Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

neffiszon

AMD FX6300 temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym zapytać o kilka interesujących mnie kwestii.

 

Pierwsza to taka pierdoła: dlaczego gdy kręcę mnożnikiem to Windows odczytuje poprawnie MHz procesora a gdy zegarem bazowym już nie?

 

Druga jest dla mnie trochę ważniejsza: Mam sobie chłodzenie wodne, opis konfiguracji niżej, podczas obciążenia wszystkich rdzeni na napięciu 1,5V HWMonitor pokazuje 60*C na rdzeniach i TMPIN2 a na TMPIN1 około 40*C. Teraz się zastanawiam co jest nie tak, powinno być CHŁODNIEJ.

 

Teraz w drodze wytłumaczenia TMPIN1 przez Gigabyte EasyTuna jest rozpoznawany jako temperatura procesora, pewnie z sensora płyty głównej.

 

Konfiguracja:

 

AMD FX 6300 @5180MHz na 1,5V

Gigabyte 990XA-UD3

16GB RAM @2240MHz

Radeon R9 280X

reszta pewnie będzie nieistotna

 

a chłodzenie wodne to:

 

Alphacool Eisblock XPX

Phobya Balancer 150

Phobya DC12-400

Watercool MO-RA 3 360 LT

 

pasta na procesorze to:

 

Gelid-GC Extreme

 

Sam nie wiem czy przejmować się tym co mi pokazuje HWMonitor czy AOD (tutaj odczyty temperatury rdzeni są jako thermal margin i są dokładną odwrotnością wskazań HWMonitora) czy EasyTuna?

 

W tygodniu planuję zakupić inną pastę, mam na myśli ThermalGrizzly Kryonaut, jak to nic nie da to Conductonaut. Nie wiem czy robić bloki wodne na sekcję zasilania i mostki płn i płd? Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows ma schrzaniony odczyt taktowań procesora. Po prostu je zignoruj.

 

Obciążenie syntetyczne (np prime95 z AVX i inne wygrzewacze) czy realne?

 

Ja bym najpoważniej traktował odczyt z AOD.

 

Na mostki nie ma po co robić bloki, ale na sekcję dałbym przynajmniej jakiś nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiew na sekcję jest.

 

Obciążenie zarówno poprzez wygrzewacz z AOD jak i Cinebench.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Fx 6300 mam chłodzenie fera 3 i pod całkowitym obciążeniem mam max 45 stopni więc na chłodzeniu wodnym powinieneś mieć o wiele mniejsze coś jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznych taktach bedziesz mial takie temperatury,napiecie 1.5 to juz inna bajka. Autorze na TMPIN1 nie patrz bo to zaniza, 60 stopni przy napieciu 1.5v w Cinebench to normalna temperatura,grajac i tak takiej nie uzyskasz. Ja przy napieciu 1.55v 4.5ghz i Cooler Master Hyper 412s mam bardzo podobne temperatury do Twoich .Wczesniej mialem wode i temperatury nie zmienily sie nic ,wiec wodne nie zawsze znaczy lepsze

 

 

JBzcrcz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz napiecie 1.5v? przecież to jest dobre 0.2v nad stockowym. tu bys musiał ciekłym azotem chłodzić aby to zbić. sory ale to są koszty ekstremalnego oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...