Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Venisves

Overclocking gtx 1080ti gigabyte oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zna się ktoś na overclockingu kart graficznych z układem pascal? Jeżeli tak miałbym pytanie jakie są bezpiecznie zegary taktowania o to tej karty ponieważ mam 1900 mhz na rdzeniu i 11300 na pamięci i nie wiem czy bezpiecznie jest probować stopniowo kręcić do 2000? W benchmarku mam średnie temperatury około 75-87 ( czy to są bezpieczne temperatury?) Chciałbym poprawić wydajność w 4k jak i full hd do maksymalnej wydajności pod monitor 144hz . Średnio przed overclockigiem w bf1 na full ultra miałem po 100-130 fps po overclockingu mam ponad 10 fps więcej czy to 100 mhz zrobi różnice czy zostawić tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie temperatury masz w grach? Bo jak ponad 80*C to dalsze OC nie ma sensu. Co nie podkręcisz to karta będzie obniżać zegary po przekroczeniu progu temperatury. Możesz ewentualnie ponieść limit w programie do OC, ale moim zdaniem te temperatury nie zachęcają do dalszego kręcenia.

 

W Battlefield 1 na Full w ultra na 1080p masz 100-130FPS? A jaki masz procesor? Możesz zobaczyć w pierwszej misji kampani jaki masz FPS jak czołg zaczyna jechać?

 

Bo w Multi to procek/ram może być wąskim gardłem, grafa raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zna się ktoś na overclockingu kart graficznych z układem pascal? Jeżeli tak miałbym pytanie jakie są bezpiecznie zegary taktowania o to tej karty ponieważ mam 1900 mhz na rdzeniu i 11300 na pamięci i nie wiem czy bezpiecznie jest probować stopniowo kręcić do 2000? W benchmarku mam średnie temperatury około 75-87 ( czy to są bezpieczne temperatury?) Chciałbym poprawić wydajność w 4k jak i full hd do maksymalnej wydajności pod monitor 144hz . Średnio przed overclockigiem w bf1 na full ultra miałem po 100-130 fps po overclockingu mam ponad 10 fps więcej czy to 100 mhz zrobi różnice czy zostawić tak jak jest?

Zacznij od tego jaki masz dokładnie model karty - FE? Gaming OC? Aorus? Po temperaturach to na FE wygląda, wtedy bez wodowania albo zmiany chłodzenia trudno będzie na 2000 wejść bez robienia głośnej suszary. Różnica w FPS imho do przełknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od modelu karty ,ważniejsza jest informacja o reszcie sprzętu i rozdzielczości jakiej używa autor wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego jaki masz dokładnie model karty - FE? Gaming OC? Aorus? Po temperaturach to na FE wygląda, wtedy bez wodowania albo zmiany chłodzenia trudno będzie na 2000 wejść bez robienia głośnej suszary. Różnica w FPS imho do przełknięcia

po temp. to wygląda na gaming oc

 

ps. tak samo głośny, jak turbina :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Średnio przed overclockigiem w bf1 na full ultra miałem po 100-130 fps po overclockingu mam ponad 10 fps więcej czy to 100 mhz zrobi różnice czy zostawić tak jak jest? "

 

Jakie masz procka ? Przy solidnym CPU w 1440p BF1 maksowany, na 1080Ti lata w 130-160 fps

 

Co do OC do nierefy 1080Ti średnio kręcą się na rdzeniach do 2037/2050 mhz. Memki pomiędzy 11800 a 12200, zazwyczaj na luzie robią 12000

 

Temperatury masz wysokie jak na tą kartę. Ustaw sobie krzywą wentyli na agressive (np. w EVGA Precision) i będzie ok. Ludzi którzy piszą o niesamowitych hałasach nie słuchaj, na oczy tej karty nie widzieli...

 

Podaj resztę konfiguracji PC - MUSOWO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury masz wysokie jak na tą kartę. Ustaw sobie krzywą wentyli na agressive (np. w EVGA Precision) i będzie ok.

temp. spadnie a uszy odpadną od huku tej karty

 

Ludzi którzy piszą o niesamowitych hałasach nie słuchaj, na oczy tej karty nie widzieli...

2600-2700 rpm po odkręceniu samego powerlimitu na 120% to mało? strix ma 1000rpm mniej po takim samym zabiegu

 

ps. nie wspominając o >80 stopniach po zamknięciu obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile 1080Ti miałeś w domu ? Albo ile miałeś 980Ti w domu? Ile osobiście sprawdzałeś ? Testowałeś itd. Napisz modele. Jeżeli żadnej, to nie kłopocz się wklejaniem nic nie znaczących wykresików :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to zmienia?... mam porównanie tych dwóch do refa - gigabajt to paździerz (z testów w necie, chyba tylko armor jest od tego gorszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp. spadnie a uszy odpadną od huku tej karty

 

 

2600-2700 rpm po odkręceniu samego powerlimitu na 120% to mało? strix ma 1000rpm mniej po takim samym zabiegu

 

ps. nie wspominając o >80 stopniach po zamknięciu obudowy

Od siebie dodam (w sumie potwierdzając), że np. Strix na 2300+ już wyraźnie słyszalny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad kupnem

 

GeForce® GTX 1080 Ti Gaming OC

 

i czy jest sens dopłacić do

 

 

AORUS GeForce® GTX 1080 Ti

 

lub od razu do

 

AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aorusa xtreme i przy 2300-2400 jest na prawdę cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aorusa xtreme i przy 2300-2400 jest na prawdę cicho

No tak, 2400 to jest już suszara na najlepszych wentylach czy to w kartach, czy osobnych, ale w Aorusie jest akurat cicho, cuda jakieś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...