Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mustang_PL

Inwazja meszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otóż zaczyna się lato (chyba że znowu spadnie śnieg) no i zaczęła się u mnie także inwazja meszek. Wieczorem zlatują się setkami do światła i gryzą nie gorzej niż komary (nie owocówki, które tylko latają, takie z podwórka, które gryzą :D). Są małe to przez moskitierę spokojnie przechodzą. Czy ktoś zna jakieś sposoby na nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, pełno owadów w domu na suficie dyskoteka dlatego staram się siedzieć po ciemku, na parterze w kuchni mam Globol i owadów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem, że to badziewie wróciło do życia i lata tego bardzo dużo. Do domu się nie pchają, a nawet jeśli to jest raid w płynie.

Co do własnej ochrony, to mam spray, który w 100% chronił moją skórę rok temu, jak go znajdę, to podam nazwę.

 

Do pracy będzie trzeba raida kupić, bo sporo meszek wczoraj latało i żyć nie dawało. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocet najlepszym wybawicielem. Weź sobie pusty pojemnik np. po płynie do szyb, napelnij octem i spryskaj miejsca w których siedzą te gadziny. Po mojej akcji cała szarańcza wyniosła się na zewnątrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wnętrza stosuję ustrojstwa podłączane do gniazdka, mogą być nawet najtańsze, czyli grzałka i wymienne listki, tylko trzeba pamiętać, żeby wyłączyć po określonym czasie i wymieniać wkłady. Na zewnątrz na krótką metę działa olejek waniliowy na odkryte partie (szyja, ręce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz, że robale masz? :E

https://www.youtube.com/watch?v=8E7McoctIJE

 

Skuteczne są do odstraszania spirale na owady. Te na komary odstraszają także meszki. Sprawdzone, podczas stania w lesie 8h niemalże w miejscu żadnego ugryzienia i owada w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu się smarować w domu jakoś mi się nie widzi. Pryskanie po ścianach ew. oknach to raczej też jako ostateczność zostawiam :D Chyba spróbuję kupić jakieś ustrojstwo przeciw owadom. Np. taka płytka (ten Globol) nie śmierdzi? Bo to w pokoju będzie, w którym dużo siedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też już pojawiają sie te małe sukinsyny

najlepsze są te różne raidy i raidopodobne rzeczy. ponoć świeczki zapachowe o aromacie wanilii mogą coś dać. a jeśli chodzi o płytki to tutaj sprawa zazwyczaj wygląda tak: tanie śmierdzą a te kilka złotych droższe raczej nie. kiedyś kupiłem najtansze jakie były i w krótkim czasie tak zaczęło śmierdzieć że nie szło wysiedzieć. nie odstraszało jedynie komarów ale również ludzi :lol2: plytki chyba smierdza mniej niż te w płynie. najlepiej kupić mniejszą paczkę i sprawdzić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować Muchozol w sztyfcie pod pachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, pełno owadów w domu na suficie dyskoteka dlatego staram się siedzieć po ciemku, na parterze w kuchni mam Globol i owadów nie ma.

Potwierdzam, działa, aczkolwiek siedzenie po ciemku boli w oczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, działa, aczkolwiek siedzenie po ciemku boli w oczy :E

 

f.lux :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...