Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

samsungs6

problem z wyświetlaniem pliku wideo

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

mam filmiki nagrane telefonem s7 edge

 

przykładowe kadry:

 

w programie windows media player widać ładnie na całym ekranie:

https://zapodaj.net/e7485ab2da7c2.png.html

 

 

a tutaj media player classic home cinema:

https://zapodaj.net/3dc2c0eb3d361.png.html

 

1. wie ktos jak zmienić aby w media player classic też filmy były na full ekran? szperałem ale nie moge tego znaleźć

2. własnie skonczyłem liceum i mam mase nagran ze szkoły które chciałbym obrobić (powycinać niepotrzebne fragmenty tak aby nie zajmowały one po kilka gb) zaopatrzyłem sie w adobe premiere pro ale tam tez filmy wychodza takie w pionie i nie wiem jak to zmienic ,jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega hacker pro tip: podczas nagrywania film trzymaj prawidłowo telefon - nie będziesz musiał wtedy obracać filmów na kompie.

 

Tutaj masz, jak obrócić film: http://www.freemake.com/how_to/how_to_rotate_video

Oczywiście tracisz mniej więcej połowę rozdzielczości i na jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi jak to jest

ze mam ten sam plik wideo

 

w odtwarzaczu windows media player odtwarza go NORMALNIE na cały ekran

a w media player classic już tak nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie twórcy WMP przewidzieli, że ktoś może nieprawidłowo trzymać kamerę podczas nagrywania i wbudowali funkcję autoobracania. W sumie dla amatorów bardzo dobra i przydatna funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da. Nie wiem dlaczego taki vhp udziela się akurat w sekcji multimedia, bo ewidentnie nie ma o niczym pojęcia. Ale to może jakaś forma trollingu?

 

Przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni generator video.

Wejdź w Ustawienia -> Odtwarzanie -> Strumień wyjściowy. W sekcji „Obraz DirectShow” wybierz „Enhanced Video Presenter”, „Enhanced Video Presenter custom” albo MadVR. Możesz zauważyć, że na liście wspieranych funkcji pod listą wyboru obok napisu „Obracanie” wyświetla się zielony „ptaszek”.

 

Teraz normalnie włączasz odtwarzanie. Jeśli ustawiłeś EVR obracanie przełączasz klawiszam Alt i odpowiednim klawiszem z KLAWIATURY NUMERYCZNEJ!!!

[Alt]+[1] (płynne obracanie obrazu), [Alt]+[3] (obracanie co 90°), [Alt]+[4] (efekt „nachylenia” — ciekawy, ale nie praktyczny, spróbuj sam!), [Alt]+[6] (odbicie lustrzane obrazu).

 

 

 

FuP1gLg.png

 

W MadVR obracasz:

[Control] + [shift] + [Alt] + [Kursor/strzałka w prawo] (zgodnie z ruchem wskazówek zegara);

[Control] + [shift] + [Alt] + [Kursor/strzałka w lewo] (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, da się - no i w tym konkretnym wypadku to będzie przydatne. Super, dobrze wiedzieć. Niemniej miażdżąca większość nieprawidłowo nakręconych filmów nie nadaje się do obrócenia, bo co komu da obrócenie np. takiego kadru jak niżej?

 

hqdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa

o to mi własnie chodziło

 

da sie jakos ustawić ze jak oboróce np o 90o to zeby po wyłączeniu i właczeniu dalej było obrócone ? czy za kazdym razem musze obracac?

tak czy siak dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż właśnie doczytałem, że to zależy od rodzaju pliku video. Np. w przypadku kontenerów MOV i MP4 flagi rotacji są przechowywane w kontenerze i wystarczy je zmienić, aby programy odtwarzały film w innej orientacji.

 

Zresztą nawet gdyby trzeba było przekodować pliki, to zmiana rotacji nie powinna wiązać się z jakąkolwiek stratą jakości, wbrew temu co pisze taki vhp (facet nie wie co mówi, olej go). Zmiana orientacji z pionowej na poziomą to zwykła transpozycja macierzy i nie może się wiązać z jakąkolwiek utratą informacji, o ile autor algorytmu miał jakiekolwiek pojęcie o tym co robi.

 

Dlatego jeśli się na to zdecydujesz, raczej unikaj podejrzanych amatorskich programików firmy krzak. Lepiej już ściągnij jakiś trial profesjonalnego oprogramowania, bo można wierzyć że jego programiści noszą głowy nie tylko po to, żeby im deszcz do środka nie kapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie transpozycja macierzy... Proponujesz olanie kolesia ktory dobrze napisal a sam walisz takie brednie, ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.

Co innego rotacja z poziomu playera, sterownika czy przekrecenia monitora na scianie a co innego przeliczenie materialu w kompreji stratnej. Idz doczytaj zamiast obrazac jednych i wypisywac farmazony drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...