Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wrobellito

I5 6600 czy warto wymieniać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemat w związku z moim procesorem. Posiadam kartę graficzną MSI 1070 Gaming X 8 GB i ciekawi mnie czy wymieniając procesor na mocniejszy odczuję jakąś różnice w wydajności ? Nie jestem zbytnio pewien ale wydaje mi się że z tym procesorem nie wykorzystam w pełni mocy mojej nowej karty graficznej. A jeśli chodzi o rozdzielczość to gram w 1080p. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu pytanie "czy warto" i żadnych kwot sprzedaży obecnego i kupna nowego :E

 

W 1080p i niższych coraz częściej wydajność gier ogranicza procesor. Dodatkowo im nowsze gry, tym częściej zyskują na HT obecnym w i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal RivaTuner w MSI Afterburner i zobacz obciążenie CPU vs GPU w grach.

 

Jak CPU 100% a GPU 60% to warto wymienić na 6700/7700

Jak GPU 100% a CPU 60% to warto wymienić na 1080/1080ti

 

Jak oba kręcą się w okolicy 90-100% to nie warto nic robić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak to działa bo jak będzie sprawdzał w miejscu GPU to będzie gites. Jak zadaje tu tak proste pytanie pytanie czy będzie lepiej na i7 to pewnie nie odróżni w grze miejsca CPU od miejsca siedzącego na gpu etc.

 

Ogólnie napisz jaką masz płytę i jakie pamięci, bo jak jakieś 2133 cl15 i tanie mobo z chipsetem poniżej Z to już lepiej zbierać kasę i zmieniać komplet płytę/ram/procek. Bo do wolnych pamięci 2133 i do grania nie ma co pakować i7 bo znowu wolne pamięci będą ograniczały proca itd. Jakkolwiek jeszcze kilka miesięcy i nowy procek od intela coffee lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak to działa bo jak będzie sprawdzał w miejscu GPU to będzie gites. Jak zadaje tu tak proste pytanie pytanie czy będzie lepiej na i7 to pewnie nie odróżni w grze miejsca CPU od miejsca siedzącego na gpu etc.

 

Ogólnie napisz jaką masz płytę i jakie pamięci, bo jak jakieś 2133 cl15 i tanie mobo z chipsetem poniżej Z to już lepiej zbierać kasę i zmieniać komplet płytę/ram/procek. Bo do wolnych pamięci 2133 i do grania nie ma co pakować i7 bo znowu wolne pamięci będą ograniczały proca itd. Jakkolwiek jeszcze kilka miesięcy i nowy procek od intela coffee lake.

 

Pamięci to HyperX Fury Black 12 gb 2133MHz DDR4 CL14 DIMM a jeśli chodzi o płytę główną to jest nią MSI B150 PC MATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziewie i nawet nie w dualu? Na chybrydzie pewnie lecisz? Zacznij od rozbudowy ramu. Optymalny wybór to:

2x4gb + 1x8gb

2x8gb

2x4gb

4x4gb

 

Zdecyduj się na coś:)

 

http://www.intel.com/content/www/us/en/support/boards-and-kits/000005657.html

 

Pamięci to 2x4 i w zeszłym tygodniu zakupiłem jedną kość 4 gb ramu co daje łącznie 12 gb. Został mi 1 slot jeszcze :P

Proszę do mnie podjeść z poprawką bo do lat siedziałem i grałem na konsolach :D Jestem zielony w tym temacie a liczę na wasza pomoc bo nie wiem czy jest sens teraz wymienić procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane i7 6700 bywają czasem w cenie 900zł i wówczas warto zrobić taką przesiadkę, bo dopłata z i5 6600 jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie dziękuje za zainteresowanie się tym tematem :) Powiedzcie mi jeszcze czy przesiadając się przykładowo z mojego I5 6600 na I7 6700 odczuje różnicę ? I czy zasilacz podoła takiej wymianie - Corsair CX Series 600W CP-9020048-EU. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj najpierw tytuły gier. W grach, które skorzystają z dodatkowych wątków, możesz się spodziewać przyrostu wydajności do 25%. W grach na 4 wątki i poniżej, przyrost wydajności będzie już tylko minimalny, głównie wynikający z taktowania wyższego o 100Mhz.

Inną opcją jest zmiana płyty na Z170 i kręcenie tego i5 6600 na odpowiednim biosie. Wówczas przyrost wydajności będzie zawsze, niezależnie od gry. Warunkiem jest tylko fakt, że to mocy CPU brakuje.

Zasilacz ma nadmiar mocy w każdym przypadku.

 

Najpierw zidentyfikuj, czy w danej grze w ogóle brakuje mocy procesora, bo może się okazać, że wszystkiego jest pod dostatkiem i nic nie musisz zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo odpaliłem dziś Watch Dogs 2 i w programie MSI Afterburner pokazuje mi ze użycie cpu mam prawie zawsze na 100% a karty w okolicach 50-80% a gram na ustawianiach bardzo wysokich (ilość klatek 60-34 z opcją v-sync)

Drugą gierkę jaką testowałem już przy maksymalnych detalach to był najnowszy Hitman i tu już nie miałem takich spadków ale przy gęstym tłumie ludzi klatki spadały do ok 44 co raczej nie przeszkadzało mi zbytnio ale ciekawi mnie czy lepszy procek by się lepiej spisał bo jednak w tej grze są mega duże skupiska postaci wiec pierwszą role gra tu procek zapewne. Kurczę szczerze nie spodziewałem się ze i5 6600 będzie już miał problemy w grach a kupowałem go niecałe 8 miesięcy temu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Watch Dogs zapewne już procek się męczy. Tutaj pomoże zarówno zmiana na i7, jak i zmiana płyty i podkręcenie tego i5 ile się da.

W Hitman zrób coś takiego:

Zmniejsz rozdzielczość do 1280/720 i zobacz, czy nadal są spadki klatek i do ilu. Jeśli są spadki do 44 fps (tak jak w 1080p), to na 99% procek nie wyrabia. Jeśli natomiast w 720p nie ma takich spadków fps: karta nie wyrabia, trzeba obniżyć jakieś detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup kolejne 4GB ramu żeby aktywować pełny DualChanel

 

Dokup 6700/6700k/7700 te proce dostaniesz za 900-1100zl będzie znacznie lepiej jak na 4 wątkach.

 

i5 i 4wątki to legendarny proc, do dzisiaj ludzie ciągle piszą, że gry nie wykorzystują więcej wątków, co jest totalną bzdurą. Albo sam należysz też do wyznawców tej wiary, albo dałeś się omamić innnym :D Dobrze, że powoli się nawracasz :E

 

Jest jeszcze jedna sekta, ślepo wierząca w boską potęgę 2 generacji bo jest zlutowana i kręci się zacnie:) Co niestety ostatnio powoli przestaje się sprawdzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie tak zrobię jak piszecie i w pierwszej kolejności dokupię kolejną kość ram a potem do wakacji nowy procesor i7 :cool: A powiedzcie mi na jaką kwotę mogę liczyć za mojego I5 6600 jeśli bym chciał go sprzedać do wakacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz na allegro:D

 

gorzej z i7. 6700 aktualnie można dostać jak za pół darmo:D Ciężko powiedzieć czy nie skoczy do gory.

 

i7 4770 jest w podobnej cenie aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek ponad połowa, gpu ciągle na maxa ciśnie. Jest ok.

 

Piszesz że masz CPU 100% na jakiś ustawieniach a gpu 50-80%. ale testujesz z vsync on, co jest patologia.

 

Na pewno lepszy proc to lepszy FPS. dzisiaj są gry gdzie różnica jest znikoma 4w vs 8w. Ale są już też takie gdzie jest kolosalna. Każdy nowy tytuł niemal bankowo będzie multi watkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek ponad połowa, gpu ciągle na maxa ciśnie. Jest ok.

 

Piszesz że masz CPU 100% na jakiś ustawieniach a gpu 50-80%. ale testujesz z vsync on, co jest patologia.

 

Na pewno lepszy proc to lepszy FPS. dzisiaj są gry gdzie różnica jest znikoma 4w vs 8w. Ale są już też takie gdzie jest kolosalna. Każdy nowy tytuł niemal bankowo będzie multi watkowy.

 

Akurat jeśli chodzi o te sprawy to jestem zielony ale włączam v-sync żeby fps nie skakał bo wtedy wydaje się mniej płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sadzicie o procesorze Intel Core i7-7700 bo jest w podobnej cenie do tego co mi wcześniej doradzaliście czyli i7 6700

Chyba lepiej brać nowszą generacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed dokupem pamięci sprawdź sobie w cpu-z , zakładka Memory/SPD w jakim trybie ci pracują te trzy kości , bo mogą pracować w dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sadzicie o procesorze Intel Core i7-7700 bo jest w podobnej cenie do tego co mi wcześniej doradzaliście czyli i7 6700

Chyba lepiej brać nowszą generacje ?

I7 7700 (bez K) jest zaledwie 8% wydajniejszy od I7 6700.

Najtańsze 6700 widzę za 900zł.

Najtańsze 7700 widzę za 1150zł.

I7 7700 jest 27% droższy, a tylko 8% wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed dokupem pamięci sprawdź sobie w cpu-z , zakładka Memory/SPD w jakim trybie ci pracują te trzy kości , bo mogą pracować w dual

 

Jeszcze planuje w czerwcu dokupić kolejną kość ale jak sprawdziłem w cpu-z to teraz mam tak

post-149399-14959666218886_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze planuje w czerwcu dokupić kolejną kość ale jak sprawdziłem w cpu-z to teraz mam tak

tak myślałem, pracują ci w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...