Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dragonerr

Procesory Intel- jaki procesor kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie do was, otóż planuję zmienić swoje podzespoły na nowe, więc chciałbym zapytać was jaki procesor byłby najwydajniejszy i najlepszy do kwoty 1700 zł ? Procesor ma działać na socket 1150 , nie chcę się bawić w żadne przeróbki. Aktualnie mam G3258 podkręconego do 4.2 GHz no i już powoli nie wyrabia na tych nowszych grach ( chociaż nie powiem, prey stałe 60 klatek, wiedźmin 3 ultra 30-40 fps). Czy jest to dobre rozwiązanie kupować i7-4790K 4.0GHz (4.4 w turbo) za 1600 zł, czy może jest coś wydajniejszego, co pozwoli na parę ładnych lat grania w wysokich fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest socket 1151, a ja tutaj mam na płycie tej: Link postawionego całego kompa dlatego szukam na ten socket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o kosztach RAMu :E

 

Ale to jest socket 1151, a ja tutaj mam na płycie tej: Link postawionego całego kompa dlatego szukam na ten socket.

i7-4790K

 

i7 5775C :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest socket 1151, a ja tutaj mam na płycie tej: Link postawionego całego kompa dlatego szukam na ten socket.

 

Nie warto pakować taką kasę w tą podstawkę.

 

Zapomniałeś o kosztach RAMu :E

 

 

i7-4790K

 

i7 5775C :hmm:

 

Sprzeda płytę, procesor, pamięci i kasa na ddr4 i chłodzenie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1600 za i7 4790K to trochę Cię poniosło. Oczywiście są też takie oferty ale jest co najmniej 6 ofert tańszych i to sporo. W tej chwili najtańszy jest za ok. 1100 z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma słabą sekcję zasilania jak do takiego procesora . Procesor i7 5775c nie będzie obsługiwany nawet po zmianie BIOS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki i7 bez "k" chodzą już od ok. 800zł http://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-4770-i6815719571.html,

werje z K od ok. 950-1000zł http://allegro.pl/super-procesor-intel-core-i7-4770k-polecam-krakow-i6812440452.html, więc takie pieniądze są jeszcze ok.

 

Jak nowe to i7 4790k zaczyna się od ok. 1450zł...

 

podstawowe pytanie czy masz płytę z chipsetem "z" umożliwiającą oc procków z literką "k" ? bo jak nie masz takiej płyty to dochodzi wymiana płyty, a wtedy lepiej iść już w socket 1151 i ddr4, po sprzedaniu tego co masz koszty upgradu porównywalne, a wydajność wyższa, no i wszystko nowe na pełnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto dokładać kasy do starej platformy moim zdaniem.

 

już lepiej wymień płytę i kup i7-6700k używane.

 

Najlepszą opcją jest poczekać na Cannonlake, może konkurencja wymusi na intelu odejście od tych debilnych glutów i powrót do lutowanych połączeń między IHS a rdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1151 to już stara platforma a za chwilę będzie jeszcze starsza :P

Tak czy inaczej to w tej sytuacji miał bym parcie na 1151 a Asus+intel w tej promocji dają ku temu powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stara, droga, mocno się grzeje - szkoda czasu, ja żałuję, że się w ogóle za to brałem :lol2: IMHO ryzen zmusi intel do przemyślenia strategii "glutowania" procesorów, więc będzie (być może) lepiej w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Używki i7 bez "k" chodzą już od ok. 800zł http://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-4770-i6815719571.html,

werje z K od ok. 950-1000zł http://allegro.pl/super-procesor-intel-core-i7-4770k-polecam-krakow-i6812440452.html, więc takie pieniądze są jeszcze ok.

 

Jak nowe to i7 4790k zaczyna się od ok. 1450zł...

 

podstawowe pytanie czy masz płytę z chipsetem "z" umożliwiającą oc procków z literką "k" ? bo jak nie masz takiej płyty to dochodzi wymiana płyty, a wtedy lepiej iść już w socket 1151 i ddr4, po sprzedaniu tego co masz koszty upgradu porównywalne, a wydajność wyższa, no i wszystko nowe na pełnej gwarancji.

Mam raczej na podkręcanie, gdyż g3258 jest podkręcone z 3.2 na 4.2 więc pewnie by się na tej drugiej wersji nie dało podkręcić jej.

Co do socketu 1151.......cóż, nie chciałbym zmieniać tej płyty no ale jak mus to mus, gdyż musiałbym od razu jeszcze obudowę wymieniać i wszystko pokolei, a dopiero pół roku temu wymieniałem cały komputer. Powiedzcie tylko, czy ta Płyta nadawałaby się do kręcenia procesorów? Ja mam ogólnie takie coś, że jak kupuję płytę główną to tylko z gigabyte, nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie szalejcie z tym glutem...

Nic ci nie da przy procesorach bez k i x w nazwie.

Przy k nawet w 7700k się sprawdza jeśli wie się co i jak ustawić mając jeszcze do tego chłodzenie. Większość ludzi to laicy i nie ogarniają podstawowych kwestii i dla nich jest 4.4ghz w stocku. Różnicy praktycznie nie ma przy 5ghz (z 10% samego taktu- to nie wszystko) jeśli nie załadujesz jakiejś grafy za 3-5 koła co premiere z monitorem w bardzo niskiej rozdzielczości i wysokim hz. Wielka różnica 110 czy 135 klatek...

 

Z resztą można skalpować lub kupować skalpowany jak kogoś denerwuje że mu wiatrak skoczy przy przebijaniu 80 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większośc ludzi nie wyciska siódmych potów z cpu,tutaj klient chce zwiększyć wydajność ale normalnym sposobem ,

a tu po zmianie z 1150 na 1151 do i7-6700K trza pamięci by dobre ddr4 które są ostatnio bardzo drogie .i5-6600K można poniżej 900pln kupić + plyta z170 = 1300pln okolo .Za G3258+ aktualne mobo ok 400pln wezmie ,no chyba że ma B85 chipset to mniej .A więc w opcji z i5-6600K doplacić przynajmniej 900pln trzeaba i zmieniać całą platformę.

wg mnie lepiej jakiegoś i5-4460 ustrzelic w okolicach 450-480pln i poczekać kolejne pół roku na rozwój sytuacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większośc ludzi nie wyciska siódmych potów z cpu,tutaj klient chce zwiększyć wydajność ale normalnym sposobem ,

a tu po zmianie z 1150 na 1151 do i7-6700K trza pamięci by dobre ddr4 które są ostatnio bardzo drogie .i5-6600K można poniżej 900pln kupić + plyta z170 = 1300pln okolo .Za G3258+ aktualne mobo ok 400pln wezmie ,no chyba że ma B85 chipset to mniej .A więc w opcji z i5-6600K doplacić przynajmniej 900pln trzeaba i zmieniać całą platformę.

wg mnie lepiej jakiegoś i5-4460 ustrzelic w okolicach 450-480pln i poczekać kolejne pół roku na rozwój sytuacji.

Nie zrozumieliśmy się. Jeżeli procesor byłby nadal na socket 1150, tak jak mam płytę główną obecnie, to chciałbym jak najwydajniejszy Sam procesor do 1700 zł kupić jako nowy i jak najwydajniejszy jeżeli chodzi o to gniazdo. Wszystko inne mam już przygotowane i nic więcej wymieniać nie trzeba ( no chyba, że dysk dodatkowy ssd na rozruch systemu, ale to już później). Jeżeli natomiast wchodziłby w grę socket 1151, tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż trzeba by było właśnie wymieniać wszystko od podstaw czyli płyta główna,ramy,procesor,obudowa komputera. Jedyne co by się ostało to chłodzenie Silentium PC, zasilacz 550 w coolermaster oraz dwa dyski HDD. Komputer jest rozwijany w stronę gier najnowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani i dobry upgrade na Twoją podstawkę to i7 4770/4770k jak dasz radę kręcić. Czyli poniżej 1000zl.

 

Za 1400zl możesz mieć zestaw i7 6700k + płyta z170 DDR3 albo bez K za 1300zl? Max budżetowo to 1000-1100zl 6700 plus płyta inna niż z170 z DDR3.

 

zakup proca na s.1150 za 1600zl innego niż brodwella to wyrzucanie pieniędzy w błoto...

 

 

przy okazji aktualnie jest ta promocja Asusa, i w niej zakup nowej platformy to strzał w 10! w cenie starego proca kupisz nowego z płytą. czego więcej chcieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując brać te i7 4770k, a potem jak już nie będzie dawać rady to wymieniać na tą nową generację Canonlake czy jakoś tak. Zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale używany. Nie nowy:) Bo nowe za półtorej tysia się nie opłaca:)

 

No i ciągle pozostaje promocja ASUSA. Tej to nic nie przebije:D zwrot za zakup płyty jest większy, niż kosztuje płyta. W skrócie dopłacają Ci do wymiany:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie dopłacają Ci do wymiany:P

Oni już wiedzą ile mają dopłacić żeby nie być stratni ;)

 

Czyli podsumowując brać te i7 4770k, a potem jak już nie będzie dawać rady to wymieniać na tą nową generację Canonlake czy jakoś tak. Zgadza się?

albo jeszcze na następna generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekać na 10 nm moim zdaniem, dopiero wtedy może będzie chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chciałbym jak najwydajniejszy Sam procesor do 1700 zł kupić jako nowy i jak najwydajniejszy jeżeli chodzi o to gniazdo...

 

1. Na stronie producenta płyty sprawdzasz jaki najwydajniejszy procesor obsługuje twoja płyta.

 

2. Wybierasz procesor odpowiedni cenowo.

 

3. Kupujesz, montujesz i masz NAJWYDAJNIEJSZY procesor do twojej płyty w cenie do 1700 zł.

 

Tak to trudno ci ogarnąć te proste 3 działania ? :hmm:

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haswell to największe grzałki jakie Intel wydał, i7 4770k wymaga skalpowania. Miałem 2 szt i nie polecam tych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haswell to największe grzałki jakie Intel wydał, i7 4770k wymaga skalpowania. Miałem 2 szt i nie polecam tych procesorów.

 

Co za różnica i7 4770/90k, 6700k, 7700k jak wszystkie wymagają skalpu

 

Ja bym brał to http://allegro.pl/i7-4770k-i6829652880.html zrobił skalpa i się cieszył z wydajności i się w głupie wymiany całej platformy nie bawił bo to strata czasu a przechodzenie z martwej podstawki na martwą podstawkę jest bezsensem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na stronie producenta płyty sprawdzasz jaki najwydajniejszy procesor obsługuje twoja płyta.

 

2. Wybierasz procesor odpowiedni cenowo.

 

3. Kupujesz, montujesz i masz NAJWYDAJNIEJSZY procesor do twojej płyty w cenie do 1700 zł.

 

Tak to trudno ci ogarnąć te proste 3 działania ? :hmm:

.

Gdy się wydaje piniondze to jest trochę trudniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale używany. Nie nowy:) Bo nowe za półtorej tysia się nie opłaca:)

 

No i ciągle pozostaje promocja ASUSA. Tej to nic nie przebije:D zwrot za zakup płyty jest większy, niż kosztuje płyta. W skrócie dopłacają Ci do wymiany:P

 

a gdzie jest taka promocja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...