Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drogoN

[Zestaw] 5500-6000 Gry/B-OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 2 lata temu złożyliście mi pc-ta za 2.3k, ale już średnio sobie radzi z nowszymi tytułami. Przyszedł czas na nowy build. Tak jak w tytule chce złożyć coś między 5500, a 6000 do gier. O podkręcaniu nie wiem dużo, ale jeśli się to opłaca, to rozważę taką możliwość. Mój aktualny monitor to Monitor AOC i2369Vm i nie zamierzam go w najbliższym czasie wymieniać. Komputer ma służyć przez ponad 4 lata. Nie chce także oszczędzać na zasilaczu, bo ostatnim razem kupiłem za słaby i był do wymiany. Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 2 lata temu złożyliście mi pc-ta za 2.3k, ale już średnio sobie radzi z nowszymi tytułami. Przyszedł czas na nowy build. Tak jak w tytule chce złożyć coś między 5500, a 6000 do gier. O podkręcaniu nie wiem dużo, ale jeśli się to opłaca, to rozważę taką możliwość. Mój aktualny monitor to Monitor AOC i2369Vm i nie zamierzam go w najbliższym czasie wymieniać. Komputer ma służyć przez ponad 4 lata. Nie chce także oszczędzać na zasilaczu, bo ostatnim razem kupiłem za słaby i był do wymiany. Liczę na waszą pomoc.

 

Zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ryzen jest bardziej wydajny od każdego intela bez podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w grach niepodkręcony i7 7700k wygrywa. Czy jeśli zamienię ryzena na ta i7 to coś trzeba będzie zmienić? Plus jaki napęd to tego buildu i czy ten komputer będzie bardzo głośny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie dzisiaj komputera bez SSD

 

Dobra jednak jest nie zauważyłem :) osobiście ciężki wybór na dzisiaj lepszy i7 za rok amd może być dużo szybsze ale tak samo miało być z FX a każdy wie jak wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie dzisiaj komputera bez SSD

 

W zestawie jest ssd.

 

Jako, że komputer głównie będzie najbardziej obciążany grami, to i7 jest jednak lepszym wyborem? Podkręcanie wchodzi w grę, tylko będę musiał to ogarnąć.

 

EDIT: to mniej więcej wyglądałoby tak w takim razie https://www.morele.net/inventory/info/lwu5cg/ Wymieniłem ryzena na 7700k dysk z 2tb na 1tb i potrzebuje jeszcze to tego jakiś napęd oraz pytanie o chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHociażby tomahawk z270, albo coś od asusa bo jakąs tam promocje ala cashback mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHociażby tomahawk z270, albo coś od asusa bo jakąs tam promocje ala cashback mają

 

Cashback z tego co widzę był do 31 marca. Dobra dzięki za pomoc wszystkim na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co te wyśmiewanie >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ryzen jest bardziej wydajny od każdego intela bez podkręcania?

 

To zależy od gry, amd wraz z premierą ryzenów wprowadziło nowe standardy jeśli chodzi o ilość wątków i rdzeni przy zachowaniu świetnego poboru energii i intel się do tego dostosowuje wraz z nową podstawką hedt. Po Preyu widać że jeśli są stosowne optymalizacje pod ryzena to jest znacznie lepiej niż 6700k. Wynika z tego to że ryzen 1700 jest znacznie bardziej przyszłościowy niż 7700k czy 6700k nie odstając przy tym.

 

Poza tym masz monitor w rozdzielczości full hd, nawet na gtx 1070 w każdej grze zobaczysz powyżej 60 fps znacznie, bez większego znaczenia będzie to czy masz 75 czy 85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od gry, amd wraz z premierą ryzenów wprowadziło nowe standardy jeśli chodzi o ilość wątków i rdzeni przy zachowaniu świetnego poboru energii i intel się do tego dostosowuje wraz z nową podstawką hedt. Po Preyu widać że jeśli są stosowne optymalizacje pod ryzena to jest znacznie lepiej niż 6700k. Wynika z tego to że ryzen 1700 jest znacznie bardziej przyszłościowy niż 7700k czy 6700k nie odstając przy tym.

 

Poza tym masz monitor w rozdzielczości full hd, nawet na gtx 1070 w każdej grze zobaczysz powyżej 60 fps znacznie, bez większego znaczenia będzie to czy masz 75 czy 85

 

Rozumiem. A myślisz, że potrzebuje do tego zestawu jakieś chłodzenie, czy się obejdzie bez.

Jeszcze jakby ktoś mógł polecić ten napęd. Potrzebuje go do czytanie płytek z grami, jakieś filmy itp. Standard. W ostatnim pc miałem coś takiego https://www.morele.net/naped-lg-dvd-rw-gh24nsc0-gh24nsc0-auaa10b-nastepca-modelu-gh24nsb0rbbb-659690/ może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie do i7 musisz kupić na boksowym to będziesz miał 100stopni. Wszystkie i7 się bardzo grzeją przez gluta na boksie to tylko do www nie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/DFg6mm/

 

Cashback od Asusa 550zł, od MSI 80 więc tak naprawdę możesz włożyć 1070. Kupując w innych sklepach pewnie też co najmniej 100 zaoszczędzisz (Morele poglądowo ze względu na możliwość zapisu koszyka chociaż to drogi sklep bez promocji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/

1 x Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/

1 x NZXT Source S340 (czarna)

1 x bequiet! PurePower 10 600W Silver

1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black

1 x Gigabyte GeForce GTX1080 WF3 OC 8GB DDR5 256bit (1797/10010)

1 x SilentiumPC Grandis 2 XE1436

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

 

6099 zł z esc.pl

 

Złożenie i wysyłka za Free. Kody do wpisania w komentarzu: X98TY2AZ + dostawa

 

460 zł zwrotu za zakup płyty i CPU https://www.asus-promotion.com/cpu/pl/tac/poland

Dokładasz wtedy HDD i jesteś jeszcze 200 zł do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps - kupując zestaw Z170 + i7700k płyta bedzie już odblokowana pod proca? Czy trzeba mieć procek na poprzednia generacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musial wziac usluge aktulizacji biosu. W zestawie capsa zmienilbym tylko chlodzenie na dark rock 3 i zasilacz na rm650x. Co do dysku jakbys sie zastanawial to bierz toshiba p300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps - kupując zestaw Z170 + i7700k płyta bedzie już odblokowana pod proca? Czy trzeba mieć procek na poprzednia generacje?

 

Aktualizują przy zakupie. Dopisz uwagę w komentarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...