Skocz do zawartości
Peksio

System nie wykrywa karty graficznej (ale wentylatory się kręcą)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem was prosić raz jeszcze o pomoc. Ostatnio dotarł do mnie nowy sprzęt. Postawiłem system, zainstalowałem Windowsa 10 Home i następnie podłączyłem moją kartę graficzną GTX 770 Phantom 4GB.

 

Niestety, Windows jej wcale nie widzi. Odświeżałem już menadżer urządzeń, próbowałem w biosie uruchamiać grafikę w pierwszej kolejności ze wszystkich portów pci-e, próbowałem też wyłączyć w biosie grafikę zintegrowaną jednak to nic nie dało i skończyło się resetowaniem biosu. Próbowałem też zainstalować sterowniki od nvidii jednak już na początku instalator informuje mnie, że nie wykrył on żadnej zgodnej karty graficznej.

 

Sprzęt na którym próbuję zmusić do działania kartę:

cpu: i7 7700K

płyta główna: z270 gaming k3

 

Skończyły mi się już wszystkie pomysły. Dodam tylko, że z kartą dosłownie 30 minut temu na procku od amd wszystko było ok.

 

Czy może ktoś z was mógłby mi coś doradzić ?

 

Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dziwadła jakieś...

 

Dlaczego nie zainstalowałeś Windowsa z podłączoną 770, co się dzieje aktualnie ? komputer w ogóle się uruchamia na tej karcie, czy widać wczytującego się Windowsa ? zasilanie do karty podłączone ?

 

jaki zasilacz posiadasz napisz.

Edytowane przez vonorlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na niekompatybilność karty z płytą.

To się zdarza.

 

Spróbuj podłączyć kartę na drugi port PCI-E.

Jeżeli to nie pomoże to zaktualizuj BIOS płyty głównej (jeżeli nie masz najnowszej wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Windowsa nie instalowałem razem z kartą bo potrzebowałem jej jeszcze na starym komputerze. Pomyślałem, że skoro mam na tym procku zintegrowaną grafikę to skorzystam i po prostu zacznę szybciej konfigurować system.

 

Po uruchomieniu normalnie, komputer korzysta z grafiki zintegrowanej. Jeśli w biosie mu ją wyłączę to komputer ciągle się uruchamia (lampki świecą, wiatraczki chodzą) ale żadne wyjście wideo nic nie wyświetla (ani integra ani 770).

 

Zasilanie do 770 wpięte i kable wideo również. Próbowałem różnych ustawień z kablami i monitorami.

 

Mój zasilacz to Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W.

 

Myślę, że to jednak nie kwestia wyjść wideo bo ciekawe jest to, że instalator sterowników nvidia twierdzi, że nie znalazł żadnej karty, tak samo jak menadżer urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta widoczna w menadżerze urządzeń ?, jak tak to Update Windy zrób , u mnie tez któraś wersja w10 podczas instalacji sterownika Graficznego nie wykrywała GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest niewidoczna w menadżerze urządzeń. Obecnie mam też najnowszą wersję Windowsa 10 Home 64 Bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą najnowszą, ale przed betą, tak ? F7 ? Podejrzewam, że to oczywiste pytanie jednak jeszcze nigdy nie aktualizowałem biosu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą najnowszą, ale przed betą, tak ? F7 ? Podejrzewam, że to oczywiste pytanie jednak jeszcze nigdy nie aktualizowałem biosu :P

 

Do najnowszej dostępnej, niekoniczynnie bety, sama aktualizacje wykona soft MSI który zakładam że masz już zainstalowany w systemie ;)

Nic trudnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, zrobiłem aktualizację do wersji F7 i taka też wyświetla się w biosie. Ciągle jednak niestety nic nie widzi mojej karty graficznej :(

Edytowane przez Peksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym komputerze (z AMD) wciąż działa, czy też już nie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że działała ^^

 

Ale nie zapytałem jeszcze, czy po aktualizacji biosu miałem wykonać jeszcze jakieś czynności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działała... ale czy wciąż działa? Jak ją teraz włożysz do innego komputera - działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrób tak jak radzą wyżej, sprawdź kartę ponownie w innym komputerze. Chodź tutaj jest opisany problem kompatybilności 770:

https://forums.evga.com/GTX-770-Motherboard-Compatibility-Issues-Official-Thread-m1959163.aspx

Da się rozwiązać odpowiednio aktualizując m.in. bios karty.

Edytowane przez destructor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obecnie nie mam już starego komputera żeby to sprawdzić. Ale nie wierzę żeby w ciągu tych 30 minut zdążyła przestać działać, sam ją wyciągałem i ani nic nie urwałem ani jej nie upuściłem.

 

Czy format mógłby pomóc ?

 

Googlowałem jeszcze i przeglądałem menadżer urządzeń i znalazłem pozycję "Kontroler PCI Simple Communications" pod "Inne urządzenia" Windows nie jest w stanie sobie poradzić z identyfikacją tego czegoś.

 

Może to jest moja 770 właśnie którą jakoś blokują sterowniki od Intela ?

 

@Edit: Jak pisałem posta to nie widziałem odpowiedzi wyżej. Czyli wychodzi na to, że jest to problem pomiędzy moją płytą główną a kartą, spróbuję w takim razie napisać na oficjalnym forum gigabyte z moją płytą główną i tam też zapytać się o rady, albo od razu napiszę do supportu

 

@Edit2: Poczytałem linki i pogoglowałem i ludzie twierdzą, że to wina biosu karty graficznej. Dalej znalazłem to: http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=910

 

I jest tam opcja ściągnięcia biosu. Postaram się skombinować komputer do którego podłączę moją 770 i spróbuję jej zaktualizować bios. Czy może ktoś orientuje się czy bios karty graficznej aktualizuje się jedynie poprzez dwuklik na plik .exe z biosem ?

 

@Edit3: k, mam to:

... zobaczmy co się stanie xd

 

 

 

@Edit4: Ehh, pojechałem po stare części. Karta jest sprawna a aplikacja Gainwarda twierdzi, że mój bios gpu jest najnowszy i nie wymaga aktualizacji. Ściągnąłem też nvflash i rom'a biosu z 2014 roku jednak komendy nvflasha nie działały poprawnie.

 

Chyba jedyne co mi pozostaje to czekać na odpowiedzi od supportu

Edytowane przez Peksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wierzę żeby w ciągu tych 30 minut zdążyła przestać działać, sam ją wyciągałem i ani nic nie urwałem ani jej nie upuściłem.
Sprawdzanie czy coś jest uszkodzeniu nie opiera się na wierze a na faktach. Chyba nie chciałbyś aby jakikolwiek serwis sprawdzał twój sprzęt opierając się na modlitwie? :)

Czytałeś podlinkowany przeze mnie temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This. For some reason the boards don't have CSM enabled by default so they don't automatically account for legacy only cards. /u/everrmind you will need to enable CSM on the boot tab in the bios with the GPU that is working, then shut down and switch back to the other card. Unfortunately this will have to be completed every time the bios is reset or updated as well.

 

Edytowane przez /-/ana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" congratulations on excavating the topic, I am giving you a golden shovel " :E

3d1fe402528b4567bb653475295675ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...