Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartezo332

Komputer domowy [do 900 zl]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moglby ktos mi doradzic w sprawie kupna komputera tak do 900 zl dla rodzicow i malej siostry, glownie internet, jakis excel, filmy czy gierki online w przegladarce, z gory dzieki :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych części

 

Intel Pentium G4560 BOX

Płyta główna ASRock H110M DVS R3.0, H110

Karta intel hd 610 zintegrowana z plyta

4GB GoodRAM 2400 MHz CL15

WD Blue 500 GB

SilentiumPC E1 350W

 

ok 900zł

 

test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę w sumie mam ze starego komputera ASUS HD 5770, dorzucę jeszcze napęd i będzie git :)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z używek to masz na OLX sprzęt godny uwagi

 

Specyfikacja:

 

Procesor: Intel I5 2400 3,4Ghz (turbo) s.1155

Płyta główna: Fujitsu s.1155

Pamięć RAM: 4Gb DDR3 1333 Mhz

Dysk: WD 320 GB SATA

Napęd: DVD

Karta graficzna: Nvidia GTX 745 4GB

Dźwięk: Zintegrowany

Sieć: 10/100/1000 Ethernet LAN, DSL

Zainstalowany System: Oryginalny Windows 7 Pro 64 + licencja na obudowie (możliwość update do najnowszej wersji Windows 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na to rodzice, bo to dla nich, więc pewnie tylko nowe wchodzą w grę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma nad czym myslec do tych zastosowan tylko nowke sztuke to co zaproponowal vegmer bardzo dobry sprzecik w tych pieniazkach.ale jezeli masz jak dorzucic 100pln to od razu bralbym 8gb.kiedys w razie WU :-) dorzucisz tania grafike i znajac zycie pograsz nawet w te najnowsze produkcje jezeli zajdzie taka potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarek

A może ogarnę 8 GB, 5770 HD da jeszcze radę do jakichś cienkich gier, w które będzie grała mała siostra, w wiedźmina 3 raczej nie będzie grała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na to rodzice, bo to dla nich, więc pewnie tylko nowe wchodzą w grę :P

 

 

Rozumiem, że rodziców będzie trudno przekonać, ale ten używany sprzęt jest naprawdę godny uwagi,

 

Zwłaszcza,że jest wyposażony w I5 2400 i dedykowaną kartę graficzną GTX 745 4GB,

 

co siostrze pozwoli przez jakiś czas grać praktycznie we wszystkie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że rodziców będzie trudno przekonać, ale ten używany sprzęt jest naprawdę godny uwagi,

 

Zwłaszcza,że jest wyposażony w I5 2400 i dedykowaną kartę graficzną GTX 745 4GB,

 

co siostrze pozwoli przez jakiś czas grać praktycznie we wszystkie gry.

 

Po pierwsze autor ma 5770. Pod drugie jedynymi grami o jakich autor wspomina, to gry przelądarkowe. Zakup i5 2400 w cenie G4560 nie ma żadnego sensu. Pierwsza propozycja z nowych części zdecydowanie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak najbardziej 8gb ram i 5770 i komputerek moze fajnie zaskoczyc bo duzo gier odpali bez problemu a dla siostrzyczki taki sprzecik starczy na dlugo dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze autor ma 5770. Pod drugie jedynymi grami o jakich autor wspomina, to gry przeglądarkowe. Zakup i5 2400 w cenie G4560 nie ma żadnego sensu. Pierwsza propozycja z nowych części zdecydowanie lepsza.

 

 

Niestety G4560 to porażka, już wielu się przejechało na tym procesorze, ale wiadomo co kto woli.

 

Wiadomo,że pentium nie dorówna I5, a nawet integra jest spartaczona, bo nie współpracuje z kilkoma płytami.

 

Skoro chłopak chce wydać 900zł to niech ma sprzęt na kilka lat, bo na zestawie G4560+ HD5570 cudów nie narobi.

 

Nawet do Minecrafta warto mieć lepszy zestaw, z Windowsem 10, który obsługuje DX12.

 

 

Za 500zł ma już dobry sprzęt do internetu i gier z przeglądarek na dodatek z gwarancją 12 miesięcy i oryginalnym oprogramowaniem Windows 7

 

(a update do Win 10 można zrobić samemu za darmo lub za dopłatą przez sprzedawcę) - Komputer stacjonarny Dell 790 i3 Windows 7 GW 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety G4560 to porażka, już wielu się przejechało na tym procesorze, ale wiadomo co kto woli.

 

Wiadomo,że pentium nie dorówna I5, a nawet integra jest spartaczona, bo nie współpracuje z kilkoma płytami.

 

Skoro chłopak chce wydać 900zł to niech ma sprzęt na kilka lat, bo na zestawie G4560+ HD5570 cudów nie narobi.

 

Nawet do Minecrafta warto mieć lepszy zestaw, z Windowsem 10, który obsługuje DX12.

 

 

Za 500zł ma już dobry sprzęt do internetu i gier z przeglądarek na dodatek z gwarancją 12 miesięcy i oryginalnym oprogramowaniem Windows 7

 

(a update do Win 10 można zrobić samemu za darmo lub za dopłatą przez sprzedawcę) - Komputer stacjonarny Dell 790 i3 Windows 7 GW 12

o czym ty mowisz wogole ????? bredzisz!!! po pierwsze ma radeona 5770,a kto sie przejechal na tym pentiumie???? chyba ktos kto wymagal ze kupi procka za 240pln a bedzie chodzil jak i7 6700 wtedy moze byc rozczarowany.nastepna sprawa nie wiem czy rozruzniasz ze ten pentak to tak naprawde i3 2 rdzenie i 4 watki wiec do wiekszosci zadan a nawet gier starcza z paluszkiem we .... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety G4560 to porażka, już wielu się przejechało na tym procesorze, ale wiadomo co kto woli.

 

Wiadomo,że pentium nie dorówna I5, a nawet integra jest spartaczona, bo nie współpracuje z kilkoma płytami.

 

Skoro chłopak chce wydać 900zł to niech ma sprzęt na kilka lat, bo na zestawie G4560+ HD5570 cudów nie narobi.

 

Nawet do Minecrafta warto mieć lepszy zestaw, z Windowsem 10, który obsługuje DX12.

 

 

Za 500zł ma już dobry sprzęt do internetu i gier z przeglądarek na dodatek z gwarancją 12 miesięcy i oryginalnym oprogramowaniem Windows 7

 

(a update do Win 10 można zrobić samemu za darmo lub za dopłatą przez sprzedawcę) - Komputer stacjonarny Dell 790 i3 Windows 7 GW 12

 

Ale wiesz, że ten komputer co zalinkowałeś jest o wiele słabszy niż g4560? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że ten komputer co zalinkowałeś jest o wiele słabszy niż g4560? :E

 

Przeczytaj całość zaczem bzdury zaczniesz wypisywać.

 

 

Nie chcę mi się rozpisywać, za 900zł to można zbudować niezłą maszynę do gier jak ktoś poszpera, a wy ludziom padalce wciskacie na pentiumach, ale nowe...

 

LOL znafcy i naganiacze morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ogarnij się i na spokojnie przeczytaj co piszesz w tym wątku.

Skoro chcesz proponować używany sprzęt to zalinkuj coś porządnego, a nie linkujesz jakąś lipe i bronisz tego, jak Kmicic Jasnej Góry. Dodatkowo, ktoś ma to kupić i sprzedawać z tego części żeby kupić inne? bez sensu.

Druga sprawa, to pentium nie jest padalcem, czytałeś w ogóle do czego to ma służyć?

sam dałeś gówniany zestaw a na koniec mówisz, że jak ktoś poszpera to kupi o wiele lepszy, nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... linkujesz jakąś lipe i bronisz tego, jak Kmicic Jasnej Góry...

 

bo ta lipa to jest jego i chciałby ją sprzedać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no aż tak daleko oskarżeń nie będę snuł, ale skoro wspomniane jest że za 1000zł to da się i7 2600 wsadzić, to należy podlinkować taki zestaw jako kontrpropozycję, a nie wrzucać i5 2400 i gtx 745 z sugestią sprzedaży i dokupienia procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj całość zaczem bzdury zaczniesz wypisywać. Mój pierwszy link to:

 

 

LOL znafcy i naganiacze morele

 

Oba zestawy są kombinowane, albo sprzedawanie i kupowanie części zamiennej, albo nie wypał od początku.

Dodaj jeszcze, że w drugim zestawie wystarczy sprzedać to nieszczęsne i3 i kupić i5 - bo przecież budżet na to pozwala :E

Koniec końców to i5 będzie porównywalne z NOWYM pentiumem.

Autor napisał, że potrzebuje zestaw do internetuff oraz gier przeglądarkowych, a do takich zastosowań nada się w zasadzie każdy sprzęt...

 

Jeżeli już doradzasz to radziłbym się zapoznać z tematem ( i wydajnością danego procesora) zanim zaczniesz po nim jechać. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problem ze zrozumieniem, ale czemu to mnie nie dziwi.

 

Polecacie chłopakowi komputer do internetu i przeglądarek za 900zł, co jest totalną porażką i naciąganiem.

 

Podlinkowałem pierwszy lepszy komputer w tej cenie, który jest o wiele wydajniejszy ma możliwość późniejszej upgrade np. do I7 2600.

 

Ten wasz pentium skończy się za 2 lata jak gry przerzucą się na wielowątkowość, podobnie jak było z G3258 też znafcy polecali i zachwalali...

 

 

Jak sobie poradzi to może kupić na allegro

 

- HP 8200 - Kup teraz 267 PLN gwarancja 12M

- I7 2600 - Kup teraz 570 PLN gwarancja 6M

- Hynix 4Gb - Kup teraz 72,20 PLN gwarancja 1M

 

Razem: 909,20 PLN

 

No, ale skoro znafcy mówią pentium G4560 "the best" no to trzeba słuchać... żałosne

 

Zaraz okaże się, ze G4560 jest lepszy od I7 2600, przestańcie dorabiać dla MORELE

 

 

Teraz możecie po mnie jechać LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przeanalizuj spokojnie wszystko w tym temacie i to co piszesz.

Autor chce komputer dla rodziców do internetu, filmów czy PROSTYCH gierek.

A ty ciągle o nowych produkcjach- TEGO NIEMA W PLANACH no i pokaż mi jak na GTX745 będzie spokojnie ogrywać wszystkie tytuły, bo ciekawy jestem.

Coś bredzisz o problemach z integrą- autor pisał już że posiada osobną kartę graficzną.

No i ostatnia kwestia- wszystko nowe na gwarancji vs 6 letnia, od dawna martwa platforma

 

 

Tylko w tamtym zestawie od Vegmer zmieniłbym dysk na 1TB Toshiba P300, dopłata niewielka a pojemność x2.

 

Macie problem ze zrozumieniem, ale czemu to mnie nie dziwi.

 

Polecacie chłopakowi komputer do internetu

Nie. To dla rodziców. I właśnie internet jest docelowym zastosowaniem tego kompa.

 

Macie problem ze zrozumieniem, ale czemu to mnie nie dziwi.

 

 

Teraz możecie po mnie jechać LOL

Nie trzeba, sam sie ośmieszasz wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie. To dla rodziców. I właśnie internet jest docelowym zastosowaniem tego kompa.

 

 

Nie trzeba, sam się ośmieszasz wystarczająco.

 

 

Naganiacze sklepowi w natarciu. Idąc twoim takiem myślenia do internetu dla rodziców wystarczy i do gier w przeglądarce.

 

HP 8200 Kup teraz- 267 PLN gwarancja 12M

I3 2120 Kup teraz - 130 PLN gwarancja 6M

 

Razem: 397 PLN (500zł zostaje w kieszeni, a użytkownicy nie odczują, żadnej różnicy)

 

opcjonalnie można dokupić dysk SSD 256GB lub HDD 1TB lub SHDD 1TB

 

 

a nie komputer za 900zł z pentiumem G4560, który w tej konfiguracji i do zastosowań użytkownika zupełnie nic nie wnosi (karta graficzna HD5570),

ale wiadomo sklepy muszą zarobić na naiwniakach wciskając kit ludziom, stąd tylu naganiaczy wychwalających G4560.

 

 

Za 900zł składam konfigurację na i7 2600, bezproblemowo, która zje we wszystkich zastosowaniach tego G4560, ale ja się nie znam. LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor składa komputer z nowych podzespołów dla rodziców i tyle

po co tyle jadu? nikt tu nie nagania sklepów

po pentiumie też da się zrobić zajebisty upgrade w razie czego, ale nie w tym rzecz

często starsi ludzie żyją w przekonaniu że używane jest gorsze i tyle, a zwłaszcza komputery, które kiedyś starzały się bardzo szybko

 

osobiście się z Tobą zgadzam, bo w takim budżecie też składałbym kompa z używek, ale zmień ton wypowiedzi, bo nie da się tego brać na poważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie znam. LOL

:thumbup:

Autor preferuje nowe części. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś po jakimś czasie przyśni się zabawa w gierki, to lepiej wziąć G4560 i od razu 8 GB ramu. Żaden problem sprzedać ten procesor i kupić i5 z GTXem 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...