Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JamesSeth

Najładniejsze z najładniejszych. (gry video)

Rekomendowane odpowiedzi

Gry, momenty z gier na obecną generację sprzętu które sprawiły że zbierałes szczene z podłogi bez względu na platformę.

 

U mnie faworyci to :

Horizon zero dawn, najładniejszybko, najbardziej zaawansowany sandbox na chwile obecna, grafika lepsza niż w większości tuneli, na każdym kroku zbieranie szczęki z podlogi i używanie trybu photo mode i zastanawianie się jakim cudem Sand box może tak wyglądać.

 

Wiedźmin dziki gon

Pierwsza wizyta w novigradzie, pierwsza wizyta na skellige, katastrofa magiczna na skellige oraz powrót do kear morhen nigdy nie zapomnę tych chwil.

 

Uncharted 4

 

Istny pokaż możliwości dzisiejszej grafiki real time, już samo otwarcie powoduje szybsze bicie serca, genialne modele postaci piękny design lokacji oraz niesamowite animacje oraz sekwencje akcji.

 

Ucieczka z wiezienia draka jego brata i glownego czarnego charakteru, koncowy moment rozdzielenia braci oraz wejscia do dzungli gdy wieje wiatr po czy creditsy poczatkowe wraz z genialna muzyka i przypomnieniem poprzednich odslon z końcowym napisem wprowadzającym uncharted 4.

 

Sekwencja pościgu z e3, sekwencja walki i walcego się budynku z Nadine w roli głównej. Rozdzial libertali (grywalny concept art)Cały prolog.

 

GTAV

Wprowadzenie do gry napad na bank, ucieczka po czym wizyta u psychiatry i filmik wprowadzający z genialna muzyczka w tle ( opad szczeny jak to pierwszy raz widzialem)

Całe miasto i mozliwosci robiło genialne wrażenie w momecie premiery (tak wiem w sumie gta v to nie gra curent gen)

 

Zapraszam do dyskusji.

Mieliście takie momenty na tej generacji sprzętu zachęcam do dzielenia się opiniami, wrażeniami, przezyciami.

 

 

Zachęcam do rozbudowanych wypowiedzi lub chociaż kilku słów.

;)

 

Temat inspirowany tematem na gafie, bardzo mi się spodobał pomysl

Edit.

 

Można śmiało pisać o grach z pominięciem generacji nawet 20 letnich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout 4. 8:E

 

Ostatni Tomb Raider i BF1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeamNG.drive - może nie najładniejsza, ale niszczenie nigdy się nie nudzi. Szczególnie, że jest od groma modów różnej jakości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu koniecznie ostatnia generacja?

W czasie kiedy konsole były jeszcze w poprzedniej generacji, my na pecetach i tak już od dawna byliśmy w nowej.

 

Crysis 3. Moment pęknięcia tamy wodnej na dużym ekranie robi niezłe wrażnie. Cały ten level w tej dżungli przed bazą bardzo mi się podobał. Również była taka animacja na koniec planszy kiedy jest taki ogromny rozpiernicz na mapie, obłędna destrukcja wszystkiego dookoła. Postać wylatuje w powietrze, cuda się dzieją.

 

Forza Horizon 3 w 4K pobierałem z YT przez 5kdownloader żeby się nie cieło.

No w ultra to wyglądało obłędnie.

 

Need For Speed najnowszy w 1440p+FXAA na prześwitujące piksele, ze SweetFX bodaj preset Crisper and Cleaner Quality v1.02 i jeszcze do tego komenda

-Render.ResolutionScale 2.0 albo 1.5 ew.

Może gra nudna, ale momentami to jak to wygląda, to po prostu... niedowierzam.

 

Ale to mówię z perspektywy dość dużego ekranu.

 

No i GTA V Redux na ultra. Pomijając dziwne niebo, to jest to taki wygląd piątki, o jakim zawsze marzyłem. Należę do tej mniejszości którym oryginalna V nie podchodziła graficznie swoją jaskrawością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachód słońca w Morrowind - mógłbym wtedy przysiąc, że to fotorealizm :E

 

Far Cry 1 - dzisiaj wygląda kiepsko, albo nawet bardzo kiepsko, ale w swoim czasie wgniatało w fotel.

 

edit: niedoczytałem. Tak nostalgicznie do tego podszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rise Of The Tomb Raider

2. Wiedźmin 3 - bardziej dzięki swojskości świata i stylistyce niż technologiom użytym do generowania grafiki.

 

Rozczarowania:

Horizon Zero Dawn - powierzchownie wygląda super, świetnie etc. Niestety gdy już uświadomimy sobie, że t apowierzchowność została osiagnięta poprzez eliminację wielu smaczków i elementów świata to robi się nieciekawie - woda to tekstura, większość roślin nie reaguje na Aloy, wspinać można się tylko tam, gdzie pozwolono - mimo, że przecież główna bohaterka tak trenowała bardzo!

Uncharted 4 - najsterylniejsza gra na PS4 - mamy rok 2017 a w U4 nawet nie zniszczymy 300 letnich wraków statków... bo nie. Okropnie wykonane włosy i bardzo nierealny świat przedstawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz a na mnie zrobiła wrażenie destrukcji otoczenia, bardzo dużo elementów poddanych jest interrakcji, działaniu fizyki a włosy według mnie ścisła czołówka. O jakich wrakach 300 letnich mówisz? Jakie gry mają według ciebie lepsze shadery wlosow?

 

Co do horizona zgadza się interakcja jest ograniczona, ale przy takiej oprawie cięcia musiały gdzieś byc iść.

 

Co do wiedźmina zgadzam się w 100% oprawa robi wrażenie zwłaszcza kierunek artystyczny, oświetlenie jedne z najlepszych efektów pogodowych (śliczne niebo, chmury, zachody itd) i spójność swiata przedstawionego.

 

Lara natomiast raczy sz chyba żartować? Ta gra wygląda przeciętnie, mnie odrzuciła po szybkim czasie. W Larze jedynie etap zimowy wyglądał zacnie

 

Edit.

 

Ja dla mnie może być z pominięciem generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingdom Come Deliverance. Gra jeszcze nie wyszła, ale można pośmigać po becie. Wygląd lasu miażdży wszystko co do tej pory było. Bardzo naturalne oświetlenie i dużo detali. Jak fabularnie będzie w połowie choć dobra jak Wiesław to kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingdom Come Deliverance. Gra jeszcze nie wyszła, ale można pośmigać po becie. Wygląd lasu miażdży wszystko co do tej pory było. Bardzo naturalne oświetlenie i dużo detali. Jak fabularnie będzie w połowie choć dobra jak Wiesław to kupuję.

 

Nie grałem i jestem ciekaw czy jest lepiej niż w The Hunter Call of the Wild. YT nie sprawdzam bo kompresja na pewno niszczy masę detali. W każdym razie The Hunter najlepszy las, roślinność jaką widziałem w grach. Do tego interaktywna z udeptywaniem trawy :E. Przez tą grę, Horizon Zero Dawn zrobił na mnie mniejsze wrażenie, choć dalej są piękne momenty w grze Guerilla.

 

The Hunter CotW - jw

Horizon Zero Dawn - jw

Until Dawn - świetna animacja i wygląd twarzy, plus bardzo dobre cieniowanie

Uncharted 4 - jak miałbym wskazać najładniejszą grę na rynku za ogół i nie biorąc pod uwagi wielkości świata, interaktywności itp. to były to właśnie u4. Choć najlepsze wrażenia na mnie robiły rozdziały po dżungli, w tym mieście piratów.

FORZA Horizon 3 - najładniejsza gra wyścigowa na rynku i jedna z najładniejszych w ogóle. Ubolewam, że M$ nie udostępnił HDR na PC :(

Wiedźmin 3 - efekt wow w czasie premiery, dziś nieco mniejsze, ale dalej trzyma poziom

Zelda Breath of The Wild - rozbudowana fizyka, która ze światem gry i mechaniką tworzy całość, nie jest tak odseparowana jak w innych grach

gry od Rockstara - za fizykę ciał Euphoria, chociaż mam wrażenie, że w GTA V nieco ją przygaszono. Najlepsze wrażenie robiła na mnie w RDR.

 

Gier byłoby oczywiście sporo więcej, ale już nie chcę bardziej cofać się w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz a na mnie zrobiła wrażenie destrukcji otoczenia, bardzo dużo elementów poddanych jest interrakcji, działaniu fizyki a włosy według mnie ścisła czołówka.

 

O jakich wrakach 300 letnich mówisz? Jakie gry mają według ciebie lepsze shadery wlosow?

 

1. co takiego zniszczyles w U4, skoro tam nawet szyby w Libertalii przy uzyciu granatow i rpg sa pancerne... gdy chcesz destrukcje otoczenia to np. w levelu, gdzie jestes w Libertalii i jest sporo drewnianych domkow i sporo wody z ktorej mozesz masakrowac wrogow (18 lub 19) chcialbym np. zawalic budynki aby pogrzebac przeciwnikow w 5 sekund, chwile pozniej masz starcie wewnatrz rozpadajacej sie chaty, przy schodach - granaty lataja, minigun naparza... zadnych sladow walki na scianach i szyby cale! god damn! 300 lat temu taka technologia, a obecnie Gorilla Glass dopiero do tego poziomu dociera... szanujmy sie, w U4 nie ma zadnej, jakiejkolwiek wplywajacej na rozgrywke destrukcji otoczenia, oprocz tej oskryptowanej przez tworcow.

2. duzo elementow interaktywnych w U4... no tak, ale wspinac sie mozna TYLKO i WYLACZNIE w zaznaczonych miejscach, mimo iz sciana obok wyglada tak samo, ale nie jest oznaczona...

3. elementy poddane dzialniu fizyki... test - w domu idz i nie zatrzymujac sie staraj sie "przejsc" przez stol - stol sie przesunie... ale nie w U4, gdzie nawet krzesla sa pancerne

4. wlosy sa calkowicie nierealne, raczej wygladaja jak sztuczna peruka nie reagujaca na to co sie dzieje - wlosy to problem gier od lat - sa nierealne, nie reguja na swiat lub reaguja nierealnie (wskakujesz do wody w U4, Drake wychodzi z mokrymo wlosami i... po kilkunastu sekundach nie dosc ze ma juz suche to fryzura wraca taka sama, mimo iz to nie jest mozliwe. etc. itd. ogolnie wlosy na obecnym etapie rozwoju grafiki w grach sa maksymalnie mierne.

5. Libertalia - miasto zalozone w latach 17xx - okolo 300 lat temu, w dalszym etapie gry natrafiamy na wraki statkow wladcow tej miesciny - sa pancerne, nawet w zaglach nei da sie dziur zrobic...

 

Co do ROTR - Digital Foundry ladnie wyjasnialo jakis czas temu, dlaczego to najbardziej zaawansowana technologicznie gra na rynku - nie koniecznie najladniejsza, ale najnowoczesniejsza - shadery, model aliasingu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co takiego zniszczyles w U4, skoro tam nawet szyby w Libertalii przy uzyciu granatow i rpg sa pancerne... gdy chcesz destrukcje otoczenia to np. w levelu, gdzie jestes w Libertalii i jest sporo drewnianych domkow i sporo wody z ktorej mozesz masakrowac wrogow (18 lub 19) chcialbym np. zawalic budynki aby pogrzebac przeciwnikow w 5 sekund, chwile pozniej masz starcie wewnatrz rozpadajacej sie chaty, przy schodach - granaty lataja, minigun naparza... zadnych sladow walki na scianach i szyby cale! god damn! 300 lat temu taka technologia, a obecnie Gorilla Glass dopiero do tego poziomu dociera... szanujmy sie, w U4 nie ma zadnej, jakiejkolwiek wplywajacej na rozgrywke destrukcji otoczenia, oprocz tej oskryptowanej przez tworcow.

2. duzo elementow interaktywnych w U4... no tak, ale wspinac sie mozna TYLKO i WYLACZNIE w zaznaczonych miejscach, mimo iz sciana obok wyglada tak samo, ale nie jest oznaczona...

3. elementy poddane dzialniu fizyki... test - w domu idz i nie zatrzymujac sie staraj sie "przejsc" przez stol - stol sie przesunie... ale nie w U4, gdzie nawet krzesla sa pancerne

4. wlosy sa calkowicie nierealne, raczej wygladaja jak sztuczna peruka nie reagujaca na to co sie dzieje - wlosy to problem gier od lat - sa nierealne, nie reguja na swiat lub reaguja nierealnie (wskakujesz do wody w U4, Drake wychodzi z mokrymo wlosami i... po kilkunastu sekundach nie dosc ze ma juz suche to fryzura wraca taka sama, mimo iz to nie jest mozliwe. etc. itd. ogolnie wlosy na obecnym etapie rozwoju grafiki w grach sa maksymalnie mierne.

5. Libertalia - miasto zalozone w latach 17xx - okolo 300 lat temu, w dalszym etapie gry natrafiamy na wraki statkow wladcow tej miesciny - sa pancerne, nawet w zaglach nei da sie dziur zrobic...

 

Co do ROTR - Digital Foundry ladnie wyjasnialo jakis czas temu, dlaczego to najbardziej zaawansowana technologicznie gra na rynku - nie koniecznie najladniejsza, ale najnowoczesniejsza - shadery, model aliasingu etc.

 

Brak destrukcji, fizyki. O czym Ty piszesz ?

Włosy za szybko schną ? To po godzinie mają wyschnąć ? To jest gra..

 

Tak samo horizon ? Wbrew obiegowej opinii trochę fizyki tutaj jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż się to drzewo przewróci. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze nie jest, ale nie jest aż tak źle jak kolega przedstawiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nierówno ale w każdej grze tak jest więc... ;)

 

 

Ale jeśli mowa o fizyce to nigdy chyba nie zapomnę jak się jarałem zapowiedziami HL2.

Dupę z kręgosłupem wyrywało. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną interakcję z otoczeniem ma też division.

 

A wracając do tematu, szczęki nie zbierałem z podłogi ( może w ps5...:)), za to największe wrażenie wywarł horizon. Potem u4, the order, ryse, ac unity, wiedźmin 3, bf1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

Ale jeśli mowa o fizyce to nigdy chyba nie zapomnę jak się jarałem zapowiedziami HL2.

Dupę z kręgosłupem wyrywało. :E

Ja tam się nadal jaram :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nadal jaram :E

 

:thumbup::cool:

 

Pamiętam to było trio half life 2 far cry 1 i doom 3. Wszystkie mną pozamiatal swego czasu. Ale chyba hl2 najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanymi faworytami są Forza Horizon 3 w 4k i Rise of Tomb Raider też w 4k. Takiemu Horizon: Zero Dawn czy Uncharted 4 daleko do takiego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak destrukcji, fizyki. O czym Ty piszesz ?

Włosy za szybko schną ? To po godzinie mają wyschnąć ? To jest gra..

 

Tak samo horizon ? Wbrew obiegowej opinii trochę fizyki tutaj jest

 

1 U4 - 3 scena - strzelanie do lisci, ktore oprocz ugiecia sie nawet nie maja dziur po kulach a Ty piszesz o destrukcji, ze niby jest...

2. rozwali Drake posag, ale szyby nie, szybe w oknie zbijesz nawet reka czy lokciem, dodatkowo - ladne niszczenie skrzynek autem, tylko ze w dalszej czesci gry nawet krzeslo jest zapora nie do przejscia

3. tak jak pisalem - to co scenarzysci oskryptowali to jest interaktywne i niszczalne, nic wiecej - chcialbym, aby np. jak w starusienkim BFBC2 mozna bylo wysadzic sciane w domu gdzie sa przeciwnicy albo go zawalic razem z nimi w srodku, chce wolnosci w grach a nie sterylnej przestrzeni nierealnej i nietykalnej

 

1. Horizon - zapamietalem ta gre lepiej niz ten filmik prezentuje - drzewa sie rozpadaja i po czesci znikaja a po czesci zostaja na ziemi i nie reaguja na nic (tu nawet Zelda przewyzsza HZD - tam brzewo istnieje w swiecie i jest obiektem interaktywnym)

2. woda to jest kpina - dzik przebiagajacy po dnie to hit, dodatkowo trawa nie reaguje na Aloy

 

Niestety obecnie gry cofaja sie w rozwoju zamiast isc na przod - zwlaszcza w kwestii fizyki, realnosci swiata czy destrukcji otoczenia (skoro robily to duzo lepiej stare gry, nawet z poczatku lat 00 (Red Faction) to co sie stalo, ze sie zes...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz, że jej nie ma. Jest, ale nie wszędzie i nie o takiej złożoności jakiej byś oczekwiał( ile jest takich gier w historii ? ) W każdej grze są niedoskonałości. Tutaj nie ma sytuacji zero jedynkowych.

 

A czemu czasem jest wręcz gorzej w tej kwestii ? Bo potrzeba dużo pracy, a gracze i tak najbardziej jarają się grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie osobiście smuci bo zdecydowanie lepsze wrażenie zrobi na mnie ładne, duże miasto z masą NPC'ów (a niech jeszcze "żyją" jak w GTA...) niż ultra piękne ale z blokadami i garstką postaci.

 

Wiadomo, że zależy od kontekstu gry/sceny ale tak ogółem ujmując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Rise of the Tomb Raider - animacja lary i te włosy to po prostu mistrzostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup::cool:

 

Pamiętam to było trio half life 2 far cry 1 i doom 3. Wszystkie mną pozamiatal swego czasu. Ale chyba hl2 najbardziej

No może oprócz dooma. Ale w FC mi się strasznie podobała swoboda (okrążanie przeciwników) i ich zaznaczanie za pomocą lornetki. Siłę broni też nieźle było czuć. Gdyby potem nie te potwory kurde :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oczywiście że Uncharted 4 :) Ewentualniej jeszcze mogę doliczyć The Order. Nie ma ładniejszych gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...