Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie są dziwni, miałem wystawioną P6T Deluxe z i7 920 (ta o którą pisał wcześniej opisany pajac) za 85 euro, stała z tydzień ale żadnych konkretów. Wystawiłem dzisiaj dla jaj za €90 = w ciągu 5 minut 2 chętnych ???

Ja nie paniemaju jak to działa, chyba będe częściej tak robił, co tydzień wystawiał coś od nowa za €5 więcej...

Żadna nowość już miałem tak parę razy, że podwyższając cenę pojawił się kupiec. Myślę jednak, że to nie zależy od ceny a po prostu od farta i momentu w jakim wystawia się ogłoszenie bo nie każdy przegląda internet codziennie a raz na jakiś czas.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak chcecie coś kupić i na olx jest oferta (akurat u was w mieście, odbiór osobisty) ale cena trochę wysoka względem ofert na allegro to próbujecie się targować czy jednak wolicie kupić na allegro w dobrej cenie bez zbędnego "P**********a"?

 

 

Nie mówię tu oczywiście o sytuacjach gdzie np. przedmiot kosztuje 600 zł a dajecie 300 zł, tylko na przykład dajecie 520 zł (bo tyle dany przedmiot kosztuje na allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet by mi do głowy nie przyszło, aby cokolwiek kupować na olx. Tak samo sprzedawać. Nie mam czasu ani nerwów na takie rzeczy.

Na allegro odbywa się to bezkontaktowo. Zarówno zakup jak i sprzedaż. Paczkomat i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę robić zakupy i sprzedawać na allegro (chociaż te ostatnie zmiany trochę mi nie w smak). Wielu ludzi tak samo myśli. Ostatnio był wysyp czarno-piątkowych Foreo Ufo. Na Olx pojawiło się dużo ofert w cenach z reguły 550-600 zł. Ja sprzedałem szybko (w 2 dni) za 699 zł, bo dla kupującego byłem bardziej wiarygodny dzięki allegro oraz bezproblemowemu i rzeczowemu, dojrzałemu kontaktowi. Klient też czuł się bezpieczniejszy. Obserwowałem jak schodziły oferty na OLX zanim swój wystawiłem (parę dni wcześniej) i jeszcze z tydzień po sprzedaży. W cenie 450 -500 zł schodziły co prawda na pniu, ale te po 550-650 zł wisiały z reguły długo, im drożej wystawione, tym dłużej (nawet tygodniami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę robić zakupy i sprzedawać na allegro (chociaż te ostatnie zmiany trochę mi nie w smak). Wielu ludzi tak samo myśli. Ostatnio był wysyp czarno-piątkowych Foreo Ufo. Na Olx pojawiło się dużo ofert w cenach z reguły 550-600 zł. Ja sprzedałem szybko (w 2 dni) za 699 zł, bo dla kupującego byłem bardziej wiarygodny dzięki allegro oraz bezproblemowemu i rzeczowemu, dojrzałemu kontaktowi. Klient też czuł się bezpieczniejszy. Obserwowałem jak schodziły oferty na OLX zanim swój wystawiłem (parę dni wcześniej) i jeszcze z tydzień po sprzedaży. W cenie 450 -500 zł schodziły co prawda na pniu, ale te po 550-650 zł wisiały z reguły długo, im drożej wystawione, tym dłużej (nawet tygodniami).

 

Zazwyczaj kupujemy na odległość, wtedy nikt nawet nie spojrzy na olx.

 

Ale jak coś jest na olx w miejscu pobytu to czasami można zaryzykować.

Niestety dla mnie pytanie o cokolwiek na allegro (np. gwarancję) to udręka. Sprzedający mają dziwne podejście jak już pisałem wcześniej. Dlatego pytałem czy próbujecie się targować na olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj kupujemy na odległość, wtedy nikt nawet nie spojrzy na olx.

 

Ale jak coś jest na olx w miejscu pobytu to czasami można zaryzykować.

Niestety dla mnie pytanie o cokolwiek na allegro (np. gwarancję) to udręka. Sprzedający mają dziwne podejście jak już pisałem wcześniej. Dlatego pytałem czy próbujecie się targować na olx.

Ja tam próbuje ale nie przesadzam np.pytajac o wysyłkę gratis ale dużo też zależy od przedmiotu oraz dostępności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I plytka sprzedana, bez marudzenia pojawil sie klient ktory z gory przelal kase. W sumie to dziwie sie ludziom placacym 90 euronow za antycznego P6T Deluxe i i7 920 C0 z BOXem, ale co mi tam....money is money. Puscilem z darmową wysyłką, jak widać to też zachęca.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zauważył może że na OLX strasznie spadł ruch? Ostatnio to jakaś masakra, wystawiłem sprzęt jakieś 3 dni temu i raptem ~ 30 odwiedzin, normalnie po takim czasie zawsze było ponad 100.

Wystawiłem na sprzedaż 2 miesięczny monitor 1440p 155Hz, sprzęt jest praktycznie nowy, nie nosi żadnych śladów użytkowania i pachnie jeszcze nowością cena ok 300 zł taniej niż w sklepach w związku z czym powinien być jakiś odzew. :hmm:

 

Mam wrażenie że dziady kompletnie rozwaliły ten serwis przez promowanie produktów, ludzie potrafią jakieś trupy po 100 zł sprzedawać wraz z promowaniem.

 

Macie jakieś inne polskie serwisy godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zauważył może że na OLX strasznie spadł ruch? Ostatnio to jakaś masakra, wystawiłem sprzęt jakieś 3 dni temu i raptem ~ 30 odwiedzin, normalnie po takim czasie zawsze było ponad 100.

Wystawiłem na sprzedaż 2 miesięczny monitor 1440p 155Hz, sprzęt jest praktycznie nowy, nie nosi żadnych śladów użytkowania i pachnie jeszcze nowością cena ok 300 zł taniej niż w sklepach w związku z czym powinien być jakiś odzew. :hmm:

 

Mam wrażenie że dziady kompletnie rozwaliły ten serwis przez promowanie produktów, ludzie potrafią jakieś trupy po 100 zł sprzedawać wraz z promowaniem.

 

Macie jakieś inne polskie serwisy godne uwagi?

Nie wiem czy to nie ma związku z tym, że Janusze to by chciały za połowę ceny rynkowej więc te twoje 300 zł na nich wrażenia nie robi. Ja teraz sprzedaje smartwatcha używanego niecały miesiąc więc też praktycznie jak nowy i cena odpowiednio niższa niż w sklepie i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zauważył może że na OLX strasznie spadł ruch? Ostatnio to jakaś masakra, wystawiłem sprzęt jakieś 3 dni temu i raptem ~ 30 odwiedzin, normalnie po takim czasie zawsze było ponad 100.

Wystawiłem na sprzedaż 2 miesięczny monitor 1440p 155Hz, sprzęt jest praktycznie nowy, nie nosi żadnych śladów użytkowania i pachnie jeszcze nowością cena ok 300 zł taniej niż w sklepach w związku z czym powinien być jakiś odzew. :hmm:

 

Mam wrażenie że dziady kompletnie rozwaliły ten serwis przez promowanie produktów, ludzie potrafią jakieś trupy po 100 zł sprzedawać wraz z promowaniem.

 

Macie jakieś inne polskie serwisy godne uwagi?

wiesz co ? to prawda bo sprzedawałem opony zimowe.... tak miały ponad 10 lat bałem się na nich jeździć :E dodałem ogłoszenie i w sumie przez 3 tyg nic.

 

ale OLX dał mi jakąś ankietę i za to uzbierałem opcję promowania dzięki czemu wykupiłem promocję ogłoszenia :D wyobraź sobie że pierwszego dnia miałem już 3 telefony o opony a 2 dnia sprzedałem je 2 januszom którzy powtarzali przy zakupie że mają w oplu profil 215 ale wjdom ale wejdom :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo z dyskiem Toshiba P300 2TB z ok.1,5 roczną jeszcze gwarancją(tylko ok.150h przepracowane) - cena ok.220 zł i też zero odzewu,tyle że dysku nie wyślę - możliwość uszkodzenia.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie ma związku z tym, że Janusze to by chciały za połowę ceny rynkowej więc te twoje 300 zł na nich wrażenia nie robi. Ja teraz sprzedaje smartwatcha używanego niecały miesiąc więc też praktycznie jak nowy i cena odpowiednio niższa niż w sklepie i cisza.

 

Zdaję sobie z tego sprawę że cała masa Januszy najchętniej by za darmo wzięła, ale to nawet nie chodzi o to, zawsze odwiedziny były znacznie większe i sporo pytań nawet w stylu: "deję pińset i bjerę", a teraz nic, w dniu dzisiejszym licznik odwiedzin nawet nie drgnął, tak jak by ogłoszenie było zakopanie na dnie serwisu.

 

Stąd mnie zastanawia czy OLX się nie wycwanił i teraz trzeba dać promowanie przedmiotu płatne ekstra inaczej spływasz na dno i nikt nie widzi Twojej oferty póki nie wpisze w wyszukiwarkę albo nie ustawi mocno dopasowanych filtrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam OLX, pokazuje Ci tam ile ogloszenie ma wyswietleń? Spröbuj zmienic tresc i tytul ogloszenia i zobacz czy cos sie zmieni w sensie wyswietlen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam OLX, pokazuje Ci tam ile ogloszenie ma wyswietleń? Spröbuj zmienic tresc i tytul ogloszenia i zobacz czy cos sie zmieni w sensie wyswietlen.

 

Tak pokazuje, zmiana treści nic nie daje, zrobiłem to inaczej, wywaliłem ogłoszenie i zrobiłem nowe z nieco poprawionym opisem i nieco poprawionymi fotkami, zobaczymy jak to wyjdzie, jak dalej nic to na próbę mogę kupić promowanie na 7 dni, ale jeżeli to zadziała to czas uciekać z tego serwisu, nie ma nic gorszego jak walenie w ch..., już mogli by zrobić po prostu płatne ogłoszenia powiedzmy 10-15 zł i byłby spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może pomogłoby wstawienie do tytułu ogłoszenia magicznych słów: Do negocjacji! :D

 

Ta fraza nie umknie żadnemu Januszowi, nawet najbardziej zajętemu przeglądaniem ogłoszeń o wietrzeniach magazynów, styczniowych wyprzedażach "darmo ino tani", szukającym 10 litrów wódy w promocji na Sylwestra czy też baterii fajerwerków 1500 dB 256 kolorów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olx juz od jakiegos czasu strasznie doluje. Ogloszen malo, jesli sam cos wystawiam, to odzew znikomy lub zerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś sensowne alternatywy? Allegro lokalnie podobno też nędzne, a na zwykłym prowizja zapewne będzie taka że ze stratą sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak OLX upada to gdzieś ci ludzie muszą iść chyba, że każdy wszystko kupuje teraz nowe od firm na Allegro w co wątpię. Z drugiej strony nie mam pewności ale jeżeli chodzi o trójmiasto to chyba liczba ogłoszeń się zwiększyła ale głowy sobie uciąć nie dam.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane rzeczy od osób prywatnych kupuję sporadycznie, ale również poprzez allegro. Jeśli mam dopłacić 15% za wygodę to nje ma problemu. Mi pasuje. Ale ceny na allegro są z reguły porównywalne. Na okazje nie poluję, bo jakbym przeliczył stracony czas to by na jedno wyszło jak nie gorzej. Na olx można się targować, ale ja tego nie lubię robić.

Ja nie mam samochodu, więc nawet jakbym znalazł coś taniego w moim mieście to i tak bym chciał paczkomatem.

Na olx wydaje mi się, że jest sens kupować drogie rzeczy jak np. sprzęt audio wysokiej klasy, ale to z reguły i tak są ogarnięci ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facebook Marketplace - tam poszli ;)

Średnio, zaczałem używać FB jakiś czas temu, te same ogłoszenia co na OLX i Allegro - do tej pory nie sprzedałem tam nic niestety ;P Ale no pewnie zależy dużo od branży, gadżety, smartfony i samochody to się pewnie tam dobrze oglądają. U mnie dalej najwięcej odpowiedzi i sprzedanych na OLX zdecydowanie, na allegro czasami ktoś co napisze, ale głównie na tym się kończy.

 

Okazjonalnie coś co nie schodzi wystawie na gumtree i sprzedajemy.pl - ale te 2 strony to już wgl chyba są martwe :) Na zwykłym allegro nie wystawiam bo jestem cebulą i nie będę płacił złodziejskiej prowizji :D Wystawiam tam tylko jak ktoś boi się kupna przez OLX, i to pod warunkiem że dopłaci wysokości prowizji.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak z doplaconą prowizją, a nawet drożej, szybciej i bardziej bezproblemowo sprzedasz na allegro niż na olx.

Nie widzę sensu istnienia olx innego niż stare meble, pralki itp, gdzie rzeczywiście tylko lokalnie ludzie będą zainteresowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem ogłoszenie na Allegro Lokalnie i muszę przyznać że poziom odwiedzin jest zauważalnie lepszy, pierwsze 10 minut i już ponad 10, gdzie na OLX od wczoraj stanęło na 15.

Jeżeli to nie pomoże to podbiję cenę o prowizję i wrzucę na normalne Allegro, szkoda bo na OLX handlowałem okazyjnie od kilku lat i nigdy nie było problemu, sporo nawet wysyłałem paczek i zainteresowanie było bardzo przyzwoite. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem coś na allegro lokalnie, kupująca wybrała paczkomat przedpłata czy w takim razie to działa tak jak na zwykłym allegro i wpłatę dostane na payu czy jak ?

 

 

Dobra już nic wpłata przyszła na payu.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem ostatnio dziwną tendencję, ludzie kupują, pakuję przesyłkę, dostaję ocenę pozytywną, po czym komunikat rezygnuję z zakupu i zwrot? Juz 3 razy w ciągu ostatniego miesiąca tak miałem.

Wiecie może o co chodzi? Ja oczywiście tracę czas, kupujący jeżeli kupuje z allegro smart nie traci nic, jeżeli inna opcja dostawy, traci kwotę na wysyłkę,no i muszę prosić allegro o zwrot prowizji.

Nie mam pojęcia co jest grane. Mój znajomy także miał jedną taką sytuację, ja miałem 3 takie sytuacje. Hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nie spotkalem takiego klasyka:

 

aktualne?

-tak

sprawne 100%?

-tak

 

proponuje xxx zł (30% wyjsciowej, mimo ze napisane ze cena nie do negocjacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...