Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

camelelc

Problem z ASRock 970 extreme 3 - uszkodzona?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż połasiłem się na bardzo niską cenę kupna tytułowej płyty głównej - sprzedający przedstawił uszkodzenie na zdjęciu,jednak podczas kupna nie dopatrzyłem się tego. Myślałem, że pewnie jakiś banał, urwany jakiś jeden slot, czy coś w tym stylu i sobie poradzę. Jednak okazało się, że uszkodzenie jest na podstawie płyty, uszkodzone są jakieś połączenia między gniazdami pamięci a mostkiem południowym. Z góry przepraszam za być może błędne nazewnictwo, ale zupełnie nie znam się na budowie układów scalonych. Chciałbym się dowiedzieć, czy coś w ogóle da się z tego typu uszkodzeniem zrobić, czy to ważne, póki co nie podłączałem nawet płyty w obawie przed uszkodzeniem procesora lub zasilacza. Poniżej zamieszczam zdjęcie własne tego nieszczęścia.

 

58x8h3j8d9ar_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki wyglądają na odparzone. W tym przypadku musisz upewnić się, że nie są one przerwane. Wizualnie musisz prześledzić ich tor, oraz co wazne, ze cala szerokosc sciezki jest w miare nienaruszona, tzn. bez szczerbiny. Jesli wszystko jest ok, to sprobuj je delikatnie przycisnac na papierowa tasme do laminatu plyty glownej.

 

Wyglada to na kosmetyczny defekt i jak pisalem, jesli nie sa one przerwane, nie ma szczerbiny wymagajacej scalenia, tak plyta powinna dzialac.

 

Natomiast jesli okaze sie, ze ktorys koniec odstajacych sciezek jest oderwany od plyty glownej, tzn. obwod jest przerwany, to nie pozostaje Ci nic innego jak chwycic za lutownice i zlaczyc sciezki.

 

 

ps. wyglada to jak feler przy produkcji laminatu. Lakier nie pokryl rowno sciezek i te w jakis magiczny sposob oderwaly sie od podloza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną odpowiedź, rzeczywiście ścieżka jest przerwana więc pozostaje mi teraz tylko rozważyć, czy brać się za lutowanie samodzielne czy też oddać to komuś kto lepiej się w tym czuje.I Też zastanawiam się jaka mogła być przyczyna takiej wady, w każdym razie spróbuję ją "wyklepać" i może będzie dobrze, dzięki jeszcze raz, czas na zwrot do sprzedawcy mija!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...