaki jest powód sprzedaży...

 

Ja co do OLX i naszego społeczeństwa mam inny problem. Opis przedmiotu jest 1000% jasny, klarowny i niezbyt długi. Mimo to padają pytania o to co dosłownie jest pierwszym zdaniu opisu.

 

Niech mi ktoś powie, że nauka czytania ze zrozumieniem nie powinna by katowana w różnych podstawówkach, gimnazjach i na każdym egzaminie.

Edytowane przez materek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak był bum na gpu i ceny skoczyły o ponad 50% to sklepy często próbowały zwracać kasę zamiast wydawać nowy egzemplarz.

Nie zdziwił bym się gdyby nawet dostawali od producenta nowy, klientowi oddawali kasę, a nowy ponownie na sprzedaż.

Profit.

 

Jeśli chodzi o czytanie to w pełni się zgadzam.

Ludzie mają ograniczone funkcje poznawcze.

Może to wina nadmiaru informacji w dobie internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o czytanie to w pełni się zgadzam.

Ludzie mają ograniczone funkcje poznawcze.

Może to wina nadmiaru informacji w dobie internetu?

Może i tak...

 

Dajesz wyczerpujący opis item'u a i tak powstają głupie pytania które są zawarte w tym opisie :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/windows-10-home-32-64-bit-box-7883191488?item=7883191488

 

 

 

Pisałem czy ma dowód zakupu-nie ma...oraz napisałem mu aby lepiej takiego Windowsa nie sprzedawał

 

Gratuluję osobnikowi który go wylicytuje :E

 

Konfidentem nie jestem ale z "mojego dobrego chamskiego serca" :E zgłosiłem do allegro

 

A po co Ci ten dowód zakupu? On nie jest wyznacznikiem 'legalności' systemu. Masz sticker z kluczem, masz oryginalny system.

 

'Oryginalne' są nawet te klucze z Win10 Pro które sprzedają na Allegro po 10-15zł. Napisz do Allegro i zapytaj, napisz do MS, potwierdzą to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...