Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PrzemekRyk

I7-7700K, Asrock Z270 Extrem4 i zaraz mnie szlag trafi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jest sobie poskładany zestaw:

  • Core i7-7700K
  • Asrock Z270 Extreme4
  • 2 moduły HyperX Fury HX424C15FBK2/32
  • Zotac GTX1070

 

I trafia mnie szlag, gdyż po podłączeniu zasilania wiatraki się kręcą, natomiast na tym się impreza kończy - zero jakiegokolwiek pipinęcia, zero wyświetlanego BIOSu. Poodpinałem wszystko, co było do odpięcia, zostawiłem jeden moduł pamięci, przepiąłem monitor na zintegrowaną grafikę, czyściłem CMOS - i nic. Po prostu to nie wstaje. Ki diabeł? Sprawdzałem listę obsługiwanych procesorów - i7-7700K ogarniają wszystkie wersje BIOS, więc to też nie powinno stanowić problemu. Ktoś ma pomysł, dlaczego to cholerstwo nie chce wstać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że płyta zdechła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że płyta zdechła.

Tego się właśnie obawiam. :( A niby nówka sztuka nieśmigana i prosto ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś uszkodził piny w gnieździe proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam. :( A niby nówka sztuka nieśmigana i prosto ze sklepu.

 

Miałem to samo, znam to uczucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że z Asrocka też się zrobiła taka typowa złotówa, chciałem już pisać co pokazuje wyświetlacz diagnostyczny, ale zobaczyłem że aktualnie nawet seria Extreme 4 jest pozbawiona tej dogodności, coraz "lepsze" te płyty.

 

Sprzęt wydaje jakieś dźwięki przez systemowy speaker? Jeżeli cisza to najpewniej błąd 0x00 czyli brak CPU, w tym wypadku uwalona płyta albo CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piny w sockecie proste ?

 

wrzuć jakieś fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny w sockecie proste, dźwięków żadnych nie wydaje. Fotki wystawię zaraz, jak to na powrót porozkładam na czynniki pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny w sockecie proste, dźwięków żadnych nie wydaje. Fotki wystawię zaraz, jak to na powrót porozkładam na czynniki pierwsze.

 

Bez ramów też nie piszczy? Jeśli nie to płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz że piny w gnieździe są proste, jak dopiero będziesz to rozkładał? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz że piny w gnieździe są proste, jak dopiero będziesz to rozkładał? :E

Bo to nie pierwszy komp, który w życiu składałem, a płytę przed montażem zawsze dokładnie oglądam. Nic nie było pokrzywione, procek delikatnie włożony na swoje miejsce, zamknięcie dopięte bez problemów. :)

 

Bez ramów też nie piszczy? Jeśli nie to płyta.

Też nie piszczy. :( Płyta dostaje zasilanie, rozkręca wentylator z CPU, natomiast nawet nie pokazuje BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ją na zwrot 14 dniowy bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następny dostanie popsutą płytę... powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następny dostanie popsutą płytę... powodzenia.

 

Przecież można oddać z dopiskiem, że nie działa. W x-komie tak przyjmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy górny róg w sokecie, to jakiś paproch?? 2 rząd 4 wiersz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej. Przed ponownym poskładaniem wszystko przedmuchałem sprężonym powietrzem. Nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wiem żeby tylko podłączyć zasilacz do płyty, odpalić ją zworką, jeśli zasiłka nie będzie działać to płyta padło i do wymiany :)

Dziwne też że Ex4 nie ma żadnego powiadomienia o błędach, to już leciwa na P67 miała a tutaj bieda.

Co generacja to kroją te płyty na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego na msi i zmiana chłodzenia pomogła. Non stop reset z migającym dr.debug.Mimo wszystko spróbuj trochę poluzować chłodzenie.

 

(Mocowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wiem żeby tylko podłączyć zasilacz do płyty, odpalić ją zworką, jeśli zasiłka nie będzie działać to płyta padło i do wymiany :)

Dziwne też że Ex4 nie ma żadnego powiadomienia o błędach, to już leciwa na P67 miała a tutaj bieda.

Co generacja to kroją te płyty na potęgę.

Zasilaczy sprawdzanych dwie sztuki. Oba sprawne (podpinałem starą płytę na LGA775 i na każdym komp się podnosił). Więc to nie zasilacz na bank.

 

Miałem coś takiego na msi i zmiana chłodzenia pomogła. Non stop reset z migającym dr.debug.Mimo wszystko spróbuj trochę poluzować chłodzenie.

 

(Mocowanie)

Nie no - spokojnie - nie mam w zwyczaju skręcać chłodzenia tak, żeby gwinty ukręcać. :) Na dosyć poluzowanym (można było z pewnym wysiłkiem przesunąć radiator) też dokładnie to samo. Próbowałem też odpalać przy ustawieniu zworką BIOS_A i BIOS_B - niczego to nie zmieniło. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaczy sprawdzanych dwie sztuki. Oba sprawne (podpinałem starą płytę na LGA775 i na każdym komp się podnosił). Więc to nie zasilacz na bank.

 

 

No właśnie o tym piszę, jesli po podłaczeniu tylko zasilacza płyta nie odpala to znaczy że jest padnięta a nie że zasilacz :)

Tutaj goła płyta powinna pewnie jakieś podświetlenie załączyć, więc skoro nawet zasilacz się nie uruchamia to wina płyty.

Ja tak miałem z MSI, po wymianie ta sama płyta (model) odpaliła na bez proca/ramu it sam zasilacz podłączony a wcześniej zero oznak życia.

Więc by nie tracić czasu, najlepiej zamów nową a tą oddaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę, jesli po podłaczeniu tylko zasilacza płyta nie odpala to znaczy że jest padnięta a nie że zasilacz :)

Tutaj goła płyta powinna pewnie jakieś podświetlenie załączyć, więc skoro nawet zasilacz się nie uruchamia to wina płyty.

Ja tak miałem z MSI, po wymianie ta sama płyta (model) odpaliła na bez proca/ramu it sam zasilacz podłączony a wcześniej zero oznak życia.

Więc by nie tracić czasu, najlepiej zamów nową a tą oddaj.

Płyta zasilanie odpalała (fakt, że proc był włożony). Natomiast zero znaku życia dalej. Nawet pipnięcia protestacyjnego, że nie ma obsadzonego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...