Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nemo090

Laptop do pracy (2500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mamuśka potrzebuje sobie kupić nowego laptopa do firmy. Potrzebuje, żeby laptop jakoś znośnie obsługiwał programy CAD - głównie odczyt i sprawdzanie projektów, więcej mamuśka pracuje w Wordzie. Niech już ma dysk SSD i HDD.

Maksymalny budżet to 2500zł - najlepiej, żeby w zestawie był już Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo V310-15 i3-7100U/8GB/1000/DVD-RW/Win10PX FHD

Ciężko będzie w tym budżecie o spełnienie wszystkich wymagań. Ten Lenovo ma matrycę FHD TN, 8 GB ram i znośny procesor. SSD dołożysz sobie sam, w przyszłości, dzięki slotowi M.2. Nie jest zbyt głośny, ani gorący. Wykonanie raczej przeciętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę z przekroczeniem budżetu, ale ma FullHD i Windows10 na pokładzie:https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-f5-573g-52m7-nx-gd4ep-013-1229330/

 

+Procesor Intel Core i5 7200U

+4GB RAM rozszerzalne do 32GB

+Grafika GeForce 940MX

+Windows 10

+Matowa matryca

+Slot SSD m.2

 

Nie potrzebny mi dysk 1TB, podświetlenie klawiatury. Wolałabym się trzymać sztywno 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podany wcześniej Acer (od Przemekana) jest spoko opcją. Brakuje mu Full HD, za to ten Lenovo już ma:

Lenovo V310-15 i3-7100U/8GB/120+1000/DVD-RW/Win10X FHD 2569zł

 

Nie ma i5, ale ma i3. A i3 i i5 w wersji z U na końcu różni głównie tryb turbo, który może nie robić różnicy przy samym odczycie projektów.

Do tego SSD, pojemny HDD, matowa matryca i 8gb ram + system. Integra na pokładzie. Myślę, że to naprawdę dobrze wyceniona konfiguracja.

 

Z innych:

ASUS R541UA-DM1287D-8 i3-7100U/8GB/256SSD/DVD 2299zł Nie ma HDD i systemu, lecz ma większy SSD

 

Toshiba Satellite Pro A50-C-1GL i3-6100U/4GB/128/7Pro64 2336zł ma mały SSD, nie ma HDD, tylko 4gb ram, matryca 1366x768, ale dla niektórych sama obecność Win7 Pro będzie do rekompensowała. No i Toshiba zazwyczaj robiła dosyć długowieczne kompy. Mam 8 letni egzemplarz, gdzie bateria trzyma 30-40 minut ale wydajnościowo to komp stoi w miejscu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje trochę temat, ponieważ zakup przesunął się w czasie. Takie wymagania jak w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i3-7100U/8/500/Win10 940MX FHD Szary za 2449zł

Ma matową matrycę FHD IPS, procesor i3 i 8GB ramu. Nie ma co prawda dysku SSD, ale ma złączę M.2 więc w każdej chwili można taki dysk dołożyć. Laptop ma też dedykowaną kartę graficzną GF 940MX oraz jest już z systemem operacyjnym. W tym budżecie to całkiem ciekawa propozycja - głównie ze względu na obecność matrycy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V310 nie ma podświetlanej klawiatury.

Z podświetlaną klawiaturą (w tym budżecie).

Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1000/Win10 Szary za 2349zł

Nie ma co prawda dysku SSD, ale ma 8GB pamięci, 1TB dysk, złącze M.2 dla dysków SSD (tylko na PCI-E-są szybsze, ale i też droższe w zakupie),system operacyjny i matową matrycę IPS 14". Można też wybierać spośród dwóch innych kolorów:

Białego: Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1000/Win10 Biały

Czerwonego:Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1000/Win10 Czerwony

Cena i podzespoły oczywiście identyczne w całej trójce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V310 nie ma podświetlanej klawiatury.

Z podświetlaną klawiaturą (w tym budżecie).

Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1000/Win10 Szary za 2349zł

Nie ma co prawda dysku SSD, ale ma 8GB pamięci, 1TB dysk, złącze M.2 dla dysków SSD (tylko na PCI-E-są szybsze, ale i też droższe w zakupie),system operacyjny i matową matrycę IPS 14". Można też wybierać spośród dwóch innych kolorów:

Białego: Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1000/Win10 Biały

Czerwonego:Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1000/Win10 Czerwony

Cena i podzespoły oczywiście identyczne w całej trójce

 

Nie widzę, żeby i ten Lenovo miał podświetlana klawiaturę, ale obejdzie się bez jak coś. Wolałabym coś z ekranem 15,6" i budżet możemy naciągnąć do 3000zł.

https://www.x-kom.pl/p/387228-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i5-8250u-8gb-256-win10-mx150.html?partnerid=100497834&sm12=NTY=&ts=1508175475&token=b20c6302719d233c7550e3056d0caa1f

Polecono mi ten model, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up. Racja już nie ma .... bigsmile.gif

Ten drugi model jest o tyle dobry, że posiada wydajniejszy 4-ro rdzeniowy procesor 8generacji-do programów typu CAD-jak znalazł, do tego ma całkiem przyzwoitą kartę graficzną (GTX to jeszcze nie jest, ale na pewno lepsza niż 940MX). Do prac z programami typu CAD dysk SSD również będzie b.przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up. Racja już nie ma .... bigsmile.gif

Ten drugi model jest o tyle dobry, że posiada wydajniejszy 4-ro rdzeniowy procesor 8generacji-do programów typu CAD-jak znalazł, do tego ma całkiem przyzwoitą kartę graficzną (GTX to jeszcze nie jest, ale na pewno lepsza niż 940MX). Do prac z programami typu CAD dysk SSD również będzie b.przydatny.

 

 

A co myślisz o tym modelu

https://www.komputronik.pl/product/418112/lenovo-ideapad-320s-14ikb-80x400a9pb-szary.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o tym modelu

https://www.komputro...a9pb-szary.html ?

 

To ten sam model, tylko z procesorem i5U oraz dedykowaną kartą graficzną GF920MX.

Chociaż przy takiej kwocie zdecydowałbym się na:

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 za 3149zł

Ma matową matrycę FHD, poza tym już czterordzeniowy procesor 8-mej generacji, 256GB dysk SSD oraz kartę graficzną GF 150MX. Do AutoCada będzie zdecydowanie wydajniejszy niż pozostałe wymienione propozycje (głównie za sprawą procesora i obecności dysku SSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam model, tylko z procesorem i5U oraz dedykowaną kartą graficzną GF920MX.

Chociaż przy takiej kwocie zdecydowałbym się na:

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 za 3149zł

Ma matową matrycę FHD, poza tym już czterordzeniowy procesor 8-mej generacji, 256GB dysk SSD oraz kartę graficzną GF 150MX. Do AutoCada będzie zdecydowanie wydajniejszy niż pozostałe wymienione propozycje (głównie za sprawą procesora i obecności dysku SSD)

 

Szkoda, że nie ma podświetlenia klawiatury, ale jakoś to przeżyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...