Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DonMateok

Wymarzony Smartphone Matiego

Rekomendowane odpowiedzi

"komórka musi posiadać

(...)

standardowo przycisk do włączenia komórki"

 

 

:E

 

dalej już niestety (albo stety) umarłem z nudów słuchając tego - o ile sam zamysł takiego podsumowania fajny, ale sposób w jaki to wykonałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;) musialem sie po prostu wyzbyc takiej irytacji (badz wyzalic :E ) zwiazanej z tym, ze smartphony w dzisiejszych czasach sa ciekawe, ale nic juz nie wywoluje efektu "wow". Calosc miala byc zrobiona tylko dla znajomych ale pomyslalem, ze skoro juz jest, to inni tez moga sobie zobaczyc, skoro sie nie spodobalo to szkoda, ale to nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej opinii nie chciałbyś poznać

 

Dlaczego? Tylko pamietaj, ze chodzilo mi o opinie zwiazana ze swoja wymarzona komorka a nie opinie filmiku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się w kwestii przycisków fizycznych. Są one zbędne a wręcz nie powinno ich być. Dlaczego? Otóż dlatego że wtedy masz do uszkodzenia dwa elementy - przyciski fizyczne i wyświetlacz. Jedno z nich ci padnie i telefon bezużyteczny. A tak się stało mi nie raz, że fizyczne przyciski siadały i telefon nie nadawał się do użytku. Kiedy masz przyciski ekranowe problem fizycznego uszkodzenia przycisków znika. Jeśli ma ci siąść wyświetlacz to i tak przyciski ci w tym nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o takie przyciski fizyczne ktore faktycznie sie naciska, czy tez takie, ktore sa tylko na dotyk? W tych pierwszych rozumiem, ze po jakims czasie moga sie popsuc z roznych powodow ale w "fizycznych przyciskach" (bo ciezko o inna nazwe) jak przykladowo u mnie w Axonie albo nawet i OnePlus One musialbym sie bardzo postarac, zeby je popsuc. W sumie nigdy sie nawet nie zastanawialem nad tym, ze moga sie popsuc, bo nikomu ze znajomych ani rodziny nigdy sie to nie zdarzylo. Oczywiscie dawno temu kiedy w komorkach byly jeszcze zwykle przyciski oraz uposledzone joysticki (r.i.p Sony Ericsson) to psuly sie hurtowo. Wiem, ze sa osoby, ktorym takie miejsca na przyciski ktore sa wbudowane na stale przeszkadzaja, ale tutaj opinie sa raczej podzielone, dlatego np. Xiaomi w Mi6 z tego nie zrezygnowalo. Tak samo czytnik linii papilarnych, niektorym bardziej pasuje z tylu, niektorym z przodu, niektorzy nie wyobrazaja sobie zycia bez tego, innym (tak jak np. mi) jest to kompletnie niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie które się przyciska i takie które są na dotyk. Przecież i tak smartfona się obsługuje dotykiem na wyświetlaczu, więc po co robić osobno dotykowe przyciski poza wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati - a wracając do tematu który porzuszyłeś. Tu masz telefon który w jakichś 90% spełnia oczekiwania - link

jedyne co to brak przycisku z przodu, ale widząc trend(wszyscy robili cały czas klony iPhone'ów, a teraz Samsungów) to wszyscy producenci zaraz będą robić telefony w taki sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie które się przyciska i takie które są na dotyk. Przecież i tak smartfona się obsługuje dotykiem na wyświetlaczu, więc po co robić osobno dotykowe przyciski poza wyświetlaczem.

 

Jest to po prostu z mojej perspektywy szybkie i wygodne, dodatkowo nie zajmuje wcale faktycznej rozdzielczosci na ekranie :) Przykladowo, ogladam film i wystarczy jedno musniecie przycisku do tylu zeby wyjsc z aplikacji, przy klawiszach na ekranie najpierw trzeba nacisnac na ekran a pozniej na przycisk. Najbardziej podoba mi sie jak jest calosc zrobiona w OnePlus One, sa "fizyczne" przyciski, ale tylko, jezeli ktos je chce, mozna je calkowicie wylaczyc i wtedy sa praktycznie niewidzialne.

 

Mati - a wracając do tematu który porzuszyłeś. Tu masz telefon który w jakichś 90% spełnia oczekiwania - link jedyne co to brak przycisku z przodu, ale widząc trend(wszyscy robili cały czas klony iPhone'ów, a teraz Samsungów) to wszyscy producenci zaraz będą robić telefony w taki sam sposób.

 

Co do tych 90% to troche przesadzone :E jest to na pewno dobra komorka (kuzyn sobie ostatnio kupil zwykla 8 i jest zadowolony), ale mnie na dzien dobry razi z przodu logo pod ekranem zamiast wlasnie dodatkowe przyciski albo chociaz dodatkowy glosnik. Huawei Mate 9 to calkiem fajna komorka, ale i tam te logo jest przykre.. Mate 9 Pro, wszystko cacy, ale zaokraglone boki + logo na gorze (logo jeszcze bym przezyl), Mate 9 Porsche Edition, zaokraglone boki i WIELKI napis "PORSCHE DESIGN" i cena 1500€... Z czym do ludzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


  •  
  • FHD non 2.5D
  • Quad Core CPU
  • 4GB RAM
  • Dużaaa bateria (6000Mah+)
  • Odpowiednia grubość(nie zbyt cienki)
  • max 4.5 cala

 

Jak widać moje wymagania nie są wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko taki, ze taka ogromna bateria zajmuje wiele miejsca i wtedy z gory mozna zapomniec o przykladowo 4GB ramu, szczegolnie ciezko jest upchac duza baterie do obudowy z ekranem 4.5 cala (o ile sie w ogole da).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...