Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swM

[Zestaw] 6500zł Multimedia+Praca/OC/Cisza/Peryferia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić komputer wraz z peryferiami (klawiatura, myszka i podkładka) w cenie około 6500zł. Komputer będzie używany praktycznie do wszystkiego - praca (programowanie), filmy/internet, gry, a czasami też pobawię się grafiką (PS). Zależy mi na ciszy, ale też oczywiście na wydajności. Komputer podpięty będzie pod Dell U2715H, a więc rozdzielczość QHD. Samemu złożyłem taki zestaw:

 

Procesor: Intel Core I5-7600K

Chłodzenie: be quiet! Dark Rock 3

Płyta główna: MSI Z270 TOMAHAWK

Ram: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

HDD: Toshiba P300 1TB

Obudowa: Fractal Design Define C Midi-Tower, Czarny, Okno

 

Myszka: ZOWIE FK-1

Klawiatura: Logitech G413 Carbon

Podkładka: Natec Genesis M12 Maxi

 

Suma: 6602,98zł - Koszyk.

 

Tak naprawdę największy dylemat mam co do klawiatury, ale oczywiście wysłucham uwag co do każdego komponentu :) Nadaje się czy macie inne propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?

Procesor zamierzasz podkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej OC, kup i7 7700 płytę b250, ramy o taktowaniu 2400mhz, cenowo wyjdzie taniej. Do tego możesz zainwestować w gtx 1080 jakiś msi armor albo gigabyte, cenowo ok 250zł drożej niż ten podany przez Ciebie gtx 1070, a karta lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ma olewać skoro bez problemu zmieści się w budżecie. To może olać 1080 jak taniej jest 1070 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ationx

 

Miałem kupować za 2/3 miesiące, ale na allegro pojawiły się raty 0% i chyba skorzystam - koszyk z morele, bo tam już wcześniej składałem sobie zestaw. Co do OC to tak jak w nazwie tematu - zamierzam.

 

@Caps

 

Patrz wyżej. Zakup na raty raczej wyklucza mnie z opcji cashbacku, czy się mylę?

 

Hired or leased products are excluded from the promotion.

 

@poof

 

Nie zamierzam oszczędzać na podzespołach. Do takiego zestawu nie chcę pchać jak najtańszej płyty. Jeśli chodzi o 1080 - zależy mi na ciszy i niskich temperaturach, najtańsza opcja mi raczej tego nie zapewni, poczytam jeszcze testy. Tak czy inaczej nie gram aż tyle, żebym potrzebował pakować 1080 do zestawu. Jestem raczej niedzielnym graczem i 1070 w zupełności powinna wystarczyć.

 

Zastanawiam się czy nie dołożyć do 7700k, ale czytałem coś o problemach z przegrzewaniem się. Póki co zmieniłem Iridium Pro na Samsunga 960 EVO - +164zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praca (programowanie)

Też składam sprzęt do programowania i powiem ci patrząc po wynikach w szybkości w budowania softu to wiadomo im więcej rdzeni tym lepiej (make -j 16 :) ) to w tym wypadku propozycje AMD są ciekawe x1700 wydaje isę rozsądny(sam biorę 1600x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Problem jest taki, że podczas pracy korzystam z emulatora androidowego, który o niebo lepiej działa na procesorach intela (za sprawą HAXM). Jest oczywiście alternatywa w postaci Genymotion, ale używając go ~2 lata temu miałem pewne problemy - mogło się to już poprawić, ale wolałbym nie ryzykować i postawić na intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Caps

 

Patrz wyżej. Zakup na raty raczej wyklucza mnie z opcji cashbacku, czy się mylę?

 

 

 

 

 

A niby dlaczego ? Ty od sklepu dostajesz normalną fakture zakupu i tyle. Umowa ratalna to osobne papiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...