Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kacprelop1

Jak odmontować kartę graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniam kartę graficzną. Jest jednak problem, ponieważ nie wiem jak odmontować starą. Oglądałem niby poradniki na YT, ale jakoś nie jestem pewien swoich umiejętności i wolę zapytać bardziej doświadczonych użytkowników tego forum, zanim coś popsuję :D. Przesyłam screeny z obudowy z zamocowaną kartą GT 640 od Gigabyte. Pozdrawiam!

 

SCREENY : http://imgur.com/a/AcjIZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz chyba odwyku od komputera, bo to co linkujesz to są zdjęcia, a nie screeny ;)

 

Zidentyfikuj swoją płytę główną, i zobacz na jej zdjęciach jak wygląda zaczep na końcu gniazda - niektóre trzeba nacisnąć, inne potrzebują przesunięcia plastiku blokującego.

 

Pamiętaj oczywiście o śrubach przy śledziu z wyjściami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Odłącz komputer od prądu,

2) wyciągnij wtyczkę od zasilania karty (najlepiej zapamiętaj, która to),

3) z lewej strony masz blaszkę zaślepiającą śrubkę, która podtrzymuje kartę graficzną - wyciągnij blaszkę i wykręć śrubkę,

4) przy płycie głównej (za kartą graficzną), w slocie PCI (tam, gdzie "siedzi" karta) powinna być z prawej strony blokada/zaślepka, odbezpiecz ją,

5) jeśli komputer jest tak jak na zdjęciu (leży na boku) to po prostu pociągnij kartę do góry (możesz nią bardzo delikatnie poruszać przy wyciąganiu, gdyby stawiała opór),

6) to tyle, potem wkładasz nową, przykręcasz, podłączasz zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Twoja-obecna- karta nie posiada dodatkowego złącza zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniam kartę graficzną. Jest jednak problem, ponieważ nie wiem jak odmontować starą. Oglądałem niby poradniki na YT, ale jakoś nie jestem pewien swoich umiejętności i wolę zapytać bardziej doświadczonych użytkowników tego forum, zanim coś popsuję :D. Przesyłam screeny z obudowy z zamocowaną kartą GT 640 od Gigabyte. Pozdrawiam!

 

SCREENY : http://imgur.com/a/AcjIZ

jak już odkręcisz kartę od obudowy, to powinno pomóc - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz chyba odwyku od komputera, bo to co linkujesz to są zdjęcia, a nie screeny ;)

 

Zidentyfikuj swoją płytę główną, i zobacz na jej zdjęciach jak wygląda zaczep na końcu gniazda - niektóre trzeba nacisnąć, inne potrzebują przesunięcia plastiku blokującego.

 

Pamiętaj oczywiście o śrubach przy śledziu z wyjściami :)

Dużo gram w gry i już mi się mylą screeny ze zdjęciami, chyba faktycznie potrzebuję odwyku :D

 

Gdy już dostanę kartę, postaram się zastosować do waszych rad i odmontować starą kartę, jak i zamontować nową. Gdy będę jeszcze czegoś niepewny to będę tutaj pisał. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje gdy karta nie wchodzi albo są problemy to rzadkość i ogólnie mówiąc pech. Zwykle wtedy wina jest po stronie płyty. Przykładowe problemy:

-Karta z backplate wsadzona do gniazda naciska na zaczepy od RAMu

-Gniazda SATA w złym miejscu nie pozwalają do końca docisnąć karty do gniazda PCIe

 

Na tej płycie nie widać niczego co miałoby sprawiać fizyczne problemy z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Odłącz komputer od prądu,

2) wyciągnij wtyczkę od zasilania karty (najlepiej zapamiętaj, która to),

3) z lewej strony masz blaszkę zaślepiającą śrubkę, która podtrzymuje kartę graficzną - wyciągnij blaszkę i wykręć śrubkę,

4) przy płycie głównej (za kartą graficzną), w slocie PCI (tam, gdzie "siedzi" karta) powinna być z prawej strony blokada/zaślepka, odbezpiecz ją,

5) jeśli komputer jest tak jak na zdjęciu (leży na boku) to po prostu pociągnij kartę do góry (możesz nią bardzo delikatnie poruszać przy wyciąganiu, gdyby stawiała opór),

6) to tyle, potem wkładasz nową, przykręcasz, podłączasz zasilanie.

Faktycznie jak mam komputer w takiej pozycji jak na zdjęciach to za kartą z prawej strony jest taki "dzyndzel". Jednak nie wiem czy mam go pociągnąć w górę czy jak... jak probuje w gorę to częsc slotu pci się rusza. Nie chce czegoś uszkodzić. Jak mam to odbezpieczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to pociągnąć "do tyłu", czyli w stronę przeciwną do tej, w którą jest śledź karty z wyjściami wideo. W stronę przodu klasycznej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie temat założyłeś 24 maja i do tej pory nie wymieniłeś tej karty a mamy 19 czerwiec, daj to lepiej komuś kto zrobi to w 30 sekund szkoda się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę ile ta karta byc może zyskała na wartości przez te cztery tygodnie... :D

 

To się nazywa wyczucie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...