Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hartnik

[SZAKAM RADY NT. WORDA] Sprawdzanie nazw plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

prośba - czy może ktoś podpowie mi jak mogę porównać nazwy plików na dwóch listach sporządzonych w wordzie i wychwycić powtarzające się.

Konkretny przykład :

Mam na "chmurze" ponad 16 tys. utworów muzycznych. Ich nazwy /tytuły/ mam zapisane w dokumencie worda jeden pod drugim w kolejności alfabetycznej.

Dostaję pendriva na którym jest ponad 800 plików mp3.

Programem do hurtowej zmiany nazw plików udało mi się wyedytować nazwy plików z pendriva.

Stan obecny: Mam dwie listy worda - jedną z nazwami plików na chmurze /16 tys szt/, drugą z nazwami plików na pendrivie. /800 szt/

 

Potrzebuję teraz rady "machera" od worda - jak porównać obie te listy wychwytując te które się powtarzają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Jedyna wada tego rozwiązania - żeby wychwycono zbieżności treści obu komórek muszą być ABSOLUTNIE takie same.

 

Znowu przykład:

Nazwy: "Wezmę Cię ze sobą" i "Wezmę cię ze sobą" już nie będzie wychwycone, ponieważ "cię" różnią się wielką i małą literą /już nie mówię o poważniejszych różnicach typu polskie znaki i ich brak.

 

Nie będzie też wychwycone powtórzenie np takie

"Shape of You Ed Sheeran"

"Shape of You - Ed Sheeran"

"Shape of You E. Sheeran"

"Shape of You"

 

Miałem nadzieję, że istnieje jakieś rozwiązanie, które daje większą swobodę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieją, ale nie są bezobsługowe. Na szybko to możesz np hurtem przelecieć obie listy i wywalić z nich wszystko poza a-zA-Z (łacznie ze spacjami) usunąć polskie listery i wszystko na UPPER CASE. Wtedy róznice które wyzej pokazałeś znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...