Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati5012

[Zamknięty]aktualizacja biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, chce zaktualizować BIOS (american megatrends), plyta glowna (Medion Ms-7728 ver 2.0), tylko nie wiem teraz jak, bo na stronie producenta jest tamten bios http://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=12218&hgt=14715, tylko nie wiem jak go zainstalować, wiec proszę o intrukcje krok po kroku co musze zrobić żeby nic nie zepsuć, a musze zaktualizować bios bo nie czyta mi karty graficznej (rx460 kupiony w morele na promocji). I czy musze cos jeszcze zaktualizować aby karta graficzna wyswietlala obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowujesz WinRAR/7-Zip to co pobierzesz ze strony producenta (archiwum samowypakowujące kopiuje pliki do folderu "C:\Medion").

Klikasz szybko, dwa razy, lewym przyciskiem myszki w plik "flash.bat"

Potwierdzasz [OK] - jeśli pojawi się komunikat "WFlash Warning".

 

Po aktualizacji uruchamiasz ponownie komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze wlasnie nie pokazuje się to co ma być, po prostu okno się zamyka i tyle, ale jest tam jeszcze afuwinx64 i może przez niego da się jakoś zaktualizować tylko nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze wlasnie nie pokazuje się to co ma być, po prostu okno się zamyka i tyle, ale jest tam jeszcze afuwinx64 i może przez niego da się jakoś zaktualizować tylko nie wiem jak.

Zrobiłeś dokładnie tak jak tam napisali ?

 

2. Run the file flash.bat from Windows surface.

 

I już masz ZAKTUALIZOWANY BIOS !

 

Okno nie musi się pokazywać bo ten plik BAT działa bardzo szybko - i w dodatku nie musi się nic pokazywać przy aktualizacji w trybie SILENCE.

 

Sprawdź teraz jaka wersję BIOS-u masz. Jest ta wersja 4.0E czy nie ?

 

Kto ci doradził kupienie takiego gó*wna jak ta płyta ? menda.gif

 

Bo było tanio ? zonk.gif

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś dokładnie tak jak tam napisali ?

 

2. Run the file flash.bat from Windows surface.

 

I już masz ZAKTUALIZOWANY BIOS !

 

Okno nie musi się pokazywać bo ten plik BAT działa bardzo szybko - i w dodatku nie musi się nic pokazywać przy aktualizacji w trybie SILENCE.

 

Sprawdź teraz jaka wersję BIOS-u masz. Jest ta wersja 4.0E czy nie ?

 

Kto ci doradził kupienie takiego gó*wna jak ta płyta ? menda.gif

 

Bo było tanio ? zonk.gif

.

 

Tak kupiłem bo była tania a nie miałem dużo pieniędzy, zresztą teraz tez kupiłem na promocji karte graficzna, zrobiłem tak jak napisali i wygląda to tak, ze po uruchomieniu tego pokazuje się wierz polecen i reading flash po czym jak dochodzi do 100% to wylacza się i nie restartuje kompa.

 

A wersja jest dalej taka jaka jest

 

A doradzil mi ja kochan4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja/data systemu BIOS American Megatrends Inc. E7728MLN.209, 22.12.2011

Wersja SMBIOS 2.6

Wersja kontrolera osadzonego 255.255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MKJP

flash.bat prawy przycisk i Uruchom jako Administrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flash.bat prawy przycisk i Uruchom jako Administrator

Gdy to zrobiłem szyko się wlaczyl i wylaczyl, a wersja dalej taka sama.

 

A może cos innego wgl pomoze jeśli plyta glowna nie czyta karty graficznej (rx460), mojego 9500gt czyta, a ta nowa nie, ale wentylatory chodza i nie slychac ze cos jest niepoprawnego czyli te piski, ekran po podlaczeniu przez hdmi pokazuje po prostu caly czas brak sygnalu, a na starej karcie działa hdmi, probowalem tez z dvi-d i wtedy był czarny ekran i przeszedł w tryb uśpienia ale nie było brak sygnalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki do CHIPSETU tej płyty głównej zainstalowałeś ? :hmm:

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki do CHIPSETU tej płyty głównej zainstalowałeś ? :hmm:

.

A gdzie można go pobrać? Bo nie jestem pewien czy takie cos pobierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w "Start", wpisujesz w szukajkę "cmd", następnie klikasz prawym na program "cmd" i wybierasz "uruchom jako administrator" z listy.

Używając polecenia "cd C:\" albo "cd C:\Medion", wchodzisz w katalog w którym masz rozpakowane pliki.

Wpisujesz "flash.exe" i teraz okno powinno pozostać otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w "Start", wpisujesz w szukajkę "cmd", następnie klikasz prawym na program "cmd" i wybierasz "uruchom jako administrator" z listy.

Używając polecenia "cd C:\" albo "cd C:\Medion", wchodzisz w katalog w którym masz rozpakowane pliki.

Wpisujesz "flash.exe" i teraz okno powinno pozostać otwarte.

Zrobilem tak jak napisales i wyskoczylo to w konsolo: Reading flash ............... done

3 - Error: ROM file size does not match existing BIOS size.

 

Zrobilem tak jak napisales i wyskoczylo to w konsolo: Reading flash ............... done

3 - Error: ROM file size does not match existing BIOS size.

A chipset zaktualizowałem do najnowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik BIOS'u ma inną wielkość niż oryginalny.

Może to oznaczać próbę wgrania nie pasującego BIOSu.

Upewnij się, że faktycznie masz płytę Medion Ms-7728, a BIOS jest we właściwej wersji (czasami jest kilka rewizji danej płyty, które uzywają różnych wersji BIOSa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik BIOS'u ma inną wielkość niż oryginalny.

Może to oznaczać próbę wgrania nie pasującego BIOSu.

Upewnij się, że faktycznie masz płytę Medion Ms-7728, a BIOS jest we właściwej wersji (czasami jest kilka rewizji danej płyty, które uzywają różnych wersji BIOSa).

Na pewno mam ms-7728, tak jest napisane na plycie i na cpu-z i w systemie, a według tej strony http://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=12218 jest to update do ms-7728 (wersja 4.0E), a moja aktualna to 2.09, a innych na tej stronie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, czy bawic się z tymi biosami, oddac karte (kupiłem ja na promocji w morele za 365zl wiec trochę szkoda), czy dac plyte do serwisu, i pytanie ile mnie to będzie kosztowac :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem płyty głównej 7728 rev 2?

 

I masz tego BIOSa akurat: http://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=10128&hgt=14651

 

Tu już o tym pisałem, mając taki sam zamiar jak Ty.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1177425-MS7728-a-HD-7770/page__st__40

 

Więc... podobno ta 4 to nie do tej wersji płyty, ale znalazłem screeny jak ktoś z tą płyta główną ma BIOSa w jeszcze innej wersji - 3. Czegoś takiego jednak nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem płyty głównej 7728 rev 2?

 

I masz tego BIOSa akurat: http://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=10128&hgt=14651

 

Tu już o tym pisałem, mając taki sam zamiar jak Ty.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1177425-MS7728-a-HD-7770/page__st__40

 

Więc... podobno ta 4 to nie do tej wersji płyty, ale znalazłem screeny jak ktoś z tą płyta główną ma BIOSa w jeszcze innej wersji - 3. Czegoś takiego jednak nie znalazłem.

Tak mam rev.2, zapomniałem dopisać..

 

Ten bios wlasnie wgrywalem, ale nie wiem czy się wgral, niby komputer się uruchomil ponownie itp., ale nie wiem czy wcześniej już nie miałem tej wersji wgranej, bo w informacjach o systemie nic się nie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...