Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

losiu1235

Problem z GTX 770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj kupiłem używaną kartę graficzną Palit GTX 770 2GB. Dzisiaj podłączając ją do komputera wszystko było dobrze, dopóki nie przyszedł czas na zainstalowanie sterowników. Podczas instalacji najnowszych sterowników ze strony Nvidii, jak to normalnie bywa zaczyna migać ekran w celu instalacji sterownika. Za pierwszym razem kiedy ekran zamigotał mój komputer zresetował się. Na początku myślałem, że może poprostu jakiś błąd, więc spróbowałem zainstalować jeszcze raz. Niestety efekt był ten sam, więc spróbowałem zainstalować starsze wersje sterownika, ale to również nic nie dało. Później zainstalowałem sterownik w trybie awaryjnym. Udało się do czasu, kiedy chciałem go normalnie uruchomić. System wogole nie lądował się. Komputer ciągle się resetował. Potem pomyślałem, że może to być też problem z pozostałościami sterowników z mojej poprzedniej karty Radeon, więc postanowiłem sformatować komputer. Podczas formatowania komputera dostrzegłem, że czcionka jest ledwo czytelna, a tło w instalatorze zawierało artefakty. Po instalacji Windowsa, problem nadal występował. Wie ktoś może o co chodzi? Czy karta jest zepsuta, czy coś nie tak z moim komputerem?

 

Specyfikacja:

CPU: AMD FX-6300

Płyta główna: gigabyte ga-780t-d3l

RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz

Zasilacz: Chieftec 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze gdyby karta byla zepsuta to to objawialo by to sie problamami przy instalacji sterownikow... bycmoze cos nie tak z twoim komputerem ? moze zasilacz... chociaz 600w na 770 to nie malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób bootowalnego pena z linuksem i odpal na nim jakiegoś bencha. jak tam dostaniesz artefakty to znaczy że karta to złom i ktoś Ci wcisnął bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się za ile kupiłeś ten szajs

400 zł

 

wydaje mi sie ze gdyby karta byla zepsuta to to objawialo by to sie problamami przy instalacji sterownikow... bycmoze cos nie tak z twoim komputerem ? moze zasilacz... chociaz 600w na 770 to nie malo...

Przecież jest tu napisane, że podczas instalacji sterowników samoczynnie się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwalona karta, piekarnik albo zwracaj gościowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczę że sprzedawcą, żeby mi zwrocił pieniądze. A ten sposób z piekarnikiem to różnie jest oceniany przez ludzi. Niektórzy mówią, że przez to się jeszcze bardziej psuje, a niektórzy że to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczę że sprzedawcą, żeby mi zwrocił pieniądze. A ten sposób z piekarnikiem to różnie jest oceniany przez ludzi. Niektórzy mówią, że przez to się jeszcze bardziej psuje, a niektórzy że to działa.

 

Tak działa piekarnik:D Poprawiają się luty ale nie wymieniają:P Często jest tak, że pierwsze wypiekanie pomaga na najdłużej, a każe kolejne skraca czas do wypieku o połowę :E Trzeba miec niesamowitego farta, żeby karta działała później dłużej jak rok. Nieraz są to tygodnie lub nawet dni.

 

Tutaj masz przykładowego właściciela GTXa 770: http://forum.pclab.pl/topic/1205284-Jak-testowa%C4%87-oc-pami%C4%99ci-karty-w-kierunku-artefakt%C3%B3w/

 

Jak przeczytasz temat, to będziesz wiedział co ludzie robią ze sprzętem przed sprzedażą:]

 

 

Tutaj masz tema, gdzie sprzedawca też zaliczył zonka:

http://forum.pclab.pl/topic/1205273-problem-z-Evga-780ti-referent/

Przy starociach nie zna się dnia ani godziny, dla tego każdy poleca kupić 1050TI z tanich kart.

 

 

W twoim wypadku zwrot do sprzedawcy albo program ochrony kupujących. Ostatecznie możesz sprawdzić u znajomego jeszcze czy odpali sie wszytko bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na swoim drugim komputerze - również to samo, więc to raczej nie problem płyty głównej. Ten program ochrony kupujących chyba nie działa na olx? Kupowałem na olx paczką pobraniową. Przy kurierze otworzyłem ją i włożyłem do komputera. Włączył się Windows, więc kasę mu dałem i zacząłem instalować sterowniki. Resztę historii już znacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olx samo zachęca tłustym drukiem do odbioru osobistego ( i sprawdzenia) ale ludzie bezmyślnie proszą/korzystają z wysyłek, stad takie kwiatki - ja z olx korzystam tylko w swoim regionie , gdzie mieszkam, i nigdy nie miałem problemów zeby coś sprawdzić/zwrócić, bo zawsze wybieram oferty rzut beretem od miejsca zamieszkania - w innych przypadkach - tylko ALLEGRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale na moim zadupiu nie było żadnej karty graficznej wystawionej na olx, więc odbiór osobisty odpadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za 550zl mogłeś kupić nową 1050ti. Drogo? Nie sądzę.. zakup starocie jest znacznie droższy. Wydałes już 400. Zaraz wydasz drugie tyle na następną. Która jak padnie za pół roku, to kupisz kolejną.. I juz mamy na 1060 6GB nówkę funkiel w sklepie z gwarancją 3 lata:D Wydajnością zgniata totalnie gtx770 :D

 

Ale wracając do 1050ti, wydajność podobna jak tej gtx770 z gwarancją na 3 lata. Pobór prądu chyba o połowę mniejszy. Czyli z każdym dniem zarabia na siebie vs prądożerna 770. Czego chcieć więcej? Brak ryzyka, karta pachnąca nowością prosto ze sklepu. Do tego cicha i wystarczająco wydajna.

 

Chyba nawet połowa gtxow 770 nie pociągnie kolejnych 3 lat:]

 

 

OLX nie ma programu ochrony kupujących. Lepiej brać wszystko z ALLEGRO zamiast ryzykować. Chociaż ostanio pousuwali komentarze i zakupy też zrobiły się ryzykowne. Program ochrony działa, sam już korzystałem. Ale okres oczekiwania na zwrot siana jest długi, a procedura papierkowa nieprzyjemna, bo trzeba nawet na komisariat się przespacerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w sumie masz rację, postaram się coś ogarnąć z tym sprzedawcą i chyba kupię tego gtx 1050ti. A tak w ogóle to znajdź mi gtx 1050ti za 550 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtv Euro Agd + promocja Visa, która daje 50zl rabatu.

 

Aktualnie dostępna najtaniej jest taka:

http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-4gb-gddr5-128bit.bhtml

 

Dość chodliwy temat.

 

MSI ma jeszcze aktywną promocję z cashbackiem, więc można tez gdzieś poszukać MSI i skożystać z promocji zwrotu gotówki, też dobrze wychodziło. Nie wiem gdzie teraz jest najtaniej:D Ale pewnie jakiś sąsiedni temat się znajdzie, w którym ludzie przekopali internet w poszukiwaniu najtańszych wersji.

 

I nie ważne, że karta jest mała i ma małe chłodzenie. Przy 1050Ti to wystarczy, aby była znacznie cichsza niż nie jedna 770ka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzę, że już i na keplerki przyszedł czas - w zeszłym tygodniu "opalałem" 780, a teraz 680 już się rozbiera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocne i stare karty nigdy nie będą wieczne. Te zimne tanie wersje są kozackie:) Doganiają najmocniejsze karty z poprzednich generacji. Zużywając tyle produ co żaróweczka led prz tamtych konstrukcjach. Dzięki temu też sie nie grzeją. A to recepta na długie życie bez zimnych lutów:) A najlepsze jest to, że nie tracą nic na wartości:D

 

750Ti od dnia premiery straciła może 100-200zl. 780ti ze 2 tysiące:D O ile wciąż jeszcze działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp. karty to nie wszystko - 750ti też potrafi się rozgrzać do 70 stopni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobiłeś, że kurier poczekał aż ją podłączysz do komputera :E Ale popełniłeś błąd kupując kartę bez gwarancji, bo jakby ci wysłał paragon bądź fakturę elektroniczną, którą byś wcześniej zweryfikował to by nie było problemu (ja tak zrobiłem kupująć na olx i o wałku nie było mowy).

 

Może w końcu ci co polecają kupno starych szrotów bez gwarancji się opamiętają :E Zwłaszcza jak w euro.com można dostać 1050/1050Ti z rabatem 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu ci co polecają kupno starych szrotów bez gwarancji się opamiętają :E Zwłaszcza jak w euro.com można dostać 1050/1050Ti z rabatem 100zł.

 

100zl było rabatu? Nie 50zl??

 

A to lipa okłamałem:] W takim razie juz prawie za 500zl można kupić 1050ti ;]

 

A co do używek bez gwarancji, to nawet nie mamy gwarancji, ze to nie jest karta wyjęta świeżo z piekarnika:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zl było rabatu? Nie 50zl??

 

A to lipa okłamałem:] W takim razie juz prawie za 500zl można kupić 1050ti ;]

 

A co do używek bez gwarancji, to nawet nie mamy gwarancji, ze to nie jest karta wyjęta świeżo z piekarnika:D

 

50 zł za zakupy od 300 zł do 500 zł,

100 zł za zakupy od 500,01 zł do 1500 zł,

150 zł za zakupy powyżej 1500 zł.

 

Więc najtaniej obecnie można dostać gtx 1050 za 402zł, a 1050 Ti za 529zł (i darmowa dostawa), ale ceny i dostępność się tam zmieniają z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idą jak świeże bułeczki pewnie, to ceny i dostępność się zmieniają:) Nic lepszego do 500zl się nie kupi. Przestarzałe używki podobnej wydajności bez gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobiłeś, że kurier poczekał aż ją podłączysz do komputera [...]

No normalnie powiedziałem mu, że sprawdzę sprzęt czy działa no i poczekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pastę termoprzewodzacą w tej karcie i o dziwo udało mi się zainstalować sterownik. Włączyłem FurMarka i po pół minucie zawiesza się system. Już się nie resetuje, tylko pod większym obciążeniem zawiesza się system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utopiłeś 4 setki... podgrzej tą kartę, to troszkę jeszcze podziała

 

ps. masz link do ogłoszenia na olx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...