Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hagi123

Asrock Z77 Extreme4 = problem :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z płytą główną Asrock Z77 Extreme4, która nie chce współpracować z kartą graficzną. Gdy nie mam zainstalowanych sterowników karty graficznej, wszystko jest dobrze lecz jeśli sterowniki są zainstalowane na komputerze to monitor nie wyświetla obrazu lecz wyłącza się po załadowaniu sterownika karty( w czasie przechodzenia na pulpit) . Nie jest to wina karty graficznej ponieważ mam nową kartę GTX 1060, na starej karcie działo się to samo (HD 7970) na innym komputerze grafa działa jak nowa. Obstawiam że jest to wina płyty głównej.

Specyfikacja:

Intel i5 2500k

Asrock z77 extreme4

Gtx 1060

Gskill 16gb

SSD Intel

Ocz 650w

MAM nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać mój problem.

Wersja biosu: P2.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to coś z Windowsem skoro dwie różne karty mają podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, też tak myślałem lecz przeinstalowałem z 10 (darmowa aktualizacja) do windowsa 7 i dzieje się to samo

 

Pod jeden port x16 jest grafika a pod drugim x16 jest podłączona muzyka AIM sc808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra GPU wyłączona w biosie? Może tu jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra nie jest wyłączona w biosie, dodam jeszcze że komputer nie uruchamia się ponownie(wtedy występuje opisany wyżej problem), a gdy normalnie go uruchamiam startem to wszystko jest w porządku. Komputer też nie chce się włączać jeśli wyłączę go guzikiem, nie raz go tak omyłkowo wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra nie jest wyłączona w biosie, dodam jeszcze że komputer nie uruchamia się ponownie(wtedy występuje opisany wyżej problem), a gdy normalnie go uruchamiam startem to wszystko jest w porządku. Komputer też nie chce się włączać jeśli wyłączę go guzikiem, nie raz go tak omyłkowo wyłączyłem.

 

to wyłącz integrę w biosie i sprawdź :) Może się po prostu przełącza na intela i dlatego wyłącza monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, z ciekawości bym musiał wywołać ten problem i kabel przełożyć na integre.

Jeszcze nie wyłączyłem integry, ale jest tak że wiem kiedy komputer będzie działał a kiedy nie gdy karta dźwiękowa jest uruchomiona to tak pstryka a jak nie to nie ma tego dźwięku. Możliwe też, że jeśli przełącza na integre to oba porty x16 wyłącza?

Wyłączenie integruje nic nie dało, sprawdziłem obraz nie jest przesyłany na monitor na integrze( przed wyłączeniem integry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jak będę w domu to zerknę u siebie na ustawienia PCI-E w UEFI. Generalnie mamy zbliżoną konfigurację: GTX1060 ruszył u mnie bez żadnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem na tej samej płycie głównej, tak samo na kilku kartach graficznych po załadowaniu windowsa i przechodzeniu na pulpit miałem czarny ekran. Pomagał tylko kilkukrotny reset komputera. U mnie pomogło wyłaczenie w biosie usb 3.0. Możesz spróbować tak zrobić może też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc wyłączyłem integrze i wszystko działo póki co zawsze może się coś dziać z asrock ;)

 

Jednak nie :( spróbuję z tym USB 3.0, raz wystartował normalnie a raz znowu czarny ekran

 

Chyba to coś z dźwiękowa sc808 wyciągnę ja i zobaczę czy będzie problem występował nadal.

 

 

To zdecydowanie wina dźwięku, gdy się ona nie uruchomi grafa też nie (obie na pci ex16) zapomniałem wspomnieć, że mam proca podkręconego do 4,5 GHz do gier i tam jest jakaś opcja która zapewnia stabilność czy coś i może to tu leży problem ze dźwiękowa się raz załącza a drugi raz nie. Najlepsza opcja to przełożyć dźwiękowe na pci ex1.

Ale czemu płyta raz kartę widzi (system browser w UEFI) a raz nie może to od tej opcji o której wspomniałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba to coś z dźwiękowa sc808 wyciągnę ja i zobaczę czy będzie problem występował nadal.

 

 

To zdecydowanie wina dźwięku, gdy się ona nie uruchomi grafa też nie (obie na pci ex16) zapomniałem wspomnieć, że mam proca podkręconego do 4,5 GHz do gier i tam jest jakaś opcja która zapewnia stabilność czy coś i może to tu leży problem ze dźwiękowa się raz załącza a drugi raz nie. Najlepsza opcja to przełożyć dźwiękowe na pci ex1.

Ale czemu płyta raz kartę widzi (system browser w UEFI) a raz nie może to od tej opcji o której wspomniałem wyżej.

 

Masz rację - to wina dźwiękówki - jak byś ją wsadził w PCI-E x1 to problem byłby przezroczysty dla Ciebie. Dlaczego?

SC808 ma u niektórych brzydką przypadłość znikania po "soft resecie" (problem hardwarowy). Jeżeli wpakowałeś ją w drugi port PCIe x16, to automatycznie dzielisz pasmo z pierwszym portem w którym siedzi karta graficzna. Po restarcie pojawia się problem z detekcją SC808 i pewnie zakłóca to też kartę graficzną.

Robiłeś restart windowsa po instalacji sterowników do karty graficznej? Masz objaw jaki masz... Jak by SC808 siedziała w innym gnieździe to by sobie zniknęła w ciszy nie wpływając na obraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak jest tylko muszę jeszcze coś sprawdzić i dam wyniki

 

 

Dobra trzeba będzie kartę spakować i zawieść do sklepu na gwarancję niby nowe rewizję na rok 2017 nie mają problemu a szkoda by było się z nią żegnać bo dźwięk z dobrymi słuchawkami jest piękny ;)

 

 

Tak po za tym jakie byście polecili opampy do tej karty dźwiękowej pod superlux HD 668B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...