Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubikolos

AMD RX 480 - uszkodzona karta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem jakiś czas temu kartę graficzną XFX RX 480 8 GB GTR Black i wszystko było w jak najlepszym porządku. Dopiero po kilku miesiącach coś się zaczęło dziać. Takjakby rozrywało mi obraz, i wywalało jakieś artefakty.. Nie wiem w czy mjest dokładnie problem, być może wadliwy egzemplarz? Z drugiej strony chyba nie skoro karta działała bez problemu.. Dodam, że za każdym razem gdy insaluję sterowniki AMD to dostaję komunikat, że sterownik został uszkodzony, ale odzyskał sprawność (tylko gry) i późniem mam właśnie takie rozrywanie obrazu, artefakty, migotanie i podobne. Odinstalowałem sterowniki kompletnie do zera za pomocą DDU i jadę na sterownikach Windows'owych i nie ma żadnych problemów..Nie wydaje mi si.ę żeby to była wina zasilacza, procka czy płyty głównej. Karta ma ledwo 5 miesięcy gwarancji ma 3 lata. Macie może pomysł co się dzieje?

 

FX 8320

XFX RX 480 8 GB GTR Black

GIGABYTE GA-990XA-UD3

Cooler Master G620M (jak dobrze pamiętam)

8 GB RAM Kingston 1600 MHz

Windows 10 PRO

 

EDIT: Za każdym razem gdy zainstaluję sterownik AMD wywala mnie do pulpitu i dostaję ten komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś z różnymi wersjami sterów? czy tylko najnowsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Nadal to samo. Stara R9 270X działa bez zarzutów na nowych i starych sterach. Chyba zgłoszę reklamację.. Już nie mam pomysłów co może być nie tak. Czysty Windows, dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz na gwarancji to zgłaszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszę bez problemów. Orientujecie sięmniej więcej jaki jest przebieg reklamacji na Morele? Wiem co, gdzie i jak uzupełnić i tak dalej, ale ten numer seryjny to muszę podać karty tak? Pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Dodam, że szanuję i dbam o swój sprzęt więc nie ma mowy o żadnych uszkodzeniach mechanicznych gdyż karty nie rzucałem z pierwszego pietra i tak dalej. Kartę mam na gwarancjie przez jeszcze 2,5 roku ;)

 

EDIT: Czytałem w internecie, że mogą robić jakieś świństwa oddając kartę na gwarancję. Tak jak pisałem karta nie ma i nie miała żadnych uszkodzeń mechanicznych gdy do mnie dotarła ani nie ma teraz. Robić jakieś zdjęcia zanim im odeślę tak żebym miał dowód że w razie transportu nie została uszkodzona? Oczywiście mam oryginalne pudełko i wszystkie komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszę bez problemów. Orientujecie sięmniej więcej jaki jest przebieg reklamacji na Morele? Wiem co, gdzie i jak uzupełnić i tak dalej, ale ten numer seryjny to muszę podać karty tak? Pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Dodam, że szanuję i dbam o swój sprzęt więc nie ma mowy o żadnych uszkodzeniach mechanicznych gdyż karty nie rzucałem z pierwszego pietra i tak dalej. Kartę mam na gwarancjie przez jeszcze 2,5 roku ;)

 

EDIT: Czytałem w internecie, że mogą robić jakieś świństwa oddając kartę na gwarancję. Tak jak pisałem karta nie ma i nie miała żadnych uszkodzeń mechanicznych gdy do mnie dotarła ani nie ma teraz. Robić jakieś zdjęcia zanim im odeślę tak żebym miał dowód że w razie transportu nie została uszkodzona? Oczywiście mam oryginalne pudełko i wszystkie komponenty.

Jak karta nie jest na firmę to rękojmie, a nie gwarancję... Przed wysłaniem zrobić zdjęcia karty. Na morele jest na pewno instrukcja jak się zgłasza reklamacje, ale jak się nie chce szukać to się nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest.. Niczego konkretnego tam nie ma. W każdym razie będę się bawił w reklamowanie od poniedziałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest.. Niczego konkretnego tam nie ma. W każdym razie będę się bawił w reklamowanie od poniedziałku.

Zgłaszaj przez formularz na stronie morele w zakładce Serwis, reklamacje, zwroty ---> zgłoś produkt(po zalogowaniu na konto). Nie ma zakładki rękojmia ale użyj zakładki zgłoszenie reklamacyjne i w treści powołaj się na rękojmie

 

Zawiadamiam, iż zakupiony przeze mnie w dniu xxxx towar, Karta graficzna xxxxx jest wadliwy. Wada polega na:

 

-opis wady

 

Wada została stwierdzona w dniu xxxx

Z uwagi na powyższe z tytułu rękojmi na podstawie art. 561 § 1 kodeksu cywilnego, żądam usunięcia wad poprzez dokonanie wymiany rzeczy na nową wolną od wad.

 

Ktoś z obsługi odpowie ci mailem i zapyta jak chcesz odesłać kartę. Możesz ją oddac do sklepu lub odesłac kurierem. Jeśli chcesz morele zamówi ci kuriera do domu (na koszt morele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @koniu22 za pomoc ;) Tylko jak opisać tę wadę w miarę zrozumiały język? Generalnie stara karta działa bez problemów, nowa działała (dalej działa), ale wystąpił problem, który uniemożliwia mi normalne pracowanie na komputerze. Tak jak pisałem. Rwie w pewnym sensie obraz, całość dziwacznie wygląda i pojawiły się artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @koniu22 za pomoc ;) Tylko jak opisać tę wadę w miarę zrozumiały język? Generalnie stara karta działa bez problemów, nowa działała (dalej działa), ale wystąpił problem, który uniemożliwia mi normalne pracowanie na komputerze. Tak jak pisałem. Rwie w pewnym sensie obraz, całość dziwacznie wygląda i pojawiły się artefakty.

dokładnie opisz tak, jak tu nam opisałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt już zgłoszony na gwarancję, teraz tylko czekać na kuriera i rozpatrzenie sprawy. Poszło ekspresowo. Po chwili dostałem potrzebne informacje. Poinformuję Was jak się sprawa zakończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszę bez problemów. Orientujecie sięmniej więcej jaki jest przebieg reklamacji na Morele? Wiem co, gdzie i jak uzupełnić i tak dalej, ale ten numer seryjny to muszę podać karty tak? Pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Dodam, że szanuję i dbam o swój sprzęt więc nie ma mowy o żadnych uszkodzeniach mechanicznych gdyż karty nie rzucałem z pierwszego pietra i tak dalej. Kartę mam na gwarancjie przez jeszcze 2,5 roku ;)

 

EDIT: Czytałem w internecie, że mogą robić jakieś świństwa oddając kartę na gwarancję. Tak jak pisałem karta nie ma i nie miała żadnych uszkodzeń mechanicznych gdy do mnie dotarła ani nie ma teraz. Robić jakieś zdjęcia zanim im odeślę tak żebym miał dowód że w razie transportu nie została uszkodzona? Oczywiście mam oryginalne pudełko i wszystkie komponenty.

 

Jak poczytasz w sieci o każdym większym sklepie to znajdziesz 100 tematów o złej realizacji gwarancji według klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz w sieci o każdym większym sklepie to znajdziesz 100 tematów o złej realizacji gwarancji według klientów.

 

Dałem sobie spokój. Karta NIE jest i NIE była uszkodzona mechanicznie. Sprzętem nie rzucam po całym pokoju więc nie ma mowy żeby nie przyjęli na gwarancję. W każdym razie jeśli problem będzie nadal występował to prawdopodobnie zażądam zwrotu pieniędzy i dołożę do innego modelu gdyż Nvidii nie ruszę. W każdym razie czekam na kuriera i na powrót nowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta NIE jest i NIE była uszkodzona mechanicznie. Sprzętem nie rzucam po całym pokoju więc nie ma mowy żeby nie przyjęli na gwarancję. W każdym razie jeśli problem będzie nadal występował to prawdopodobnie zażądam zwrotu pieniędzy i dołożę do innego modelu gdyż Nvidii nie ruszę.

 

 

Zdjęcie przed wysyłką nie zaszkodzi.... masz tematy na forum co z morele potrafi przyjść z reklamacji...

Jak inaczej udowodnisz tfu tfu że wysłałeś prostą kartę a dostałeś łódkę która wyświetla czerń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłandnie. Zrobiłem zdjęcia dosłownie każdej małej części. W każdym razie ciekawi mnie jakie są procedury gwarancyjne. W zasadzie wiem jak to wygląda, ale zaznaczyłem opcję wymiany na nową i ciekawi mnie czy będą coś sprawdzać czy z automatu leci nowy model. Generalnie model XFX, który wybrałem nie jest już dostępny więc sobie trochę poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta została przyjęta już parę dni po wysłaniu (w zasadzie od razu jak dotarła do sklepu) i teraz moje pytanie. Z tego co mi wiadomo cała procedura reklamacyjna może trwać nawet miesiąc. Czy reklamował ktoś z Was produkt w Morele? (Karta graficzna czy procesor) Długo czekaliście na wymianę (wymiana nie naprawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta została przyjęta już parę dni po wysłaniu (w zasadzie od razu jak dotarła do sklepu) i teraz moje pytanie. Z tego co mi wiadomo cała procedura reklamacyjna może trwać nawet miesiąc. Czy reklamował ktoś z Was produkt w Morele? (Karta graficzna czy procesor) Długo czekaliście na wymianę (wymiana nie naprawa).

Loteria, 2 tygodnie to się raczej bankowo czeka.

 

Przy obecnych jajach z RX480 i RX580 to pewno dostaniesz kasę. :Up_to_s::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o samo morele. Jeśli oddałeś kartę na gwarancję to leci do serwisu gwaranta czyli w tym wypadku XFX. W tym wypadku spokojnie możesz sobie czekać miesiąc i dłużej. A jeśli oddałeś kartę na rękojmię to jeśli nie odpisali w ciągu 14 dni to znaczy(prawnie), że z automatu uwzględnili twoje roszczenia i możesz ich konkretnie pogonić aby ci wysłali nową kartę bo już dawno powinna być uciebie. A w przypadku gwarancji niestety musisz czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest to rękojmia. Z tym, że ten model nie jest już u nich dostępny.. Jakich jajach? Tego RX'a to ja już dawno kupiłem :) Nie było z nim żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest to rękojmia. Z tym, że ten model nie jest już u nich dostępny.. Jakich jajach? Tego RX'a to ja już dawno kupiłem :) Nie było z nim żadnych problemów.

Rękojmia czekasz 14 dni na decyzję po tym czasie jak nie odpowiedzą z automatu jest uznana. Potem czkasz na działania X czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń pisz i się dobijaj. Rękojmia uznana. Albo ci odeślą nową kartę, albo zamienią to na kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ostatnio. Kazali czekać na dalsze informacje. Mija już prawie drugi miesiąc i jedyną odpowiedź jaką dostałem (Nie odpisali mi sami z siebie) jest taka, że "Uprzejmie informuję, że w celu przeprowadzenia diagnozy, reklamowany towar został wysłany do zagranicznego serwisu dystrybutora/producenta." W takim razie nie mają żadnego swojego serwisu w Polsce? Zaczynam się zastanawiać czy czasem nie zażądać zwrotu pieniędzy i poczekać jeszcze chwilę aż spadną ceny kart graficznych.. Wtedy wymienię kartę na GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...