Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

serr75

wymina chłodzenia GPU GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam karte grafiki Gainward GTX 970 http://www.gainward.com.tw/main/vgapro.php?id=954&lang=en , niestety chłodzenie jest tragiczne! Karta chałasuje już w spoczynku a przy graniu to już jest armagedon. Dodatkowo tempetarura oscyluje w okolicach 80 stopni C. Chciałbym wymienić całe chłodzenie , ale nie wiem jakie będzie do niej pasować. Tu pytenie do was - co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja referencyjna.. to się prosi o wodowanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid Icy Vision powinno wystarczyć, ale nie wiem czy będzie pasować. Wygląda na lepsze niż MSI Gaming czy Asus Strix, które są najcichszymi 970-tkami:

gel-icy-vision-rear.jpg

cooler2.jpg

cooler2.jpg

 

Jak nie będzie pasować to Arctic Accelero Xtreme III, Arctic Accelero Twin Turbo III czy Arctic Accelero Twin Turbo II na pewno pasują. mogą i te nie pasować, bo masz krótkie PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icy vision nie wlezie na krótkie pcb - tutaj ratuje tylko accelero mono plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, ten Gainward ma obcięte PCB względem referencyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu Twin Turbo i Extreme od Arctica. Sam mam to pierwsze na gtx 1060 i polecam. Niesamowicie ciche i wydajne. PCB nie ma znaczenia, bo chłodziwo jest wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego masz gtx-a 1060?

 

edit. ok, znalezione, potwierdzone - twin turbo pasuje na krótki laminat - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki , czyli prosze konkretnie coś taniego , bo nie zamieżam bawić się w OC. Czy za stówke wyrwie coś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za stówkę tylko używki - szukaj na allegro/olx - najlepiej twin turbo II, trójka nie ma chłodzenia vrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme też będzie pasowało(specjalne wycięcia, cała konstrukja przesunięta w prawo i większy radiator na tej stronie). A co do innych elementów na karcie, to ktoś musiałby montować kondensatory dwa razy większe, żeby coś nie pasowało ;). Arctic dobrze to zaprojektował.

 

Ja kupiłem używane Twin Turbo II za 100zł z wysyłką od firmy(więc mam paragon, itd.).

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jego karta ma wyski radiator na sekcji, więc musi mieć co przykleić w jego miejsce... co do extreme - bez podpórki może karta pęknąć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tą kartę i kup wersję z normalnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odswieże temat. Czy jak zdejme tą plastikową obudowe karty to coś się stanie? Chciałbym wymienić sam wentylator i nie zakładać tego całego ustrojstwa . Czy jest taka możliwość? Dokładnie chodzi mi o to żeby samemu doładawać jakiś konkretny wentyl bez ingerencji w cały układ karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka kombinacja tylko pogorszy wydajność chłodzenia - chyba że założysz jakiś wentyl 92mm od delty na 3-4k rpm szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj i kup z normalnym chlodzeniem albo kup chlodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Zdecydowałem się kupić ten zestaw https://proline.pl/arctic-accelero-twin-turbo-ii-chlodzenie-karty-graficznej-p918884 . Sprawdziłem i tak jak pisaliście pasuje on do mojego GPU . Sprawa jest taka ,że nie chce się sam bawić w wymiane tego ustrojstwa i kontaktowałem się z okolicznymi salonami komputerowymi. niestety zawsze słysze odmowe ,że po co że oni takich zabiegów nigdy nie robili . Mieszkam w okolicy K-Kożle , jak ktoś da namiar na kogoś ogarniętego w temacie to będe wdzięczny.

 

pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za badziewne serwisy, że nawet nie potrafią wymienić chłodzenia. Ja bym Ci wymienił, ale mieszkam za daleko. Sam spróbuje jest pełno poradników nawet w formie video więc dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK chłodzenie zmienione na Arctic Accelero Twin Turbo II . Efekt znakomity,karta niesłyszalna a temperatury po OC nie przekraczają 60 stopni (wczesniej ponad 80!).

 

Ps: musiałem wymienić BOXowe chłodzenioe na CPU , wczesniej go nie słyszałem (zagłuszał ko świst GPU) :lol2: . Teraz słysze tylko HDD i leciutki szum wiatraków w obudowie. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...