Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Weź to zgłoś stary... Bez jaj znowu. Za samo 270 KK. Naprawdę nie wiem co się dzieje z tymi ludźmi, ale po prostu ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić pewnie zgłoszę, ale w tym przypadku jest to tak nieudolne, że pewnie nikt się nie dał nabrać, więc raczej będzie umorzenie. Pewnie podszył się pod tę pannę, bo wysyłka jest do dość odległego miejsca, a zaczną od niej.

 

Co innego gdyby się dało współpracować z Policją: wysyłam pustą paczkę do paczkomatu, okienko czasowe nie jest zbyt długie, bo 48 godzin od umieszczenia jej w paczkomacie, zdejmują kolesia/pannę i na 48 godzin. To by może bardziej patolowi dało do myślenia. Nawet sam bym się przejechał na akcję - wakacyjna frajda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie z Policją, to z Rutkowksim szczerbaty.gif

 

Mój link

 

 

Wklepałem ten jej numer (zleceniodawcy) na jakitobank.pl ale nie ma żadnych wpisów.

 

W ogóle wydaje mi się, że stosunkowo niewiele osób korzysta z tej strony, a mnie już 2x utwierdziła w przekonaniu, że mam do czynienia z oszustem.

 

Ogarnijcie, jakie czasami są litanie pod numerami kont...

 

http://www.jakitobank.pl/konto/PL93109015060000000122919329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w zeszłym tygodniu w sobotę kupiłem tusze do drukarki na allegro od firmy/sklepu miały być czarny xl 20ml i kolor xl 21ml +10 papierów fotograficznych .T1BcItL.jpg

Pomijając fakt że kupione w sobotę dotarło do mnie w czwartek - gdzie ostatnio brałem z Ali obrotomierz do motocykla i od kupienia do skrzynki w domu minęło 9 dni! thumbup.gif.To otrzymałem taki zestaw 2 zwykłe tusze w tym jeden otwarty i zawinięty w folię bez żadnego paragonu QrxPtAn.jpg?1

 

nawet nie próbowałem wyjaśniać tego ze sprzedającym otworzyłem spór gdzie sprzedający napisał że zostało to wysłane przez pomyłkę (jakoś nie sądzę) zażądali zrobienie zwrotu wysłanie tuszy ale napisałem że nie będę czekał następny tydzień na rozpatrzenie ,czekanie aż tusze trafią do nich itd to sprzedający zgodził sie że zwróci mi kasę od razu wraz kosztem wysyłki jaki poniosłem a ja zwrócę wtedy tusze darmowo przez paczkomat .

Edytowane przez berger6630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei od 2 miesięcy bujam się ze sprawą zakupu drukarki.

Kupione od firmy na firmę. Przysłana szybko, jednak okazała się w ogóle nie włączać. Kurier przysłany na koszt sprzedawcy również szybciutko i od tego czasu się zaczęło.Co tydzień dzwoniłem z pytaniem o stan wysyłki, zawsze dostawałem odpowiedź, że "już jutro wychodzi od nas". Po miesiącu założyłem spór na Allegro, tam otrzymałem jakieś 2 razy zapewnienie, że "jutro wysyłamy".W końcu odpisał, że nie mogą jej naprawić, czekają na części, w zamian może przysłać kolorową drukarkę laserową. Ja odmówiłem, bo nie potrzebuję i mam zapas tonerów do tego modelu, który zamówiłem i wolę poczekać aż naprawią.Zobaczymy jaki będzie ciąg dalszy, w międzyczasie zamówiłem 3 egzemplarze u innych sprzedawców i wszystko grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE - CUD NA OLX

 

Karta wystawiona w niedziele wieczorem - w poniedzialek telefon ze chcialby kupic, przyjechał potestował i kupił

 

Troche marudzenia bylo i jakies niestworzone opowiesci ale najwazniejsze ze sprzedane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś allegro mnie zaskoczyło

 

dd8971efcbd5552d9c364661f62397b2_orig.jpg

 

891e39dacb9b823aa3f5ae0d083d24a3_orig.jpg

 

Sprawa tyczyła się zakupu czasopism za 62,20 zł

1 było uszkodzone a sprzedawca z allegro chciał abym odesłał wszystkie na swój koszt i zwróci kasę(pewnie koszt wysyłki by przepadł 20zł.) ale ja i tak byłbym w plecy o wysyłkę czyli ok.15zł.gdzie czasopismo uszkodzone warte było 5zł.

 

Bez sensu

 

I takim sposobem

 

 

97caad4adf85423b0a1ad47fe9a83f55_orig.jpg

 

f46e8d3d24411561b13c41edb7dd2960_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie o dziwo drukarka doszła dzisiaj, sprawna, jednak bez górnej tacki na papier.W dyskusji poprosiłem o jej dosłanie i wtedy kończę dyskusję.Nie wiedziałem nawet, że kiedy sprzedawca ma otwartą dyskusję, to nie może wystawiać nowych aukcji.Zadzwonił do mnie pracownik firmy, obiecał jak najszybsze dosłanie elementu i poprosił o zamknięcie dyskusji, aby mógł wystawiać nowe przedmioty.Zamknąłem i czekam na tackę ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE - CUD NA OLX

 

Karta wystawiona w niedziele wieczorem - w poniedzialek telefon ze chcialby kupic, przyjechał potestował i kupił

 

Troche marudzenia bylo i jakies niestworzone opowiesci ale najwazniejsze ze sprzedane :D

 

cuda dlugo nie trwały

 

jako ze ogloszenia płatne to poprostu jesli cos sie sprzeda i mam kolejną rzec to edytuje to stare ogloszenie

 

wyedutowalem i odrazu 3 meile, co sie stalo bo oni chcieli kupic tamtą karte a ta nowa ma gorsze chlodzenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to znacząco nie, bo mialem 2 bardzo podobne pc

 

roznica tylko w obudowie i inny cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teksty chyba z translatora.

coraz więcej ubogacenia kulturalnego i u nas widuje się niestety, dla których nauka języka w stopniu pozwalającym na podstawową komunikację w kraju w którym się przebywa to zbędny balast. Do cudzoziemców którzy uczciwie pracują, podkreślam uczciwie pracują i chcą się asymilować nic nie mam, ale dla oszustów, leserów i ściemniaczy stanowcze nie od zawsze. Dobrze że nie dają u nas socjalu tak dużego jak dalej na zachód, przez co Polska to stacja przesiadkowa tylko.

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że kupujący nie wystawią komenta.Przesylka doszła (człowiek zapakował jakby broń chemiczna wysyłał. A tu zero odzewu ,ani pocałuj mnie w dupe.nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię że allegro pozwala na takie odpowiedzi na negatywy, niezła patologia:

patologiczny sprzedawca

"Kupujący jest analfabetem" :rotfl: :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po kilku miesiącach allegro nie dodaje automatycznie pozytywnego komentarza?

Przypominają tylko.A od czasu jak dzięki cudownemu nowemu systemowi komentarzy zzarlo mi 20 parę i sie bujam z 1 pozytywem .mimo ze trochę poszło sprzętu ;) chociaż ostatnia sprzedaż dotyczyła osoby poczytalnej z forum .I najwyżej napisze że dysk zawierał 4 promile ale jest ok.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że kupujący nie wystawią komenta.Przesylka doszła (człowiek zapakował jakby broń chemiczna wysyłał. A tu zero odzewu ,ani pocałuj mnie w dupe.nic.

Odkąd Allegro kasuje komentarze po roku, nie fatyguję się wystawiać. Szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ja nie wystawiam już komentarzy. Mi chyba też nie wystawiają. Jestem okazjonalnym kupcem/sprzedawcą a to i tak jakoś po roku się zeruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej ubogacenia kulturalnego i u nas widuje się niestety, dla których nauka języka w stopniu pozwalającym na podstawową komunikację w kraju w którym się przebywa to zbędny balast. Do cudzoziemców którzy uczciwie pracują, podkreślam uczciwie pracują i chcą się asymilować nic nie mam, ale dla oszustów, leserów i ściemniaczy stanowcze nie od zawsze. Dobrze że nie dają u nas socjalu tak dużego jak dalej na zachód, przez co Polska to stacja przesiadkowa tylko.

 

Akurat ten koleś jest Polakiem. Trafiłem na jego konto, bo koleś miał kilka czasopism na sprzedaż, które mnie interesowały. Zapytałem czy nie ma więcej, to zaczął do mnie odpisywać właśnie w taki sposób jak w komentarzach. Spytałem się czy jest cudzoziemcem, bo go za bardzo nie rozumie, to odpisał mi coś takiego:

"nie jestem cudzoziemcem, ty jest głupi krowy"

Po pewnym czasie kupił od niego ze dwa czasopisma i koleś ma typowe polskie nazwisko, kończące się na -ski (które raczej na Wschodzie nie występuje) i na imię ma jak gwiazda diso polo, rock pololol2.giflol2.giflol2.gif.

To nie cudzoziemiec, tylko wytwór polskiej edukacjitongue.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po kilku miesiącach allegro nie dodaje automatycznie pozytywnego komentarza?

skąd ci to przyszło do głowy?

 

Odkąd Allegro kasuje komentarze po roku, nie fatyguję się wystawiać. Szkoda czasu.

ja również, po ostatniej zmianie wystawianie komentarzy to strata czasu. Choć zrobiłem jeden wyjątek dla naszego forumowego kolegi Patryka za skalp procesora :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, w kwestii komentarzy allegro śle tylko mnóstwo maili przypominających - najpierw czy jestem zadowolony z zakupu, a potem przypominających, że za X dni upłynie termin na wystawienie komentarza. Oba kasuję i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Allegro kasuje komentarze po roku, nie fatyguję się wystawiać. Szkoda czasu.

No właśnie, tj trudno łapę w górę lub dół dac.szkoda słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również, po ostatniej zmianie wystawianie komentarzy to strata czasu. Choć zrobiłem jeden wyjątek dla naszego forumowego kolegi Patryka za skalp procesora :E

 

No z taką logiką to trudno dyskutować brow.gif po pierwsze, rok to kupa czasu, żeby inni mogli skorzystać z oceny sprzedającego, po drugie no kurde zaznaczyć dosłownie 5 (pięć) pól to meeeega problem i cały dzień rozwalony.

 

 

 

Ale wracając do tematu - widzę niepokojący trynd wśród sprzedawców - zaznaczają wysyłkę kurierem, a towar przychodzi Inpostem albo pocztą. Już któryś z kolei zakup mi tak przychodzi. Normalnie zawsze staram się wybierać piczkomat, bo raz tanio, dwa mam obok, trzy odbieram jak kcem. No ale tym razem tylko była opcja kurier, a towar (używana gała do gajgi od biegów) jedyny w dobrym stanie, a w dodatku w niezłej cenie. No i gajga przyszła Inpostem, nie było nikogo w domu ale o dziwo przesyłka odebrana, no więc zaczynam po powrocie wycieczkę po sąsiadach (choć i tak sami by przyszli, jak zobaczą że ktoś wrócił do domu). Nikt paczki nie odebrał. No to dzwonię do chamów i zgłaszam, że nie odbierałem i że kurier kierowca musiał podrobić podpis bo na 100% nikt, nawet sąsiedzi, nie odebrali. W końcu na drugi dzień żona znalazła paczuszkę wrzuconą pomiędzy płotem a koszem na śmieci. A chamy się na razie nie odezwali w sprawie reklamacji. A więc kij w oko i sprzedającemu i Inpostowi.

 

Wcześniej jeszcze miałem podobną sytuację z Inpostem, ale wtedy sam zamówiłem tę ich minipiczkę czy coś - nie wiedziałem jeszcze, że takie dziady z nich. Więc siedzę w domu, bo taką mam pracę, i dostaję SMS, że paczka niedoręczona bo nikogo nie ma. Paczę przez okno - nic. A nawet nie muszę się wychylać bo i tak widzę. No to dzwonię, dali mi nr do kuriera i pan nonszalancko mi wyjaśnił, że on dziś zastępuje kolegę i ma za dużo roboty, więc paczka czeka do odbioru w ich magazynie 30 km dalej, dziękuję, dobranoc. Także na 2 strzały z "kurierem" Inpostu oba mi nie wyszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...