Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robert893

GA-M61SME-S2 probelm z nowym procesorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam płyte głowna Gigabyte'a GA-M61SME-S2 z procesorem Sempron. Kupiłem procesor AMD Athlon 64 x2 6000+ i tu pojawia sie problem, płyta posiadała bios F2 więc zaaktualizowałem przez @BIOS do najnowszej F9. Gdy włoże procesor do gniazda komputer nie włacza sie, wentylatory sie krecą lecz komputer wydaje tylko ciągłe piknięcia. Próbując to robić przez Qflash komputer nie wykrywa pendriva. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Dodam że na biosie F2 komputer też nie wstawał lecz nie było pikania. Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nowy" procesor na pewno jest sprawny?

 

Na pewno aktualizacja bios przeszła i identyfikuje się on jako F9? Po aktualizacji przywróciłeś wartości domyślne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak, procesor nie wiem czy sprawny, na poprzedniej płycie głównej komputer wyłączał sie po kilku sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stary procesor działa? ta płyta ma słabą sekcję zasilania, a 6000+ trochę prądu żre, może zabił tą płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do neta i biura jakakolwiek wyżej taktowana dwurdzeniówka jakoś się jeszcze nada. Z 64 x2 preferowałbym windsory - seria brisbane często miewała uszkodzone czujniki temperatury.

Procki AM2+ też wciśniesz - wszystko zależy od tego w jakich cenach je znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...