Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PrzemekRyk

I7-7700K, Asrock Z270 Extrem4 i zaraz mnie szlag trafi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jest sobie poskładany zestaw:

  • Core i7-7700K
  • Asrock Z270 Extreme4
  • 2 moduły HyperX Fury HX424C15FBK2/32
  • Zotac GTX1070

 

I trafia mnie szlag, gdyż po podłączeniu zasilania wiatraki się kręcą, natomiast na tym się impreza kończy - zero jakiegokolwiek pipinęcia, zero wyświetlanego BIOSu. Poodpinałem wszystko, co było do odpięcia, zostawiłem jeden moduł pamięci, przepiąłem monitor na zintegrowaną grafikę, czyściłem CMOS - i nic. Po prostu to nie wstaje. Ki diabeł? Sprawdzałem listę obsługiwanych procesorów - i7-7700K ogarniają wszystkie wersje BIOS, więc to też nie powinno stanowić problemu. Ktoś ma pomysł, dlaczego to cholerstwo nie chce wstać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że płyta zdechła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że płyta zdechła.

Tego się właśnie obawiam. :( A niby nówka sztuka nieśmigana i prosto ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś uszkodził piny w gnieździe proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam. :( A niby nówka sztuka nieśmigana i prosto ze sklepu.

 

Miałem to samo, znam to uczucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że z Asrocka też się zrobiła taka typowa złotówa, chciałem już pisać co pokazuje wyświetlacz diagnostyczny, ale zobaczyłem że aktualnie nawet seria Extreme 4 jest pozbawiona tej dogodności, coraz "lepsze" te płyty.

 

Sprzęt wydaje jakieś dźwięki przez systemowy speaker? Jeżeli cisza to najpewniej błąd 0x00 czyli brak CPU, w tym wypadku uwalona płyta albo CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piny w sockecie proste ?

 

wrzuć jakieś fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny w sockecie proste, dźwięków żadnych nie wydaje. Fotki wystawię zaraz, jak to na powrót porozkładam na czynniki pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny w sockecie proste, dźwięków żadnych nie wydaje. Fotki wystawię zaraz, jak to na powrót porozkładam na czynniki pierwsze.

 

Bez ramów też nie piszczy? Jeśli nie to płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz że piny w gnieździe są proste, jak dopiero będziesz to rozkładał? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz że piny w gnieździe są proste, jak dopiero będziesz to rozkładał? :E

Bo to nie pierwszy komp, który w życiu składałem, a płytę przed montażem zawsze dokładnie oglądam. Nic nie było pokrzywione, procek delikatnie włożony na swoje miejsce, zamknięcie dopięte bez problemów. :)

 

Bez ramów też nie piszczy? Jeśli nie to płyta.

Też nie piszczy. :( Płyta dostaje zasilanie, rozkręca wentylator z CPU, natomiast nawet nie pokazuje BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ją na zwrot 14 dniowy bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następny dostanie popsutą płytę... powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następny dostanie popsutą płytę... powodzenia.

 

Przecież można oddać z dopiskiem, że nie działa. W x-komie tak przyjmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy górny róg w sokecie, to jakiś paproch?? 2 rząd 4 wiersz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej. Przed ponownym poskładaniem wszystko przedmuchałem sprężonym powietrzem. Nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wiem żeby tylko podłączyć zasilacz do płyty, odpalić ją zworką, jeśli zasiłka nie będzie działać to płyta padło i do wymiany :)

Dziwne też że Ex4 nie ma żadnego powiadomienia o błędach, to już leciwa na P67 miała a tutaj bieda.

Co generacja to kroją te płyty na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego na msi i zmiana chłodzenia pomogła. Non stop reset z migającym dr.debug.Mimo wszystko spróbuj trochę poluzować chłodzenie.

 

(Mocowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wiem żeby tylko podłączyć zasilacz do płyty, odpalić ją zworką, jeśli zasiłka nie będzie działać to płyta padło i do wymiany :)

Dziwne też że Ex4 nie ma żadnego powiadomienia o błędach, to już leciwa na P67 miała a tutaj bieda.

Co generacja to kroją te płyty na potęgę.

Zasilaczy sprawdzanych dwie sztuki. Oba sprawne (podpinałem starą płytę na LGA775 i na każdym komp się podnosił). Więc to nie zasilacz na bank.

 

Miałem coś takiego na msi i zmiana chłodzenia pomogła. Non stop reset z migającym dr.debug.Mimo wszystko spróbuj trochę poluzować chłodzenie.

 

(Mocowanie)

Nie no - spokojnie - nie mam w zwyczaju skręcać chłodzenia tak, żeby gwinty ukręcać. :) Na dosyć poluzowanym (można było z pewnym wysiłkiem przesunąć radiator) też dokładnie to samo. Próbowałem też odpalać przy ustawieniu zworką BIOS_A i BIOS_B - niczego to nie zmieniło. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaczy sprawdzanych dwie sztuki. Oba sprawne (podpinałem starą płytę na LGA775 i na każdym komp się podnosił). Więc to nie zasilacz na bank.

 

 

No właśnie o tym piszę, jesli po podłaczeniu tylko zasilacza płyta nie odpala to znaczy że jest padnięta a nie że zasilacz :)

Tutaj goła płyta powinna pewnie jakieś podświetlenie załączyć, więc skoro nawet zasilacz się nie uruchamia to wina płyty.

Ja tak miałem z MSI, po wymianie ta sama płyta (model) odpaliła na bez proca/ramu it sam zasilacz podłączony a wcześniej zero oznak życia.

Więc by nie tracić czasu, najlepiej zamów nową a tą oddaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę, jesli po podłaczeniu tylko zasilacza płyta nie odpala to znaczy że jest padnięta a nie że zasilacz :)

Tutaj goła płyta powinna pewnie jakieś podświetlenie załączyć, więc skoro nawet zasilacz się nie uruchamia to wina płyty.

Ja tak miałem z MSI, po wymianie ta sama płyta (model) odpaliła na bez proca/ramu it sam zasilacz podłączony a wcześniej zero oznak życia.

Więc by nie tracić czasu, najlepiej zamów nową a tą oddaj.

Płyta zasilanie odpalała (fakt, że proc był włożony). Natomiast zero znaku życia dalej. Nawet pipnięcia protestacyjnego, że nie ma obsadzonego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...