Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vexom

[7000zł] Laptop głownie do pracy biurowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

potrzebuję pomocy w wyborze laptopa do pracy. Praca głownie biurowa, programowanie , czasem jakaś maszyna wirtualna do testów, przeglądarka (tu całkiem sporo pracuje). Chcę kupić sprzęt na kilka lat i nie jestem za bardzo w stanie określić do czego jeszcze będzie mi potrzebny laptop. Suma do wydania to 7000zł, chciałbym w tej kwocie kupić laptopa, stacje dokującą oraz torbę. Sprzęt będę kupował na firmę i bardzo zależy mi na bezstresowym (pewny serwis, uczciwe postępowanie firmy) korzystaniu z komputera. Mam kilka sprecyzowanych wymogów:

 

- ekran: minimum 17 cali,

- matryca: matowa,

- dysk: SSD,

- podświetlana klawiatura,

- RAM: minimum 16 GB

 

Co do reszty to nie mam ciśnienia. Zrobiłem już mały reasearch po którym wiem mniej niż wcześniej. Naczytałem się sporo negatywnych opinii o serwisie Lenovo, po drugiej stronie skali zadowolenia jest Dell. Niestety nie udało mi się znaleźć laptopa firmy Dell, który wpisywałby się idealnie w moje kryteria. Bardzo proszę o wsparcie w wyborze czegoś skrojonego pod moje potrzeby z perspektywą ich rozszerzenia w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rowing_jack

Acer VN7-793G i7-7700HQ/16GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti

 

W tym zakresie cenowym (domyślnie za rozsądną uznałem kwotę 6000 zł, resztę można przeznaczyć na stacje dokującą oraz torbę) najlepszym wyborem wydaje mi się taki Acer. Jeśli chodzi o laptopa to jest to prestiżowa seria Acera - Aspire Nitro. Laptop jest świetnie wykonany (aluminiowa obudowa), raczej klasyczna konstrukcja (bez agresywnego gamingowego designu). Do tego bardzo dobrej jakości matowa 17,3' matryca IPS (Full HD), wysoka kultura pracy (dosyć cicho i chłodno) no i przede wszystkim konfiguracja. Procesor i7 w wersji HQ (cztery fizyczne wysoko taktowane rdzenie) i karta graficzna GeForce 1050 Ti wystarczą zarówno do wymienionych przez Ciebie zastosowań jak i do grania w gry w ustawieniach high/ultra w rozdzielczości Full HD. Jeśli chodzi o resztę podzespołów to jest też 16 GB pamięci RAM, 240 GB dysk twardy SSD na M.2. oraz 1000 GB HDD na dane. Z innej strony można też poszukać też Della z biznesowej serii Vostro, ale będzie miał on gorszą specyfikacje kosztem lepszego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie. Szukasz czegoś pomiędzy gamingówką, a biznesówką. Możesz zwrócić uwagę na Precisiona 7710.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rowing_jack

Bardzo dziękuje za wyczerpującą wypowiedź, zaraz zabieram się do lektury tego laptopa. Masz może jakąś opinie na temat serwisu/obsługi klienta przez Acera? Jak rozumiesz bardzo chcę uniknąć miłym niespodzianek z tym związanych. Jak tylko się zapoznam ze sprzętem jak i opiniami to odpiszę coś więcej.

 

@Stefan999

Jeżeli chodzi o gaming to wcale mnie to nie interesuje. Do grania mam stacjonarkę, to ma być sprzęt jedynie do pracy, aczkolwiek tak jak wspomniałem nie jestem w stanie za bardzo oszacować jak bardzo wymagająca może być to praca w przyszłości. Co do Precisiona 7710 to również się zabieram za lekturę i bardzo dziękuję za propozycje.

 

Edit:

@rowing_jack

Widzę, że ten Acer występuje w różnych konfiguracjach. Orientujesz się może czy można go lekko customizować? Tzn. czy mógłbym wywalić tę kartę graficzną na rzecz np RAMu? Acer pozwala zmiany specyfikacji swoich urządzeń tak jak np. Dell? Jak wspomniałem - kompletnie nie interesuje mnie granie na tym sprzęcie. Co do serii Vostro Della, to niestety nie udało mi się znaleźć nic z 17", wszystko max 15,6" :/

 

@Stefan999

Precision 7710 widzę po cenach znacznie przekraczających momentami 10k zł, to lekko za dużo dla mnie. Poza tym dotykowy ekran (chyba nic nie pomieszałem w tej kwestii?) to dla mnie całkowicie zbędny bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6817767430

Możesz zapytać o rabat lub zmienić konfiguracje

 

Dzięki za opcje, ale niestety odpada. Nie chcę przekraczać budżetu, a chcę w nim jeszcze zmieścić stację dokującą. No i brak podświetlanej klawiatury :/ Muszę szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo nie przekraczając budżetu:

http://allegro.pl/de...6823580922.html

-z matową matrycą IPS,

-podświetlaną klawiaturą,

-16GB ramu,

-3 letnią gwarancją,

-ze złączem do stacji dokującej: E-port np: http://allegro.pl/re...28.html#thumb/3

Dysk SSD musisz zakupić oddzielnie, za to cena jest poniżej budżetu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tego Asus-a

https://www.x-kom.pl/p/326165-notebook-laptop-173-asus-rog-g752vm-i7-6700hq-16gb-4801tb-gtx1060.html

 

Moim prywatnym zdaniem jedynym jego mankamentem jest to iż posiada szóstą generację procesora i7-6700HQ zamiast siódmej najnowszej i7-7700HQ. Po za tym iż procesor nie jest najnowszy w mojej opinii laptop absolutnie doskonały do gier. Programy które wymieniłeś ogarnie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekan

Bardzo dziękuje za propozycje. Piękna propozycja i bardzo mi się podoba. Akurat zostanie mi na dysk SSD, który jak mniemam mogę bez problemu dołożyć. Zastanawia mnie tylko jedno: "GwarancjaDell Next Business Day do 8 Kwiecień 2020r". Czy to oznacza, że laptopy ten sprzedawca kupił od Della tego dnia i teraz tylko pośredniczy w sprzedaży? Myślisz, że może dałoby się to kupić bezpośrednio?

 

@pabloesc

Również dziękuję za propozycje. W tym przypadku chyba jednak mija się to z celem, bo po co kupować gamingowy laptop kiedy ja na nim nigdy żadnej gdy nie odpalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rowing_jack

Jeśli chodzi o serwis Acera to zbiera on bardzo dobre oceny, jest uznawany wręcz za jeden z lepszych w polsce (podobno ponad 90 % sprzętu zostaje naprawione w przeciągu pięciu dni). Większość części naprawczych mają dostępne na miejscu (we Wrocławiu mieści się ich centrum logistyczne). Jakoś na początku roku była nawet promocja w której można było uzyskać zwrot 100% kosztów zakupu w przypadku gdy serwis nie zdążył naprawić urządzenia w przeciągu 5 dni. Myślę, że wyczerpuje to temat serwisu. Natomiast jeśli chodzi o specyfikację to niestety niemożliwe jest pozbycie się karty graficznej na rzecz pamięci RAM, laptop z 32 GB pamięci dostępny jest za dopłatą 500 zł (reszta specyfikacji pozostaje bez zmian). Niestety reszta sprzętu 17,3' oferowanego na rynku z procesorem i7-7700HQ to gamingówki więc i karta graficzna odgrywa tam ważną rolę. Nawet Dell z allegro zaproponowany wyżej ma jedynie procesor i5-6300HQ. Większą możliwość zabawy specyfikacją dają chyba jedynie kadłubkowe konstrukcję ale nie mam do nich aż takiego zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vexom

Jak laptop ma służyć tylko do pracy a nie zależy Ci na mocnej karcie graficznej do gier, to za 6k kupisz laptop na najnowszych podzespołach(i7700, dysk SSD480 M.2);

https://www.x-kom.pl/p/349489-notebook-laptop-173-msi-gp72-i7-7700hq-16gb-1tb480ssd-win10x-gtx1050ti.html

 

Co z tego, że laptop ma w opisie gamingowy? Oznacza to, że Masz kupić za porównywalną cenę laptop o nazwie biznesowy ze słabszym procesorem i5?

Jasne do pracy wystarczy Ci znacznie tańszy laptop.

https://www.x-kom.pl/p/360307-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-7700hq-16gb-1tb120ssd-gtx1050-fhd.html

 

Model powyżej też zapewne powinien Ci wystarczyć, ale zapytał bym czy ma podświetlaną klawiature, bo nie ma nigdzie o tym wzmianki.

Laptop ze starszą generacją procesora i7 to jeszcze mniejsze koszta;

https://www.x-kom.pl/p/299775-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-6700hq-16gb-1tb120ssd-gf940mx-fhd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już kilka propozycji od pomocnych ludzi i biorę się za studiowanie co będzie dla mnie najlepsze. Na teraz lista obejmuje:

 

Acer VN7-793G i7-7700HQ/16GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti

DELL PRECISION M7710 i5-6300HQ 16GB 1TB W5170M FHD

ASUS ROG G752VM i7-6700HQ/16GB/480+1TB GTX1060

MSI GP72 i7-7700HQ/16GB/1TB+480SSD/Win10X GTX1050Ti

 

Muszę pogodzić się z faktem, że to będzie raczej laptop z mocną kartą graficzną, mimo, że pewnie jej za bardzo nie wykorzystam. Muszę się też zorientować czy lapka uda się kupić z Win 10 Pro na oddzielną fakturę lub bez systemu (potrzebuje oddzielnych faktur na oprogramowanie).

 

Jeżeli ktoś coś jeszcze w temacie to bardzo będę wdzięczny za podpowiedzi, opinie o serwisach firm itp. Chcę mieć poczucie, że wydałem pieniądze w najlepszy możliwy dla mnie sposób :)

 

Edit:

W jakim sklepie warto kupić taki sprzęt? Z doświadczenia dobrego znajomego odrzucam Morele.net, co do reszty nie mam opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Proline, ale z kolei nie wiem czy będą mieli laptop który potrzebujesz. Komputronik też dobry co do serwisu, ale nie trzeba zakładać czarnych scenariuszy o awaryjności sprzętu, tylko bardziej patrzyć na ceny komputronika, bo mają w mojej prywatnej opinii różne. Każdy sklep ma dobre i złe opinie, tyle, że w jednych jest mniej kupujących, to i opinii będzie mniej zarówno negatywnych jak i pozytywnych.

Trzeba szukać sklepu w którym gdzie dany produkt jest oferowany najtaniej, oraz opinie o sklepie w miare pozytywne.

 

Często nowsze wersje laptopów mają dotykowe dwa klawisze myszy a starsze takie, że normalnie Możesz nacisnąć i ponieważ jestem starej daty klawisze tradycyjne wciskane są od dotyku dla mnie wygodniejsze.

 

Ja do Word-a Exela i przeglądania neta wybrał bym coś ze znacznie tańszych starszych wersji HP 470 z wciskanymi klawiszami myszy a jak zależało by mi na podświetlanej klawiaturze jakiś tańszy laptop z procesorem i5-7xxx, czy ew..i7-7xxx (siódmej generacji) która to obecnie jest najnowsza. Nawet mógł by być bez dysku SSD, gdyż wymiana, lub dokupienie dysku SSD nie stanowi problemu.

 

Można zapytać czemu Morele dokładnie odrzucasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Proline, ale z kolei nie wiem czy będą mieli laptop który potrzebujesz. Komputronik też dobry co do serwisu, ale nie trzeba zakładać czarnych scenariuszy o awaryjności sprzętu, tylko bardziej patrzyć na ceny komputronika, bo mają w mojej prywatnej opinii różne. Każdy sklep ma dobre i złe opinie, tyle, że w jednych jest mniej kupujących, to i opinii będzie mniej zarówno negatywnych jak i pozytywnych.

Trzeba szukać sklepu w którym gdzie dany produkt jest oferowany najtaniej, oraz opinie o sklepie w miare pozytywne.

 

Często nowsze wersje laptopów mają dotykowe dwa klawisze myszy a starsze takie, że normalnie Możesz nacisnąć i ponieważ jestem starej daty klawisze tradycyjne wciskane są od dotyku dla mnie wygodniejsze.

 

Ja do Word-a Exela i przeglądania neta wybrał bym coś ze znacznie tańszych starszych wersji HP 470 z wciskanymi klawiszami myszy a jak zależało by mi na podświetlanej klawiaturze jakiś tańszy laptop z procesorem i5-7xxx, czy ew..i7-7xxx (siódmej generacji) która to obecnie jest najnowsza. Nawet mógł by być bez dysku SSD, gdyż wymiana, lub dokupienie dysku SSD nie stanowi problemu.

 

Można zapytać czemu Morele dokładnie odrzucasz?

 

Właśnie od rana mam czas na czytanie opinii i jestem przerażony tym co na wykopie czy opineo widzę. X-kom, Komputronic, Morele... w sumie wszystkie sklepy wychodzą, że dają tyłka przy byle reklamacji :/

Co do touchpada to wcale go nie będę używał i pewnie wyłączę pierwszego dnia, bo nie cierpię z tego korzystać.

Wiem, że mógłbym wybrać coś tańszego, ale założyłem sobie w budżecie firmowym taką właśnie kwotę i zwyczajnie chcę ją spożytkować w całości w nadziei, że sprzęt mi starczy na kilka lat.

Morele odrzucam ze względu ma sytuację znajomego, który kopał się z nimi aż z czterema towarami, które od nich kupił. Jako, że śledziłem na bieżąco jak sytuacja się rozwijała to nie chcę sam przez coś podobnego przechodził. Najjaskrawszym przypadkiem była sytuacja, kiedy kupił u nich słuchawki za ~1000zł i przy pierwszym założeniu na głowę pękł zawias. Zgłosił sytuacje, a morele uznało, że on u nich tych słuchawek nie kupił, bo się s/n nie zgadzał... Dopiero zgłoszenie do producenta i perspektywa rzecznika praw konsumenta skłoniła firmę po 2 miesiącach do zwrotu pieniędzy. Sytuacji nie poprawia fakt, że słuchawki te służyły mu poniekąd do pracy, bo jest streamerem. Niestety stracone nerwy w tej sytuacji są bezcenne.

Podsumowując - czym więcej czytam tym mniej wiem. Teraz to nie dość, że nie wiem jaki sprzęt kupić to jeszcze nie wiem w jakim sklepie.

Co do zakładania wadliwości - życie mnie zdążyło nauczyć, że miewam pecha :-(

 

EDIT:

Po długim researchu udało się wyłonić dwa laptopy:

https://www.x-kom.pl/p/326165-notebook-laptop-173-asus-rog-g752vm-i7-6700hq-16gb-4801tb-gtx1060.html

oraz

https://www.x-kom.pl/p/340819-notebook-laptop-173-msi-ge72vr-apache-pro-i7-7700hq-16-1tb480ssd-gtx1060.html

 

Bardzo proszę o podpowiedź co według Was jest lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma procesor nie pierwszej nowości, bo szóstej generacji a dokładniej poprzednik i7-7700HQ o nazwie i7-6700HQ gdzie pierwsza ze czterech cyfr oznacza generacje (7xxx, lub 6xxx).

Procesor i7-7700HQ w laptopie od MSI jest najnowszej siódmej generacji, ale z kolei grafika jakaś przycięta, bo tylko 3GB. Jak by Asus miał te same podzespoły, ale procesor i7-7700HQ zdecydował by się zapewne na niego, ale płacić ponad 6k za nie najnowszej generacji procesor w mojej prywatnej opini nie jest opłacalne. Płacenie prawie 7k za grafikę 3GB w Msi też pozostawiam pod znakiem zapytania, chociaż ma to znaczenie raczej tylko przy grach.

 

Patrząc użytkowo pomiędzy jednym a drugim laptopem nie powinno być przy programach, czy przeglądaniu neta jakiejkolwiek odczuwalnej różnicy, ale co do parametrów ściśle technicznych jest tak jak napisałem p.w.

 

Ciężko coś rozsądnego znaleźć.

 

Ważne, żeby laptop się podobał i miał to co potrzebujesz. Są jeszcze w tej kwocie Asusy z nowszym 7700HQ, ale to znowu z dotykowym touch padem itp..link poniżej;

http://www.komputronik.pl/product/378769/asus-rog-strix-gl753ve-gc016t-250gb-m-2-1tb-hdd-12gb.html

 

Taki ROG z nowszym procesorem i normalnymi klawiszami na myszy zamiast dotykowych, to znowu bardzo duże koszta. Przy pracy, czy przeglądaniu neta raczej pomiędzy Asus-em i Msi nie powinno być rożnicy. Grafika o pojemności 6GB zapewne będzie lepsza do gier.

 

Zobacz jeszcze ofertę firmy Extreem - klik link

 

Możesz dokupić

-lepszą paste na procesor i karte za 50zł

-Pamięć 2x8gb o taktowaniu 2400Mhz z CL 16 370zł

-Windows10 w wersji OEM 450zł

-SSD 240GB na MLC 580zł

 

Gwarancja 2lata wystarczy i tutaj za 3rok bym nie dopłacał. Konserwacje i odkurzenie laptopa wykonał bym samemu unikając opłat. Testowania komputera za 40zł też bym nie zaznaczał. Za około 6,5K Masz bardzo szybki laptop wraz z systemem Windows10.

 

Smart z najnowszym procesorem i5 wyjdzie Cie jeszcze taniej a do pracy biurowej i przeglądania neta spokojnie na kilka lat wystarczy. Dysk możesz w smarcie wybrać tylko SSD rezygnując z wolniejszego HDD.

Dysk SSD 240GB, czy256GB co jakiś czas oczyszczany z niepotrzebnych plików powinno Ci do pracy wystarczyć, chyba, że chcesz zgromadzić jakiś większy magazyn danych.

Zobacz - klik link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma procesor nie pierwszej nowości, bo szóstej generacji a dokładniej poprzednik i7-7700HQ o nazwie i7-6700HQ gdzie pierwsza ze czterech cyfr oznacza generacje (7xxx, lub 6xxx).

Procesor i7-7700HQ w laptopie od MSI jest najnowszej siódmej generacji, ale z kolei grafika jakaś przycięta, bo tylko 3GB. Jak by Asus miał te same podzespoły, ale procesor i7-7700HQ zdecydował by się zapewne na niego, ale płacić ponad 6k za nie najnowszej generacji procesor w mojej prywatnej opini nie jest opłacalne. Płacenie prawie 7k za grafikę 3GB w Msi też pozostawiam pod znakiem zapytania, chociaż ma to znaczenie raczej tylko przy grach.

Odrzucanie laptopa tylko dlatego, że ma procesor 6xxx zamiast 7xxx to lekka przesada.

Pomiędzy 6 a 7 generacją większych różnic autor nie uświadczy, a już na pewno nie takich po których można by wykluczyć laptopa z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu trudach uzbierałem końcową listę zakupów:

https://i.imgur.com/jQAdAMx.png + torba jako gratis do lapka

 

Bardzo, bardzo dziękuje wszystkim za rady i podpowiedzi. Wiele się dowiedziałem i wiele opinii przeczytałem. Mnóstwo ludzi wspomagało radą i w końcu udało się ułożyć wszystko wg. moich potrzeb. Po zakupie za 1-2 tygodnie dam znać jak się sprzęt sprawuje, może to pomoże innym w trudnych wyborach.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrzucanie laptopa tylko dlatego, że ma procesor 6xxx zamiast 7xxx to lekka przesada.

Pomiędzy 6 a 7 generacją większych różnic autor nie uświadczy, a już na pewno nie takich po których można by wykluczyć laptopa z zakupu.

Zgadza się, aczkolwiek płacąc za laptopa ponad 6k raczej chciał bym w nim otrzymać najnowsze z dostępnych podzepoły, jeżeli gdzie indziej za podobną cenę takowe otrzymam.

 

Po wielu trudach uzbierałem końcową listę zakupów:

https://i.imgur.com/jQAdAMx.png + torba jako gratis do lapka

 

Bardzo, bardzo dziękuje wszystkim za rady i podpowiedzi. Wiele się dowiedziałem i wiele opinii przeczytałem. Mnóstwo ludzi wspomagało radą i w końcu udało się ułożyć wszystko wg. moich potrzeb. Po zakupie za 1-2 tygodnie dam znać jak się sprzęt sprawuje, może to pomoże innym w trudnych wyborach.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Cena Asus-a na moje oko dosyć wysoka, ale z wyglądu laptop jest śliczny. Ted dysk SSD to mam rozumieć, że wybrany przez Ciebie model dysku SSD nie posiada?

 

A Win10 PRO to po co? Wersja OEM będzie znacznie tańsza. Word, czy Excel, lub coś w tym stylu powinny być dostępne za darmo z linków bezpośrednich na dobreprogramy itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Asus-a na moje oko dosyć wysoka, ale z wyglądu laptop jest śliczny. Ted dysk SSD to mam rozumieć, że wybrany przez Ciebie model dysku SSD nie posiada?

 

A Win10 PRO to po co? Wersja OEM będzie znacznie tańsza. Word, czy Excel, lub coś w tym stylu powinny być dostępne za darmo z linków bezpośrednich na dobreprogramy itp..

 

Zależy jak na to patrzeć? Cena wysoka, ale zauważ że w cenie 6100zł jest już 16GB ramu, a sam laptop ma przekątną 17,3". Do tego całkiem przyzwoity układ chłodzenia i GTX 1060 w wersji 6GB.

Za te pieniądze to jednak moim zdaniem całkiem rozsądna propozycja. Poza tym bardzo dobrze, że laptop nie posiada SSD-wtedy można sobie wybrać markę i model dysku.

 

Zgodzę się co do systemu, jeżeli nie zamierzasz przenosić systemu, to moim zdaniem lepiej wziąć tańszą wersję OEM: Microsoft Windows 10 PRO PL 64bit OEM DVD, która jest prawie o 400zł tańsza-można powiedzieć, że drukarka wtedy jest prawie bigsmile.gif gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzeć? Cena wysoka, ale zauważ że w cenie 6100zł jest już 16GB ramu, a sam laptop ma przekątną 17,3". Do tego całkiem przyzwoity układ chłodzenia i GTX 1060 w wersji 6GB.

Za te pieniądze to jednak moim zdaniem całkiem rozsądna propozycja. Poza tym bardzo dobrze, że laptop nie posiada SSD-wtedy można sobie wybrać markę i model dysku.

 

Zgodzę się co do systemu, jeżeli nie zamierzasz przenosić systemu, to moim zdaniem lepiej wziąć tańszą wersję OEM: Microsoft Windows 10 PRO PL 64bit OEM DVD, która jest prawie o 400zł tańsza-można powiedzieć, że drukarka wtedy jest prawie bigsmile.gif gratis.

Owszem dobry latop. SSD-KLIK LINK można jakie chce się dokupić.

 

Co do Windowsa to myślę, że wystarczył by Win10 Home w wersji OEM;

https://www.x-kom.pl/p/248984-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64bit-oem-dvd.html

 

Programy i arkusze kalkulacyjne można pobrać z neta za darmo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ted dysk SSD to mam rozumieć, że wybrany przez Ciebie model dysku SSD nie posiada? A Win10 PRO to po co? Wersja OEM będzie znacznie tańsza. Word, czy Excel, lub coś w tym stylu powinny być dostępne za darmo z linków bezpośrednich na dobreprogramy itp..

 

Tak, laptop dysku nie posiada. Jak wspomniałem to są zakupy do firmy i będzie mi potrzebna obsługa logowania domenowego oraz BitLocker. Wersja BOX ponieważ chcę mieć możliwość w każdej chwili zmiany komputera. Word i Excel za darmo? Można linka? Darmowe alternaty są dla mnie bezużyteczne, bo nie stworzę czegoś dla klienta w Calcu, bo większość takowych korzysta właśnie z pakietu Office. Dodatkowo potrzebny mi będzie Access. 1TB na OneDrive też się bardzo przyda.

 

...jeżeli nie zamierzasz przenosić systemu, to moim zdaniem lepiej wziąć tańszą wersję OEM:

Właśnie nie wykluczam tej możliwości, więc wolę się za wczasu zabezpieczyć.

 

Owszem dobry latop. SSD-KLIK LINK można jakie chce się dokupić.Co do Windowsa to myślę, że wystarczył by Win10 Home w wersji OEM;https://www.x-kom.pl/p/248984-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64bit-oem-dvd.htmlProgramy i arkusze kalkulacyjne można pobrać z neta za darmo. :)

Jak pisałem wyżej - potrzebuje wersji PRO. Pracuje również na pakiecie Office, więc darmowa alternatywa mi niestety nie wystarczy.

 

Pozdrawiam i dziękuje za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Office 2016 jest tylko darmowy przez miesiąc a potem dopiero należy zapłacić.

 

Word na dwa miesiące jest w pakiecie Office 2013 w darmowej wersji testowej.

 

OpenOffice może być darmową Alternatywą do pracy.

 

Po prawej stronie jest link do programu bez asystenta pobierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale bierzesz pod uwagę, że Office jest moim narzędziem zarabiania na chleb i wersja na miesiąc czy dwa mnie nie satysfakcjonuje :) Dodatkowo Office 365 nie dość, ze będzie zawsze aktualny, daje mi dostęp do Accessa i niezłej pojemności na OneDrive to jeszcze w każdej chwili jak będę potrzebował to będę mógł z niego zrezygnować. Jakbym kupował prywatnie to pewnie Twoja opcja byłaby dla mnie atrakcyjna. Dzięki za pomoc tak czy inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...